صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77
Like Tree108تشکر

موضوع: جنس مناسب برای فون ؟

كاربر همراه ehssanehs آواتار ها
    تشکر کرده
    433

پیش فرض جنس مناسب برای فون ؟

با سلام
    لطفا دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند برای فون ساده مشکی و سفید با در نظر گرفتن شرایط زیر چه جنسی بهتره ؟
    1- عریض باشه و با عرض 3 متر گیر بیاد.
    2- ضخیم باشه و سایه نندازه
    3- دیر کثیف بشه و گرد و خاک و پرز نگیره
    4- تمیز کردنش راحت باشه
    5- چروک نشه
    6- در صورت مشکی بودن واقعا مشکی باشه.:cool:

با تشکر
    موفق باشید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: جنس مناسب برای فون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehssanehs نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند برای فون ساده مشکی و سفید با در نظر گرفتن شرایط زیر چه جنسی بهتره ؟
    1- عریض باشه و با عرض 3 متر گیر بیاد.
    2- ضخیم باشه و سایه نندازه
    3- دیر کثیف بشه و گرد و خاک و پرز نگیره
    4- تمیز کردنش راحت باشه
    5- چروک نشه
    6- در صورت مشکی بودن واقعا مشکی باشه.:cool:

با تشکر
    موفق باشید

بدرستی منظرو شما را درک نکردم؟!

یعنی به دنبال این هستید که مثلا بگوییم فلان نوع پارچه مناسب است؟

چرا یک راست نمی روید و یک عدد فون مشکی ساده تهیه نمی کنید؟

از 60 تا 180 هزار تومان موجود است.ساده ترین ها و ارزان ترین ها پر اشکال ترین ها هستند و گران تر ها خارجی و مرغوب تر.
    ehssanehs و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    433

آره منظور من همین است.
    چند وقت پیش من از مشهد یک فون سفید تهیه کردم به قیمت 95 هزار تومان و دارای تمام معایب ذکر شده هست.
    در اینجا تنوع مثل تهران نیست مخصوصا این که وقت کافی هم برای گشتن نداشته باشی .
    به همین دلیل به این فکر افتادم تا با راهنمایی دوستان پارچه ای رو انتخاب کنم تا بتونه نقش یک فون خوب رو بازی کنه (هر چند که فون هم خودش یک نوع پارچه است) . علاوه بر اینکه اینطوری قیمت هم مناسب تر در میاد.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ehssanehs نمایش پست ها
    آره منظور من همین است.
    چند وقت پیش من از مشهد یک فون سفید تهیه کردم به قیمت 95 هزار تومان و دارای تمام معایب ذکر شده هست.
    در اینجا تنوع مثل تهران نیست مخصوصا این که وقت کافی هم برای گشتن نداشته باشی .
    به همین دلیل به این فکر افتادم تا با راهنمایی دوستان پارچه ای رو انتخاب کنم تا بتونه نقش یک فون خوب رو بازی کنه (هر چند که فون هم خودش یک نوع پارچه است) . علاوه بر اینکه اینطوری قیمت هم مناسب تر در میاد.
    بنده زیاد توصیه نمی کنم...

اول اینکه یافتن پارچه مناسب با عرض 3 متر و بیشتر بسیار مشکل است ( حداقل عرض برای فون 3 متر و تا 4.5 متر )

دوم اینکه جنس پارچه ای که الان در بازار موجود است را ممکن است به سختی پیدا کنید.یک نوع الیاف بافته شده مصنوعی پرز دار که استفاده خاص دارد و وارداتی است و در ایران تولید نمی شود.

سابقا از پارچه مخمل هم استفاده می شد اما هم گران بود و هم زود پرز می گرفت و هم اینکه با حضور الیاف بافته شده چینی ! دیگر مقرون به صرفه نیست.

مشکل بعدی هم مربوط به لبه های فون است در فون های آماده لبه ها دوخته شده هستند که باعث می شود دوام و استحکام بهتری داشته باشند اما یک پارچه معمولی را باید سر دوز کرد که باز هم مشکل است.

قیمت هم داستان خودش است.ارزان ترین نوع مخمل باز هم گران تمام می شود.

و یک نکته دیگر اینکه در تهران هم یکی دو شرکت بیشتر در این بازار فعال نیستند ( شاید فروشگاه های زیادی باشند اما همه از همان دو شرکت خرید می کنند ) که با اطلاعاتی که دارم هر دو در مشهد نمایندگی فعال و معتبر دارند.

اکثر فروشگاه های تهران هم فون را با اتوبوس به مشهد و شهرستان های دیگر ارسال می کنند.می توانید تماس بگیرید و تهیه کنید.

الان یک چیز بسیار خوب حدود 100 هزار تومان برای مشکی و 90 تومان برای رنگی است.
    ehssanehs، mreza1001 و karimzadeh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با سلام
    چند روز پیش که برای خرید فون به ناصر خسرو مراجعه کرده بودم از این جنس های مخملی خیلی خوشم اومد
    عرض توپ هاش 3 متر بود و در هر طولی برش میزدند , به راحتی با یک دسمال کثیفی ها را پاک کرد
    استهلاک کمی به نسبت فون های معمولی که رنگ شده اند داشت
    رنگ خاکستری مناسبی داشت , رنگ مشکی هم به نسبت دیگر رنگ ها از کیفیت خوبی برخوردار بود
    در مورد قیمت هم من یک 2*3 متر خاکستری را 32 خریداری کردم
    کاوه جان اگر مقدور هست نام این شرکت ها را در پیام خصوصی برایم ارسال کن

تشکر کرده
    433

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بنده زیاد توصیه نمی کنم...

اول اینکه یافتن پارچه مناسب با عرض 3 متر و بیشتر بسیار مشکل است ( حداقل عرض برای فون 3 متر و تا 4.5 متر )

دوم اینکه جنس پارچه ای که الان در بازار موجود است را ممکن است به سختی پیدا کنید.یک نوع الیاف بافته شده مصنوعی پرز دار که استفاده خاص دارد و وارداتی است و در ایران تولید نمی شود.

سابقا از پارچه مخمل هم استفاده می شد اما هم گران بود و هم زود پرز می گرفت و هم اینکه با حضور الیاف بافته شده چینی ! دیگر مقرون به صرفه نیست.

مشکل بعدی هم مربوط به لبه های فون است در فون های آماده لبه ها دوخته شده هستند که باعث می شود دوام و استحکام بهتری داشته باشند اما یک پارچه معمولی را باید سر دوز کرد که باز هم مشکل است.

قیمت هم داستان خودش است.ارزان ترین نوع مخمل باز هم گران تمام می شود.

و یک نکته دیگر اینکه در تهران هم یکی دو شرکت بیشتر در این بازار فعال نیستند ( شاید فروشگاه های زیادی باشند اما همه از همان دو شرکت خرید می کنند ) که با اطلاعاتی که دارم هر دو در مشهد نمایندگی فعال و معتبر دارند.

اکثر فروشگاه های تهران هم فون را با اتوبوس به مشهد و شهرستان های دیگر ارسال می کنند.می توانید تماس بگیرید و تهیه کنید.

الان یک چیز بسیار خوب حدود 100 هزار تومان برای مشکی و 90 تومان برای رنگی است.
    اتفاقا فونی که من خریدم از همین جنسی که می فرمایید هست (بافتش نقطه نقطه داره).
    ولی هم کثیفیش سخت پاک میشه و باید شسته بشه (البته رنگش سفید است) هم اینکه اگر پشتش رو دیوار چیزی باشه خیلی سایه میندازه و تقریبا از زیرش دیده میشه (به دلیل اینکه فونهای پرتره و ابر و بادم پشت اونه ).
    من به تازگی چند تا عکس دیدم که بک گراندش خیلی عالی بود (هم سفید و هم سیاه) وقتی سوال کردم گفتن جنسش مخمل هست ولی نمی دونم چه جور مخملی برای همین به این فکر افتادم که دنبال پارچه باشم و راجع بهش اطلاعات کسب کنم.
    با تشکر از راهنمایی شما
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

ببینید بعضی ها فقط همان الیاف های بافته شده را می فروشند.که برای 3 در 6 متر اش حدود 45 هزار تومان خواهد شد.

اما مدل های برتر و با کیفیت تر همان الیاف ها است با این تفاوت که دو رو است ! یعنی یک سمت اش مثل مخمل است ( اما خیلی با کیفیت تر از مخمل ) و یک طرف اش هم همان نقطه نقطه ها

قیمت اش برای 6 در 3 متر حدود 75 تا 90 تومان بنا به انصاف فروشنده است.
    ehssanehs و Hamid Moradi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

این پارچه های بافت دار در ضخامت های گوناگونی موجود هست
    3X6 آن از 45 هزار تومان هست تا 140 هزار تومان
    و کاملا تفاوت مشهود هست
    زخامت
    عبور نور
    استحکام
    انعکاس نور
    حتی لطافت
    بهترین راه این هست از دوستانی که فروشگاه معتبری را میشناسند به شما معرفی کرده
    و شما خرید خود را به صورت تلفنی انجام دهید
    بسیار با صرفه تر از هر نوع خرید هست
    ehssanehs و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

خرید پارچه از بازار پارچه را بی خیال شوید چیز بدرد بخور تو این عرض نیست. من رفتم تهیه کردم ارزان هم تمام می شود 3 در 5 حدود 30 هزار توامن از مولوی اما بدرد نمی خوره اولا باید رنگ بشه دوما دوام کمی داره کلا به درد سر دوخت و ... هم نمی ارزد.

اما بهترین چیزی که برای فون سراغ دارم کاغذ سفید است.

من تا عرض 210 سانتیمترش رو پیدا کردم حدود 60 هزار تومان برای 50 متر (ظهیرالاسلام) که عرضش کم بود اما یک مدتی باه صورت وصله ای استفاده کرد (3 رول کنار هم) از هر نظر راضی بودم و مشکل کثیف شدن هم نداشتم. وقتی هم کثیف میشد براحتی پایینش رو می بریدم و فون رو باز تر می کردم. اما یک تکه نبودنش باعث شد بیارمش پایین (باید توجه داشته باشید که وزن 50 متر کاغذ 120 گرم تو عرض 4 متر زیاد است!) اما اگر کاغذ با عرض 3 گیر بیاد بهترین چیز است. اگر کسی سراغ داشت خبرمون کنه.

بدبختانه همه جای دنیا هم هست جز ایران (کاغذ عرض 9 فوت) اینجا هم گویا هست اما بلا فاصله برش میخوره و کوچک میشه رول اصلش هم 500 کیلویی است! و قیمتش هم بالا است.

مورد دیگری که الان هم ازش استفاده می کنم بنر خام است.

ارزان است فکر کنم 6 مترش 27 هزار تومان در آمد.دنگ و فنگ اضافه هم نداره. قابلیت شستشو و عکس های خیس را هم به خوبی داره (برای همین خیس کاری من به فکرش افتادم) تنها ایرادش که البته عمومی هم نیست اینه که ممکنه رده های لوله شدنش کمی روش افتاده باشه .

فون مشکی هم من خیلی حساس نیستم اگر نخواهید روش نور بندازید که هیچ مشکلی نیست. بدون نور هر رنگی سیاه است. من همین کار را می کنم.

اما فون خاکستری : میدان سپاه راسته چادر فروشها! چیزی مثل بنر زد آب و قابل شستشو در 2 یا 3 مدل خاکستری متری 5/3 الی 5/5 هزار تومان
    A_Maddah، ehssanehs، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    خرید پارچه از بازار پارچه را بی خیال شوید چیز بدرد بخور تو این عرض نیست. من رفتم تهیه کردم ارزان هم تمام می شود 3 در 5 حدود 30 هزار توامن از مولوی اما بدرد نمی خوره اولا باید رنگ بشه دوما دوام کمی داره کلا به درد سر دوخت و ... هم نمی ارزد.

اما بهترین چیزی که برای فون سراغ دارم کاغذ سفید است.

من تا عرض 210 سانتیمترش رو پیدا کردم حدود 60 هزار تومان برای 50 متر (ظهیرالاسلام) که عرضش کم بود اما یک مدتی باه صورت وصله ای استفاده کرد (3 رول کنار هم) از هر نظر راضی بودم و مشکل کثیف شدن هم نداشتم. وقتی هم کثیف میشد براحتی پایینش رو می بریدم و فون رو باز تر می کردم. اما یک تکه نبودنش باعث شد بیارمش پایین (باید توجه داشته باشید که وزن 50 متر کاغذ 120 گرم تو عرض 4 متر زیاد است!) اما اگر کاغذ با عرض 3 گیر بیاد بهترین چیز است. اگر کسی سراغ داشت خبرمون کنه.

بدبختانه همه جای دنیا هم هست جز ایران (کاغذ عرض 9 فوت) اینجا هم گویا هست اما بلا فاصله برش میخوره و کوچک میشه رول اصلش هم 500 کیلویی است! و قیمتش هم بالا است.

مورد دیگری که الان هم ازش استفاده می کنم بنر خام است.

ارزان است فکر کنم 6 مترش 27 هزار تومان در آمد.دنگ و فنگ اضافه هم نداره. قابلیت شستشو و عکس های خیس را هم به خوبی داره (برای همین خیس کاری من به فکرش افتادم) تنها ایرادش که البته عمومی هم نیست اینه که ممکنه رده های لوله شدنش کمی روش افتاده باشه .

فون مشکی هم من خیلی حساس نیستم اگر نخواهید روش نور بندازید که هیچ مشکلی نیست. بدون نور هر رنگی سیاه است. من همین کار را می کنم.

اما فون خاکستری : میدان سپاه راسته چادر فروشها! چیزی مثل بنر زد آب و قابل شستشو در 2 یا 3 مدل خاکستری متری 5/3 الی 5/5 هزار تومان
    اتفاقا بنر رو من وقتی اولین پست رو دیدم به نظرم رسید
    چون به واسطه کارم خیلی سرو کار دارم باهاش
    حتی میشه طرح دارشم چاپ کرده
    اما فکر کردم ممکنه انعکاس فلاش رو نشون بده
    شما که اینو تجربه کردین انعکاس فلاش اذیتتون نکردن؟
    اگه این مشکل نباشه که عالیه
    همه رنگشو میشه داد چاپ کنن
    با طرحای مختلف
    فقط برای طرح باید دوپاس چاپ بشه که جلوه بیشتری داشته باشه
    Kaveh Ghobadi و mreza1001 تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین