صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 111
Like Tree339تشکر

موضوع: Nikon 28-300mm f/3.5-5.6 ED VR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

پیش فرض پاسخ : Nikon 28-300mm f/3.5-5.6 ED VR

ریویوی سایت ephotozine

کد:
    http://www.ephotozine.com/article/Nikon-AFS-Nikkor-28300mm-f3556G-ED-VR-14703

Pros
    Good optical performance for a lens of this type
    Fast silent focusing
    Vibration reduction is very effective
    Build quality

Cons
    Maybe a bit on the pricey side
    Distortion at 28mm and 300mm
    jebrahim تشکر می‌کند.
    Canon PowerShot G6

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607
    Persian، Mashhadi Vahid، calligrapher و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

پیش فرض فاصله کانونی موثر در این لنز

سلام به همه دوستان. این اولین ارسال من و در پاسخ به این تاپیک هست.شاید این نکته مهم باشه و شاید هم همه بدونن
    همانطور که کن راکول گفته فاصله کانونی موثر در این دوربین اون چیزی نیست که هست...چی شد ؟؟
    کن راکول میگه :
    "The effective maximum focal length shortens at distances closer than infinity in order to allow this lens to focus as close as it does. For instance, at ten feet, it's really only a 28-200mm lens.
    بیشترین فاصله کانونی موثر در فواصل کوتاهتر از بی نهایت برای اینکه به لنز این اجازه را که بتونه روی سوژه نزدیک فوکوس کنه کوتاه میشه.به عنوان مثال این لنز فقط یه لنز 28-200 هستش."
    و پس از آن میگه که دوربین فقط در بی نهایت از فوکال 300 میلی متر استفاده میکنه.دوربین ها نمی توانند بیشتر از 4 برابر فاصله کانونی خودشون فوکوس کنند.یعنی در این لنز 1.2 متر
    و در نهایت این جدول را ارائه داده:
    فاصله-فاصله کانونی موثر در 300 میلی متری
    بی نهایت-300م م
    400متر-290 م م
    30متر-260 م م
    15متر-250م م
    3.8متر-200م م
    2.8متر-180م م
    1.4متر-150م م
    3.5پا-140م م
    2.25پا-140م م
    1.5پا-130م م
    و میگه که لنز واقعی برای این فاصله کانونی هست که قیمتش سر به فلک میذاره.چیزی نزدیک به 6 میلیون تومان ناقابل.
    ویرایش توسط Shahab.s : Wednesday 29 September 2010 در ساعت 13:07 دلیل: اضافه کردن لنز واقعی
    .عکاسی نقطه آغاز خوب دیدنم شد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    امروز این دوربین به دستم رسید و چند تا شات باهاش زدم. البته تست دقیق نکردم و در مورد کیفیتش نمی خوام نتیجه گیری حتمی کنم.
    من قبلا لنز 18-200 رو نداشتم و نمی تونم بگم کدوم یکی از این دو دوربین رنج بهتری دارند اما برای مقاصد من رنج بسیار خوبیه.
    از چیزی که فکر می کردم سنگین تره.
    موقع فوکوس کردن صدای خفیف اما عجیب و غریبی میده که تا حالا از لنز های دیگه نشنیده بودم.
    سرعت فوکوسش در نور کم داخل اتاق نسبتا کمه و کمی فوکوسش گیج میزنه اما در نور بیرون (هوای ابری با ابرهای تیره) سرعت فوکوس خوبه.
    هودش کمی لق میزنه و آدم حس می کنه که ممکنه بشکنه. خیلی محکم به نظر نمی رسه.
    امااااا
    شارپنسش باور نکردنیه (تاکید میکنم که این نظرات بر اساس تست دقیق نیست). چه در سمت تله چه سمت واید شارپنسش فوق العاده هست (فراتر از چیزی که فکر می کردم). سمت وایدش کافیه که دیافراگم رو از 3.5 روی 4 بیارید و از عکاسی باهاش لذت ببرید. الان درک می کنم که چرا علیرغم MTF چارت نه چندان خوب برای واید این لنز, این همه محبوب شده. کافیه کمتر از نیم استاپ دیافراگم رو ببندید تا شارپنس لنز بسیار بهتر بشه.
    لرزشگیر لنز هم خیلی عالی عمل میکنه. چند شاتی که در 28مم و سرعت 1/4 ثانیه گرفتم همگی شارپ بودند.
    در 300مم و فاصله 4 متری با سرعت 1/20 عکس ها کاملا شارپ هستند.
    رینگ فوکوس این لنز نسبت به لنزای دیگه ای که دیده ام سفت تره و اون مشکلی که لنز های 18-200 سری 1 نیکون داشتند رو در این لنز نمیبینم. منظورم اینه که وقتی که لنز کاملا زوم شده اگر لنز رو بر عکس بگیریم دهانه لنز حرکت نمی کنه. شاید بعدا به اون دکمه قفل نیاز پیدا کنم اما الان فکر می کنم که کارایی نداشته باشه.
    آخر هفته سعی می کنم که وقت بذارم و چند تایی عکس بگیرم و نمونه هاش رو اینجا قرار بدم.
    با این کیفیتی که از این لنز دیدم حتی اگه 24-120 همین قیمت رو داشته باشه باز هم همین لنز رو انتخاب خواهم کرد (به خاطر رنج خیلی خوب و اپتیک عالی این لنز)
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

مبارک باشه آقا جواد . منتظر عکساتون با این لنز هستیم.
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

درود

مبارک باشه.به نظر من این رنج واقعا" ارزنده است.
    راجع به قیمت هم یه توضیحی بدهید.(همان قیمت جهانی؟)
    ممنون
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط boyman354 نمایش پست ها
    درود

مبارک باشه.به نظر من این رنج واقعا" ارزنده است.
    راجع به قیمت هم یه توضیحی بدهید.(همان قیمت جهانی؟)
    ممنون
    سلام.
    قیمت این لنز در سایت آمازون آمریکا 1040$ هست. ظاهرا هنوز در امازون انگلیس برای فروش عرضه نشده. قیمتش روی سایت آمازون آلمان هم 886 یورو هست.
    اینجا هم قیمت این لنز بدون گارانتی سوییس در حدود 930 فرانک و با احتساب گارانتی سه ساله نیکون سوییس 960 فرانک هست. چند روزی هست که ارزش پول سوییس نسبت به دلار افزایش پیدا کرده و میشه گفت که قیمت این لنز با نرخ امروز فرانک تقریبا معادل 980$ آمریکاست.(این قیمت در فروشگاههای مختلف تفاوت داره و این پایین ترین قیمتی هست که روی اینترنت پیدا کردم)
    متاسفانه با توجه به اوضاع آشفته بازار ارز ایران نمیتونم قیمت این لنز به تومان رو حساب کنم. (امروز میدیدم که تفاوت نرخ خرید و فروش فرانک در بازار تهران به 100 تومان برای هر 1 فرانک رسیده )

متاسفانه قیمت 16-35 نیکون در ایران که بسیار غیر منطقی هست و 1500 تومان برای لنزی که در بیشتر جاهای دنیا قیمتش حدود 1150$ هست( امروز که یکی از دوستان فروم این لنزو به قیمت 1700 خریداری کردند O: ), خیلی قیمت پرتیه اما در مورد این لنز امیدوارم که با قیمت مناسبی به ایران برسه و "فروخته شه" و مطمئنم که بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت و فروش خوبی هم خواهد کرد.
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 30 September 2010 در ساعت 21:00
    Anoosh-Em، Shahab.s، A.Mazaheri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.

متاسفانه به خاطر گرفتاری زیاد تا مدت نامعلومی امکان تست کامل این لنز نیست. اما چند تایی عکس به قصد تست لرزشگیر دوربین و تست شارپنس لنز گرفتم. حجم عکس‌ها بالاست و جایی‌ برای آپلود کردن پیدا نکردم. چند جایی‌ هم که بود سرعت پائینی داشت. اگر از دوستان کسی‌ بخواد که این نمونه‌ها رو ببینه برای من ایمیلشو با پیام خصوصی بفرسته تا عکس‌ها رو براش بفرستم. عکس‌ها همگی‌ مستقیماً از روی فایل raw و توسط NX۲ استخراج شده و هیچ تغییری دیگه‌ای روشون انجام نگرفته.
    Kourosh Kahal و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا Omid Araki آواتار ها
    تشکر کرده
    885
    Saeed61، barca007، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    زیبایی نزدیک ماست فقط باید آن را ببینیم.
    omid360.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

به تفاوت میدان دید در 300 دقت کنید:

As you can see, there is a big difference in field of view between the Nikon 28-300mm and the Nikon 300mm lens, which is a true 300mm lens.

صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین