صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 62 , از مجموع 62
Like Tree208تشکر

موضوع: Canon EF 17-40 F/4L

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    این لنز با قیمت تقریبا مناسب و دهنه 77 و پوشش خوب از 17 واید تا 44 برای من آماتور تا حدودی اغوا کننده است و قصد خریدش رو دارم. مشکل حداکثر f4 و کند بودن لنز روی دوربینم یعنی 6D که عملکرد نویز عالی در ISO های بالا داره با بالاتر بردن ISO تا حدی قابل جبران هست ولی هنوز نتونستم با مشکل سافت بودن گوشه های تصویر در f4 و دیستورشن ظاهرا شدیدی که دوستان میفرمایند کنار بیام. ولی برای کاربرد آماتوری هزینه کردن تقریبا دو برابر قیمت این لنز برای خرید 35-16 f2.8 رو برای شخص خودم عاقلانه نمیدونم.
    چند هفته پيش برای بار دوم اين لنز رو خريدم (پست قبلی رو که لايک کرديد مال لنز اولم بود)
    چند روز همزمان با 24-105 روی 5 دی 2 تست کردم ، قصدم اين بود که 24-105 رو بفروشم اما بعد از چند روز استفاده ديدم خيلی کم پيش مياد از رنج 17-24 استفاده کنم
    با اينکه توی طبيعت عکاسی ميکردم اما پيدا کردن جايی که اينقدر لنز وايد احتياج داشته باشه و سوژه نامناسبی توش نباشه کار راحتی نيست

من دوباره اين لنز رو فروختم
    به شما هم پيشنهاد ميکنم چند روزی با اين لنز کار کنيد و ببينيد چقدر به بازه وايدش احتياج داريد

از نظر ديستورشن هم روی 17 ميليمتر بهتر از 24-105 روی 24
    Niaz، amin85، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    این لنز با قیمت تقریبا مناسب و دهنه 77 و پوشش خوب از 17 واید تا 44 برای من آماتور تا حدودی اغوا کننده است و قصد خریدش رو دارم. مشکل حداکثر f4 و کند بودن لنز روی دوربینم یعنی 6D که عملکرد نویز عالی در ISO های بالا داره با بالاتر بردن ISO تا حدی قابل جبران هست ولی هنوز نتونستم با مشکل سافت بودن گوشه های تصویر در f4 و دیستورشن ظاهرا شدیدی که دوستان میفرمایند کنار بیام. ولی برای کاربرد آماتوری هزینه کردن تقریبا دو برابر قیمت این لنز برای خرید 35-16 f2.8 رو برای شخص خودم عاقلانه نمیدونم.
    کدام سافتی در گوشها؟! کدام دیستورشن؟! اگر منظور دیستورشن لنزهای اولترا واید است که داستان ربطی به لنز ندارد. حداقل از لنز 24-105 که استفاده میکنید دیستورشن کمتری دارد.
    در مقایسه با 16-35 اف 4 که رفتار اپتیک نزدیکی با نسخه 2/8 دارد، تفاوت قابل لمس بجز لرزه گیر، کمی CA بیشتر در گوشها است.

Lens review data: Digital Photography Review

در مورد سنسورهای کراپ هم باید گفت با توجه به کم شدن CA و Vigneting باز هم افت شارپنش مشاهده میشود و اتفاقا در مقایسه با فول فریمها هنوز کنارهای تصویر فول فریم شارپتر از کناره تصاویر کراپ است. پس نگران شارپنس نباشید.
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Thursday 6 November 2014 در ساعت 04:23
    Niaz، amin85، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7