صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27
Like Tree85تشکر

موضوع: انتخاب لنز ماكرو Canon EF-S 60mm f/2.8 يا Canon EF 100mm f/2.8

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ : انتخاب لنز ماكرو Canon EF-S 60mm f/2.8 يا Canon EF 100mm f/2.8

سلام بر همه دوستان
    ضمن تشكر از دوستان عزيزي كه در اين بحث شركت جسته اند.
    باقدرداني ويژه ازاستاد بزرگوارجناب حسيني كه وقت گذاشته و راهنمائيهاي مبسوطي كردند و همچنين باتشكر از نظرات مفيد جناب قدوسي، جناب مبين علي، و نادر عزيز.
    بنده با بررسي نظرات ارائه شده و بادرنظر گرفتن اينكه معيارهايي مثل وزن سبك و جمع وجوربودن لنز و شارپ بودن وقيمت پائين براي من اولويت داشت، و بعد از عكاسي آزمايشي با هردو لنز، يك نسخه لنز كانن ماكرو 60 م م دست دوم به قيمت مناسب خريداري كردم.
    سعي ميكنم درهمين تاپيك تجارب خود دركار با اين لنز را ارائه نمايم تا براي ديگر دوستان مفيد واقع شود.
    عجالتاً دونمونه عكس را جهت استحضار اعضاء در اين پست قرار ميدهم.البته هنوز در ماكروگرافي تازه كارم و قلق لنز دستم نيامده است.
    Santur:

Spider:

از نظرات و انتقادات استقبال ميكنم.
    M.Mobin، Vahid، Mehdi Rojaie و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها

چه کسانی "همیشه" 85 را بهترین می‌دانند؟ و چرا 60 مناسبتره؟

توصیه 50 روی کراپ‌دار و 85 روی فول‌فریم؟ چرا؟ تجربه شخصی است؟
    دوست عزیز با تشکر از یادآوری شما
    اگر اشتباه میکنم خواهش میکنم یاد آوری فرمایید.
    نقل از سایت عکاسی:
    محدوده کلاسیک برای لنزهای پرتره در حدود 80 تا 135 میلی متر است .اگر همین محاسبات را برای دوربین هایDSLR با فرمت APS-C(Crop 1.6) انجام دهیم نتیجه‌ای که بدست می‌آید فاصله کانونی در محدوده 50 تا 85 میلی متر خواهد بود .
    کلمه تا به مفهوم بین است. درست است که جهت تامین عمق مناسب پرتره 85 بنظر معقول تر می آید ولی چه نوع پرتره ای؟ آیا بوکه مناسبتر مدنظر شماست بدلیل فاصله از موضوع یا عمق مناسب صورت؟
    بهترين لنز براي عكاسي پرتره، لنزي است كه فاصله كانوني آن دو برابر فاصله كانوني لنز نرمال ‌باشد.
    همچنین:
    This has been discussed numerious times. a 50, 55, 60 or 85 will all work ok. 50 requires you to be too close for tight faces. 85 too far back for half body.
    ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید تا استفاده نماییم.
    با تشکر فراوان از شما
    ویرایش توسط nadersharp : Tuesday 6 July 2010 در ساعت 18:35
    ali-r، translator، Shadow1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

به‌طور عام برای پرتره (پرتره‌ای که چهره بیشتر کادر را پر کرده باشد) مسلماً 135 روی FF و 85 روی APS-C مناسبتر است.

پرتره‌های زیادی با فاصله کانونی کمتر و بعضاً واید (با توجه به هدف عکاس) دیده می‌شود اما به معنای پذیرش لنز فرضی 60mm به عنوان یک لنز مناسب پرتره نیست.

بهترين لنز براي عكاسي پرتره، لنزي است كه فاصله كانوني آن دو برابر فاصله كانوني لنز نرمال ‌باشد.
    ؟؟؟
    translator تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    2187

با تشکر
    وقتی انتخاب با 60 و 100 برای کراپ دار باشد شما کدامیک را میپسندید.
    ولی ای کاش در محیط indoor یک عکس با لنز 100 بر کراپدار میگیرفتید تا همه کاره بودن پرتره برای یک لنز معلوم گردد.
    قوانین برای شکستن وضع شده اند. در محیط باز مسلما فاصله مورد نظر شما بسیار عالیست ولی در محیط داخل اطاق (اینجا ایرانه) کدام اطاق 15 متر میشه که طرف بتونه عکاسی کنه؟
    بنده دارم درس پس میگیرم و هدفم جدال نبست بلکه ارتقا است پس بهتر نیست با توجه به شرایط عکاس و محیط و با توجه به گزینه ها و شرایط وی پیشنهاد کنیم؟
    به هر حال باز هم از ته دل تشکر میکنم که این مسئله را یادآوری نمودید.
    translator تشکر می‌کند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

سلام
    باتوجه به بحثي كه آغاز شده، بنده پيشنهاد ميكنم نمونه پرتره هاي گرفته شده (توسط خودمان)با لنزهاي پيشنهادي (100 يا 60 يا...) را قرار دهيم ودرباره پرسپكتيو و عمق ميدان صحبت كنيم.بهتر نيست؟
    nadersharp تشکر می‌کند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با تشکر
    وقتی انتخاب با 60 و 100 برای کراپ دار باشد شما کدامیک را میپسندید.
    ولی ای کاش در محیط indoor یک عکس با لنز 100 بر کراپدار میگیرفتید تا همه کاره بودن پرتره برای یک لنز معلوم گردد.
    قوانین برای شکستن وضع شده اند. در محیط باز مسلما فاصله مورد نظر شما بسیار عالیست ولی در محیط داخل اطاق (اینجا ایرانه) کدام اطاق 15 متر میشه که طرف بتونه عکاسی کنه؟
    بنده دارم درس پس میگیرم و هدفم جدال نبست بلکه ارتقا است پس بهتر نیست با توجه به شرایط عکاس و محیط و با توجه به گزینه ها و شرایط وی پیشنهاد کنیم؟
    به هر حال باز هم از ته دل تشکر میکنم که این مسئله را یادآوری نمودید.
    والا کسی قصد جدال نداره، داریم راجع‌به موضوعی بحث می‌کنیم.

منتهی چرا باید اندازه کوچک اتاق باعث بشه پرتره دفرمه داشته باشیم؟

اون جمله "بنده دارم درس پس میگیرم " هم جالبه!!!

نفرمودید که نوشته زیر بر چه اساسی است؟ برایم سؤال است.

M. Beyrami تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

من فکر میکنم این موضوع درست است که میتوان با دقت به نیاز از فواصل کانونی خاصی چون 50 -85 - 100 -135- 180-200- استفاده کرد ولی واقعیت امر اینست خلاقیت یک عکاس همیشه غالب بر هر پیش فرضی خواهد بود.

به بیانی دیگر شاید بتوان بتوان پذیرفت ابتدا میباید با اصولی در این زمینه آشنا شد و این اصول همیشه مصداق روشنی از موضوع خواهند بود اما به معنای عدم استفاده از فواصل کانونی متفاوت (با فاصله های کانونی که پیش تر گفته شد) نیست. چه برای کادر بسته چه باز چه ....

این عکاس است که با شناخت درست از مفاهیم و مشخصات ظاهری سوژه ( اینجا برای پرتره ) با دقت به ابزار موجود میتواند بهترین ثبت را انجام دهد

نمونه عکسی روی فاصله کانونی 60 با دوربین D3x

Persian، Navid7h، KHAKSAR و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان اين بحث كاملا تكراري است و فكر مي كنم با نام تاپيك در تناقض است چون موضوع انتخاب بين دو لنز مكرو بود (كه انتخاب و خريداري هم شد) ولي نمي دونم چرا سوييچ شد روي پرتره و لنز مناسب براي پرتره. چرا در همان تاپيك لنز مناسب براي پرتره ادامه نمي دهيد؟
    NASSIRI4080، Farid-Gh، nadersharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    والا کسی قصد جدال نداره، داریم راجع‌به موضوعی بحث می‌کنیم.

منتهی چرا باید اندازه کوچک اتاق باعث بشه پرتره دفرمه داشته باشیم؟

اون جمله "بنده دارم درس پس میگیرم " هم جالبه!!!

نفرمودید که نوشته زیر بر چه اساسی است؟ برایم سؤال است.
    بر اساس مرجع : سایت عکاسی
    ممنون
    با احترام فراوان به پست بعدی و جناب translator
    من اجازه میخواهم که این بحث در یک پست مجزا و طبق نظر جناب translator بررسی گردد.
    با تشکر از مدیر سایت
    translator تشکر می‌کند.

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

Smile پاسخ : انتخاب لنز ماكرو Canon EF-S 60mm f/2.8 يا Canon EF 100mm f/2.8

سلام

من در حال حاضر 1000دی دارم و قصد خرید یک لنز ماکرو.در واقع بین همین دو مورد 60 و 100mm گیر کردم.البته تمام مطالب این قسمت رو هم خوندم اما تقریبا به نتیجه خاصی نرسیدم.ممنون می شم اگر کمکم کنید.در ضمن مهمترین مورد برای من همون کیفیت عکسها هست.و در ضمن می خواستم ببینم کاربرد این لنزها روی بدنه 1000 D با مدل های دیگه تفاوتی داره یا نه؟

سپاس از همه دوستان:)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین