صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 78 , از مجموع 78
Like Tree851تشکر

موضوع: روند کاری (Workflow) در عکاسی دیجیتال شما چگونه است ؟

Alireza Farshid
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    سلام
    در مورد روش های مدیریت فایل ها سوال دارم و ممنون میشم اگر تجربتون رو بیان کنین

چه روشی برای ذخیره کردن فایلها مناسب تر هست ؟ ردر حال حاضر من هر مجموعه عکس رو درون یک folder ذخیره میکنم و این باعث میشه تنها راه دسترسی به فایلها از طریق همین folder ها باشه

میدونم که باید از Tag استفاده کنم اما سوالم اینه که ایا بهتره عکسها طبق همین سیست folder ذخیره بشن ؟ یا اینکه همه عکسها باید در یک folder باشه ؟

ممنون
    بنده با استفاده از لایتروم عکسها رو import میکنم. عکسهای هر ماه در پوشه ای با شماره همون ماه و هر پروژه در زیرشاخه ای در اون فولدر و همچنین عکسها رو تگ گزاری میکنم.
    nautilus_214، iman kh و MA.KA تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_farshid نمایش پست ها
    بنده با استفاده از لایتروم عکسها رو import میکنم. عکسهای هر ماه در پوشه ای با شماره همون ماه و هر پروژه در زیرشاخه ای در اون فولدر و همچنین عکسها رو تگ گزاری میکنم.
    ممنون

من تا حالا از lightroom استفاده نکردم

light room موقع import خودش folder میسازه برای پروژه ؟
    MA.KA تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

لایت روم همه مشکلات مدیریتی شما را حل می‌کند.

لایت‌روم ویژگی‌ای دارد به نام smart collection که می‌تواند به صورت خودکار فولدرهایی بسازد که شامل عکس‌های مجموعه شما باشد. یعنی با ایمپورت عکس به لایت‌روم به صورت خودکار عکسهای مجموعه در کالکشن‌های مشخص قرار خواهند گرفت.
    Kaveh Ghobadi، K_NMT، 5131 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام

طی قولی که به جناب آقای توسلی (DELL)دادم روند کاری خودمو تو چند عکس اخیر طبیعت بیان میکنم(هرچند بسیار ساده ست):
    شروع کار از اینجا بود که خواهرزاده ام چند تا گل چیده بودا داشت باهاشون بازی میکرد ،یهو به سرم زد چند تا عکس از این گلها تهیه کنم
    گلها چون چیده شده بودن دستم برای پس زمینه و ایجاد بوکه مناسب باز بود
    با کمی جستجو و انتخاب مکان عکاسی گلها رو با یک سیم مفتول با فاصله تقریبی یک متری از زمین فیکس کردم
    سپس با آب پاش هم پس زمینه و هم گلها رو آب پاشی کردم (تاثیر بسزایی در ایجاد بوکه داره ) برای نور گلها هم از یه چراغ قوه led استفاده کردم البته نورشو با یه پلاستیک نرم تر کردم.
    بعد سه پایه و دوربینو برپا کردم و با استفاده از 12 میلی متر اکستنشن تیوب رو لنز 50 F1.4 کانن به بزرگنمایی مد نظرم رسیدم
    بسته به سایز سوژه و عمق مد نظر از یک شات برای عکس اول و 8شات برای عکس دوم(تکنیک focus stacking) و دوشات برای عکس آخر(تکنیک focus stacking) استفاده کردم ، همه عکسها raw گرفته شدن ، عکسهایی که با تکنیک ( focus stacking) گرفته شده بودن رو اول با فتوشاپ ادغام کردم و خروجی tif گرفتم سپس عکسها رو با acr ویرایش جزیی کردم(بیشتر رو hslکار کردم )
    سپس با پلاگین perfect photo suite حالت hdr رو اعمال کردم و همینطور مقداری ویگنت ایجاد کردم بعد با پلاگین topaz denoise نویز گیری کردم و خروجی
    امیدوارم مفید باشه ،سوالی باشه در خدمتم.

b.jpg
    002.jpg
    e.jpg
    DELL، nautilus_214، M-Yousefi و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

دیروز یه سوالی از دوستان تو بخش لطفا نظر دهید در مورد تغییر رنگ چمنزار پرسیدم ، دوستان در مورد نحوه تغییر چمنزار سوال کردن
    منم روند کاریمو تو این کلیپ آماده کردم ، حالا نمیدونم چقدر روش درستی هست یا نه خودم به این شکل عمل میکنم
    لینک دانلود
    nautilus_214، M-Yousefi، Nima Sadigh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

یه سوال در مورد روند کاری داشتم نمی دونم جای سوال رو درست انتخاب کردم و یا نه (از مدیران محترم می خوام اگه اشتباه کردم تصحیحم کنند )
    من یه سری عکس از خیابون دارم که نیاز به سه ، چهار مرحله کار داره
    1. حذف اضافاتی مثل سیم ها و تیرهای برق 2. اضافه کردن چیزهایی از عکس های مشابه مثل ابر و گاها ماشین (این مرحله در مواقع خاص و درصورت لطمه ندیدن کار انجام می شه ) 3.ادیت جزی و اندک نور و رنگ و وایت بالانس و... به وسیله ACR و یا لایت روم 4. کراپ و برش و تنظیم تراز

سوالم اینه که این کارها به چه ترتیبی انجام بشه بهتر و اصولی تره؟

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    یه سوال در مورد روند کاری داشتم نمی دونم جای سوال رو درست انتخاب کردم و یا نه (از مدیران محترم می خوام اگه اشتباه کردم تصحیحم کنند )
    من یه سری عکس از خیابون دارم که نیاز به سه ، چهار مرحله کار داره
    1. حذف اضافاتی مثل سیم ها و تیرهای برق 2. اضافه کردن چیزهایی از عکس های مشابه مثل ابر و گاها ماشین (این مرحله در مواقع خاص و درصورت لطمه ندیدن کار انجام می شه ) 3.ادیت جزی و اندک نور و رنگ و وایت بالانس و... به وسیله ACR و یا لایت روم 4. کراپ و برش و تنظیم تراز

سوالم اینه که این کارها به چه ترتیبی انجام بشه بهتر و اصولی تره؟
    بنظر من بهتر است فایل راو هردو تصویر ( اصلی و اشیای اضافه) را جداگانه شبیه به هم از نظر نور و رنگ و وایت بالانس پردازش کنید و بعد خروجی را در فتوشاپ ادیت کنید (مورد 1 و 2)
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    ما هیــچ، ما نــگاه | سینا خسروی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    672

باسلام

سوال:
    کسی اینجا تو ورک فلو کپچر وان میزنه؟

------------------------------------------
    { یاعلی }

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8