صفحه 3 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: Sony NEX mirrorless interchangeable lens

Sony NEX-5 - sample images
    کد:
    http://www.lenstip.com/1828-news-Sony_NEX-5_-_sample_images.html
    nmroshan، Kaveh Ghobadi و ajjadesa تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نمونه عکس و فیلم NEX 5 با لنز 55-18 از دیپرویو :

کد:
    http://www.dpreview.com/news/1005/10051202sonynex5samplesgallery.asp
    nmroshan، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام به دوستان .
    بر خلاف جو حاکم بر این فروم این طراحی دوربین رو کاملا درک میکنم .

ایرادات قالب دوستان :

1- دوربین خیلی از نظر طراحی زشته . شکل یه زائده که به لنز چسبیده .
    2- دوربین خیلی بد دست طراحی شده . ( از نظر ارگونومی )
    3- کلید و کنترل دوربین اصلا قابل مقایسه با دوربین های APS و SLR و حتی SLR LIKE نیست .

و اما نقد ایرادات :

1- پاسخ اینه که تا نظر شما در مورد زیبائی و زشتی چه باشد ؟ و از آن مهمتر هدف شما از خریدن دوربین چه باشد .؟
    اگر برای پز دادن وقیافه گرفتن و عکاس نشان دادن خودمان باشد !!!در کل چیزی حداقل در حدود رده 1D با یه لنز حداقل 100-400 نیاز داریم . !!!

2- در مورد ارگونومی دوربین . در صورتی که ملاک سنجش SLR یا SLR LIKE باشد . خوب قطعا این ایراد کاملا به جا و وارد است . چرا که در اینخصوص اصلا بازنده مطلق چنین رقابتی . دوربین های این رده خواهند بود . از المپیوس و سونی گرفته تا پاناسونیک . اما در صورتی که معیار گروه دوبین های کامپکت از قبیل G11 canon و L100 نیکون باشد . داستان کاملا متفاوت است .

3- در خصوص کنترل دوربین و دسترسی به کلید ها بنده هم کاملا ایراد به جا و وارد است . البته در صورتی که دوربین در دست قرار گبرد بهتر میتوان نظر داد اما در کل کنترل این دوربین نمی تواند سریع و آسان باشد .

و اما دلیل درک و قبول این طراحی و اینکه چرا نظر شخصی بنده نوعی و سایر اشخاص شبیه به چنین دوربینی تعلق می گیرد .
    1- با داشتن بدنه کامپکت . سنسور APS در اختیار دارم ( یعنی یک دنیا تفاوت با هم قدهای این دوربین )
    2- دوربین کامپکت دارم اما میتوانم لنز عوض کنم .
    3- بدنه دوربین از منیزیوم است . (NEX-5)
    4- کیفیت بالای فیلمبرداری ( فول اچ دی ) که در این رده وجود ندارد .
    5- ال سی دی متحرک .

و همه اینها یعنی این که میتوانم در همه جا دوربینم را به همراه داشته باشم . بدون اینکه مجبور باشم کیفیت پائین یک دوربین کامپکت با سنسور بند انگشتی را تحمل کنم . یا انکه مجبور باشم 20 کیلو تجهیزات به خودم آویزان کنم .
    و این موضوع به تنهائی منو قانع می کنه از کل معایبش چشم پوشی کنم ( البته دعا میکنم کانن یه دونه بی عیبش رو طراحی کنه .)
    قطعا این دوربین نمیتونه جای مارک 2 رو پر کنه اما قطعا مارک 2 هم نمیتونه جای این دوربین رو پر کنه .

چرا نباید این دوربین رو جایگزین F31FD یا G11 کنم ؟؟؟؟؟؟

دوستان لطفا نگاهی به دوربین لایکا سری M بیاندازید ( فقط از جهت سایز ) و فلسفه و تاریخچه طراحی این رده رو مطالعه کنید .
    به شخصه تعجب میکنم چرا کانن یا نیکون هنوز وارد این عرصه نشده اند ؟! که البته فکر میکنم دیر یا زود فکری به این موضوع کنند .

دوستان لطفا نگاهی به کلیک دریافتی این دوربین و رده مشابه در Dpreview بیاندازید . . عمومیت این مدل را ملاحظه کنید .

از نکات قابل توجه این دوربین تکنولوژی بسیار بالای ساخت می باشد . که قدرت یک دوربین SLR را در این فضای کوچک جا داده است .

( و این جمله یکی از دوستان که دوربینی که گوشه کمد خاک میخوره چون نمیتونیم همراه داشته باشیمش چه فایده ای داره ؟ )
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، merdax و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

کسی میدونه که الان میشه این دوربینو خرید(داخل یا خارج کشور)؟ با قیمتی که من دیدم تو سایتها زدن حدود 700 تومن با لنز 18-55 به نظر میاد انتخاب خیلی خوبی باشه نسبت به پاناسونیک که با سنسور کوچکتر قیمت بالاتری داره.
    فقط تو لنزهایی که بهش میخوره مدلهای ارزون قیمتی مثل سیگما میشه گیر آورد؟ مثلا 70-300 ماکرو که دست دومشو تا 100 تومن هم میشه گیر آورد؟

تشکر کرده
    8302

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    و اما نقد ایرادات :

1- پاسخ اینه که تا نظر شما در مورد زیبائی و زشتی چه باشد ؟ و از آن مهمتر هدف شما از خریدن دوربین چه باشد .؟
    اگر برای پز دادن وقیافه گرفتن و عکاس نشان دادن خودمان باشد !!!در کل چیزی حداقل در حدود رده 1D با یه لنز حداقل 100-400 نیاز داریم . !!!
    یعنی واقعا ً نظرات منتقدانه دوستان در صفحات اخیر را اینقدر سطحی نگرانه دیدید که هدفشان را پز دادن و قیافه گرفتن با دوربین برداشت کردید؟؟

واقعا ً متاسفم !!

1- با داشتن بدنه کامپکت . سنسور APS در اختیار دارم ( یعنی یک دنیا تفاوت با هم قدهای این دوربین )
    .....
    از نکات قابل توجه این دوربین تکنولوژی بسیار بالای ساخت می باشد . که قدرت یک دوربین SLR را در این فضای کوچک جا داده است .
    مورد اول که خصوصیت اول و بارز دوربینهای Mirror-less در همه برندهاست.
    مورد دوم هم که ... قدرت یک SLR فقط در سایز سنسورش نیست, کیفیت و سرعت فوکوس, جنس بدنه, کیفیت تصویر,ارگونومی, امکانات, سرعت و ...... هم هستند.

و همه اینها یعنی این که میتوانم در همه جا دوربینم را به همراه داشته باشم . بدون اینکه مجبور باشم کیفیت پائین یک دوربین کامپکت با سنسور بند انگشتی را تحمل کنم . یا انکه مجبور باشم 20 کیلو تجهیزات به خودم آویزان کنم .
    و این موضوع به تنهائی منو قانع می کنه از کل معایبش چشم پوشی کنم ( البته دعا میکنم کانن یه دونه بی عیبش رو طراحی کنه .)
    شاید همه جا بشود این دوربین (یا سایر دوربینهای مشابهش) را با لنز پنکیکشان همراه داشت:

ولی با چنین لنزی چطور؟

چرا نباید این دوربین رو جایگزین F31FD یا G11 کنم ؟؟؟؟؟؟
    به همان دلیل که نمیتوانید آن را جایگزین مارک 2 کنید, به این دلیل که جایگاهشان و خواستگاهشان متفاوت است.

دوستان لطفا نگاهی به دوربین لایکا سری M بیاندازید ( فقط از جهت سایز ) و فلسفه و تاریخچه طراحی این رده رو مطالعه کنید .
    تا جایی که دیدم به جز یکی از دوستان کسی با اصل قضیه (فلسفه پیدایش دوربینهای بدون آینه) مشکلی نداشتند, مشکل سر استفاده از لنزهای بزرگ مخصوص SLR ها روی بدنه کوچک این دوربینهاست که به نوعی با هدف اولیه دچار تناقض میشود, مگر در شرایط خاص و از سر اجبار

rezakh، reza_Bahman، farsad و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزیز شما مجبور نیستید . تمام لنزهای SLR را روی این دوربین نصب کنید .
    از آن گذشته تمام دوربین های مشابه دارای سنسور 4/3 هستند .
    و از همه مهمتر قیاس شما با مارک 2 نسبت F31 یا G11 قیاس مع الفارق است . دقیقا این دوربین می تواند جایگزین دوربین های مورد بحث شود و حتی چند گام هم بیش از این خواهد بود .
    بفرمائید دوربین های فوف کدام امکان را بیش از این در اختیار بنده قرار می دهند ؟ من نگفتم که تمام امکانات یا خواستگاه یا توانائی slr در این دوربین نهفته است گفتم سنسور slr در این دوربین است . ودر خصوص نامتناسب بودن لنز نیز به عرض میرسانم که :
    شما مجبور نیستید هر لنزی را به این دوربین ببندید . بسته به نیاز لنز حمل کنید . و از آن گذشته این که قابلیت استفاده از انواع لنز وجود دارد ربطی به تناسب یا عدم تناسب ندارد . شما هر لنزی به نظرت متناسب بود استفاده کن و هر لنزی نامتناسب بود استفاده نکن .
    شما نمیتوانید آرگونومی عالی و اندازه فوقالعاده پرتابل را همزمان داشته باشید . بایستی از یکی چشم پوشی کنید و معایب این چشم پوشی را تحمل کنید و از مزایای آن سود ببرید .
    در خصوص کیفیت هم دقت کنید که بدنه این دوربین از منیزیم ساخته شده و اگز از 5D بهتر نباشه قطعا از سری XXXD بهتر است .

و در خصوص سطحی نگری به این موضوع نیز مطمئنم که اینگونه بوده است . وقتی بحث از زیبائی یا زشتی و برخورد سلیقه ای پیش می آید . چرا همه دوست دارند موضع گیری کنند . دوست عزیز قدری منطقی باشید . این یک SLR نیست . که شما بخواهی لنز 600mm F/4 روی آن ببندی . و با سرعت 1DIV فوکوس کنی .
    بله منم یه پراید دارم که موتورش تقویت شده اما چرخ لندکروزم با آن تناسب نداره و چون تناسب نداره نمی تونم باهاش برم کوه !!! پس با همون پراید معمولی حال میکنم . و موتور بهتر رو قبول نمی کنم .

آیا سوال و انتقاد همه این است : چرا دوربین کامپکتی شده که لنزش عوض می شود و سنسور APS روی آن نصب شده . ؟؟
    یک بار خوب همه چیز را دوباره بخوانید . این دقیقا انتقاد همه شماست .

به هر حال آینده بازار بهترن قضاوت برای چنین مباحثی خواهد بود .
    چرا که اگر گفته های حضرتعالی صحیح باشد . این دسته از دوربین ها منسوخ یا لاقل مطرود خواهد شد و نظر بنده و شما تاثیری در این موضوع نخواهد داشت . و اگر گفته های شما درست باشد من یک عذر خواهی به این جمع عزیز دوستان بدهکار خواهم بود .
    haj_amir، ahmadmobin، Hamid-v و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

کد:
    http://www.whatdigitalcamera.com/news/462113/in-depth-sony-nex-system-preview.html
    کد:
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10870
    کد:
    http://news.dphotographer.co.uk/news/sony/sony-alpha-nex-5-test-shots/
    و نویز...

کد:
    http://www.whatdigitalcamera.com/news/462126/sony-nex-5-iso-comparison-with-lumix-gh1.html
    ajjadesa و OptiX تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Sony NEX mirrorless interchangeable lens

سلام :)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    و از همه مهمتر قیاس شما با مارک 2 نسبت F31 یا G11 قیاس مع الفارق است . دقیقا این دوربین می تواند جایگزین دوربین های مورد بحث شود و حتی چند گام هم بیش از این خواهد بود .
    بفرمائید دوربین های فوف کدام امکان را بیش از این در اختیار بنده قرار می دهند ؟
    به عنوان مثال دوربین فوجی F80 EXR با داشتن زوم اپتیکال 10 برابر (معادل 270-27 میلی متر) در یک بدنه کوچک و جیبی برای کسی که به دنبال " دوربینی کوچک با گستردگی مناسب واید و تله" است؛ به این دوربین برتری دارد.

اگر میخواهید بگویید کیفیت این دوربین بهتر است و ..., دقیقا ً همان بحث تفاوت جایگاه و خواستگاه (نیاز مشتری) پیش می آید.

من نگفتم که تمام امکانات یا خواستگاه یا توانائی slr در این دوربین نهفته است گفتم سنسور slr در این دوربین است
    فرمودید " قدرت یک SLR " , پستهای قبلی موجود است!

در خصوص کیفیت هم دقت کنید که بدنه این دوربین از منیزیم ساخته شده و اگز از 5D بهتر نباشه قطعا از سری XXXD بهتر است .
    با مورد دوم موافقم.

و در خصوص سطحی نگری به این موضوع نیز مطمئنم که اینگونه بوده است . وقتی بحث از زیبائی یا زشتی و برخورد سلیقه ای پیش می آید . چرا همه دوست دارند موضع گیری کنند . دوست عزیز قدری منطقی باشید . این یک SLR نیست . که شما بخواهی لنز 600mm F/4 روی آن ببندی . و با سرعت 1DIV فوکوس کنی .
    بله منم یه پراید دارم که موتورش تقویت شده اما چرخ لندکروزم با آن تناسب نداره و چون تناسب نداره نمی تونم باهاش برم کوه !!! پس با همون پراید معمولی حال میکنم . و موتور بهتر رو قبول نمی کنم .
    بنده هم دقیقا ً مطمئنم که سطحی نگری از جانب شما بوده!

آنقدر که حتی متوجه نشدید انتقاد دوستان, نسبت به ریخت و قیافه همین مدل بخصوص است؛ نه این کلاس و رده دوربین

آیا سوال و انتقاد همه این است : چرا دوربین کامپکتی شده که لنزش عوض می شود و سنسور APS روی آن نصب شده . ؟؟
    یک بار خوب همه چیز را دوباره بخوانید . این دقیقا انتقاد همه شماست .

به هر حال آینده بازار بهترن قضاوت برای چنین مباحثی خواهد بود .
    چرا که اگر گفته های حضرتعالی صحیح باشد . این دسته از دوربین ها منسوخ یا لاقل مطرود خواهد شد و نظر بنده و شما تاثیری در این موضوع نخواهد داشت . و اگر گفته های شما درست باشد من یک عذر خواهی به این جمع عزیز دوستان بدهکار خواهم بود .
    خیر !
    پیشنهاد میکنم خودتان این تاپیک را از اول مرور کنید , احتمالا ً اینطور فکر نکردید که این دوربین اولین دوربین بدون آینه دنیا باشد؟ (که نیست!)

اگر چنین انتقادی بود, در تاپیک دوربینهای اولمپوس EP1 و E-PL1 و پاناسونیک G1 و GH1 و GF1 هم دیده میشد.

و تاپیکهای زیر را هم قبل از اینکه برای بار سوم دوستان را به سطحی نگری و تحجر متهم کنید مشاهده بفرمایید :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7883

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9713
    Amin Zarif و arash1988 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

يك پريويوي سر دستي از NEX 5

کد:
    http://www.photoradar.com/reviews/product/sony-nex-5-review
    Behin Nazem و Kamal تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

NVIDIA bringing 3D images to Sony's Alpha camera lineup

کد:
    http://www.engadget.com/2010/05/31/nvidia-bringing-3d-images-to-sonys-alpha-camera-lineup/
    ajjadesa تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین