صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77
Like Tree108تشکر

موضوع: جنس مناسب برای فون ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

پیش فرض پاسخ: جنس مناسب برای فون ؟

با فروشگاه ایران فلاش تماس بگیرید مخمل مرغوب رو براتون ارسال میکنند..
    ehssanehs و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    با فروشگاه ایران فلاش تماس بگیرید مخمل مرغوب رو براتون ارسال میکنند..
    این مخمل ها در زیر پای سوجه تا نمی خورد.و موقعی که نور بهش میخورد کیفیتش چه طور است . (منظورم عکس قدی است)
    ehssanehs و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان من بنر رو زیاد توصیه نمی کنم.برگشت نور از سطح آن بسیار بیشتر از حدی است که باید باشد و جذب نور بسیار کم است.

اصولا متریالی مناسب است که مقداری از نور را هم جذب کند و باعث اور شدن نشود.

اما بنر برای کف زمین ( وقتی کف سرامیک و یا پارکت است ) بسیار عالی است و توصیه می کنم همیشه به فکر یک تکه بنر برای پوشاندن زیر پا باشید.

امیر جان هم از قیمت بنر و ... اطلاعات بیشتری دارند اما فکر کنم خام اش را بشود متری 1500 خرید.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شما که اینو تجربه کردین انعکاس فلاش اذیتتون نکردن؟
    من الانم در حال استفاده از بنر هستم.

نکته کنکوری : باید بنر را پشت و رو کنید! روش براقه ولی پشتش خوبه. هفته ای یک بار وایتکس و خلاص!

البته پشتش هم نسبت به کاغذ و یا مخمل براق تره و انعکاس داره اما نچندان که کار خراب بشه اگر تمام نور ها با قدرت و جهت مناسب تنظیم شوند نتیجه عالی است.

سیستمی که من کار میکنم بر اساس اور شدن کامل بکگراند است و اغلب باید نور برگشتی از فون یک یا حد اقل نیم استاپ کمتر از نور اصلی در جلوی سوژه باشد.

در مورد چاپ های رنگی نمی دانم خود رنگ براق ترش میکند لابد. اما من نیازی به فون رنگی هم ندارم نور ها رو رنگی می کنم :biggrin:

امیر جان هم از قیمت بنر و ... اطلاعات بیشتری دارند اما فکر کنم خام اش را بشود متری 1500 خرید.
    البته متر مربع حساب می شود دوستان دقت کنند که مثل پارچه نیست که متر طولی باشه.
    A_Maddah، haj_amir، Hamid Moradi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    من الانم در حال استفاده از بنر هستم.

نکته کنکوری : باید بنر را پشت و رو کنید! روش براقه ولی پشتش خوبه. هفته ای یک بار وایتکس و خلاص!

البته پشتش هم نسبت به کاغذ و یا مخمل براق تره و انعکاس داره اما نچندان که کار خراب بشه اگر تمام نور ها با قدرت و جهت مناسب تنظیم شوند نتیجه عالی است.

سیستمی که من کار میکنم بر اساس اور شدن کامل بکگراند است و اغلب باید نور برگشتی از فون یک یا حد اقل نیم استاپ کمتر از نور اصلی در جلوی سوژه باشد.

در مورد چاپ های رنگی نمی دانم خود رنگ براق ترش میکند لابد. اما من نیازی به فون رنگی هم ندارم نور ها رو رنگی می کنم :biggrin:

البته متر مربع حساب می شود دوستان دقت کنند که مثل پارچه نیست که متر طولی باشه.
    میشه بپرسم چگونه بکگراند را رنگی می کنید وآیا بک نور پردازی شده هم مثل عکس با بکهای رنگی میشود؟
    متشکرم.

تشکر کرده
    16459

میشه بپرسم چگونه بکگراند را رنگی می کنید وآیا بک نور پردازی شده هم مثل عکس با بکهای رنگی میشود؟
    اول اینکه داریم وارد مقوله نور پردازی استدیویی می شویم . دوم اینکه من صلاحیت اظهار نظر قاطع در این زمینه را ندارم اما چون پرسیدید به صورت مختصر تجربیات شخصیم را بیان می کنم. بقیه اش با دوستان با تجربه.

برای این کار باید :

الف- بکگراند را کاملاً نور بدهید (که در حالت عادی کاملاً اور اکسپوز شده و اصطلاحاً می سوزد)

ب- به میزان کافی سوژه را از بکگراند دور کنید (در حالت عادی اگر فاصله کم باشد پشت سوژه کمی روشنتر می شود اما در حالت رنگی پشت سوژه رنگی می شود!)

ج- از طلق های رنگی یاهمان چیزهایی که بهش ژل می گویند روی فلاش استفاده کنید.

با یک لایه طلق قرمز نمی توانید انتظار بک قرمز داشته باشید و باید دست کم 3 لایه روی هم استفاده کنید. یا از چیزی مثل یک پلاکسی گلاس رنگی استفاده کنید.من با 4 لایه طلق جلد جزوه به قرمز کامل رسیدم.

به تجربه فهمیدم برای رسیدن به رنگ خالص نباید اجازه نشت نور از بین فلاش و طلق را بدهم (البته دیوارهای فضای من سفید است و نور را بازتاب می دهد) بنا براین استفاده از طلق های رنگی روی پایه شیدر (یا همان بارن دور یا این در های چهار پر) که بین فلاش و طلق فاصله می افتد غلظت رنگ را کم خواهد کرد (مقداری نور سفید از لای فاصله به بیرون آمده و انگار در سطل رنگتان کمی سفید هم ریخته اید)

فراموش نکنید باید لامپ های مدلینگ را خاموش کنید وگرنه در کمتر از 1 دقیقه دود از طلق ها بلند می شود!

د- نور بکگراند در قسمتی که در کادر است باید یک نواخت باشد. مثلاً برای یک فون با عرض حدود 3 متر به 2 فلاش با زاویه مناسب از طرفین نیاز دارید.

که البته باید جلوی نفوذ نور به سمت کناره های سوژه را هم بگیرید( با یک مقوای سفید مثلاً)

و توجه کنید استفاده از 4 لایه طلق روی فلاش قدرت نور فلاش را کم خواهد کرد و بعد از اینکه نور از حد معینی کمتر شود تنالیته های تیره تری از همان رنگ را خواهید داشت مثلاً قرمز چرک.

الان عکس مناسبی دم دستم نیست اما یک عکس از زاک آریاس به همین روش می گذارم که مقایسه کنید .

پ ن : یادم رفت بگم که این روش روی کاغذ بسیار عالی جواب می دهد اما روی بنر به خاطر همان مساله عدم جذب مناسب نور به خوبیه کاغذ نیست. عکس پیوست هم روی کاغذ سفید گرفته شده است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg Ared.jpg‏ (92.4 کیلو بایت, 449 بازدید)
    ویرایش توسط mreza1001 : Wednesday 19 May 2010 در ساعت 00:30 دلیل: پ ن
    A_Maddah، reza_Bahman، Kamal و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    490

ممنون جناب میلانی
    اینم سه تا عکس که از روی نت داشتم گذاشتم .ولی نمی دانم روی دیوار با رنگ روغن جواب میدهد یا نه؟
    به نظر شما با این روش میتوان عکس قدی گرفت که زیر پا هم رنگی شود؟(البته فکر می کنم فون باید تا زیر پا بییاید تا یک دست شود)
    با تشکر.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (105.0 کیلو بایت, 290 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (109.5 کیلو بایت, 280 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg‏ (62.8 کیلو بایت, 267 بازدید)
    mreza1001، Hamid Moradi، Saeed Barikani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

دوستان من 3 عدد فون می خوام . سبز. قرمز و ابی . عرض 2 متر و طول 4 متر. دوستان. چه مارکی بگیرم؟ اخه شهرستان هستم و وقت برای رفتن به تهران ندارم. و باید از اینجا سفرش بدهم. قیمت هم نها یتا دونه 100 الی 120 بشه. میشه لطف کنید . مدو و جنس و مارک یا کشور سازنده بگید که من بگیرم؟
    __
    جای این سوال اینجا نیست. اما با 2 عدد فلاش 500 و 1 عدد سافت و 1 عدد بیوتی دیش یا 2 عدد سافت میشود عکسی مثل عکس گرفته شده در پست #16 گرفت؟ ممنون

تشکر کرده
    16459

عکس پست 16 با دو عدد فلاش گرفته شده. تقریباً بدون مودیفایر. سخت نیست فقط باید زاک آریاس باشید!

جنس زیادی که توی بازار نیست. یکی غون های برزنتی که رنگشان کرده اند . یکی هم فون های مخمل که اخیراً خیلی نازک شده اند. البته یک مدل تاشو شبیه رفلکتور هم جدیداً وارد شده است.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه HoneyVand آواتار ها
    تشکر کرده
    320

این فن هایی که شبیه رفلکتور جمع می شن تا اونجایی که من شنیدم تا زیر پا نمیرن و فقط برای عکس های نیم تنه کاربرد دارن.درسته؟؟؟؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    هانی معارف وند

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین