صفحه 1 از 11 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 108
Like Tree44تشکر

موضوع: اسكن نگاتيو با اسكنر تخت - پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض اسكن نگاتيو با اسكنر تخت - پرسش و پاسخ

من دو تا مشكل دارم. اونم اينه كه رفتم يه اسكنر CANON 8000F خريدم براي اسكن نگاتيوام.حالا ميبينم هم سرعت اسكن نگاتيواي رنگيم پايينه مثلا با 300 DPI و هم كيفييت رنگام حال نميده. بگين مشكل از اين اسكنر يا از همه اسكنرا يا من وسواس دارم يا تنظيمي چيزي داره. در رابطه با اسكن نگاتيو مشتاقانه منتظر تجربياتتون هستم.متشكرم.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

من تجربه كار با اسكنرهايhp در مورد نگاتيو رو دارم مشكل عمده اي در مورد رنگ وجود نداشت
    اما مشكل رنگ شما دقيقا چيه؟
    گاهي بعلت كاليبره نبودن اسكنر و كامپيوتر(اعم از نرم افزار يا سيستم عامل ويا مانيتور) ممكن است رنگهاي غير واقعي حاصل شود.
    در اين مورد به مقاله مديريت رنگ در سايت دوربين ديجيتال مراجعه كنيد
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اسكن نگاتيو مشكلات زيادي داره... اولينش اينه كه رنگهاي نگاتيو نياز به اصلاح دارن... يعني شما هنگام عكاسي با نگاتيو وايت بالانس نمي‌كنيد و كسي كه عكسهاي شما را چاپ ميكند اين كارو براتون انجام ميده... و حالا بايد خودتون تو كامپوتر انجام بدين.... و اسكن 300 دي پي آي نگاتيو اصولا بدرد بخور نخواهد بود...(البته بسته به استفاده شما داره) ولي چون قطع نگاتيو كوچيكه عموما اون رو 1600 يا 3200 اسكن ميكنن(البته اسكن اپتيك) و بقيه موارد رو هم آقاي روشن گفتن...
    باز اگه اطلاعاتي داريد بفرماييد... چون بحث اسكنر و بخصوص نگاتيو اسكنر ها بحث جالبيه...
    شاد باشيد.
    آرش
    Maysam.P، BraveKnight، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه fireboy آواتار ها
    تشکر کرده
    77

آرش جان در مورد استفاده نگاتيو يك چيزي گفتي در مورد استفاده اسكن نگاتيو. ميخواستم بدونم اسكن نگاتيو با اون كيفيتي كه اسكنر به ما ميده به درد كار خاصي ميخوره؟ ميخواستم بدونم ارزش داره اسكنر رو براي نگاتيوش بگيريم يا نه!
    BraveKnight و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    طراحی وب (تماس)
    ...
    Canon 40D ● 24.105 L ● Sigma 10.20 - Sony F717
    Photoblog: Piklog.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من هيچ وقت از كيفيت اسكنر هاي نگاتيو راضي نبودم... البته بايد عادت كرد و تفاوت قايل شد بين نگاتيو و فايل دوربين ديجيتال... در مورد اسكنر هاي ارزان قيمت كه قبلا تست كرده بودم....(جنيوس و ...) بايد قسمت اسكن نگاتيو را دم در بگذاريد و ماهيانه آقاي شهرداري را بدهيد كه آرامش خاطر پيدا كنيد...
    اما دو ورژن ديگه... (كنون و اچ پي رو من تست نكردم) كه باهاشون كار كردم ... Flat scaner epson با قدرت 3200 دي پي آي كه واقعا ميتونم بگم حرفه اي اين كارو ميكنه... و ديگه نگاتيو اسكنر هاي نيكون... كه قيمت رنو 5 دارن! تفاوت اپسون با نيكون از لحاظ كيفيت به قيمت خيلي كمه...( يعني پول اضافه كسي نده!) و در نهايت اگر واقعا نياز نداريد سراغ نگاتيو اسكنر نريد !!! خيلي كم دردسر تره كه حتي عكس رو چاپ كنيد بعد اسكن كنيد...
    رنگها هميشه يه شكل خاصي دارن ولي وقتي چاپ ميشن خيلي خوشايند ترن...
    در ضمن اين رو هم بگم كه نگاتيو 135 رو تا 100*70 هم چاپ كردم...
    شاد و ؟؟؟؟ باشيد
    آرش
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اسكنر Faltbed اگه ميخواهيد كه نگاتيو رو هم اسكن كنه٬ فقط EPSON 3200 رو توصيه ميكنم ٬ البته براي مديوم فورمت٬ چون با 35 ميلي‌متري نتيجه جالبي نخواهيد گرفت(به علت كوچكي نگاتيو). براي 35 ميلي‌متري بايد سراغ اسكنر هاي Dedicated بريد كه خيلي گرون هستند.
    البته گرفتن يه نتيجه خوب با هر اسكنري به دانش٬ حوصله٬ و توجه فراوان به جزييات نياز داره و اغلب شمارو مجبور ميكنه كه با فايلهايي با حجم بالا كار كنيد٬‌كه خيلي وقت گيره. يكي از كاربرد هاي بسيارخوب براي اسكنر ميتونه ديدن Proof باشه. كه مجبورنباشيد كارهاتونو حتي بصورت Contact چاپ كنيد. البته براي اينكار اسكنرهاي اپسون 1670 و 2450 هم بخوبي جوابگو هستند.

اگه اسكنر عالي و ارزون نگاتيو ميخواهيد و كاراتون فقط 35 ميلي متريه Minolta Dimage Scan Dual IV رو فراموش نكنيد. البته بايد از اون ور آب بخريد ولي قيمتش مناسبه و كيفيتش عالي.

اگه ميخواهيد پول بيشتري خرج كنيد و سيستم hardware dust removal (ICE) رو هم داشته باشيد - كه بسيار مفيده - و كارهاتون همچنان 35 ميلي‌متريه Minolta Dimage Scan Elite 5400 رو بسيار توصيه ميكنم كه جديد هم هست و نسبت به امكانات و كيفيتش ٬‌قيمتش عاليه. البته اينو هم بايد از اون ور بخريد.

قيمت اولي حدود 230 هزار تومانه كه براي يه اسكنر Dedicated با اين كيفيت بسيار قيمت خوبيه.
    قيمت دومي زير هفتص تومانه كه در مقايسه با اسكنر هاي نيكون .و كانون در اين رده كه به قول آرش خان رنو 5 هستند٬ مفت محسوب ميشه. البته مينولتا هم رنو پنج داره ٬ مدل Minolta Dimage Scan Multi PRO كه 3000 دلاره و براي مديوم فورمت هم هست البته باز به نسبت اوناي ديگه قيمتش خوبه.

براي ديدن توضيح مفصل تري راجع به اسكنر - كه واقعا كاملترش رو هيچ جا نديدم -اين سايت روببينيد
    .

http://www.kenrockwell.com/tech/scanner.htm

http://www.kenrockwell.com/tech/scanrex.htm

http://www.kenrockwell.com/tech/scantek.htm

در مورد اسكنرهاي اپسون هم اينجارو ببينيد http://www.virtualtraveller.org

راستي اگه بهترين اسكنر Faltbed دنيارو ميخواهيد بريد سراغ EPSON 4870 PRO ٬ البته حتي اين اسكنر رو هم براي نگاتيو 35 ميليمتري توصيه نميكنند. (فقط براي مديوم فورمت)

داشت يادم ميرفت كه بگم با نظر آرش خان بسيار موافقم كه گفته‌اند اسكن نگاتيو قابل مقايسه با خروجي دوربين ديجيتال نيست. واقعا كمي نويز حتي دوربينهاي ارزون ديجيتال هم در مقابل اسكن(حتي اسكن از پرينت) ٬ آدم روحيرت زده ميكنه.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 28 February 2005 در ساعت 20:51
    tonino_baliardo و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

من هم با hp کار کردم هم با epson
    تمام مطالب ارایه شده از دوستان رو خوندم اما یک نکته رو اشاره نکردید و اون نرم افزار اسکنر هست
    فیلم اسکنهای نیکون رو به قیمت وحشتناکشون میگذاریم کنار !
    اما در اسکنرهای تخت بهترینشون epson هست . حتی با نرم افزار twain این برنامه هم در مورد 35mm و شرایط اصلاح نور و رنگ قدرت عمل کرد این نرم افزار برای من راضی کننده نبود.
    اما بعضی از نرم افزارهای جانبی که تعدادشون انگشت شماره میشه کیفیت خروجی اسکنر رو تا حد غیر قابل باوری بالا برد. البته زحمت داره و باید با تنظیمات این برنامه های حرفه ای آشنا بشید.
    یکی از بهترین این نرم افزارها VueScan هست که در بخش نرم افزار آخرین نسخه اون رو براتون معرفی خواهم کرد.

تشکر کرده
    8560

نرم افزار VueScan كه آقاي حاجي آبادي معرفي كردند و نرم افزار Silverfast تنها انتخاب هاي حرفه اي براي اسكن هستند.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    8560

قابل توجه اسكن كاران عزيز - براي اينكه يه عده از اضافه كردن "كاران" به دل مشغولي ديگران لذت ميبرند - . لابد اين كاران هم معادل smith انگليسيه، لابد بايد به آنالوگ كارا گفت silver smith و به بقيه digismith!

يك مقاله به درد بخور:

http://www.amirmohebi.persiangig.com...ngtutorial.pdf
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

امير جان داري پرشين گيگ رو حلالش ميكني ها...!

اينجا هم يه كتاب مطلب درباره اسكن كردن پيدا ميشه
    http://www.scantips.com/
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 1 از 11 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین