صفحه 2 از 20 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 195
Like Tree422تشکر

موضوع: Nikon D90 VS Canon 550D

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 VS Canon 550D

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    نظر همه ي دوستان محترم است ولي 550D دوربيني نيست كه خيلي عاميانه بتوان نقدش كرد و گفت كنن براي فريفتن بازار فقط رزولوشن 500D را افزايش داده و ...

هر چند از نظر من D90 يكي از بهترين دوربين هاي تاريخ ديجيتال است ( از نظر كيفيت و امكانات در برابر قيمت) ولي 550D هم رقيبي نيست كه بتوان كوچك شمردش و اگر پهلو به پهلو با D90 مقايسه اش كنيد كم نمي آورد و برعكس دوربيني است كه در مدت كوتاهي كه از معرفيش مي گذرد نقدهاي بسيار تحسين آميزي از دوست و دشمن دريافت كرده است.
    با تشکر از شما استاد گرامی آقا فرهاد
    من از صحبت های شما اینطور متوجه شدم که از لحاظ عکاسی کیفیت 550d با d90 شبیه است و با توجه به کاربرد من که نیم نگاهی هم به فیلمبرداری دارم انتخاب بهتر 550d است
    آیا درست متوجه شدم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    منطقی بودن یک انتخاب بستگی به بودجه شما و هزینه ای که میخواهید بکنید دارد. کیفیت اپتیک، کیفیت ساخت و لرزشگیر 300-70 از 200-55 بهتر هستند. هرچند، به نظر من نیکون واقعا باید این رنج را با یک لنز خوب و نه چندان گران قیمت (چیزی مانند 200-70 سری L کنون) تکمیل کند و خیال همه را راحت کند. در حال حاضر، رنج Normal برای دوربین های Walkaround به نظر من به خوبی تکمیل شده، 105-18 برای کسانی که کمتر میخواهند هزینه کنند و 85-16 برای کسانی که پول بیشتری میپردازند.

تاکید میکنم که رنج 85-16 بهتر است. من تفاوت 18 و 16 و همچنین تفاوت 105 و 85 را تست کرده ام. دومی نقریبا هیچ چیز محسوسی ندارد، اما واید بیشتر 16 نسبت به 18 به چشم می آید.
    منظورم اون رنج 200 تا 300 بود که یه جورایی از کار افتادست یا بهتره بگیم کیفیت مطلوبی نداره نمیدونستم کیفیت بدنه و لرزشگیر ها با هم متفاوت هستند پس نتیجتا کیفیت 70-300 بهتر هست تا رنج 200 به نسبت 55-200
    بازم ممنون از راهنماییتون دوست همشهری
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر جديد surrealist آواتار ها
    تشکر کرده
    10

من هم با این حرف مانی موافقم که :

در مجموع D90 بدنه بهتریه و کیفیت ساخت به مراتب بهتری داره
    و از نظر سرعت Shutter Lag ، Continuous shooting و .... تقریبا از هر نظری از 550D سریعتره
    باید نوع عکاسی و لنزهایی که مد نظر دارین رو هم در انتخابتون دخیل کنین
    اگه کیت D90 رو بگیرین 18-105 از نظر اپتیکال ( نه از نظر کیفیت ساخت) از کیت لنز کنون فوق العاده بهتر خواهد بود
    و فاصله کانونی بیشتری نسبت به کیت 55-18 کنون پوشش میده
    به نظر من با توجه به قیمت های کنونی و با توجه به اینکه شما لنزی از هیچ کدوم از برندهای نیکون و کنون ندارین d90 انتخاب بسیار بهتری هستش

هرچند این نکته رو هم اضافه باید کرد که به دنبال چه نوع عکاسی هستید و تفاوت های رنگی دو سنسور کنون و نیکون رو هم در نظر بگیرید
    maany_A، r0otsharp و ImanGH تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط anatema نمایش پست ها
    من از صحبت های شما اینطور متوجه شدم که از لحاظ عکاسی کیفیت 550d با d90 شبیه است و با توجه به کاربرد من که نیم نگاهی هم به فیلمبرداری دارم انتخاب بهتر 550d است
    آیا درست متوجه شدم؟
    سلام

دوست عزيز اولا بنده شاگردي بيش نيستم.

بارها اساتيد در اين فوروم فرموده اند كه انتخاب اولين دوربين SLR انتخاب يك دوربين نيست بلكه انتخاب يك برند است كه بعدها سال ها با شما خواهد بود و براي انتخاب لنز ها و ساير تجهيزات جانبي به آن برند وابسته خواهيد بود بنابر اين بايد بدانيد در آينده چه مي خواهيد.

براي دوستاني كه مي خواهند براي هميشه فقط يك بدنه و يك لنز همه كاره داشته باشند معمولا توصيه روي D90 است و نه تنها به خاطر بدنه بلكه به خاطر لنز خوب و خوش قيمت كيت اين دوربين (105-18) . اگر قرار است شما هم جزو اين دسته باشيد در صورت خريد 550D اگر قادر به تهيه ي لنز مرغوبي مثل 85-15 (به قيمت حدود 700 هزار تومان) باشيد ترجيح بنده 550D است ولي اگر بخواهيد با لنز كيت 55-18 بمانيد ترجيح با D90 و لنز 105-18 است زيرا آن تركيب حدود 1.700.000 تومان و تركيب نيكن حدود 1.150.000 تومان قيمت خواهد داشت.

فكر نمي كنم فيلمبرداري 720 نيكن هم مشكل خاصي براي شما محسوب شود.
    shabab، E.Fattahi، alie و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

سلام مرسی از نظرات دوستان کلی استفاده کردم
    به عنوان Walk around lens یه گزینه دیگری هم هست که می خواستم پیشنهاد کنم
    Sigma 17-70 f/2.8-4 HSM OS
    لنز فوق العاده ای هستش البته به نظر من و کیفیت ساخت بسیار خوبی
    اگه دوست داشتین Review سایت Lenstip رو بخونین

wide open در مینیموم فاصله کانونی مقادیر MTF50 خیره کنندست

بالاتر از lpmm 50 !
    این یعنی در مرکز حتی از بعضی Prime ها مثل Nikkor 50mm f1.8 D شارپتر!
    در فاصله کانونی های بالاتر کمی از شارپنس خودش رو از دست میدهاما با بستن دیافراگم رزولوشن خیلی خیلی خوبی خواهد داشت
    این لنز ورژن جدید مدل محبوب Sigma 17-70 f/2.8-4.5 هستش که به لرزشگیر و HSM مجهز شده
    قیمتش رو از سیگل پرسیدم گفت 510
    یه کمی نسبت به قیمت جهانیش بالاتره ولی به نظر من ارزشش رو داره
    این لنز رو با 16–85 Nikkor مقایسه میکنن که از اون Fast تره و از نظر اپتیکال اگه بهتر نباشه بدتر نیست
    مرسی دوستان برای نظرات خوب و آموزنده
    سبز باشین
    r0otsharp و ImanGH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط anatema نمایش پست ها
    آیا درست متوجه شدم؟

دوست عزیز ذکر نکته حائز اهمیت . ببینید شما دوربین عکاسی می خرین نه دوربین فیلم برداری . در دستور العمل دوربین هم حتی نوشته تا جایی که می شود از این Option استفاده نشود . در ضمن اینم بگن خود سازنده هم ذکر کرده هر چند دقیقه یک بار دوربین خاموش کنید که سنسور خنک شود .

ببینید وقتی شما فیلمبرداری می کنید پرده سنسور باز هست و سنسور مدام در حال کار می باشد پس هم عمر سنسور کم می شود و هم احتمال سوختن بالا می رود . این فیلمبرداری یک قابلیت اضافی هست . شما اگر به فیلمبرداری علاقه دارین برین یه دوربین معمولی برای فیلمبردرای بخرین .

در ضمن اینم بگم زمان فیلبرداری D90 از 20 دقیقه شروع شده و زمان سنج به سمت زمان 0 حرکت می کند که 20 دقیقه فیلمبرداری حجمی بالغ بر 1 الی 2 گیگ می گیرد .

عذرخواهی می کنم از دوستان و اساتید صاحب نام این فروم بابت اظهار نظر بنده ...

باتشکر احسان
    openfarshid و ImanGH تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط r0otsharp نمایش پست ها

ببینید وقتی شما فیلمبرداری می کنید پرده سنسور باز هست و سنسور مدام در حال کار می باشد پس هم عمر سنسور کم می شود و هم احتمال سوختن بالا می رود . این فیلمبرداری یک قابلیت اضافی هست .
    باتشکر احسان

سلام ..

ببخشید مگه Nikon D90 از مکانیزم Rolling Shutter استفاده نمیکنه !؟
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا Omid Araki آواتار ها
    تشکر کرده
    885

550D vs Nikon D90

The Nikon D90 is due for a major upgrade or replacement later this year. Right now, the 550D has more pixels, more automated shooting options for novices, 14-bit colour processing, a higher on-paper ISO option (12,800 vs 6,400), better live-view and better video facilities.

The Nikon D90 has the better viewfinder, better sensor, slightly better ergonomics, an LCD on top of the body, and Active D-Lighting said to more effective than Canon’s Lighting Optimiser. If you’re not a novice and mainly shoot stills, the decision will be tough but the Nikon may win. If you shoot a lot of video, then the Canon will be it.

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

نقل قول نوشته اصلی توسط omidmail2004 نمایش پست ها
    550D vs Nikon D90

The Nikon D90 is due for a major upgrade or replacement later this year. Right now, the 550D has more pixels, more automated shooting options for novices, 14-bit colour processing, a higher on-paper ISO option (12,800 vs 6,400), better live-view and better video facilities.

The Nikon D90 has the better viewfinder, better sensor, slightly better ergonomics, an LCD on top of the body, and Active D-Lighting said to more effective than Canon’s Lighting Optimiser. If you’re not a novice and mainly shoot stills, the decision will be tough but the Nikon may win. If you shoot a lot of video, then the Canon will be it.
    اگه نقل قولها کاملتر و به همراه منبع باشه ممنون میشم (میشیم:))
    Viper تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط surrealist نمایش پست ها
    من هم با این حرف مانی موافقم که :

در مجموع D90 بدنه بهتریه و کیفیت ساخت به مراتب بهتری داره
    و از نظر سرعت Shutter Lag ، Continuous shooting و .... تقریبا از هر نظری از 550D سریعتره
    باید نوع عکاسی و لنزهایی که مد نظر دارین رو هم در انتخابتون دخیل کنین
    اگه کیت D90 رو بگیرین 18-105 از نظر اپتیکال ( نه از نظر کیفیت ساخت) از کیت لنز کنون فوق العاده بهتر خواهد بود
    و فاصله کانونی بیشتری نسبت به کیت 55-18 کنون پوشش میده
    به نظر من با توجه به قیمت های کنونی و با توجه به اینکه شما لنزی از هیچ کدوم از برندهای نیکون و کنون ندارین d90 انتخاب بسیار بهتری هستش

هرچند این نکته رو هم اضافه باید کرد که به دنبال چه نوع عکاسی هستید و تفاوت های رنگی دو سنسور کنون و نیکون رو هم در نظر بگیرید
    سلام دوست عزيز.براي عکاسي تو طبيعت،بيشتر منظره و يه مقداري هم عکسهاي خانوادگي کدوم يک ازاين 4 دوربين رو پيشنهاد ميدين و با چه لنزي؟ضمنا فيلمبرداري خوبي هم داشته باشه.

canon 500d---canon 550d---nikon d5000---nikon d90
    لنزهاي 18-105-----18-200---
    کدوم ست يهتره از لحاظ رنگ،نويز،شارپ بودن و ....واسه کاربردي که گفتم.هم دوربين و هم لنز؟
    r0otsharp و ImanGH تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 20 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین