صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 118
Like Tree283تشکر

موضوع: Nikon 24-120mm f/4 G AF-S ED VR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

review خیلی خوب و کامل از سایت کمرا لب
    Nikon Nikkor 24-120mm review | Cameralabs

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

دوستان من یه سوالی در مورد مقایسه این لنز با لنز سیگما 24-105 اف 4 دارم کسی مقایسه این دو لنز رو جای دیده ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی در مورد مقایسه این لنز با لنز سیگما 24-105 اف 4 دارم کسی مقایسه این دو لنز رو جای دیده ؟
    اگر ورژن Art مد نظرتون هست به مراتب نسبت به مدل نیکونی عملکرد بهتری دارد منتهی شایعاتی هست که توقف تولید شده ، در بازار هم که ظاهرا موجود نیست.

asda.jpg

Sigma 24-105mm f/4.0 DG OS HSM Art Lens Image Quality
    ویرایش توسط D.Daneshmand : Thursday 9 April 2015 در ساعت 01:58
    Nima Sadigh، saber.pix و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

سلام
    دوستان و اساتید گرامی بنده مدت زیادی که تو دوربین و لنز ها تحقیق کردم و با کمی فشار به بودجه مالی تصمیم گرفتم نیکون D750 با 24-120 F4 رو بگیرم !!
    تو DXomark دیدم که لنز حرفه ای 24-70 نیکون شارپنس 15 داره روی دوربین خوب D800 که به نظرم خیلی ها این ترکیب و خیلی با کیفبت قبول می کنند (درسته ؟؟؟)در حالی که لنز 24-120 رو دوربین D750 نیکون شارپنس 14 داره و فقط یک واحد فرق دارند می خواستم بدونم که آیا این مقدار قابل چشم پوشی است ؟؟ خوب چون الان حدود 2.5 میلیون تومان تفاوت قیمت داره که به جای 24-70 شاید بهتر باشه روی دوربین D750 همون شارپنس 14 لنز 24-120 را برابر شارپنس15 لنز 24-70 دانست و به جای اون مابه التفاوت قیمت یکی دو تا لنز فیکس مثل 50 میلیمتر F1.8 و یا 85 و یا 35 خرید!!! آیا این دیدگاه درسته ؟؟؟ چون با خرید 24-70 شارپنس 17 رو داریم رو Nikon D750 در حالی که لنز های فیکس شارپنس 19 تا 21 دارند عمدتاً و شارپنس لنز 24-120 با مقدار 14 برای کاربری عمومی کافی باشه ؟؟؟؟
    ممنون میشم دوستان و استید گرامی کمی مفصل راهنمایی کنند بنده رو - بی صبرانه منتظر نظرات دوستان هستم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان و اساتید گرامی بنده مدت زیادی که تو دوربین و لنز ها تحقیق کردم و با کمی فشار به بودجه مالی تصمیم گرفتم نیکون D750 با 24-120 F4 رو بگیرم !!
    تو DXomark دیدم که لنز حرفه ای 24-70 نیکون شارپنس 15 داره روی دوربین خوب D800 که به نظرم خیلی ها این ترکیب و خیلی با کیفبت قبول می کنند (درسته ؟؟؟)در حالی که لنز 24-120 رو دوربین D750 نیکون شارپنس 14 داره و فقط یک واحد فرق دارند می خواستم بدونم که آیا این مقدار قابل چشم پوشی است ؟؟ خوب چون الان حدود 2.5 میلیون تومان تفاوت قیمت داره که به جای 24-70 شاید بهتر باشه روی دوربین D750 همون شارپنس 14 لنز 24-120 را برابر شارپنس15 لنز 24-70 دانست و به جای اون مابه التفاوت قیمت یکی دو تا لنز فیکس مثل 50 میلیمتر F1.8 و یا 85 و یا 35 خرید!!! آیا این دیدگاه درسته ؟؟؟ چون با خرید 24-70 شارپنس 17 رو داریم رو Nikon D750 در حالی که لنز های فیکس شارپنس 19 تا 21 دارند عمدتاً و شارپنس لنز 24-120 با مقدار 14 برای کاربری عمومی کافی باشه ؟؟؟؟
    ممنون میشم دوستان و استید گرامی کمی مفصل راهنمایی کنند بنده رو - بی صبرانه منتظر نظرات دوستان هستم
    درود،

دوست گرامی خیلی خودتونو در گیر این اعداد و ارقام و نمودارها نکنید. معمولا نتایج تمامی سایتهای معتبر که لنزها رو تست می کنند یکسان نیست. بنابراین این نمودارها و اعداد مهم هستند اما همه چیز نیستند.

در مورد راهنمایی لنز اولا اینکه همه چیز شارپنس نیست چه بسا با خرید لنز شارپ بعضی چیزها رو از دست بدید مثل رنج، دیافراگم، وزن کمتر، ارگونومی و ...

شما باید در وهله اول نیازتون رو مشخص کنید که در چه ژانرهایی فعالیت خواهید کرد. آیا لرزشگیر براتون مهم هست یا خیر. آیا در محیطهای تاریک عکاسی خواهید کرد یا خیر؟ وزن لنز مهمه براتون؟

هر دوی این لنزها، لنزهای بسیار خوبی هستند و شما نگران شارپنس اونها نباشید چون واقعا خوب هستند. فقط لنز 70-24 در 24 میلیمتر شارپنس کمی داره و با افزایش فوکال، شارپنسش بیشتر میشه. از دیگر نکاتی که میشه بهش اشاره کرد:

از نکات مثبت 120-24: وزن و حجم کمتر، داشتن لرزشگیر، رنج بیشتر.

از نکات مثبت 70-24: یک استاپ دیافراگم بازتر.

من جای شما باشم 120-24 رو تهیه میکنم. چون هم رنج بیشتری داره و شما رو در شناختن نیازهاتون بهتر راهنمایی میکنه، به عبارتی با این لنز نیازهاتون رو بهتر میشناسید تا در آینده لنزهای بهتر و تخصصی تر تهیه بفرمایید، هم وزن و حجم کمتری داره و هم اینکه لرزشگیر داره و درصد بالایی از عکسهاتون حتی در سرعتهای شاتر کمتر، شارپ هستند. در کل این لنز کاربردی تر از 70-24 هست.

لنز 70-24 یه لنز همه کاره محدود هست که فقط می تونید عکاسی نجومی، منظره و شهری و تا حدودی روزمره رو انجام بدید و یک لنز تخصصی مناسب پرتره نیست.
    obsidiyan، Dariush Chegini، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

ممنون دوست گرامی منم فکر می کنم همینطوره که می فرمایید
    من فقط نگران این بودم که درسته لنز 24-120 فروشه خودشو داره و با زینگ زرد رنگ از سری عمومی جدا میشه در واقع لنز با کیفیتی هست (از رنگ زرد سر رینگ به نظرم) ما جون به صورت کیت با D750 هست فکر اینکه کیفیت مطلوب نداشته باشه کمی آدمو گیج می کنه ؟؟؟؟

من قبلا با D5100 کار کردم با همون لنز 18-55 ضعیف ولی فکر می کنم علاوه بر عکاسی خیابانی و منظره که همه به نظرم انجام می دهند و لذت خودشو داره به صورت تخصصی بیشتر رو پرتره ادامه بدم
    یه سوال اینکه یکی از دوستان با کنون 60D و لنز 18-135 که دوربین با سنسور Asp-c داره عکس های پرتره نسبتا قابل قبولی می گیره حالا این ترکیب فول فریم Nikon D750 + 24-120 F4 در مقایسه با اون قاعدتا خیلی کیفیت خروجی بالاتری باید داشته باشه ؟ درسته ؟؟ حالا این تفاوت چقدره واقعا ؟؟ چطور میشه لمس کرد ؟
    نمونه عکس های سایت pixelpeeper برای این دوربین ها رو خیلی نگاه کردم بیشتر تفاوت رو شارپنس و وضوح عکس به نظرم اومد -- میشه لطفا در مورد مقایسه عکس های خروجی دوربین ها یا لنز ها کمی توضیج بدین ؟؟ مثلا D7200 جدید با D750 فول فریم - می دونم که این مقایسه درست نیست شاید یکی فول فریم و دیگری با سنسور half frame اما قضیه تفاوت تراکم پیکسل و نویز به چه شکل روی خروجی عکس ها در حالت کلی ناثیر داره ؟؟؟؟ فقط مقدار نویزه ؟؟ شارپنس و شفافیت و غلظت رنگ ها چطور ؟؟؟؟؟؟؟
    ببخشید اگر کلیه اما واقعا درگیرم !!

تشکر کرده
    5142

ممنون دوست گرامی منم فکر می کنم همینطوره که می فرمایید
    من فقط نگران این بودم که درسته لنز 24-120 فروشه خودشو داره و با زینگ زرد رنگ از سری عمومی جدا میشه در واقع لنز با کیفیتی هست (از رنگ زرد سر رینگ به نظرم) ما جون به صورت کیت با D750 هست فکر اینکه کیفیت مطلوب نداشته باشه کمی آدمو گیج می کنه ؟؟؟؟

من قبلا با D5100 کار کردم با همون لنز 18-55 ضعیف ولی فکر می کنم علاوه بر عکاسی خیابانی و منظره که همه به نظرم انجام می دهند و لذت خودشو داره به صورت تخصصی بیشتر رو پرتره ادامه بدم
    یه سوال اینکه یکی از دوستان با کنون 60D و لنز 18-135 که دوربین با سنسور Asp-c داره عکس های پرتره نسبتا قابل قبولی می گیره حالا این ترکیب فول فریم Nikon D750 + 24-120 F4 در مقایسه با اون قاعدتا خیلی کیفیت خروجی بالاتری باید داشته باشه ؟ درسته ؟؟ حالا این تفاوت چقدره واقعا ؟؟ چطور میشه لمس کرد ؟
    نمونه عکس های سایت pixelpeeper برای این دوربین ها رو خیلی نگاه کردم بیشتر تفاوت رو شارپنس و وضوح عکس به نظرم اومد -- میشه لطفا در مورد مقایسه عکس های خروجی دوربین ها یا لنز ها کمی توضیج بدین ؟؟ مثلا D7200 جدید با D750 فول فریم - می دونم که این مقایسه درست نیست شاید یکی فول فریم و دیگری با سنسور half frame اما قضیه تفاوت تراکم پیکسل و نویز به چه شکل روی خروجی عکس ها در حالت کلی ناثیر داره ؟؟؟؟ فقط مقدار نویزه ؟؟ شارپنس و شفافیت و غلظت رنگ ها چطور ؟؟؟؟؟؟؟
    ببخشید اگر کلیه اما واقعا درگیرم !!
    خواهش میکنم.

لنز 120-24 جزو سری نانو یا gold ring هست در واقع تمامی لنزها نیکون که جزو سری نانو باشند و از کوتینگ نانو کریستال در عدسی های اونها استفاده شده باش، این حلقه طلایی رو دارند که نشان از کیفیت بالای لنز هست. این لنز درسته لنز کیت هست اما مطمئن باشید پا به پای 70-24 که یه لنز حرفه ای هست میاد و شما هر کردوم رو بگیرید واقعا راضی خواهید بود و تفاوت آنچنانی رو شاهد نخواهید بود.

رفتار یک لنز، همیشه ثابت هست و این سنسور دوربین هست که نتایج متفاوتی رو ایجاد میکنه به عنوان مثال این لنز رو ببندید روی بدنه کراپدار، شاهد حذف وینیتینگ یا تاریک تر شدن گوشه های تصویر خواهید بود در حالیکه همین لنز رو ببندید روی فول فریم شاهد ایجاد وینیتینگ خواهید بود و ... مساله شارپنس هم همچنین.

لنزهایی که برای فول فریم طراحی شده اند روی سنسور های فول فریم شارپنس به مراتب بیشتری روی سنسورهای کراپدار دارند دلیلشم تعداد پیکسلهای بزرگتر و قدرت تفکیک پذیری بالا هست. شما دو سنسور کراپدار و فول فریم 16 مگا پیکسلی رو در نظر بگیرید. سنسور کراپدار چون کوچکتر هست، از پیکسلهای کوچکتری استفاده میکنه که در نتیجه تراکم پیکسلی هم بالاتر هست و به دنبال هر دوی این موارد، مقدار نویز هم بیشتر میشه.

مورد بعدی کیت بودن یه لنز هست که دلیلی بر بد بودن اون لنز نیست. این لنزها خوب هستند و جوابگوی کسی که تازه به عکاسی شروع کرده هستند اما اگه طالب شارپنس، بوکه، ارگونومی، کیفیت ساخت و موارد دیگه هستید لنزهای بهتر و حرفه ای تری هم هستند.

بیشتر کسایی که عکاسی رو تازه شروع میکنند از لنر کیت استفاده میکنند، حال شما تصور کنید کیفیت این لنز بد باشه. طرف تو همون شات اول سر خورده میشه و به کل از خریدش و عکاسی کردن پشیمون میشه.

برای شما که قصد گرفتن پرتره دارید 120-24 بسیار مناسب هست البته در وهله اول. بعد ها برای شارپنس بیشتر و بوکه زیباتر لنزهای تخصصی پرتره پیشنهاد میشه. مثل لنزهای 85 و 50 یا حتی لنزهای تله زوم مثل 200-70 که این مساله رو علاقه شما و نیازمندیهای شما و هم چنین بودجه شما تعیین خواهد کرد.

دوربین نیکون 750 قابل مقایسه با 60D کنون نیست چرا که اصلا در یک رده و کلاس نیستند. بله کیفیت 750 با لنز کیت بسیار بهتر از 60D با لنز کیت هست. تفاوت رو بیشتر در محیطهای کم نور و محیطهای سربسته میشه لمس کرد، جایی که نویز سنسورهای کراپدار واقعا آزاردهنده هست.

کیفیت و شارپنس درسته که با نرم افزارهای خاص این زمینه اندازه گیری میشوند و یه کمیت کمی حساب میشوند و اما روی دیگر قضیه کمیت کیفی هم هست و شما می تونید با دیدن عکسهای مختلف خودتون قضاوت کنید که لنز X چقدر شارپتر از لنز Y هست.

در مورد نویز، هرچقدر سنسور کوچکتر باشه باز هم مقداری قابل توجه نویز رو خواهید داشت.

دو سنسور فول فریم و کراپدار 16 مگا پیکسلی رو در نظر بگیرید. در شرایط یکسان و با استفاده از یک لنز کیت فول فریم بر روی هر دو بدنه ( لنز های کراپدار قابل استفاده روی فول فریم نیستند)، شارپنس، قدرت تفکیک پذیری، رنگها، نویز در سنسور فول فریم بهتر هست.

بیشتر سنسورهای نور سنجی فول فریم از تکنولوژی به مراتب بالاتری استفاده میکنند و تعداد رنگهای بیشتر رو ساپورت میکنند. تنها مزیت استفاده از لنزهای فوب فریم روی بدنه کراپدار حذف مساله تاریک شدن گوشه های تصویر هست. ضمنا مساله کراپ فاکتور هم برای سنسورهای کراپدار در صورت استفاده از لنزهای فول فریم اعمال میشه که یه ضریب هست.

بنابراین شما از هر جهت که به قضیه نگاه کنید، برتری بی چون پرای سنسورهای فول فریم مشخص هست.
    mehran2190، MEHRDAD.D و Behzad43 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

خیلی لطف کردین
    ممنون از همه که برای راهنمای بقیه از وقتتون مایه می زارید - بازم ممنون
    راستی میشه یه مقایسه برای این 24-120 F4 نیکون و 24-105 F4 سری L کنون داشته باشیم ؟؟؟
    دلیلش به نظر بنده عمدتا محبوبیت 24-105 کنون واسه کنونی هاست (البته تا جایی که بنده دیدم )
    از لحاظ کیفیت لنز و خروجی عکساش برای دوربین های هم ردش !!
    از دوستان و اساتیدی که نظرات کارشناسی خودشون و تجربیاتشون را از ما دریغ نمی کنند واقعا متشکریم

تشکر کرده
    5142

خیلی لطف کردین
    ممنون از همه که برای راهنمای بقیه از وقتتون مایه می زارید - بازم ممنون
    راستی میشه یه مقایسه برای این 24-120 F4 نیکون و 24-105 F4 سری L کنون داشته باشیم ؟؟؟
    دلیلش به نظر بنده عمدتا محبوبیت 24-105 کنون واسه کنونی هاست (البته تا جایی که بنده دیدم )
    از لحاظ کیفیت لنز و خروجی عکساش برای دوربین های هم ردش !!
    از دوستان و اساتیدی که نظرات کارشناسی خودشون و تجربیاتشون را از ما دریغ نمی کنند واقعا متشکریم
    خواهش می کنم. تا اونجایی که میدونم در حالت کلی لنز 120-24 نیکون از همتای کنونیش کمی بهتر هست. البته 105-24 کنون هم لنز خوب و با ارزشی هست.

جهت مقایسه:

Canon EF 24-105mm f/4L IS USM Lens Image Quality
    obsidiyan و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

جسارتا خیلی ببخشید ولی با حرکت فلش بنده متوجه چیزی نمیشم یعنی نمی دونم که کی کدوم لنز و نشون میده
    شما خودتون تو این مقایسه که لینکشو محبت فرمودید نتیجه 24-120 نیکون با 24-105 کنون چیست ؟؟ لطفا

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین