صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 77
Like Tree79تشکر

موضوع: پرینتر های حرارتی يا Dye-Sublimation (تصعيد رنگ) ...ا

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad az نمایش پست ها
    خب بالاخره پس از تحقیقات فراوان یه canon cp780 خریداری شد ،دلیل اینکه از sony یا مارکهای دیگه نخریدم این بود که سونی و... تو بازار تقریبا نایاب بود(اونم تو تهران)حتی بعضی از نمایندگیهای سونی تو جمهوری میگفتن که تولیدش متوقف شده .
    حالا بگذریم،از اونجایی که این پرینترها رنگها رو به صورت گرمتر از اون چیزی که شما میبینید چاپ میکنن ،من هر کاری میکنم اون ته رنگ زرد(و عمدتا رنگهای طیف گرم) پررنگتر از اون چیزی که مثلا تو فتوشاپ میبینم چاپ میشن -کسی راه حلی بلده؟
    اولا مبارکه .
    والا مشکلی که شما داری من بعید میدونم ربطی به پرینترت داشته باشه چون من هم یک مدل قدیمی از این پرینترها دارم و از بابت ته رنگ مشکلی نداره و احتمال زیاد مشکل از کالیبره نبودن مانیتور شماست.در واقع مانیتور شما ممکنه ته رنگ آبی داشته باشه.
    پس شما باید مانیتورتونو کالیبره کنید.
    حالا ما اگر فرض بر وجود مشکل در پرینتر هم داشته باشیم با یه ترفند ساده میتونید این مشکل رو حل کنید.
    یکی از عکس هایی رو که چاپ کردید بردارید و بزارید کنار مانیتورتون که همون عکس توش بازه .
    حالا یه تنظیم کاستم تو منوی مانیتور یا نرم افزار کالیبراتور رنگتون بسازید و اونو طوری تنظیم کنید که رنگ مانیتورتون دقیقا بشه رنگ های عکس . و از این به بعد هر وقت خواستید عکس چاپ کنید مانیتور رو روی اون تنظیم قرار بدید و بر اساس اون رنگ ها عکس رو پراسس کنید.
    mohamad az و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر آشنا mohamad az آواتار ها
    تشکر کرده
    658

نقل قول نوشته اصلی توسط diamont نمایش پست ها
    حالا یه تنظیم کاستم تو منوی مانیتور یا نرم افزار کالیبراتور رنگتون بسازید و اونو طوری تنظیم کنید که رنگ مانیتورتون دقیقا بشه رنگ های عکس . و از این به بعد هر وقت خواستید عکس چاپ کنید مانیتور رو روی اون تنظیم قرار بدید و بر اساس اون رنگ ها عکس رو پراسس کنید.
    نرم افزار کالیبراتو رنگ -مثلا چه نرم افزاری؟(لینک بزارید ممنون میشم)
    مانیتور من یه AOC هستش و امکان تنظیم از منوی مانیتور خیلی مشکله(یعنی غیر ممکنه) ، بعد از این قضیه کالیبره کردن مانیتور واقعا حالم گرفته شده ،من با چاپگر جوهر افشان به این شدت مشکل نداشتم .
    d90+18-105+Manfrotto 190XPROB+804Rc2+BENRO monopod

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

اکثر کارت گرافیک ها توی تنظیماتشون یه قسمت برای کالیبره کردن دارن.
    بگردید پیدا میکنید.
    mohamad az تشکر می‌کند.

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام بر دوستان عزیز. یک تجربه با پرینتر Canon CP760 کسب کردم که بهتر دیدم در اختیار دوستان قرار بدم. بسته های کاغذ و جوهر این پرینترها به صورت 36تایی و 108 تایی در بازار موجود هستش. برخی مواقع جنس کاغذها متفاوت است و کیفیت چاپ واقعا کاهش پیدا میکنه. کاغذهایی که جنس بهتری دارند در بسته ی پلاستیکی شفاف قرار دارند اما کاغذهای نامرغوب در بسته ی پلاستیکی مات قرار دارند.
    Babak Borhani و Maisam.H تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز. یک تجربه با پرینتر Canon CP760 کسب کردم که بهتر دیدم در اختیار دوستان قرار بدم. بسته های کاغذ و جوهر این پرینترها به صورت 36تایی و 108 تایی در بازار موجود هستش. برخی مواقع جنس کاغذها متفاوت است و کیفیت چاپ واقعا کاهش پیدا میکنه. کاغذهایی که جنس بهتری دارند در بسته ی پلاستیکی شفاف قرار دارند اما کاغذهای نامرغوب در بسته ی پلاستیکی مات قرار دارند.
    سلام من تفاوتی ندیدم احتمالا کاغذ مورد نظر شما تقلبی بوده

چون تا الان تمام تولیدات این نوع کاغذ و کارتریج ساخت کنون و ژاپنی بوده تو این چند سال که استفاده میکنم تفاوتی ندیدم
    Babak Borhani و drfarahnak تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    344

اتفاقا من برای بار دوم به این مشکل برخوردم. کاغذها متفاوتند اما جوهرها یکسان اند.
    aliii تشکر می‌کند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    اتفاقا من برای بار دوم به این مشکل برخوردم. کاغذها متفاوتند اما جوهرها یکسان اند.
    تا جایکه من دیدم 2 جور کاغذ هست ۱ پشته کاغذ کنون نوشته شده 2 پشت کاغذ جای تمبر هست حالت کارت پستال جفت این کاغذ ها هم تو بسته بندی با نایلون شفاف و هم مات وجود داره تو هیچ کدام از بسته ها تفاوتی ندیدم
    ولی 2 بار که میگید عجیبه یا کاغذ ها تو شرایط بد نگه داری شده بودند
    یا تقلبی بودند شما تفاوتی تو جنسه خود کاغذ هم دیدید ؟ تفاوت تو چاپ چی بود ؟

تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    تا جایکه من دیدم 2 جور کاغذ هست ۱ پشته کاغذ کنون نوشته شده 2 پشت کاغذ جای تمبر هست حالت کارت پستال جفت این کاغذ ها هم تو بسته بندی با نایلون شفاف و هم مات وجود داره تو هیچ کدام از بسته ها تفاوتی ندیدم
    ولی 2 بار که میگید عجیبه یا کاغذ ها تو شرایط بد نگه داری شده بودند
    یا تقلبی بودند شما تفاوتی تو جنسه خود کاغذ هم دیدید ؟ تفاوت تو چاپ چی بود ؟
    بسته بندی ها رو ندارم که مقایسه کنم (جعبه 108 تایی کاغذ و جوهر) اما هر دو سری یکسان بودند. اما بسته ی کاغذها ( نه ریبون ها) متفاوت بود و جنس کاغذشون هم در ظاهر یکسان اما در عمل متفاوت. تفاوت در رنگ ها هنگام چاپ بود

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

آقا ارزونترین پرینتر dye - sub کانن چقدر و چه مدلی؟
    ممنون
    mostafa mehr تشکر می‌کند.
    امین ملکی
    گالری
    فتوبلاگ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

cp780 کنون و 145000 تومان اما الان با این وضعیت قیمت ها هر یک عدد عکس خیلی گرون درمیاد و برای مصارف خانگی به صرفه نیست

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین