صفحه 7 از 40 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 394
Like Tree833تشکر

موضوع: Nikon D3100

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    بعد از کلی تحقیق در مورد D3100 تصمیم جدی برای خریدش داشتم اما چیز فوق العاده عجیبی دیدم!
    این دوربین توی حالت AUTO و AUTO ISO میشه گفت عکسای افتضاحی میگیره
    توی روز روشن در بهترین حالت iso رو بالای 400 انتخاب میکنه و توی اتاق iso همیشه بالای 1100 حتی تا 3200 انتخاب مبکنه و نتیجه عکس های تار هستش و جالب اینکه ایزوی انتخابی با فلش و بدون فلش یکیه
    1 نفر حتی نوشته بود از 100 تا عکسی توی توی حالت AUTO و توی نوز آفتاب گرفته فقط 3 تاش iso زیر 400 داشتن
    بعضی ها این مشکل رو برای D7000 هم ذکر کرده بودن و گفته بودن اونم همین مشکل رو داره توی انتخاب ایزو مشکل داره
    من که واقعاً دلسرد شدم اگه واقعا اینطور باشه و با ارتقای Firmware نیکون فکری براش نکنه من که از خریدش منصرف میشم
    دوستانی که D3100 و D7000 دارن میتونن یکم راهنمایی کنن؟ واقعاً ایزوی اتومات اینطوره؟

به نظر من نیکون برای این کارش یک سیاست داشته وبا خودش گفته افرادی که از حالت auto در عکاسی استفاده میکند افرادی آماتوری هستند و به ایزو و لرزش دست توجه نمیکنند و متوجه نویز دارشدن عکسها نمیشن و با بالا بردن ایزو، دوربین میتونه سرعت شاتر بالاتری داشته تا جلو محوشدگی رو بگیره .کسی که یک پله میاد بالاتر و تبدیل به آماتور جدی میشه دیگه میاد به مود های دیگه مثل AVو TV و کنترل ایزو و وایت و غیره خودش دست میگیره و فقط ممکنه نورسجی و فکوس رو به عهده دوربین بزاره.

البته این یک فرضیه است.
    E.Fattahi و payman_sh تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

بعد از کلی تحقیق در مورد D3100 تصمیم جدی برای خریدش داشتم اما چیز فوق العاده عجیبی دیدم!
    این دوربین توی حالت AUTO و AUTO ISO میشه گفت عکسای افتضاحی میگیره
    توی روز روشن در بهترین حالت iso رو بالای 400 انتخاب میکنه و توی اتاق iso همیشه بالای 1100 حتی تا 3200 انتخاب مبکنه و نتیجه عکس های تار هستش و جالب اینکه ایزوی انتخابی با فلش و بدون فلش یکیه
    1 نفر حتی نوشته بود از 100 تا عکسی توی توی حالت AUTO و توی نوز آفتاب گرفته فقط 3 تاش iso زیر 400 داشتن
    بعضی ها این مشکل رو برای D7000 هم ذکر کرده بودن و گفته بودن اونم همین مشکل رو داره توی انتخاب ایزو مشکل داره
    من که واقعاً دلسرد شدم اگه واقعا اینطور باشه و با ارتقای Firmware نیکون فکری براش نکنه من که از خریدش منصرف میشم
    دوستانی که D3100 و D7000 دارن میتونن یکم راهنمایی کنن؟ واقعاً ایزوی اتومات اینطوره؟
    دوست عزیز
    سلام

AUTO و AUTO ISO مباحث جدایی هستند

در حالت AUTO و در نور اتاق ایزو 3200 خیلی غیر طبیعی نیست ! خوب نور کم است و دوربین تلاش میکند تا ایزو را بالا ببرد.

کلا در حالت AUTO دوربین سعی میکند مناسبترین ( نه لزوما ایده آل ترین) تنظیمات ممکن را اعمال کند. مثلا بالاتر بردن ایزو برای رسیدن به سرعت شاتر بالاتر برای جلوگیری از محو شدگی و یا لرزش دست.

دوست عزیز دلسرد نشوید، این دوربین ها مشکلی ندارند ! اما اگر میخواهید مثلا D3100 یا D7000 بخرید و با Auto با آن عکاسی کنید، بهتر است کمی دست نگه دارید.

مورد AUTO ISO مورد دیگری است که ویژگی جالب و کاربردی است. اما چون شخصا با این دوربین کار نکردم نمیتوانم نظر دهم.

---

شرمنده خط رو خط شد
    ویرایش توسط Navid7h : Thursday 6 January 2011 در ساعت 16:08
    Kamal، Halalzadeh، hamedch67 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

من عکس ها رو میذارم خودتون قضاوت کنید
    عکس اول
    Nikon D3100, 55 mm, ISO 200, 1/60 sec, f4, 0 EV

عکس دوم
    Nikon D3100, 55 mm, ISO 1100, 1/60 sec, f4, 0 EV

به نظر من برای همچین دوربین هایی این عکس اصلاً قابل قبول نیست ! انتخاب لیزوی D40 و D60 به مراتب خیلی دقیق تر و عکس هاشون واقعاً عالی هستش
    دوربینی که Entry level هست قبول دارید که از مود AUTO اون خیلی استفاده میشه برای من که اینطور خواهد بود! شما که انتظار ندارین من برای هر کسی که خواست با دوربین عکس بگیره کلاس آموزش عکاسی بذارم تا بفهمه شاتر چیه دیاف چیه!

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

دوربینی که Entry level هست قبول دارید که از مود AUTO اون خیلی استفاده میشه برای من که اینطور خواهد بود!
    من متوجه نشدم
    اگر D40 , D60 به نظرتون خوبه، خوب همون ها رو تهیه کنید

ثانیا
    دقیقا منظورم این بود که

دوست عزیز،
    به نظرم لازم نیست اینقدر هزینه کنید و دوربین DSLR بگیرید و بعد در حالت Auto عکاسی کنید.
    A_Maddah، farhad44، Kamal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

مشكل از عكاس بوده و نه از دوربين.

اينكه با وجود شليك شدن فلاش عكس ها (به ويژه دومي كه با ايزو 1100 گرفته شده) بلر شده مشكل استفاده از مود Auto بوده. اگر از مود پروگرم (P) استفاده مي شد فلاش به صورت موثر وارد عمل مي شد و Auto Iso فعال نمي شد و عكسها در حد عكس هاي خانوادگي كيفيت قابل قبول تري مي داشت.

روي هم رفته با نظر نويد جان موافقم. هم خدا و هم خرما رو نمي شه با هم داشت. عكاسي روي مود Auto با DSLR كاريه كه همه ي ما گاهي ممكنه انجام بديم ولي آگاهانه (وقتي شرايط خاصي در كار نباشه و احساس كنيم تنظيماتي كه دوربين داره انتخاب مي كنه خوبه و نياز به مثلا عمق ميدان اضافه و فريز شدن يا برعكس اون بلر شدن خاصي نداريم) نه سپردن كامل سكان به دست دوربين. براي اون كار Points & Shoot ها به مراتب بهترند.
    Kamal، Navid7h، E.Fattahi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

18-55 مگر در انتها به 5.6 ختم نمیشود؟

چرا 4 ثبت شده ؟ یا شاید لنز دیگریست؟
    Rouzbeh Ehsani و payman_sh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام;
    این احتمال هست که با لنز 105-18 این عکس ثبت شده باشد در آن صورت انتظار دیافراگم 4 روی فاصله کانونی 55 دور از انتظار نیست ولی میباید نظر دوستانی که این لنز رو استفاده میکنند جویا شد.

اما در مورد آن عکس هر چند خیلی سخت بتوان در این ابعاد روی آن نظر داد ولی من مشکل خاصی از بابت دوربین نمیبینم. جز آنکه یک عکس کلوزآپ در دیافراگم های ابتدایی 4 یا نزدیک به دیافراگم ابتدایی یک لنز فرضی خطای فکوس مجموعه لنز و دوربین بیشتر دیده خواهد شد. اگر هم اینگونه نباشد کوچکترین حرکتی از عکاس یا سوژه (اینجا کودک) میتواند منطقه وضوح را جابجا کند منطقه وضوح در این ثبت بنظر جسمی است که بالای سر کودک قرار دارد. به هر شکل من فکر میکنم این دوست خوبمان که دنبال خرید دوربین Dslr هستند اگر:

1. قصد خرید دارید
    2. بودجه مهیا است
    3. مشکلی با مارک دوربین ندارید.
    4. فکر عکاسی و .... از شغل یا تفریح پس از خرید رو مد نظر قرار داده اید.

همین دوربین D3100 نیکون رو بخرید. اشتباهی مرتکب نشده اید. این دوربین قطعا جوابگوی نیازهای شما خواهد بود. در اصل این شما هستید که میباید لجام ابزارتان را در دست بگیرید. هر چقدر بیشتر کنکاش کنید احتمالا بیشتر دو دل خواهید شد.

عاقل به کنار آب راهی میجست
    دیوانه پابرهنه از آب گذشت.

اگر هم از این دوربین به هر دلیل منصرف شده اید ابزار مورد نظرتان را خرید کنید امید است ثبت های خوبی داشته باشید

تصمیم با شما :)
    Persian، A_Maddah، Pooyan و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نه دوربین رو نمیخرم که همیشه روی Auto عکاسی کنم اما خوب مود Auto هم باید عکس های قابل قبولی رو بده
    خیلی ها گفتن که این دوربین روی مود Auto تمایل به انتخاب ایزوی بالا داره
    راستش خودم هم حدس زدم که مشکل فوکوس باشه یا ایراد از عکاسه اما خوب استفاده از تجربه دوستان ارجحیت داره
    100% قصد خرید دارم باور کنید همه جا رو زیر و رو کردم همه فیلم هایی که از خروجی ویدئوش بود رو دیدم همه ریویو ها رو هم خوندم اما این عکسه مثل شوک 220 ولت بود!!!
    به قول دوستمون دل و میزنم به دریا و میخرمش انشالا که همونیه که میخوام

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

خیلی ها گفتن که این دوربین روی مود Auto تمایل به انتخاب ایزوی بالا داره

درود

اشتباه گفته اند !

موفق باشید

انوش
    Persian، A_Maddah، Mashhadi Vahid و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

راستش خودم هم حدس زدم که مشکل فوکوس باشه یا ایراد از عکاسه اما خوب استفاده از تجربه دوستان ارجحیت داره
    خوب یک نکته دیگه هم من بگم که وقتی دوربین در مد Auto هست اولویت انتخاب منطقه فوکوس روی نزدیکترین سوژه به دوربین است.
    یعنی هر جسمی که به دوربین نزدیکتر باشه فوکوس میشه.
    شما میتونین از مد A استفاده کنین که همه چیزش Auto هست و فقط دیافراگم رو به دوربین میدین، این مد پر کاربردترین مد برای عکاسان است.
    تنظیمات انتخاب فوکوس هم میتونین روی نقطه‌ای قرار بدین که محل فوکوس رو خودتون تعیین کنین.

اصول اولیه عکاسی رو میتونین به صورت تصویری از این وب‎‌سایت یاد بگیرین:
    Persian، Anoosh-Em، AmirS و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 7 از 40 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین