صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 101
Like Tree177تشکر

موضوع: بکگراند (فون) قابل جابجایی / Portable Background

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

دوستان فون پرتابل فنری که مثل رفلکتور ها راحت جمع بشود هم پیدا میشود ؟ یه چیزی مثل Photoflex flex drop 2 ولی ارزان تر
    سلام جناب بیگدلی
    من کمی ابتکار به خرچ دادم و با 50 هزار تومن خودم ساختم.!
    دو تا پایه نور سومیتا 806 خریدیم دونه ایی 25000 تومن.
    دو تا مهره هم خریدم 100 تومن. !
    که روی رزوه سه پایه ها بسته میشه. از بست فلزی لوله U شکل هم استفاده کردم و مهره رو به زیر بست ها جوش دادم و رنگ مشکی زدم بهش و از لوله های سبک آنتن به عنوان میله وسط استفاده کردم.
    که یک فون در هر عرضی که بخوام روش سوار میشه.
    چون خواستم اماده بخرم بین 90 تا 140 بهم قیمت دادن.
    اگه خواستید عکسهاش رو براتون قرار بدم.
    vbigdeli، mreza1001، R.Asgari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    سلام جناب بیگدلی
    من کمی ابتکار به خرچ دادم و با 50 هزار تومن خودم ساختم.!
    دو تا پایه نور سومیتا 806 خریدیم دونه ایی 25000 تومن.
    دو تا مهره هم خریدم 100 تومن. !
    که روی رزوه سه پایه ها بسته میشه. از بست فلزی لوله U شکل هم استفاده کردم و مهره رو به زیر بست ها جوش دادم و رنگ مشکی زدم بهش و از لوله های سبک آنتن به عنوان میله وسط استفاده کردم.
    که یک فون در هر عرضی که بخوام روش سوار میشه.
    چون خواستم اماده بخرم بین 90 تا 140 بهم قیمت دادن.
    اگه خواستید عکسهاش رو براتون قرار بدم.
    سلام
    جناب محبی ایده خوبی پیاده کردید.
    ولی مسئله اینجاست که من میخوام یا مثل این فون های فنری جمع بشه یا مثل این فون های تسمه ای جمع بشه! پرده فون شما خیلی عالیه ولی جمع نمیشه.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    وحید بیگدلی

تشکر کرده
    1405

ولی مسئله اینجاست که من میخوام یا مثل این فون های فنری جمع بشه یا مثل این فون های تسمه ای جمع بشه! پرده فون شما خیلی عالیه ولی جمع نمیشه.
    جناب بیگدلی کار نشد نداره.
    اون هم امکان پذیره.
    کافیه شما اون زنجیری پلاستیکی رو تهیه کنید.
    یه سر لوله رو سوراخ میکنید و یه پیچ که کمی بلند باشه اززنجیر عبور میدید
    جوری که زنجیر به لوله بسته بشه با چرخوندن زنجیر لوله فون حرکت میکنه و با حرکت لوله میشه فون رو جمع کرد. این هم الان به ذهنم رسید انشالله خودم اجراش میکنم اما مشکل اینه که اون زنجیرها اینجا نیست و باید از تهران بخرم.
    میشه از چرخ دنده ها یا همون خورشیدی های دوچرخه هم با جوش دادن به میله فون استفاده کرد.
    vbigdeli، mreza1001، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    سلام
    وحید جان چرا نیاز داری فون با موتور یا زنجیر جمع بشه؟
    چند تا فون رو میخواهی روی پایه قرار بدی؟
    نیاز به موتور داری یا با دست ازطریق دسته زنجیری میخواهی جمعش کنی؟
    سرعت عمل برات چقدر مهمه؟
    vbigdeli و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    وحید جان چرا نیاز داری فون با موتور یا زنجیر جمع بشه؟
    چند تا فون رو میخواهی روی پایه قرار بدی؟
    نیاز به موتور داری یا با دست ازطریق دسته زنجیری میخواهی جمعش کنی؟
    سرعت عمل برات چقدر مهمه؟
    جناب مسلمی چون این فون را داخل اتاقم میگذارم مجبورم که موقعی که نیازی بهش ندارم جمع کنم یا حداقل بدمش بالا.
    فقط یک فون روی هر پایه که سه تا لازم دارم(واسه سه طرف دیوار های اتاق)،نه نیازی به موتور نیست و همین مدل های زنجیری یا فون های فنری کافیه و سرعت عمل هم مهم نیست
    ممنون از توجهت :)
    nadersharp و NetNegar تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    جناب مسلمی چون این فون را داخل اتاقم میگذارم مجبورم که موقعی که نیازی بهش ندارم جمع کنم یا حداقل بدمش بالا.
    فقط یک فون روی هر پایه که سه تا لازم دارم(واسه سه طرف دیوار های اتاق)،نه نیازی به موتور نیست و همین مدل های زنجیری یا فون های فنری کافیه و سرعت عمل هم مهم نیست
    ممنون از توجهت :)
    وحید جان پس این مسئله یعنی به پایه نیاز نداری و تصمیم داری به دیوار پیچ کنی.
    من هنوز توصیه میکنم این هلدر رو خودت بسازی . ساختش کاری نداره و کمی خلاقیت نیاز داره.
    یه سوال دیگه که مهمه عرض فونه. این عرض رو میخواهی متغیر بزاری یا ثابت؟ (مثلا 2 متر )
    من باشم خیلی خیلی ساده این ابزار رو - البته اینجا من امکان ساختش رو دارم - درست میکنم و یه دسته براش تعبیه میکنم که هر کدام رو که بخوام این دسته رو جا بزنم و جمع کنم و دسته دوباره در بیاد تو بعدی جا بره.
    در هر صورت اگر دوست داری میتونی برای ساختش هماهنگ کنی من کمکت میکنم تا درستش کنی.
    در ضمن اگر سرعتی بخواهی با جوشکاری قطعات و اگر خیلی تمیز بخواهی میشه با فرز و تراش قطعات رو روی آلومینیوم و تفلون انجام و مونتاژ کرد.
    vbigdeli، R.Asgari، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    وحید جان پس این مسئله یعنی به پایه نیاز نداری و تصمیم داری به دیوار پیچ کنی.
    من هنوز توصیه میکنم این هلدر رو خودت بسازی . ساختش کاری نداره و کمی خلاقیت نیاز داره.
    یه سوال دیگه که مهمه عرض فونه. این عرض رو میخواهی متغیر بزاری یا ثابت؟ (مثلا 2 متر )
    من باشم خیلی خیلی ساده این ابزار رو - البته اینجا من امکان ساختش رو دارم - درست میکنم و یه دسته براش تعبیه میکنم که هر کدام رو که بخوام این دسته رو جا بزنم و جمع کنم و دسته دوباره در بیاد تو بعدی جا بره.
    در هر صورت اگر دوست داری میتونی برای ساختش هماهنگ کنی من کمکت میکنم تا درستش کنی.
    در ضمن اگر سرعتی بخواهی با جوشکاری قطعات و اگر خیلی تمیز بخواهی میشه با فرز و تراش قطعات رو روی آلومینیوم و تفلون انجام و مونتاژ کرد.
    نه ای کاش میشد پیچ کنم! باید روی پایه های نور باشه.عرض ثابته ولی هر سه پرده ای که لازم دارم باید تسمه ای باشن نادر جان.اگه تسمه ای نباشن اتاق خیلی تاریک میشه!
    nadersharp و NetNegar تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

تشکر کرده
    1405

جناب مسلمی این جمله شما خیلی به من کمک کرد. میشه دسته براش گذاشت و کار رو راحتتر میکنه. دسته ایی که به قول خودتون بشه جدا کرد و دوباره روی فون بعدی گذاشت
    و اینکه معمولا فونها چقدر وزن دارند ؟ چون من قصد داشتم از لوله انتن استفاده کنم که سبک هستش اما هر چی گشتم گیرم نیومد. و ناچارم از لوله های سبک تر استفاده کنم اما چون نمیدونم حدود وزن فونها چقدره نمیتونم تصمیم بگیرم شما و یا جناب بیگدلی اگه فون دارید میشه بگید حدودا وزنشون چقدره ؟ چون هنوز خریداری نکردم. و نمیدونم چقدر وزن دارند.
    با تشکر.
    ویرایش :
    چون نخواستم پست جدید بزنم در ادامه همین پست نوشتم.
    اینم عکسهایی از پایه ایی که من ساختم. نمیدونم شاید هم باید اینجا قرار میدادم. که اگه جاش اونجا باشه زحمت انتقال اون با مدیران گرامی.
    من اول برای ساخت این پایه از سه پایه نور سومیتا 806 که قوی تر و محکم تر از مدلهای در دسترس دیگه بود و ارتفاع بیشتری هم داره استفاده کردم.
    مناسب به سایز رزه اون مهره خریدم. :
    بعد هم یه بست لوله فلزی دو تیکه 1/1.2 اینچ خریدم که دارای یک پایه و یه جز u شکل هستش.
    مهره رو به وسط اون جوش دادم و رنگ مشکی هم زدم ( البته تا هنگام گرفتن عکسها رنگ اصلی هنوز زده نشده بود )
    و بعدش اون رو روی سه پایه ها بستم.
    اگه بخوام فون رو کاملا ثابت و بدون جمع شدن استفاده کنیم میتونم فطعه U شکل رو هم محکم کنم . البته بنده چون قصد داشتم از لوله های سبک انتن استفاده کنم از این سایز بست ها استفاده کردم. میشه برای سایزهای بزرگتر بستهای بزرگتر هم تهیه کرد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1-2.jpg‏ (145.7 کیلو بایت, 163 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 1-3.jpg‏ (26.3 کیلو بایت, 140 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 1-1.jpg‏ (39.2 کیلو بایت, 137 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 1-4.jpg‏ (57.7 کیلو بایت, 135 بازدید)
    ویرایش توسط omid mohebbi : Tuesday 12 April 2011 در ساعت 16:42
    vbigdeli، R.Asgari، Mehdi Rojaie و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2187

جناب محبی عزیز
    ایده شما هم بسیار خوبه. واقعیت اینه که من چون کارم به نوعی طراحی صنعتی هست مجبورم برای هر مشکلی راهی سریع و مفید بتراشم.
    وزن فون وابسته به جنس اون حدود 2 -3 کیلویی هست.
    من از لوله پلیکا وسط خود فون به راحتی بهره گرفتم.
    یعنی دو تا سه پایه بلند - تی سر (خودم درست کردم )- و نصب فون جمعا 5 دقیقه نمیشه و همش خیلی سریع میره پشت ماشین.
    به هر حال برای ساخت یک وسیله اساسی حتما سعی میکنم طرح رو آماده و بزارم.
    vbigdeli، M.Nouri، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته فون های قابل حمل در بازار تهران یافت می شوند که تحمل وزن خوبی دارند و در مجموع زیر 10 کیلوگرم ( شاید چون تا به حال فرصت نشده است وزن کنم اما سبک هستند ) وزن دارند که شامل 2 عدد سه پایه 806 و یک لوله بسیار سبک و تاشو ( طول 80 سانت ) که به صورت تلسکوپی باز می شود و درون لوله پلیکای فون قرار می گیرد.اگر قدرس سلیقه و ذوق هم به خرج بدهید فون را تبدیل به چند تیکه مسوای ( مثلا 80 سانتی ) می کنید و درز بین را با ریپ و یا لایه چسب به هم متصل خواهید کرد و حمل و نقل اش راحت تر خواهد شد.

آخرین بار فکر کنم 130 هزار تومان قیمت کردم اما بنده مدت ها پیش ارزان تر ( شاید حدود 90 درست خاطرم نیست ) خریده بودم.
    Ahmad Reza، vbigdeli، nadersharp و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین