صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 141
Like Tree134تشکر

موضوع: دانلود کتابچه های فارسی و انگلیسی دوربینهای کانن

كاربر آشنا alirsj آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دانلود کتابچه های فارسی و انگلیسی دوربینهای کانن

سلام
    دوستان تصمیم دارم کتابچه Canon S2IS رو ترجمه کنم و به تدریج و به صورت رایگان برای علاقه مندان آپلود کنم . با این کار چند تا منظور دارم . اول اینکه اطلاعات خودم رو در مورد کارایی دوربینم بالاتر ببرم و با توجه به کارایی متفاوت اون ، اطلاعات عکاسی با این دوربین به زبان فارسی همیشه در دسترسم هست ، دوم افرادیکه این دوربین و یا سایر دوربینهای Canon رو دارن و از کارایی دوربیناشون مثل من بطور کامل مطلع نیستن ، بتونن استفاده شایان ببرن ، چون بسیاری از اطلاعات این دوربین به دلیل تشابهات زیاد ، در سایر دوربین های Canon کاربرد داره ، سوم کمک به سردرد خودم و دیگران به خاطر ترجمه بازاری این کتاب که هیچ کمکی به یادگیری کاربر در استفاده از این دوربین نمیکنه ، چهارم کمک به یادگیری بیشتر زبان انگلیسی و . . .
    سه تا دیکشنری هم برای این کار در نظر گرفتم . بابیلون ، آریانپور 6 جلدی و لینگواسافت . کار سختیه و شاید وقتمو تا آخر سال بگیره . البته به کمک شما هم نیاز دارم . اگه کسی و یا کسانی بتونن ، بعضی از قسمت ها و یا صفحات رو ترجمه کنن ویا در ترجمه بعضی لغات تخصصی سررشته داشته باشن میتونیم با کمک همدیگه این دفترچه رو زودتر تموم کنیم و زودتر در اختیار دیگران قرار بدیم . شاید بعضی ها فکر کنن چون برای ترجمه وقت میزاریم و از کارمون میزنیم باید اینو به پول نزدیک کنیم . ولی من اینطور فکر نمیکنم ، چون این کار ارزشی از نظر مالی نداره و لذتش در حل مشکلات دارندگان این نوع دوربین هاست به هر حال من شروع به کار کردم و قصدم اینه که ترجمه درست مثل فصول و بخشهای کتاب باشه . متون انگلیسی صفحات رو پاک کردم و درو ن صفحات ،متن فارسی رو تایپ میکنم . تصویر جلد روی کتابچه و صفحه دوم رو براتون گذاشتم تا شاید سر شوق بیایید و کمک کنید . منتظر نظراتتون هستم .
    خیر پیش

Queen تشکر می‌کند.
    خدایا چنان کن ، سرانجـام کار
    تو خشنود باشی و ما رستگار

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

پیش فرض پاسخ: دانلود کتابچه فارسی Canon S2IS

دوست عزیز فکر نمیکنید با توجه به اینکه این دوربین خیلی قدیمی هست و چندین دوربین بعد از این مدل جایگزینش شده(S2IS>S3IS>S5IS>SX10IS>SX20IS) کمی دیر به فکر این کار افتادید؟
    Queen، Saeed.gh.sh، arash1988 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر نمیکنید با توجه به اینکه این دوربین خیلی قدیمی هست و چندین دوربین بعد از این مدل جایگزینش شده(S2IS>S3IS>S5IS>SX10IS>SX20IS) کمی دیر به فکر این کار افتادید؟

همونطور که عرض کردم اطلاعات این دوربین و نحوه کارکرد اون در بسیاری از دوربینهای کانن کابرد داره و حداقل از 80 تا 100 در صد در این دوربینهایی که اشاره کردید قابل استفاده است .
    به هر حال اگه به کتابچه دوربینها نگاه کنین و کمی هم زبان انگلیسی بلد باشین متوجه میشین ، از S1IS گرفته تا
    S5IS بسیار کاربرد داره و در دوربینهای دیگری که اسم بردید تا 80% اطلاعات مشابه یکدیگرن.
    این خودش میتونه کمکی برای ترجمه سایر کتابچه باشه .
    امیدوارم دوستان از حرف این دوست عزیزمون دلسرد نشن .
    من که خیلی مصمم هستم .

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

خوب من ترجمشو دارم براتون میذارم
    البته فایلش سنگینه( 3مگ) فردا اینکارو انجام میدم

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

Queen تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    0

سلام
    دوست عزیزم bahri-d جان . ممنونم که این کتابچه رو برام آپلود کردی .

اما نکاتی در این مورد هست که میخوام خدمتت عرض بکنم .
    1 – این کتابچه فقط کمتر از 25% مطالب کتابچه اصلی رو داره و توضیحات کامل در مورد علت ها ، کاربرد ها ، هشدارها و راهنمایی ها رو که در متون اصلی به تفصیل آمده به هیچ وجه دربر نداره .
    2 – از مجموع صفحات این کتابچه که 96 صفحه است ، تعداد 26 صفحه ، کاملا به زبان انگلیسیه .
    3 – در تمام متون غلط های املایی و کلمات ناقص به چشم میخوره .
    4 – بعضی از کلمات اصلا به فارسی ترجمه نشده و صرفا به کلمات لاتین آنها اکتفا گردیده .
    5 - دربعضی موارد برای مطالب گنجانده شده ، مفاهیم تعریف نشده .

در هر صورت از کمکی که کردی تشکر میکنم و برات آرزوی موفقیت دارم
    Queen تشکر می‌کند.

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

شما که میخوای زحمت بکشی حداقل روی دوربین های کامپکت جدید این انرژی را بگذار.
    Chik و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط alirsj نمایش پست ها
    به هر حال اگه به کتابچه دوربینها نگاه کنین و کمی هم زبان انگلیسی بلد باشین متوجه میشین ، از S1IS گرفته تا
    S5IS بسیار کاربرد داره و در دوربینهای دیگری که اسم بردید تا 80% اطلاعات مشابه یکدیگرن.
    اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید میتوانید Manual اصلی دوربین را بخوانید، که از هر دفترچه دیگری به مراتب کاملتر و دقیقتر و مورد اعتمادتر است. انگلیسیتان هم بهتر میشود.

امیدوارم دوستان از حرف این دوست عزیزمون دلسرد نشن .
    Chik تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Queen نمایش پست ها
    شما که میخوای زحمت بکشی حداقل روی دوربین های کامپکت جدید این انرژی را بگذار.

Queen عزیز
    اولا علاقه من به ترجمه این کتابچه برای اینه که خودم این دوربینو دارم .
    ثانیا همونطور که قبلا عرض کردم این کتابچه مشابهات زیادی با کتابچه های دیگر کانن داره .
    ثالثا دوربینهای زیادی در ایران وارد شده و هر یک طرفدارانی داره و نمیشه یک نفر به سلیقه افراد فقط بشینه کتابچه ترجمه کنه و در اختیار علاقه مندان بگذاره ، چون یه ترجمه خوب وقت زیادی میخواد و تا آدم کارکشته بشه فعالیت زیادی باید انجام بده .
    به همین علت بود که از دوستان دعوت کردم در ترجمه این کتابچه کمک کنند تا در فرصت های بعدی ، دستمون که روون تر شد کتابچه هایی رو که طرفداران زیادی داره ، ترجمه کنیم .
    این طوری یه کار خوب انجام میدیم که خدا پدربیامرزی داره .
    ضمنا در پاسخ دوستمون arash1988 باید عرض کنم . بنده اکثر کتابچه های جدید رو به زبان اصلی دارم
    که ترجمه رو هم از روی اونها شروع کردم دو تا تصویری که در پست اول گذاشتم موید این مطلب است.
    خیرپیش

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

Queen عزیز
    اولا علاقه من به ترجمه این کتابچه برای اینه که خودم این دوربینو دارم .
    ثانیا همونطور که قبلا عرض کردم این کتابچه مشابهات زیادی با کتابچه های دیگر کانن داره .
    ثالثا دوربینهای زیادی در ایران وارد شده و هر یک طرفدارانی داره و نمیشه یک نفر به سلیقه افراد فقط بشینه کتابچه ترجمه کنه و در اختیار علاقه مندان بگذاره ، چون یه ترجمه خوب وقت زیادی میخواد و تا آدم کارکشته بشه فعالیت زیادی باید انجام بده .
    به همین علت بود که از دوستان دعوت کردم در ترجمه این کتابچه کمک کنند تا در فرصت های بعدی ، دستمون که روون تر شد کتابچه هایی رو که طرفداران زیادی داره ، ترجمه کنیم .
    این طوری یه کار خوب انجام میدیم که خدا پدربیامرزی داره .
    ضمنا در پاسخ دوستمون arash1988 باید عرض کنم . بنده اکثر کتابچه های جدید رو به زبان اصلی دارم
    که ترجمه رو هم از روی اونها شروع کردم دو تا تصویری که در پست اول گذاشتم موید این مطلب است.
    خیرپیش
    سلام

دوست عزیز در عصر حاضر اکثر علاقمندان به عکاسی ( و اصولا هر علم دیگری ) به اندازه ای مسلط به زبان انگلیسی هستند که حتی در سطوح پیشرفته هم ترجیح میدهند اطلاعات خودشون رو از منابع انگلیسی تامین کنند.

پیشنهاد شما در صورتی مفید جامعه عکاسی است که روی دفترچه دوربینهای جدید و پر استفاده وقت صرف کنید.تا شما به خودتون بجنبید و کارکشته بشید و یک ترجمه خوب جمع آوری کنید کاربران آن دوربین حتی تا Firmware دوربینشون رو هم آپدیت کرده اند و رفته اند... حالا چه برسد به اینکه برفرض بنده بیام منوال D40 خودم رو به فارسی ترجمه کنم که چی بشه؟!

زمان منتظر شما نمی ماند دوست من.اگر قصد ترجمه هم دارید همین امشب دست به کار بشید و منتظر اجازه بقیه نباشید.

موفق باشید
    Navids، M.Mobin، arash1988 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین