صفحه 11 از 40 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 394
Like Tree833تشکر

موضوع: Nikon D3100

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

با نمونه عکسهایی در ایزو های متفاوت

Saeid Arzani تشکر می‌کند.

كاربر جديد tatu_mail آواتار ها
    تشکر کرده
    21

سلام ممنون از همه دوستان
    یه چند راهنمای میخوام ازتون
    1: چرا این تاپیک ها عجیب غریبه صفحه بندیش بهم ریختس پست که میزنیم یا غیب میشه یا میره صفحه اول و...

2: دستان مغدور به زبان فارسی بگن من پهطور میتونم دوربینمو آپدیت کنم
    ؟
    فایل 8 مگیشو دانلود کردم از سایتش
    ممنون توضیح بدید
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا .:ShahaB:. آواتار ها
    تشکر کرده
    391

فایل اجرایی با فرمت exe رو توی سیستمت اجرا کن
    یه فولدر همونجا میسازه و توی یه فایل هست با پسوند bin
    مموری دوربین رو ترجیحا فرمت کن
    این فایل رو مستقیم بریز روی مموری (داخل پوشه نباشه و در روت مموری قرار بگیرد)
    بعد دوربین رو روشن کن
    برو به منو
    گزینه set up menu
    گزینه اخر که مربوط میشه به فریمور
    داخلش گزینه upgrade رو خواهید دید

در ضمن باطری دوربین پر باشه

این فروم پست ها برعکس دیده میشند
    برای دیدن اولین پست تاپیک باید بری صفحه اخر و برای جدیدترین پست باید اول صفحه شماره 1 رو بخونید
    AliAk، tatu_mail، parand14 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

سلام
    من مدت دوهفته میشه که این دوربین رو تهیه کردم
    قبل از این کار با دوربین D60 رو تجربه کرده بودم و با نحوه کار با این سری دوربینهای نیکون ناآشنا نبودم
    با توجه به اینکه برای خرید دوربین بیش از دوهفته وقت گذاشتم و سایتهای مختلف رو بالا و پایین کردم بنظرم با این رنج قیمتی دوربین مناسبتر از این وجود نداره ( البته اگر 550 کانن رو به علت علاقه به نیکون درنظر نگیریم)
    تقریباً همه راهنمای 223 صفحه اش رو خوندم
    فریم ویرش رو همون اول آپدیت کردم

نکته ای کع بنظرم میرسه در مورد این دوربین :
    کارایی مناسب
    بخش راهنمای قدرتمند
    سرعت پردازش مناسب
    امکان پخش زنده در صفحه نمایش
    فیلم برداری فول اچ دی
    --------------------------------
    اما مشکل عمده در حین فیلم برداری فوکوس اتوماتیکه که من رو حسابی به زحمت انداخته
    بدی فوکوس تمام وقت صدای موتور لنز هست که دائم میاد و با توجه به نصب میکروفن روی دوربین تماماً صداش رو فیلم ضبط میشه
    در حالتهای سینگل سرو و منوال هم سختیهای خاص خودشون وجود داره
    با گرفتن نماهای واید و استفاده از مد واید در AF area mode تا حدودی میشه بحث فوکوس رو قابل تحمل کرد اما چنانچه تصمیم بگیرید که زوم انجام بدید باز همون قضیه صدای موتور فوکوس و مدت زمانی که طول میکشه تا این امر اتفاق بیوفته آزار دهنده میشه
    در ضمن ، دیشب که موقع سال تحویل بود به مدت نیم ساعت بطور پیوسته با دوربین فیلم گرفتم ، بشدت داغ شده بود و در آخر بطور اتوماتیک دوربین رو خاموش کرد و پیغام داد که تا خنک شدن دوربین شاتر غیرفعال شده و باید صبر کنید تا دوربین خنک بشه ! خدا رو شکر که بلایی سرش نیومد و امروز روشن شد
    بنظرم خوبه که حواستون رو به این قضیه بدید که زیادی به دوربین فشار نیارید که داغ کنه چون احتمال داره در حرارت بالا به اتصالات روی بردهای الکترونیکی گرمایی برسه که موجب قطع شدن این اتصالات بشه
    این گرما هم بنظر من مربوط به جریانی میشه که از باتری کشیده شده تا جریان مورد نیاز روشن نگه داشتن صفحه نمایش رو تأمین کنه

----------------
    در کل دوربین خوبیه و بنظرم فقط لازمه که گاهی هواش رو داشت
    Mohamad_Ali، payman_sh، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir.h نمایش پست ها
    سلام ورژن و Firmware در ابتدا چند بوده و به چه ورژنی آپدیت شده ؟ آیا هم اکنون مدل های وارد شده با Firmware جدیده ؟
    درود
    ورژن اولیه 1.0 بوده و ورژن جدید که در تاریخ 25 ژانویه 2011 ارائه شده نسخه 1.01 هست
    با نصب برنامه Nikon message center میتونید از آخرین اخبار مربوط به آپدیت ورژنهای دوربینهای مختلف با خبر بشید
    در مورد اینکه دوربینهای جدید با ورژن جدید ارائه میشن ، دقیق نمیدونم اما منطقی اش اینه و بنظر نمیاد نیکونیها اینکار رو صورت ندن اما اینکه این ورژن رو دوربینی که شما خرید کنی وجود داشته باشه بستگی به پارت جنسی داره که در چه تاریخی خرید و به کشور وارد شده باشه و ممکنه محصولی رو بخرید که تولید سال 2010 بوده باشه و بطبع ورژن قدیمی:)
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

مشکل صدای موتور لنز متاسفانه همیشه هستش و باید باهاش کنار اومد البته خود نیکون هم بهش اشاره کرده البته میکروفون دوربین بقدری قوی هستش که صدای چرخش حلقه زوم رو هم ثبت میکنه صدای موتور لنز که جای خود دارد!
    سیستم فوکوس اتوماتیک ایده آل نیست اما به نظر من خیلی عالیه من به شخصه مشکلی باهاش نداشتم اما اگر کار حرفه ای یا خاصی باهاش انجام بدین به نظرم بهتره از sound recorder استفاده کنین و صدا و تصویر رو بعداً ترکیب کنین
    کیفیت فیلم برداری شبش از حد انتظار خودم خیلی بالاتر بود دیشب از آتیش بازیا فیلم گرفتم کیفیت فیلم ها همه رو متعجب کرد فقط ایرادش اینه موقع اتصال به تلویزیون HD دوربین نهایتاً تا 1080i تصویر رو میتونه برای HDTV ارسال کنه
    ahmad.abaee و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

تشکر کرده
    3154

من فکر میکنم قابلیت تصویر برداریش اصلاً بدرد کار حرفه ای یا حتا نیمه حرفه ای هم نمیخوره،مگه اینکه به فرمایش شما جدا گونه صدا بگیری و بطور دستی فوکوس رو انجام بدی که کار آسونی نیست
    در مورد چیزی که فرمودید (موقع اتصال به تلویزیون HD دوربین نهایتاً تا 1080i تصویر رو میتونه برای HDTV ارسال کنه ) یکم توضیح میدید؟
    مگه 1080 فوا اچ دی نیست؟
    من هنوز به tv وصلش نکروم ببینم چطور نشون میده
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    در مورد چیزی که فرمودید (موقع اتصال به تلویزیون HD دوربین نهایتاً تا 1080i تصویر رو میتونه برای HDTV ارسال کنه ) یکم توضیح میدید؟
    مگه 1080 فوا اچ دی نیست؟
    من هنوز به tv وصلش نکروم ببینم چطور نشون میده
    فیلم برداری دوربین 1080p هستش اما موقع اتصال به HDTV میشه برای نمایش یکی از حالات Auto، 480p، 576p ، 720p و 1080i رو انتخاب کرد
    ahmad.abaee و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    من فکر میکنم قابلیت تصویر برداریش اصلاً بدرد کار حرفه ای یا حتا نیمه حرفه ای هم نمیخوره،مگه اینکه به فرمایش شما جدا گونه صدا بگیری و بطور دستی فوکوس رو انجام بدی که کار آسونی نیست
    درود

با توجه به اینکه D3100 و D7000 و یک مدل دوربین سونی، در واقع تنها دوربین هایی هستند که اتوفوکاس واقعی برای فیلم برداری دارند ( در حین فیلم برداری دارند ) و مابقی با هر بار فشار دادن دکمه فوکاس روی سوژه فوکاس میکنند ( در آنها هم همان صدای فوکاس کردن هم باز در فیلم رکورد میشود هر بار که دکمه فوکاس را فشار میدهید )

باقی دوربین ها که اتوفوکاس ندارند فوکاس دستی خواهند داشت، شما هم میتوانید دوربین را روی فوکاس دستی بگذارید هر موقع که این صدای فوکاس کردن برایتان مشکل ساز میشود !

در واقع باید بدانیم که چون میکروفون روی بدنه قرار دارد ارتعاشات ایجاد شده طبیعتا در فیلم مشخص خواهد شد
    اگر محیط ساکت باشد
    حالا چه صدای موتور فوکاس لنز 18-55 باشد ( که نسبت به سایر لنزها پر صدا تر هست و نتیجتا لنز های بهتر کم صدا ترند ) و چه صدای حرکت دادن دست عکاسی که به بدنه ارتعاش وارد میکند یا حتی حرف زدن خود او و یا سرفه و یا عطسه زدن او که چون به دوربین نزدیک هست قابل توجه میشود اما چه اهمیتی خواهد داشت؟!

فرمودید کار حرفه ای ، در واقع همه این ها فقط موقع کار غیر حرفه ای و زمانی که دارید برای دل خودتان فیلم میگیرید پیش می آید
    حالا اگر جایی که دارید فیلم میگیرید خیلی ساکت بود و چیزی برای شنیدین نبود صدای موتور فوکاس لنز هم در فیلم ضبط بشود یا نشود اهمیتی ندارد
    اگر هم ساکت نبود این صدا اصلا در فیلم محسوس نیست.

و برای کار حرفه ای چه کسی است که از صدا برداری میکروفون روی دوربین استفاده کند؟!! حالا چه با آن صدای اتوفوکاس کردن یا چه بدون آن !

تراک صدا همیشه جداگانه تهیه میشود بستگی دارد اصلا فیلم برای چه مصرفی باشد ، یک کلیپ موسیقی باشد ، یک تیزر تبلیغاتی باشد و یا یک فیلم مستند و یا..... آیا اینها صدا برداری سر صحنه سر صحنه لازم دارند؟!

خط صدا جداگانه تهیه میشود و بعدا قبل از مسترینگ و مونتاژ اضافه میشود حال اینکه در چنین فیلم هایی اصلا فوکاس دستی کنترل میشود یا اتوماتیک ، خودش بحث دیگری هست :)

اما برای استفاده های غیر حرفه ای ، اگر محیط آنقدر ساکت هست که صدای فوکاس کردن لنز در فیلم شنیده میشود خوب یک موسیقی انتخاب کنید و روی فیلم بگذارید حالا یا بجای صدای محیط یا در کنار آن که هم صدای میحط باشد هم یک موسیقی ملایم و مرتبط با فضای فیلم مورد نظر

یا اگر واقعا صدای منتشر شده در محیط خیلی اهمیت داشت و آنقدر هم یواش بود که باز صدای فوکاس کردن لنز شنیده میشود اگر نه اگر در جایی دارید فیلم برداری میکنید یک MP3 رکورد بخرید و با بالاترین کیفیت صدای محیط را رکورد کنید و به فیلم اضافه کنید. اگر نه در یک جشن تولد که این صدای اتوفوکاس کردن گم خواهد بود

قابل ذکر است که این صدای فوکاس کردن لنز در همه لنز ها و دوربین ها وجود دارد اما چون آنها اتوفوکاس حین فیلم برداری ندارند مجال پیدا نمیشود که ببینید این شامل همه لنز ها و بدنه هاست. حالا بدنه های مدل بالاتر یک جک میکروفون جدا دارد که میکروفون جدا گانه وصل کنید اگر ضرورتی پیدا کرد!

و در پایان فراموش نکنید که با یک دوربین عکاسی طرف هستید که حالا امکان جنبی فیلم برداری در کنار امکان اصلی عکاسی ،
    را به ارمغان آورده که واقعا سطح کیفی بالایی دارد خصوصا با داشتن لنز های مختلف و انواع کادر هایی را خواهید داشت که
    تا حد رقابت با دوربین های حرفه ای فیلم برداری ، پیش میرود و هر کدام مزایا و معایب خود را خواهند داشت

اما از این موضوع قافل نشوید که با یک دوربین عکاسی طرف هستید
    سعی کنید با عکاسی کردن از آن لذت ببرید و ضمنا سنسور این دوربین ها هیچکدام برای یک فیلم برداری طولانی ساخته نشده و فیلم برداری کردن خیلی بیشتر از عکاسی کردن سنسور را مستهلک میکند خیلی بیشتر، پس متوجه این موضوع باشید.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 22 March 2011 در ساعت 22:07

كاربر جديد paya A آواتار ها
    تشکر کرده
    2

من دیروز این دوربین رو گرفتم از عکس هاش راضیم
    ولی توی فیلم برداری نویز میبینم نمیدونم کلا اینجوریه یا مال من خرابه یا به خاطر لنز ضعیفه
    ولی من تو یوتوب که نمونه فیلم هاشو دیده بودمخوب بودن نویز به این شدت نداشتند
    البته من فقط توی اتاق و با نور یک لامپ تا االان امتحان کردم
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 11 از 40 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین