نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree23تشکر
  • 1 Post By ARA-RF
  • 3 Post By farhad.b
  • 1 Post By I Mis
  • 2 Post By Afshin.Prt
  • 4 Post By SIAMAK™
  • 1 Post By Sina.J
  • 2 Post By I Mis
  • 1 Post By NASSIRI4080
  • 8 Post By Arash

موضوع: کارت خبرنگاری یا عکاس خبری

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

پیش فرض کارت خبرنگاری یا عکاس خبری

سلام

دوستان چگونه میشه کارت خبرنگاری یا عکاس خبری گرفت تا برای گرفتن هر عکس ( حالا هر جا که میخواد باشه!) آدم نخواد جواب صد نفر ادم رو بده و آخر هم مجبور بشه بدون عکس گرفتن محل رو ترک کنه!
    amir reza تشکر می‌کند.
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

پیش فرض پاسخ: کارت خبرنگاری یا عکاس خبری

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام

دوستان چگونه میشه کارت خبرنگاری یا عکاس خبری گرفت تا برای گرفتن هر عکس ( حالا هر جا که میخواد باشه!) آدم نخواد جواب صد نفر ادم رو بده و آخر هم مجبور بشه بدون عکس گرفتن محل رو ترک کنه!

سلام
    دوست عزیز شما حتی اگر این کارت را داشته باشید بازهم دچار مشکل می شوید !! صرفا داشتن یک حکم و یا کارت جهت عکاسی مهم نیست !!

مهم این است بخواهند شما عکس بگیرید یا نخواهند!!
    در مقاطع بالاتر جهت عکاسی که می بایست از طرف یک خبرگزاری معرفی بشید.
    MehdiM، Afshin.Prt و ARA-RF تشکر می‌کنند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام

فكر مي كنم شما از اصفهان باشين..
    با عضويت توي انجمن عكاسان اصفهان با دريافت كارت رسمي اعضا و اجازه و حكم كارتون راحت تر بشه...
    براي خواستن آدرس پ.خ بدين
    ARA-RF تشکر می‌کند.
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad.b نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما حتی اگر این کارت را داشته باشید بازهم دچار مشکل می شوید !! صرفا داشتن یک حکم و یا کارت جهت عکاسی مهم نیست !!

مهم این است بخواهند شما عکس بگیرید یا نخواهند!!
    در مقاطع بالاتر جهت عکاسی که می بایست از طرف یک خبرگزاری معرفی بشید.
    سلام
    من فقط میخوام مدرک رسمی داشته باشم تا بتوان از آن در مواقع لزوم به نحوی استفاده کرد. اینکه بخواهند یا خواهند که صد در صد وجود داره مثلا در مورد مکان های خاص ! ولی خوب مثلا دیگه عکس گرفتن از یک پارک و درختان ان! یا مثلا جایی مثل نمایشگاه ها تخصصی مثل ماشین و کتاب و .... و مراسم ها فکر کنم با داشتن یک مدرک به مشکل کمتری بر بخوره!
    کلا به جز معرفی از طریق خبر گزاری ها راهی هست که به صورت مستقل عمل کرد؟

پ.ن:من از قم هستم! فکر نمیکنم کارت عضویت در یک انجمن مدرک قابل قبولی باشه!؟
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام
    من فقط میخوام مدرک رسمی داشته باشم تا بتوان از آن در مواقع لزوم به نحوی استفاده کرد. اینکه بخواهند یا خواهند که صد در صد وجود داره مثلا در مورد مکان های خاص ! ولی خوب مثلا دیگه عکس گرفتن از یک پارک و درختان ان! یا مثلا جایی مثل نمایشگاه ها تخصصی مثل ماشین و کتاب و .... و مراسم ها فکر کنم با داشتن یک مدرک به مشکل کمتری بر بخوره!
    کلا به جز معرفی از طریق خبر گزاری ها راهی هست که به صورت مستقل عمل کرد؟

پ.ن:من از قم هستم! فکر نمیکنم کارت عضویت در یک انجمن مدرک قابل قبولی باشه!؟
    سلام،

یکی از اقوام من توی تبریز با عضویت در انجمن عکاسان اونجا یک کارت گرفته بود (که شاید بقول دوستمون فرهاد اگه قرار باشه عکس نگیرید مدارک خیلی بالاتر از اون هم مورد قبول نخواهد بود) که بعضی جاها کارساز بوده.

ایشون تعریف میکرد که یک بار توی استانبول میخواسته از یک مرکز خرید تازه تاسیس عکس بگیره که مامورین امنیتی اونجا جلوش میگیرن ولی با نشون دادن این کارت (که از قضا دوزبانه هم بوده) نتنها مانعش نمیشند که کلی کمکش میکنند و تحویلش میگیرند.

با تشکر

پ.ن: کسی میدونه انجمن عکاسان تهران (اگه وجود داره) هم چنین کاری میکنه و اصولا آیا عضو میگیره و شرایطشون چیه؟
    I Mis و ARA-RF تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط I Mis نمایش پست ها
    فكر مي كنم شما از اصفهان باشين..
    با عضويت توي انجمن عكاسان اصفهان با دريافت كارت رسمي اعضا و اجازه و حكم كارتون راحت تر بشه..
    البته عضویت رسمی منوط به تایید داوران انجمن هست و همینطوری هم نمیشه کارت گرفت ;)
    ثانیا در موارد خاص حکم برای شما صادر نخواهد شد , مثلا برای عکاسی از شخصینهای سیاسی یا نشست سیاسی و یا یه کم شرایط متفاوت تر مثلا عکاسی از درگیری و شورش در خیابون هدف شما از عکاسی چی میتونه باشه که با عنوان کردن اون بخواید حکم بگیرید ؟ چون در اینجور مواقع همونطور که دوست دیگری هم اشاره کردن شما باید از سوی یه خبرگزاری معتبر معرفی بشین و همه اینا خودش هزار تا دنگ و فتگ داره و ...
    در هر صورت همیشه واسه عکاسی از هر جایی و تو هر شرایطی با هر حکم و معرفی نامه ای باید کمال احتیاط رو کنید چون هیچ موقع نباید یادتون بره که اینجا ایرانه و هر لحظه قانون میتونه تو روز روشن و جلوی چشمان شما تغییر کنه و شما با اینکه کار قانونی انجام میدین مجرم شناخته بشین و اون موقع هستش که حسابتون با کرام الکاتبینه
    Afshin.Prt، Maisam.H، ARA-RF و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

سلام
    درباره این موضوع در تاپیک های زیر فراوان بحث شده:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=937

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3237
    ARA-RF تشکر می‌کند.

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    البته عضویت رسمی منوط به تایید داوران انجمن هست و همینطوری هم نمیشه کارت گرفت ;)
    ثانیا در موارد خاص حکم برای شما صادر نخواهد شد , مثلا برای عکاسی از شخصینهای سیاسی یا نشست سیاسی و یا یه کم شرایط متفاوت تر مثلا عکاسی از درگیری و شورش در خیابون هدف شما از عکاسی چی میتونه باشه که با عنوان کردن اون بخواید حکم بگیرید ؟ چون در اینجور مواقع همونطور که دوست دیگری هم اشاره کردن شما باید از سوی یه خبرگزاری معتبر معرفی بشین و همه اینا خودش هزار تا دنگ و فتگ داره و ...
    در هر صورت همیشه واسه عکاسی از هر جایی و تو هر شرایطی با هر حکم و معرفی نامه ای باید کمال احتیاط رو کنید چون هیچ موقع نباید یادتون بره که اینجا ایرانه و هر لحظه قانون میتونه تو روز روشن و جلوی چشمان شما تغییر کنه و شما با اینکه کار قانونی انجام میدین مجرم شناخته بشین و اون موقع هستش که حسابتون با کرام الکاتبینه
    بله ..شما درست مي فرمايين...
    من فقط معرفي كردم... يعني كه ايشون ديگه خودش مي تونه يا نميتونه با انجمن رابطه برقرار كنه..مهم نيست....
    من هم حكمي رو كه مي گم مثلا براي عكاسي توي جايي مثه پارك و جاهايي است كه حتي يك نگهبان و دربان (و يك كسي كه جزو كادرهاي اداري است ) مي تونه به آدم گير بده ... اون هم فقط براي دست به سر كردن...
    عكاسي از سياسيون و شورش ها و غيره نياز به يك خبره در اين كار دارد و كسي كه هم عضو يك خبرگزاري نباشه اصلا بايد فكر اين كارها رو از ذهنش بيرون كنه!
    همينطوري هم به خبرنگارانمون گير ميدن... چه برسه بايك كارت عضويت...
    بله..عضويت هم در دونوع هست... رسمي و غير رسمي..
    هدف معرفي بود...
    اين حكم كه هم گفتم فقط بدرد جاهايي مي خوره كه نظارتش در حد دربان و نگهبان و يا حتي حراست باشه..
    همونطور كه هم ايجاد كننده ي تاپيك فرمودند در حد پارك و اطراف شهر...
    اگه مي خواستن از سياست مداران و كله گندگان عكاسي كنند كه جايي ديگر مثه يك خبرگزاري كه كارت ميده اونم فقط براي افزايش آمار خبرنگاراش بهتون معرفي مي كردم..
    اما من اگه بودم هرگز شاتر دوربين عزيزم رو براي همچين كارهايي نمي زدم...(عكاسي از كله گندگان)
    به خدا حيفه دكمه ي شاتر!
    ویرایش توسط I Mis : Sunday 9 May 2010 در ساعت 19:56
    Mehdi Rojaie و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

نقل قول نوشته اصلی توسط I Mis نمایش پست ها
    ......
    اما من اگه بودم هرگز شاتر دوربين عزيزم رو براي همچين كارهايي نمي زدم...(عكاسي از كله گندگان)
    به خدا حيفه دكمه ي شاتر!
    فكر كنم دوباره داره حرفهاي سياسي پيش مياد
    بهتره ادامه نديم . . .
    I Mis تشکر می‌کند.

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یکی از اقوام من توی تبریز با عضویت در انجمن عکاسان اونجا یک کارت گرفته بود (که شاید بقول دوستمون فرهاد اگه قرار باشه عکس نگیرید مدارک خیلی بالاتر از اون هم مورد قبول نخواهد بود) که بعضی جاها کارساز بوده.

ایشون تعریف میکرد که یک بار توی استانبول میخواسته از یک مرکز خرید تازه تاسیس عکس بگیره که مامورین امنیتی اونجا جلوش میگیرن ولی با نشون دادن این کارت (که از قضا دوزبانه هم بوده) نتنها مانعش نمیشند که کلی کمکش میکنند و تحویلش میگیرند.
    بطور منطقی عکاسی در فضاهای عمومی در کشورهای مختلف آزاد است.
    عکاسی در فضاهای خصوصی و دولتی و اینها نیازمند مجوز و یا هماهنگی.(مثلا داخل مرکز خرید. ولی از بیرون هماهنگی لازم نیست.)
    حالا نکته چیه؟
    شما کارت عکاسی خبری دارید از کشور ما و یا اصلا آژانسی بین‌المللی... به کشور دیگری می‌روید و پلیس به دلیلی جلوی کار شما را می‌گیرد.(منظر حراست داخلی پاساژ و اینها نیست) شما با افتخار کارت عکاسی خبری مثلا دوزبانه خود را مثل نشان می‌تی کمان بیرون میاورید و انتظار دارید احترام بگذارند و مشکلات حل شود.
    اگر آن پلیس آگاه به قوانین کشور خود باشد(در بسیاری از کشورها) اصولا شما را بازداشت می‌کند!(در بعضی جاها هم آویزان!)

عکاسی خبری حرفه‌ای در بسیاری از کشورها نیازمند هماهنگی با دستگاههای مربوط است. (مثلا در کشور ما با وزارت ارشاد، بخش رسانه‌های خارجی)
    ولی اینکه شما به عنوان توریست دوربین دستتان باشد و از زمین و زمان عکس بگیرید مشکلی نیست.(در کشورهای آزاد تر راحت تر و در کشورهای اسمشو نبر کمی سخت تر ولی بصورت قانونی مشکل خاصی نیست.)
    Kaveh Ghobadi، Sama01، Halalzadeh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com