صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree37تشکر

موضوع: مشکل فوکوس با لنز ۷۰-۲۰۰-۲.۸-مارک ۲ و extender ef 2x 2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

پیش فرض مشکل فوکوس با لنز ۷۰-۲۰۰-۲.۸-مارک ۲ و extender ef 2x 2

سلام وقتی لنز جدید ۷۰-۲۰۰-را با دو برابر کننده می بندم و از ماه عکاسی می کنم روی دو بدنه ۴۰ d و ۵dmk2 و فوکوس دستی و اتو تصویر مهتاب فلو است با اینکه هم خودم آنرا واضح می بینم هم دوربین فوکوس را درست انجام داده است . چند راه هم امتحان کرده ام نتیجه نداده است در صورت امکان راهنمایی فرمایید متشکرم.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ : مشکل فوکوس با لنز ۷۰-۲۰۰-۲.۸-مارک ۲ و extender ef 2x 2

سلام.شاید سرعت شاترتان کم است؟من با 50-500 در 500مم و اف11 و شاتر 200 روی سه پایه عکسهای

خوبی(از نظر خودم) گرفتم.سرعت شاتر شما چقدر بوده؟
    bitab_arm تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.شاید سرعت شاترتان کم است؟من با 50-500 در 500مم و اف11 و شاتر 200 روی سه پایه عکسهای

خوبی(از نظر خودم:::
    blushing:::) گرفتم.سرعت شاتر شما چقدر بوده؟
    آیا منظور شما از عکس هایی که گرفته اید از ماه است یا سوژه های دیگر؟ من از دیاف ۵.۶ تا ۲۲ وسرعت شاتر حداکثر تا ۱۰ استفاده کرده ام سه پایه هم وجود داشته و با تایمر شاتر زده ام ؟

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid mohammadi نمایش پست ها
    سلام وقتی لنز جدید ۷۰-۲۰۰-را با دو برابر کننده می بندم و از ماه عکاسی می کنم روی دو بدنه ۴۰ d و ۵dmk2 و فوکوس دستی و اتو تصویر مهتاب فلو است با اینکه هم خودم آنرا واضح می بینم هم دوربین فوکوس را درست انجام داده است . چند راه هم امتحان کرده ام نتیجه نداده است در صورت امکان راهنمایی فرمایید متشکرم.
    سلام دوست عزيز
    من هم دقيقاً همين مشكل را با لنز 200-70 اف 4 آي اس دارم.
    جالب اينجاست كه فقط در عكاسي از ماه همين مشكل رادارم.
    يعني با تله كانورتر 2X و حتي بدون آن عكسهايي كه با ماه ميگيرم سافت است.
    هنگام عكاسي چه با فوكوس اتوماتيك و چه با فوكوس دستي ،تصويري كه در لايو ويو ميديدم شارپ و فوكوس بود ولي عكسها سافت ميشد.
    همه ترفندها را براي كنترل لرزش و اينها بكار بستم ولي نتيجه اي حاصل نشد.
    يادم هست كه درزمستان با لنز قبلي ام كه لرزشگيرنداشت عكسهاي خوبي از ماه انداختم و انتظارم اين بود كه با اين لنز كه ميگويند شارپتر هم هست عكسهاي بهتري از ماه بگيرم.
    البته عكسهايي كه از سوژه هاي زميني نزديك ميگيرم خيلي شارپ و بي عيب ونقص است.پس لنز اصولاً ايرادي ندارد.
    يك فرضيه اين بود كه شايد لنز در وضعيت عمودي مشكل فوكوس دارد. ولي اين موضوع را با عكاسي از پرندگان سردرخت د وضعيت عمودي لنز امتحان كردم و مشكلي وجود نداشت.
    فرضيه ديگر اين است كه اين روزها هوا در تهران آلوده مي باشد و به همين علت نميتوان در تهران از ماه عكسهاي شارپ گرفت.صحت وسقم اين فرضيه را درآينده نزديك در سفر به مناطق كويري ايران تست خواهم كرد.تا نتيجه چه باشد.
    ولي شكي ندارم كه لنز كاملا سالم است چون حدود 1 ماه قبل براي تست آنرا به تعميرگاه مركزي آفومار بردم و گفتند تازه اين لنز يكي از بهترين نسخه هاست و هيچ ايرادي ندارد!
    به هرحال پيشنهاد ميكنم اين موارد را تست كنيد:
    1-غير فعال كردن لرزشگير بهنگام عكاسي از ماه (ببخشيد خيلي تذكر مبتديانه اي است!)
    2-دوربين را دروضعيت Mirror Lock قراربدهيد.(// // // // !)
    3-عكسهايي از اشياء در فواصل 50 تا 100 متري (روي سه پايه و بارعايت تمام نكات براي جلوگيري از لرزش احتمالي) بگيريد و شارپنس را بررسي كنيد.
    نتيجه را به بنده هم اطلاع بدهيد.
    دوستان هم لطفاً نظر بدهند.
    موفق باشيد
    hamid mohammadi و hosein.moonligh تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

آیا منظور شما از عکس هایی که گرفته اید از ماه است یا سوژه های دیگر؟ من از دیاف ۵.۶ تا ۲۲ وسرعت شاتر حداکثر تا ۱۰ استفاده کرده ام سه پایه هم وجود داشته و با تایمر شاتر زده ام ؟
    1/10 ثانیه یا 10 ثانیه؟!
    به دلیل حرکت ماه باید از سرعت شاتر بالا استفاده کنید. روی سه پایه با سرعت 1/250 تست کنید
    hamid mohammadi و mahdi.shayegan تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

سلام
    دوست عزیز سرعت شاتر شما بسیار پایین است
    برای لنز و اکستندر 2 برابر بهترین نتیجه اصولا با سرعت 125 الی 250 و اف 8 الی 11 و ایزو 400 الی 640 حاصل می شود حتی بدون ای اس هم اگر با سه پایه عکاسی عکس های شارپی خواهید گرفت
    بنده خودم با 70-200 سیگما و اکستندر بدون لرزشگیر عکس های شارپی گرفته ام
    دلیل این موضوع هم حرکت سریع ماه در آسمان است که باعث شارپ نبودن عکس های شما می شود

پ ن : با جناب حمزه ای خط رو خط شد
    پوزش
    hamid mohammadi، mahdi.shayegan، mh_hshk و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

در manual لنزهای لرزشگیر دار همیشه نوشته میشه که وقتی دوربین روی سه پایه قرار داره لرزشگیر رو off کنید.
    ماه در هر ساعت به اندازه قطرش حرکت میکنه.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

سلام
    من هم اين مشكلو با ماه داشتم .براي من اين طوري حل شد . نور سنجي رو روي نقطه اي گذاشتم و 3 استپ هم نور دهي رو كم كردم .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

مواردی رو دوستان اشاره فرمودند با آنها موافق چند مورد اضافه بر آن.

اگر دوربینتان لایو ویو دارد ( که دارد) با تایمر ثبت را انجام دهید روی LCD دوربین در ان حالت با 10X بزرگنمایی با فکوس دستی وضوح تصویر را ارزیابی کنید. تنظیمات بگونه ای باشد که سرعت شاتر کمتر از 1/320 نباشد این موضوع صرفا برای فریز کردن ماه لحاظ شده است شما خودتان میباید با چند شات به ارزیابی درستی از فریز کردن ماه برسید. لنز 200 بهمراه کانورتر 2 ایکس زاویه بسته ای به شما میدهد که ممکن است حرکت ماه به دور خود باعث فلو شدن تصویر شود. نورسنجی را به چند شات میتوانید به ایده هایی برسید ولی با دقت به حداقل سرعت شاتر دیافراگم هر چقدر بود سعی کنید از افزایش ایزو اجتناب کنید مگر آنکه یک استپ بستن دیافراگم وضوحی در اختیار شما بگذارد ( منظور خروجی لنز و کانورتر است ) که افزایش ایزو منطقی باشد بررسی این موضوع با شماست.

میتوانید یکبار با کانورتر و یک بار بدون آن امتحان کنید. تا تاثیر افت کیفیت ناشی از کانورتر هم برای شما مشخص باشد.

این صحبت کلی است. برای 40D با کانورتر دیافراگم حداکثر 8 بدون کانورتر میتوانید با دقت به رفتار لنز دیافراگم بازتری انتخاب کنید برای 5DII تا 11 هم ممکن است جوابگو باشد.

موفق باشید

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

دوستان توضیحاتی در مورد شرایط عکاسی از ماه دادند و دلیل مشکل دوستمان رو عدم رعایت آن شرایط دانستند ، اما به عکسی که چند روز پیش بنا به درخواست دوست عزیزی با تله کانورتر 2X جدید نیکون روی 70-200 جدید گرفتم دقت کنید هیچکدام ان شایط نبوده مشکلی هم نیست به اگزیف مراجعه کنید:

عکس روی سه پایه بوده و لرزه گیر هم خاموش اما سرعت 1/25 است مشکلی هم نیست.

موفق باشید

انوش

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین