صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 78
Like Tree851تشکر

موضوع: روند کاری (Workflow) در عکاسی دیجیتال شما چگونه است ؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: روند کاری (Workflow) در عکاسی دیجیتال شما چگونه است ؟

خیر. لایت روم چنین امکانی ندارد. راه ساده و مطمئن این است که از نرم افزارهای ساده بک آپ گیری استفاده کنیم. چون بر خلاف روش دستی امکان سینک دو هارد در آینده نیز براحتی وجود دارد.

من تجربه عملی با RAID ندارم. اما RAID برای بک آپ گیری از یک هارد پر نیست. بلکه برای تقسیم کردن و تکثیر اطلاعات از ابتدا بر روی چند دیسک است.
    SBadri، Amateurism و MA.KA تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    من تجربه عملی با RAID ندارم. اما RAID برای بک آپ گیری از یک هارد پر نیست. بلکه برای تقسیم کردن و تکثیر اطلاعات از ابتدا بر روی چند دیسک است.
    البته RAID انواع متفاوتی داره , RAID0 فایلها رو تقسیم میکنه که لزومش داشتن حداقل دو دیسک سخت یکسان هستش , مثلا اگه شما یه فایل 2 مگابایتی داشته باشید به دو فایل 1 مگابایتی تقسیم شده و هر کدوم در یک دیسک دخیره میشه .
    RAID1 عملکردی مشابه بکاپ گیری داره که اونم به حداقل دو دیسک سخت یکسان نیاز داره , یکی از دیسکها به عنوان دیسک اصلی محسوب میشه و دیسک دوم به عنوان mirror ! در این سیستم شما هر فایلی که روی هارد اول خیره کنید به صورت اتومات یه کپی هم در هارد دوم ازش گرفته میشه در نتیجه اگه یه زمانی اطلاعات هارد اول پاک شد در هارد دوم موجود هست , در این روش شما اگه دو تا هارد 500 گیگابایت هم داشته باشید در عمل ظرفیت ذخیره سازی شما همون 500 گیگ خواهد بود
    هر کدوم از این RAID ها مزایا و معایبی دارن
    و انواع اقسام RAID های دیگه که عموما ترکیبی از دو سیستم بالا هستن که باید بر اساس نیاز و همچنین تعداد هاردها انتخاب بشن
    MA.KA تشکر می‌کند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

RAID1 عملکردی مشابه بکاپ گیری داره که اونم به حداقل دو دیسک سخت یکسان نیاز داره , یکی از دیسکها به عنوان دیسک اصلی محسوب میشه و دیسک دوم به عنوان mirror ! در این سیستم شما هر فایلی که روی هارد اول خیره کنید به صورت اتومات یه کپی هم در هارد دوم ازش گرفته میشه در نتیجه اگه یه زمانی اطلاعات هارد اول پاک شد در هارد دوم موجود هست
    بله. اما نه برای بک آپ گرفتن از هاردی که فعلا مقداری از ظرفیتش پر شده است.
    MA.KA تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا mSafdel آواتار ها
    تشکر کرده
    3685

1-معمولا مود Tv دوربینو ترجیح میدم البته ممکنه بنا به دلایلی از مودهای دیگه استفاده کنم. فرمت (RAW+JPG) را استفاده می کنم. WB را هم همیشه چک می کنم و در صورت لزوم تنظیم می کنم ولی گاهی با استفاده از WB های غیر صحیح! افکتهای رنگی جالبی روی عکس ایجاد می کنم. سه پایه فقط زمانی با خودم می برم که مطمئن باشم می خوام عکسهای با زمان نوردهی بالا بگیرم و یا اینکه بخوام عکسی بگیرم که خودم هم تو عکس باشم! کارت حافظه مورد استفاده من Toshiba High Speed است. از یه کیف کوچک مخصوص حمل دوربین با مارک Lowpro استفاده می کنم که بزودی می خوام اونو با یه کوله پشتی مخصوص دوربین که جای Laptop هم داشته باشه عوض کنم (واقعا خیلی سخت بود پیدا کردن کوله پشتی که هم جای Laptop داشته باشه و هم دوربین و هم حجمش خیلی بزرگ نباشه و وزنش زیاد نباشه. اغلب کوله پشتی های مخصوص دوربین به دلیل فضای زیاد مخصوص لنز و Laptop هم بزرگ بودن هم سنگین ولی بالاخره پیدا کردم. امیدوارم طراحان وسایل عکاسی به این نکات توجه بیشتری داشته باشن). یه Ram Reader هم محض احتیاط همیشه تو کیف دوربین دارم که همه نوع حافظه ای می خوره از حافظه های موبایل تا دوربین هرچند که بیشتر اوقات Laptop باهامه. یه دستمال مخصوص تمیز کردن لنز هم همیشه تو کیف دوربین هست. یه دفترچه کوچیک مخصوص یادداشت بعضی نکات که ممکنه بعدا یادم بره.

2-برای انتقال عکسها اغلب حافظه را از دوربین خارج می کنم و از Ram Reader استفاده می کنم اما مواقعی که دوربینو برای استفاده راه دور به کامپیوتر متصل می کنم با استفاده از همون کابل اتصال USB فایلهارو انتقال میدم.

3-برای انتقال و سازماندهی عکسها از نرم افزار ACDSee Pro 3.0 استفاده می کنم. نام عکسهارو عوض نمی کنم ولی از فولدربندی به شکل عدد سال و بعد برای هر تاریخ یه فولدر داخل فولدر سال مربوطه می سازم و عکسهای مربوط به هر تاریخ تو همون فولدر قرار میدم البته همه این کارهارو نرم افزار بطور خودکار برام انجام میده ضمن اینکه تو نرم افزار تعیین کردم که فایلهای RAW را درون یک فولدر جداگانه مربوط به هر تاریخ قرار بده. عکسها را در این مرحله چک می کنم و عکسهایی که ارزش نگهداری ندارن را حذف می کنم (اینطوری هم در هزینه نگهداری صرفه جویی کردم هم آهنگ رشد تعداد عکسها کمتره و طبیعتا جستجو و استفاده از اونا آسونتره). با استفاده از نرم افزار ACDSee Pro 3.0 متادیتا مربوط به عکسها را تکمیل می کنم و رتبه بندی لازم هم همون موقع انجام میدم.

4-و 5- در این مرحله اگه تغییرات کم باشه مثلا برای تغییر سایز عکسها جهت استفاده در سایت فلیکر و یا آلبومهای سایتها، از ویرایشگر نرم افزار ACDSee Pro 3 استفاده می کنم و اگه ویرایش روی رنگها انجام بدم و یا روی فایل RAW کار کنم قطعا از Photoshop استفاده می کنم.

6- عموما دو خروجی دارم یکی برای نمایش در سایت شخصی و یکی برای چاپ. در سایت شخصی بزرگترین سایز مورد استفاده 1024 است که برای تهیه اون مجبورم عکسها رو تغییر اندازه بدم.

7- من برای تهیه آرشیو یا نسخه پشتیبان بدین شکل عمل می کنم که معمولا فولدر حاوی عکسها رو هر هفته با فولدری که روی هارد اکسترنال دارم و همینطور با فولدر دیگه ای که روی هارد PC دارم سینک می کنم. در حقیقت فولدر عکسها روی Laptop با فولدر عکسها روی هارد PC و فولدر عکسها روی هارد اکسترنال هر هفته سینک میشن.
    MA.KA و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mSafdel نمایش پست ها
    1-معمولا مود Tv دوربینو ترجیح میدم البته ممکنه بنا به دلایلی از مودهای دیگه استفاده کنم.
    سلام بر شما دوست خوب ممنون بابت اشتراک اطلاعات.

یک سوال این میان برای من بوجود آمده که مایلم در صورت امکان پاسخ آنرا بدانم، نوع عکاسی شما چیست که گرایش غالب شما به مد TV است؟

البته منکر قابلیت این مد نیستم

ممنون
    aidin594 و MA.KA تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    RAID1 عملکردی مشابه بکاپ گیری داره که اونم به حداقل دو دیسک سخت یکسان نیاز داره , یکی از دیسکها به عنوان دیسک اصلی محسوب میشه و دیسک دوم به عنوان mirror ! در این سیستم شما هر فایلی که روی هارد اول خیره کنید به صورت اتومات یه کپی هم در هارد دوم ازش گرفته میشه در نتیجه اگه یه زمانی اطلاعات هارد اول پاک شد در هارد دوم موجود هست , در این روش شما اگه دو تا هارد 500 گیگابایت هم داشته باشید در عمل ظرفیت ذخیره سازی شما همون 500 گیگ خواهد بود
    فقط در صورتی که اطلاعات به واسطه مشکلات سخت‌افزاری و مانند آن از بین برود از هارد دوم قابل بازیابی است.
    یعنی اگر به صورت سهوی، ویروس یا کلاً ایراد نرم‌افزاری (که Fail سخت‌افزاری در آن دخیل نباشد) اطلاعات پاک شود به خاطر Mirror بودن عیناً در هارد دوم اعمال شده و از این منظر اصلاً کارایی یک هارد مجزا را ندارد.
    aidin594، MA.KA و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

آقای دکتر تا جایی که من میدونم مشکلی پیش نمیاد! به محض اتصال یک هارد ، سیستم اون هارد رو نسبت به هارد اصلی به هنگام سازی میکنه و این طوری نیست که نیاز باشه اطلاعات دو هارد از ابتدا و با هم بر روی هردو ریخته بشه.
    سیستم های ریدی که الان اکثر مادربردها دارند و اعلام میشه که رید رو ساپورت میکنند به صورت نرم افزاریست و از توان سی پی یو و رم سیستم جهت این کار استفاده میکنند. که در بازدهی سیستم تاثیر میگذاره. البته این نکته رو هم بگم که رید آینه ای علاوه بر اینکه یک هارد نسخه پشتیبان از هارد اصلی به حساب میاد موجب میشه که سرعت دسترسی به اطلاعات هم بیشتر بشه چون خوندن اطلاعات از دو هارد انجام میشه. کلا رید بستن هاردها صرفا جهت بک آپ گیری از اطلاعات نیست یکی از استفاده های مهم اون دسترسی و خوندن سریعتر اطلاعاته.
    برای دستیابی به یک رید حرفه ای و مناسب، استفاده از رید مادربرد توصیه نمیشه و باید به فکر خرید یک کارت رید باشید تا پردازش های مربوط به ذخیره سازی و خوندن اطلاعات رو به جای سی پی یو و رم این کارت انجام بده. کارت های رید هم امکانات و توانایی های مختلفی دارن. یکی از این امکانات افزودن هارد است که در اکثر کارت های رید پشتیبانی میشه. و حتی در رید های پیچیده مثل ۵ و ۶ شما میتونید با حداقل تعداد هارد شروع کنید و هر وقت که ظرفیت هاردها پر شد مثلا تنها یک هارد به مجموعه اضافه کنید. سیستم رید این هارد خام رو تشخیص میده و اطلاعات رو بر روی اون تقسیم میکنه و از هاردهای دیگه حذف میکنه.
    nmroshan، SBadri، Saeed.gh.sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    آقای دکتر تا جایی که من میدونم مشکلی پیش نمیاد! به محض اتصال یک هارد ، سیستم اون هارد رو نسبت به هارد اصلی به هنگام سازی میکنه و این طوری نیست که نیاز باشه اطلاعات دو هارد از ابتدا و با هم بر روی هردو ریخته بشه.
    سیستم های ریدی که الان اکثر مادربردها دارند و اعلام میشه که رید رو ساپورت میکنند به صورت نرم افزاریست و از توان سی پی یو و رم سیستم جهت این کار استفاده میکنند. که در بازدهی سیستم تاثیر میگذاره. البته این نکته رو هم بگم که رید آینه ای علاوه بر اینکه یک هارد نسخه پشتیبان از هارد اصلی به حساب میاد موجب میشه که سرعت دسترسی به اطلاعات هم بیشتر بشه چون خوندن اطلاعات از دو هارد انجام میشه. کلا رید بستن هاردها صرفا جهت بک آپ گیری از اطلاعات نیست یکی از استفاده های مهم اون دسترسی و خوندن سریعتر اطلاعاته.
    برای دستیابی به یک رید حرفه ای و مناسب، استفاده از رید مادربرد توصیه نمیشه و باید به فکر خرید یک کارت رید باشید تا پردازش های مربوط به ذخیره سازی و خوندن اطلاعات رو به جای سی پی یو و رم این کارت انجام بده. کارت های رید هم امکانات و توانایی های مختلفی دارن. یکی از این امکانات افزودن هارد است که در اکثر کارت های رید پشتیبانی میشه. و حتی در رید های پیچیده مثل ۵ و ۶ شما میتونید با حداقل تعداد هارد شروع کنید و هر وقت که ظرفیت هاردها پر شد مثلا تنها یک هارد به مجموعه اضافه کنید. سیستم رید این هارد خام رو تشخیص میده و اطلاعات رو بر روی اون تقسیم میکنه و از هاردهای دیگه حذف میکنه.
    سلام ..

البته فکر میکنم برخی از مادر برد های خوب کنترلری مجزا برای RAID دارند.

شاید بهتر باشه یک تاپیک مجزا برای پیکر بندی RAID ایجاد بشه .
    nmroshan، farsad، Saeed.gh.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام ..

البته فکر میکنم برخی از مادر برد های خوب کنترلری مجزا برای RAID دارند.

شاید بهتر باشه یک تاپیک مجزا برای پیکر بندی RAID ایجاد بشه .
    کنترل های رید مادربرد ها از توان سی پی یو و رم برای محسابات مربوط به تقسیم اطلاعات استفاده میکنند.
    شاید هم مادربردی باشه که کنترلر رید درست حسابی داشته باشه. ولی من تا حالا ندیدم.
    Navid7h و MA.KA تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر آشنا mSafdel آواتار ها
    تشکر کرده
    3685

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام بر شما دوست خوب ممنون بابت اشتراک اطلاعات.

یک سوال این میان برای من بوجود آمده که مایلم در صورت امکان پاسخ آنرا بدانم، نوع عکاسی شما چیست که گرایش غالب شما به مد TV است؟

البته منکر قابلیت این مد نیستم

ممنون
    من اغلب از موجودات زنده و طبیعت عکاسی می کنم. و به نشان دادن حرکت تو عکسهام خیلی علاقه دارم
    QashQai، Canon! و MA.KA تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین