صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 111
Like Tree339تشکر

موضوع: Nikon 28-300mm f/3.5-5.6 ED VR

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

پیش فرض پاسخ : Nikon 28-300mm f/3.5-5.6 ED VR

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    پیام جان
    من 2 سال با لنز AF 28-200mm f/3.5-5.6G ED IF عکاسی کردم و زمانی کاملا فهمیدم این لنز چه اپتیک خوبی داره که با لنز های مشابه دیگری کار کردم. اپتیک ان عالی و magnification یک سوم ان برای عکس های ماکرو خیلی مفید است. بزرگنمایی لنز Nikon 28-300mm هم یک سوم است.
    بله من هم عرض کردم. لنز خیلی خوبی بود ( یا هست). وزن خیلی کمی هم داشت. البته دو نسخه 28-200 وجود دارد AF-D و G که منظور ما نسخه G آن است. من با حداقل فاصله فوکوس بیشتر متوجه بزرگنمایی میشم. در 28-200 حداقل فاصله 44mm بود. در این لنز در سراسر فاصله 50mm است. که تقریبا در 300 با 200 نسخه قبلی برابری می کند. نکته جالب اینکه این لنز 9 تیغه ای است و قاعدتا باید بوکه بهتری داشته باشد. اگر اوضاع دیستورشن در ابتدای بازه و همینطور CA این لنز قابل قبول باشد، لنز خوبی خواهد بود
    Persian، Kamal، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به گمان من این لنز انتخاب خیلی منطقی خواهد بود برای مصارف عمومی و روزهایی که دوست دارید دوربین خودتان را داشته باشید اما باربری نکنید.
    هرچند که وسوسه داشتن ابزار و تجهیزات همیشه عکاس را دچار کوله کشی می‌کند.

بسیار با ۲۸-۳۰۰ کانن عکاسی کردم. مشکلی که لنز کانن دارد وزن زیاد و سایز بزرگ آن است. از نظر دیافراگم و کیفیت هم اتفاق خارق‌العاده‌ای نیست.(البته بستگی دارد آن را با چه چیزی مقایسه کنیم. وقتی لنزی رقیبی نداشته باشد حتما خارق‌العاده است! اما وقتی قرار است لنز نزدیک به ۲ کیلوگرم را همراه خودم ببرم می‌توانم به ترکیب ۲ لنزی هم فکر کنم و یا حتی دو لنز و دو بدنه!)
    خلاصه داستان هم این است که قیمت بالا، وزن بالا باعث شده ۲۸-۳۰۰ کانن در کوله کمتر عکاسی ببینیم.
    حالا لنز جدید نیکون چه چیزهای برای گفتن دارد؟
    مقایسه می‌کنیم:

AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR (10.7x)

Minimum focus distance
    0.5 m/1.6 ft. (throughout the entire zoom range)

Diameter x length
    (extension from lens mount)
    Approximately 83 x 114.5 mm/3.3 x 4.5 in.

Weight
    Approximately 800 g/28.2 oz.

و حالا لنز کانن:

Closest Focusing Distance
    0.7m / 2.3 ft.

Max. Diameter x Length, Weight
    3.6" x 7.2", 3.7 lb. / 92 x 184mm, 1670g

نکته منفی دیگر از نگاه من اینکه لنز کانن Push-pull است.
    دیافراگم لنز نیکون 9 (rounded) کانن چی بود؟

در مورد کیفیت این دو لنز هیچ مقایسه ای انجام نمی‌دم. چون لنز نیکون رو که ندیدم! هنوز هیچ تست و مقایسه ای هم در جایی نخواندم و نه دیدم.
    Persian، yasin-m، Mashhadi Vahid و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

به گمان من تنها چیزی که بین این دو لنز مشترک است رنج و دیافراگم آنست. بعید میدانم با تکنولوژی یکسان در دنیای امروزی بتوان روی این رنج قیمت اینقدر ارزان سازی انجام داد؟!

احتمال بسیار زیاد تفاوت این دو لنز چیزی همانند تفاوت D700 نیکون و 5DII کانن خواهد بود که فقط روی قیمت و فول فریم بودن در یک رده قرار میگرفتند البته هر کدام کاربرد خاص خود را خواهد داشت.

فرضا لنز کانن weather sealed یا (This lens internally focuses fast and quietly. Important to filter users is the non-rotating front element) و لرزشگیر آن کارا روی 3 پایه و شاید نکات ریز دیگر... اگر واقعا با تکنولوژی یکسان، حالا یکسان نه، نزدیک به هم اینقدر بتوان ارزان سازی انجام داد بی شک این لنز نیکون از بهترین لنزهای این شرکت خواهد بود مخصوصا با این قیمت پایینی که دارد. زمانی که صحبت از ارزان سازی میشود میباید پی جوی دلایل دیگری بود فرضا لنز جدید 300-28 نیکون دارای یک قفل زوم است شاید مهندسان نیکون در راستای ارزان سازی با دقت به آنکه این لنز با وزن خودش ممکن است زوم این اوت شود، یک قفل زوم هم برای آن تهیه کرده و مواردی از این دست...اما باز هم ارزش های این لنز کم نخواهد شد.

A zoom lock has been adopted to prevent the lens from extending due to its own weight

من فکر میکنم این دو لنز قابل قیاس بطور مستقیم نیستند هر کدام ممکن است کاربردی داشته باشد. با دید شخصی من فکر میکنم انتخاب نیکون روی این رده قیمت با این رنج بنظرم کار اقتصادی بهتری بود تا انتخاب کانن روی همین رنج با آن قیمت ( حالا یکسری امکانات هم باشد ) یا شاید بنوعی بتوان پذیرفت کانن برای PRO USER ها لنزی با این رنج ساخت و شرکت نیکون برای کاربران آماتور، همین یک عامل میتواند دلیلی بر تفاوت قیمت + وزن این دو لنز باشد.

البته تولید این لنز با این رنج قیمت و امکاناتی که در اختیار خواهد گذاشت قطعا برای بسیاری از کاربرانی که از دوربین های Slr like به دوربین های Dslr کوچ میکنند میتواند یک آپشن مفید باشد. موردی که برای لنز 300-28 کانن با آن قیمت بالا خیلی منطقی نخواهد بود.

آن نکته مهمی که مانع از تقابل مستقیم این دو لنز خواهد بود شاید، شاید همان داستان دو سوی بازار باشد.

موفق باشید :)
    Arash، Persian، Kourosh Kahal و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

متاسفانه مهمترین نکته که همان تفاوت قیمت باشد را فراموش کردم در این مقایسه بنویسم.
    و کیفیت ساخت بدنه لنز کانن.

اما تفاوت این دو لنز با تفاوت دی ۷۰۰ با ۵دی مارک ۲ ؟
    لنز کانن برای کاربران حرفه ای و لنز نیکون برای کاربران آماتور؟

اگر کیفیت لنز ۲۸-۳۰۰ نیکون نرمال باشد و ۲۴-۱۲۰ نیکون عالی... احتمال دارد انتخاب من برای خرید ۲۸-۳۰۰ نیکون باشد.(گمانم انتخابم به عنوان یک نفر قابل بررسی باشد!)
    چون با وجود ۲۴-۷۰ و ۷۰-۲۰۰ و لنزهای دیگر اگر قرار باشد تک لنزی باشم دوست دارم رنج بیشتری را پوشش دهد.(البته باید کیفیت این لنز را دقیق چک کنم)
    حالا اگر کانن لنز ۲۸-۳۰۰ خودرا داشت. فرض بگیریم لنز جدید نیکون را هم کانن می‌ساخت! گمان می‌کنید چند درصد عکاسان حرفه‌ای لنز کوچکتر و سبکتر(حتی با کیفیت ساخت پایینتر) را انتخاب می‌کردند؟
    یه گمان من ۲۸-۳۰۰ برای عکاس حرفه‌ای لنز شرایط خاص است. ۲۸-۳۰۰ سبک تر با توجه به تجربه من شرایط خاص را بهتر پوشش می‌دهد.

نکته مهم این است که لنز کانن سالها پیش ساخته شده و اگر قرار بر تولید لنز جدیدی با این رنج باشد کانن هم امکان تغییرات کلی در طراحی لنز را دارد.
    در طول این سالها نیکون توجه بیشتری به تولید لنزهای زوم داشته. به عنوان نمونه تولید ۱۸-۲۰۰ یا چند سال فاصله نسبت به کانن. تولید دوباره این لنز و یا ۲۰۰-۴۰۰ هم می‌تونه نمونه ای باشد.
    تاخیر نیکون در بازار فول فریمها گفتن ندارد اما با تولید این دو لنز زوم تقریبا می‌توان گفت لنزهای انگشت شماری هستند که تازه نشده اند.
    و اینها می‌تواند نوید ورود سری تازه ای از دوربینهای فول فریم با مگاپیکسل بالا باشد.
    Persian، yasin-m، Meisam و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    5125

سلام:

با کلیات صحبت های شما موافقم فقط ذکر چند مورد خالی از لطف نیست

در مورد این جمله "اما تفاوت این دو لنز با تفاوت دی ۷۰۰ با ۵دی مارک ۲ ؟ " خاطرم هست بحثی در همین فروم بود و دوستان اصرار به مقایسه 5DII و D700 نیکون داشتند همانجا صحبت شد که این دو دوربین به کل برای مصارف متفاوتی هستند و جز وجه اشتراک روی فول فریم با یکدگیر هیچ تشابهی ندارند و شما هم با این موضوع موافق بودید در اصل اشاره به این اصل ( چون میدانم باور شما هست ) که ابزار ممکن است در ظاهر با یکدیگر تشابه داشته باشند ولی کاربردهای بسیار متفاوتی برای آنها میتوان در نظر گرفت.

اما در این خصوص "لنز کانن برای کاربران حرفه ای و لنز نیکون برای کاربران آماتور؟ " بعضی مواقع ناچاریم از اصطلاح Pro و آماتور استفاده کنیم علی رغم آنکه در دنیای واقعی ممکن است اینگونه نباشد. برای بیان ناگزیر از پذیرفتن رده بندی کارخانه هستیم

مسلما یک کاربر حرفه ای هم از لنز 300-28 جدید نیکون استفاده خواهد کرد و یا برعکس آماتوری از لنز کانن.

در مورد لنز کانن پذیرفتن آن اندکی سخت است البته با دید یک کاربر ایرانی. یعنی من هر موقع به فکر خرید لنزی می افتادم قیمت این 300-28 برایم قابل هزم نبود هر چند میدانستم چاره ای جز این قیمت نیست و این لنز قیمت آن همین است ( البته همان 2300 ) حال که اندکی گرانتر شده مبحثی است دیگر. و همیشه وقتی به فکر خرید لنزی بودم و به این لنز میرسیدم ترجیح میدادم برای 300 میلیمتر دیافراگم 4 و حتی 2.8 مبلغ اضافه ای پرداخت کنم اگر رنج 300 هم مد نظر باشد و بقیه رنج با لنزهایی دیگر پر شود. سیاست ساخت یا ریسک ساخت لنزهایی از این دست تنها مربوط به این کارخانه نیست. مسلما مهندسان کانن میتوانند لنزی (نه از سری L با ویژگی های مورد) نظر روی همین رنج بسازند اما اینکه تصمیم به تولید لنزی روی این سری و با این قیمت بنظر من پذیرفتن آن سخت است ( به لحاظ مصرف کننده ) موردی که روی لنز 300-28 نیکون خیلی محسوس نیست. با دقت به همین چند نمونه عکس از لنز نیکون با دوربین D700 بنظرم خروجی مقبول است با در نظر گرفتن قیمت اولیه که میتوان انتظار اندک کاهشی هم برای آن متصور نمود.

البته همانطور که میدانید در خارج از ایران ممکن است بگونه ای دیگر باشد انجا فرصت کرایه لنز هم هست و قطعا در سیاست بازاریابی و تولید آن قسمت مد نظر تولید کنندگان بوده با دقت به آنکه برای این لنز 70 دلار برای 4 روز پرداخت کرد یا بنوعی دیگر کاهش هزینه چند لنز برای مصرف کننده در کرایه لنز خواهد داشت.

یا حتی ممکن است شرکت ها علی رغم سود یا توجیه بازار اقدام به ارایه محصولی کنند صرفا برای یک توانستن یا یک تجربه جدید. خاطرم هست فولکس واگن با هزینه ای حدود 7 میلیون دلار یک بوگاتی را میسازد اما فروش آن با قیمتی پایین تر از این مقدار است. آن هم صرفا برای یک کار تحقیقاتی و توانستن یا یک تبلیغ همین!

به هر شکل من هم بر این باورم "اگر مشکل خاصی روی این لنز گزارش نشود" مسلما لنز خوبی خواهد بود و میتواند جوابگوی نیاز بسیاری از کاربران نیکون باشد. موردی که روی لنز کانن اندکی دور از انتظار است ( منظور مقبول بودن این لنز در بین استفاده کنندگان با دقت به مواردی که صحبت شد)

موفق باشید
    Arash، Kourosh Kahal، Kamal و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

چند عکس از 300-28 در حالت زوم کامل و ...

کد:
    http://dc.watch.impress.co.jp/docs/news/20100819_387833.html
    2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg
    nmroshan، Persian، yasin-m و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    5125

سلام:

خروجی jpg این لنز با دوربین D3x در سایز اصلی

یک عکس با فوکال لنت 44 ایزو 200 دیافراگم 5.6

کد:
    http://download.service.viewbook.com/system/images/152688/original/2874140/dsc_5180.zip
    مجموعه ای شامل 43 عکس

کد:
    http://download.service.viewbook.com/system/presentations/152688/original/images.zip

لینک ها تست شده، تا این تاریخ کار میکنند

کد:
    http://www.dfpro.nl/artikel/2329671/testfoto%27s-nikon-af-s-nikkor-28-300mm-f-3-5-5-6g-vr
    البته این احتمال هست خروجی روی کیفیت متوسط ذخیره شده باشد چون حجم های پایین هم در بین آنها دیده میشود
    Kourosh Kahal، merdax، Dante و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

خروجی jpg این لنز با دوربین D3x در سایز اصلی

یک عکس با فوکال لنت 44 ایزو 200 دیافراگم 5.6

کد:
    http://download.service.viewbook.com/system/images/152688/original/2874140/dsc_5180.zip
    مجموعه ای شامل 43 عکس

کد:
    http://download.service.viewbook.com/system/presentations/152688/original/images.zip

لینک ها تست شده، تا این تاریخ کار میکنند

کد:
    http://www.dfpro.nl/artikel/2329671/testfoto%27s-nikon-af-s-nikkor-28-300mm-f-3-5-5-6g-vr
    البته این احتمال هست خروجی روی کیفیت متوسط ذخیره شده باشد چون حجم های پایین هم در بین آنها دیده میشود
    یک درخواست، آقای قشقایی( یا به طور کلی دوستانی که عکس ها را دانلود می کنند ). از آنجایی که ما دایل آپی ها توانایی دانلود این مجموعه عکس ها را نداریم. ای کاش در صورتی که عکس ها را دانلود و مشاهده کردید. نظر خودتان را حتی در حد چند سطر در رابطه با کیفیت عکس ها و رضایت بخش بودن یا نبودن آن ها اعلام کنید.

سپاس
    حکایت غریبی است، زیستن در این دنیای پلاسیده...

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

سلام
    خوب باید کمی از هیجان یه لنز جدید کم کنیم و واقع بینانه تر نگاه کنیم، من اگه جای ف ف های نیکونی باشم به جای یه لنز 1050 دلاری که حتما توی ایران کمتر از 1 میلیون و 200 هزار تومان نخواهد بود، برای مصارف غیر جدی در کنار لنزهای ارزشمند نیکون( یعنی با این فرض که این لنز را جایگزین لنز ارزشمند 70-24 نخواهیم کرد) به جای این لنز یه دی90 (یا معادلش در آن زمان) با 105-18 یا 200-18 خواهم داشت که یه مجموعه با منطق کیفیت در حد متوسط قابل قبول به همراه وزن و اندازه معقول (به جای دی700 یا دی3 ها که جابه جایی آنها سخته و حتی ریسک سرمایه ایی داره) برای به همراه داشتن در همه جا داشته باشم مضاف بر اینکه به نوعی این دوربین بک آپ هم خواهم داشت. باید توجه داشته باشیم که این لنز جز گلد رینگ های نیکون نیست و حداقل بر خلاف لنز قدیمی کنن ساختار بدنه حرفه ای رو نداره (300-28 لنز مورد علاقه پاپاراتزی هاست چون یه رنج فاصله کانونی ایده آل آنها رو از تعویض لنز معاف میکنه و در عین حال یه لنز سری ال هستش).
    king4 تشکر می‌کند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

این Lock چند مرحله ای چیه؟ منظورم اینه که چرا 3 مرحله ایه؟
    عليرضا تارا

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین