صفحه 2 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 123
Like Tree271تشکر

موضوع: عکاسي خبری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Question آخه چرا ميزني

سئوال در مورد کتک و رفتارهاي نا بحنجار:

مقامات مسئول در اين باره چه ميگويند؟ آيا قانون کتک داريم؟

و در کشورهاي پيشرفته، با اين مسئله چه برخوردي ميکنند؟ آيا هر کسي ميتونه آزادانه عکس تهيه کنه يا نه؟

اين نکته رو بايد به مسئولين متذکر شد که مکانهايي که عکس گرفتن ممنوع ميباشد، قبل از برخورد، بايد تابلويي در اين زمينه نصب کنند، نه اينکه بعد از اينکه عکاس، عکس گرفت، خفتش کنند.

بنده چندين بار خواستم از مترو عکس بگيرم، اما يکبار که نزديک بود دوربينم رو ازم بگيرن، خودم رو ببرن... يک بار ديگه هم که رفتم براي هماهنگي، اجازه ندادند، "مخصوصا گرفتن عکس از مردم و خود مترو" از خيرش گذشتم، حقيقتش دنبال دردسر نميگردم.

كاربر همراه lastframes آواتار ها
    تشکر کرده
    5

... من کوچیکتر از اینها هستم که بخوام در باره ی این جور مسائل و عکس و عکاسی خبری نظر بدم ... اما ...

یه سوال کوچیک از آقا سیامک !!

...من به شدت به عکاسی خبری علاقه مندم ...

عکاسی خبری شامل چه عکسهایی میشه ؟!؟ منظورم اینه که شما که به عکاسی خبری علاقه داری ... چه انتظاری از این جور عکاسی داری؟!؟
    عيسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

شرمنده ولي به نظر من بي خودي به چيزي دلنبنديد !!
    فضاي عكاسي خبري در اين مملكت بسته است ... يعني همون كسايي كه عكساشون رو ميبينيم و دوستشون داريم هيچ وقت اجازه نميدن به سادگي كسي وارد اين كار شه .

چون واقعا
    همين پنجاه تا عكاس هم زيادي هستند متاسفانه !

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanshirazi
    سئوال در مورد کتک و رفتارهاي نا بحنجار:

مقامات مسئول در اين باره چه ميگويند؟ آيا قانون کتک داريم؟

و در کشورهاي پيشرفته، با اين مسئله چه برخوردي ميکنند؟ آيا هر کسي ميتونه آزادانه عکس تهيه کنه يا نه؟

اين نکته رو بايد به مسئولين متذکر شد که مکانهايي که عکس گرفتن ممنوع ميباشد، قبل از برخورد، بايد تابلويي در اين زمينه نصب کنند، نه اينکه بعد از اينکه عکاس، عکس گرفت، خفتش کنند.

بنده چندين بار خواستم از مترو عکس بگيرم، اما يکبار که نزديک بود دوربينم رو ازم بگيرن، خودم رو ببرن... يک بار ديگه هم که رفتم براي هماهنگي، اجازه ندادند، "مخصوصا گرفتن عکس از مردم و خود مترو" از خيرش گذشتم، حقيقتش دنبال دردسر نميگردم.
    ولي چند وقت پيش توي ايسگاه مصلا من 4 روز پشت سر هم يه عكاس رو ديدم كه داره از خود قطار عكس ميگيره و تازه با راننده ها هم هماهنگه بود تا وقتي ميان بوق بزنن تا اون موقع دكمه شاتر رو بزنه...
    حالا نميدونم مجوز داشت يا نه...
    تازه تو مترو نزده كه عكسبرداري ممنوعه...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: عکاس خبری

باز خدا رو شکر که پارتی داشتید و کتک نخوردید!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام.قبلا یه سوال تو قسمت عاشورا از نگاه دوربین مطرح کرده بودم که الان می خوام یه سوال مشابه بپرسم(اگه یکی از moderatorهای عزیز لطف کنن اون مطالب رو هم اینجا منتقل کنن ممنون میشم)
    من دو روز پیش رفتم از پروژه ی قطار شهری مشهد عکس بگیرم(البته بیچاره هنوز هم سن متروی تهران نشده.تا اونجا که من میدونم 7 سالشه بیچاره.متروی تهران فکر کنم یه چیزی حدود 12سال طول کشید.نه؟)
    بعد از اینکه یه سری عکس گرفتم رسیدم یه جا و شروع به عکاسی کردم.بعد یه کارگر رفت راپورت داد مسئولشون اومد(جالبه حتی کارگر ها هم میدونن دارن چه غلطی میکنن!!!!!!!!!!!) گفت آقا شما واسه کجا عکس میگیرید.من گفتم که شخصی و برای خودم عکس میگیرم.بعدش اون آقا گفت که نه نمیشه و گفت عکاسی از پروژه های شهری ممنوعه!!!!میدونید یه حس ترس داشت(با اینکه اینا از هیچکس نمیترسن).بعدش گفت که ما الان میتونیم از شما شکایت کنیم.البته مثل دفعه ی پیش دوربین رو از دستم نکشید اما من ترسیدم کار به جاهای باریک بکشه و مجبور بشم عکسها رو پاک کنم به خاطر همین دیگه سیریش بازی در نیاوردم.(گرچه به لطف دوست عزیزم آقای ساسانیان عکسهای پاک شده خیلی تیمیس(تمیز) بر میگرده!)ولی خوب به هر حال اون آقای محترم دیگه اجازه ی عکاسی به من نمیداد.
    سوال من بیشتر روی همون مسئله ی عکاسی از پروژه های شهری هستش که اون آقا میگفت ممنوعه می خواستم ببینم واقعا همینطوره؟

ببخشید سرتون رو درد اوردم برای رفع خستگی یه خاطره ی جالب(!)هم از عکاسی از اون پروژه میگم که درس عبرت باشه واسه سایرین.رفتم از پشت بولدوزر عکس بگیرم دو تا عکس گرفتم به سختی و رفتم اونطرف خیابون که دیدم یهو..ویژژژژژژژژژژژ...بولدوز اومد عقب....اگه یه کم دیرتر اقدام به عکاسی کرده بودم دیکه به اونور خیابون نمیرسیدم که اون آقا بهم گیر بده...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

من چند پیشنهاد برای شما دارم که خودم در این جور موارد انجام میدم:
    1 حتما یک کارت عکاسی از یک جایی برای خودتون جور کنید.
    2 خیلی زود خودتون رو نبازید و یک کمی غلمبه سلمبه ردیف داشته باشید تا بتونید در مواقع لازم استفاده کنید.
    3 حتما حتما 2 تا کارت همراه داشته باشید و در چنین مواردی روی هر دو چند تا عکس از اون موضوع خاص ابتدا بگیرید و بعد کارت اصلی رو داخل دوربین بزارید.وقتی که دیدید اوضاع داره قاراش میش میشه همون کارت اولی رو توی دوربین بزارید
    4 یک جا برای اون کارت از قبل پیش بینی بکنید ،از جمله: پاشنه کفش توی جوراب و حتی در مواقع حساس تر می تونید توی کفش تون هم بزارید (فقط روش خیلی فشار نیارید)
    4p وای به حالتون اگر اون کارت پیدا بشه اما به ریسکش می ارزه.
    5 حالا می تونید یک کمی پرو بازی هم در بیارید.البته بهتره از اعتدال خارج نشید
    6 اگر پروبازی فایده ای نداشت می تونید عذر خواهی کنید و کارت رو جلوی اون ها فرمت کنید و مطمئنشون کنید که عکس ها رو پاک کردید
    7 حالا می تونید حسابی به اون ها بخندید.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

اون آقا گفت که نه نمیشه و گفت عکاسی از پروژه های شهری ممنوعه!!!!
    ممنون جناب فیروزآبادی.شما میدونید ادعای اون شخص در مورد عکاسی از پروژه های شهری صحت داره یا خیر؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

من از چند جا سوال کردم اصولا محدودیتی در مورد عکاسی غیر از جاهایی که تابلو زدند یا منطقه نظامی یا امنیتی هست وجود نداره.

تبصره:

اگر شما از یک خونه عکس بگیرید صاحبش می تونه از شما شکایت کنه.
    اگر شما از یک بشر دوپا عکس بگیرید می تونه شکایت بکنه.
    اگر از یک کارخونه خصوصی عکس بگیرید می تونند از شما شکایت بکنند.
    ...
    اگر شما از سگ همسایتون عکس بگیرید!؟

تبصره دو:
    معمولا مردم و اداره ها و کارخونه ها اونقدر الاف نیستند که بخواهند شکایت کنند.

تبصره سه:
    بدترین مدلش عکس گرفتن از ادم هست.یا عکس نگیرید یا اجازه بگیرید یا هم تابلو بازی در نیارید.

تبصره چهار:
    اگر از کارخانه ای چیزی حتی برای خودشون عکس می گیرید ازشون اجازه نامه کتبی داشته باشید.

تبصره 5:
    در مورد مکان های عمومی تا جایی که من فهمیدم یک نوع کار سلیقه ای هست.

خودم توی پارک داشتم عکس می گرفتم که یارو گفت:
    ممنوع!
    البته من هم کوتاه نیومدم و کار به شهرداری منطقه و این جور چیزا کشید که آخر سر معذرت خواهی کردند.

تبصره 6:

عکس گرفتن از جاهایی مثل نیروگاه و بیمارستان یا خیابونی که توی اون یک چیز نظامی باشه با گیر دادن همراه هست.

خودم دارم اطلاعاتم رو کامل می کنم اگر چیزی در نقض این ها دیدم همین جا میذارم.
    J U N I P E R تشکر می‌کند.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کتاب کوچکی وجود داره به نام احکام و آداب عکاسی
    کتاب با توضیحاتی مختصر بیشتر به صورت سوال و جواب تهیه شده... و عموم سوال ها و جواب ها مربوط به استفتا از آقای خامنه ای است...

و البته اشکالی که در این کتاب وجود دارد... نوشته ها بصورت متن قانونی نیست... بخاطر همین جای هرگونه تفسیر رو باز میگذارد

عکسبرداری بی اجازه:
    س:آیا از کسی که راضی نیست میتوان عکس و فیلم تهیه کرد؟
    ج: مانعی ندارد، مگر اینکه اسباب ایذا و اذیت او باشد

س:از خانه یا محلی که عکس گرفته میشود آیا باید از صاحب آنها اجازه گرفته شود؟
    ج:در صورتی که موجب تصرف در ملک او باشد و یا باعث اذیت او شود جایز نیست

س:آیا عکسبرداری یا تکثیر و توزیع آن بدون رضایت صاحب عک جایز است؟

البته اگر عکاس درک کلی از جامعه ای که در آن زندگی میکند داشته باشد... همیشه به سادگی کارش پیش میره... و موجب اذیت دیگران و خود نخواهد شد!
    J U N I P E R تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 2 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین