صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41
Like Tree145تشکر

موضوع: تبدیل سیستم از Nikon به Canon یا از Canon به Nikon - چرا؟

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

پیش فرض پاسخ : تبدیل سیستم از Nikon به Canon یا از Canon به Nikon - چرا؟

من همیشه برام جای سوال بوده این که واقعا استفاده از کانورتورها برای به کار بردن لنزهای این دو برند روی بدنه های همدیگر( لنزهای کنون روی بادی نیکون یا بر عکس) چرا تا به حال اونقدر رایح نشده؟ شاید بهتره اینطوری بگم که واقعا چرا کار نمیکنند روی کانورتورهایی که حداقل افت کیفیت رو داشته باشند و فراگیر هم بشن؟
    به نظرم واقعا این راه یه خوبی دیگه هم داره و اون اینه که اینطوری با استفاده از کانورتورهای فرضی بهینه سازی شده، واقعا هرکس برای خودش حداقل در زمینه لنز به انتخاب بهینه دست پیدا میکنه و بی کرانه میتونه تجربه اندوزی کنه
    شاید من موردی رو درست متوجه نمیشم که اینو میگم ولی به نظرم اگر یک شرکتی پیدا بشه و کانورتورهایی تولید کنه برای این دو برند، که بهینه سازی شدهء همین کانورتورهای فعلی هستند چه از نظر کیفیت و چه اندازه و متریال ساخت و چه از نظر قیمت، واقعا به نتایج خوبی دست پیدا خواهد کرد و این کار فکر میکنم باعث فرونشاندن آتش خشم کنونی ها نسبت به نیکون و نیکونی خواهد شد و حتی بر عکس! این علاوه بر پیشرفتیست که اگر محدوده اشکالات فنی اجازه بدهد و بتوان آن را بسیار محدود کرد، در استفاده ضربدری از لنزها حاصل خواهد شد!
    این نظر منه و بسیار محتمله که ناقص باشه
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط merdax نمایش پست ها
    من همیشه برام جای سوال بوده این که واقعا استفاده از کانورتورها برای به کار بردن لنزهای این دو برند روی بدنه های همدیگر( لنزهای کنون روی بادی نیکون یا بر عکس) چرا تا به حال اونقدر رایح نشده؟ شاید بهتره اینطوری بگم که واقعا چرا کار نمیکنند روی کانورتورهایی که حداقل افت کیفیت رو داشته باشند و فراگیر هم بشن؟
    به نظرم واقعا این راه یه خوبی دیگه هم داره و اون اینه که اینطوری با استفاده از کانورتورهای فرضی بهینه سازی شده، واقعا هرکس برای خودش حداقل در زمینه لنز به انتخاب بهینه دست پیدا میکنه و بی کرانه میتونه تجربه اندوزی کنه
    شاید من موردی رو درست متوجه نمیشم که اینو میگم ولی به نظرم اگر یک شرکتی پیدا بشه و کانورتورهایی تولید کنه برای این دو برند، که بهینه سازی شدهء همین کانورتورهای فعلی هستند چه از نظر کیفیت و چه اندازه و متریال ساخت و چه از نظر قیمت، واقعا به نتایج خوبی دست پیدا خواهد کرد و این کار فکر میکنم باعث فرونشاندن آتش خشم کنونی ها نسبت به نیکون و نیکونی خواهد شد و حتی بر عکس! این علاوه بر پیشرفتیست که اگر محدوده اشکالات فنی اجازه بدهد و بتوان آن را بسیار محدود کرد، در استفاده ضربدری از لنزها حاصل خواهد شد!

سلام

مهرداد جان قطر دهانه لنز روي بدنه (ماونت) دوربين هاي كنن بزرگتر از نيكن است و به همين دليل است كه استفاده از لنزهاي كنن روي بدنه هاي نيكن امكان پذير نيست ولي استفاده از لنزهاي نيكن روي بدنه هاي كنن با استفاده از آداپتورهايي (با از دست دادن اتوفوكوس) مقدور و البته كمتر متداول است.

ضمنا شما با اين پيشنهاد پاك كاسه كوزه ي اين دو كمپاني را كه كلي براي خودشون پتنت و technical secrets و ... دست و پا كرده اند كه از اين راه نون بخورند رو مي خواهي بريزي به هم؟
    merdax، mreza1001 و amirmisagh تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط merdax نمایش پست ها
    دوست عزیز مظمئن باشید که اگر این کار شدنی بود تا حالا چینی ها انجامش داده بودند.
    استفاده از لنز های کنن روی دوربین های نیکون که به کل غیر ممکن هست و اگر هم چنین تبدیلی ساخته بشه عملا فوکوس در بی نهایت رو از دست خواهید داد.
    برای استفاده از لنز نیکون روی بدنه کنن نیاز به مبدلی هست شبیه اکستنشن تیوب یعنی لازمه لنز رو از بدنه دور کنید اما برای استفاده لنز کنن روی بدنه نیکون شما نیاز به کانورتری دارید که لنز رو به سنسور نزدیک کنه!!
    استفاده از کانورتر های نیکون روی کنن هم رایج نشده چون در صورت استفاده از اونها شما اتوفوکوس رو از دست میدید.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

دوست عزیز مظمئن باشید که اگر این کار شدنی بود تا حالا چینی ها انجامش داده بودند.
    استفاده از لنز های کنن روی دوربین های نیکون که به کل غیر ممکن هست و اگر هم چنین تبدیلی ساخته بشه عملا فوکوس در بی نهایت رو از دست خواهید داد.
    برای استفاده از لنز نیکون روی بدنه کنن نیاز به مبدلی هست شبیه اکستنشن تیوب یعنی لازمه لنز رو از بدنه دور کنید اما برای استفاده لنز کنن روی بدنه نیکون شما نیاز به کانورتری دارید که لنز رو به سنسور نزدیک کنه!!
    استفاده از کانورتر های نیکون روی کنن هم رایج نشده چون در صورت استفاده از اونها شما اتوفوکوس رو از دست میدید.
    تبدیل نیکون به کنون با اتوفوکوس وجود دارد:cool:
    Persian و merdax تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

مهرداد جان قطر دهانه لنز روي بدنه (ماونت) دوربين هاي كنن بزرگتر از نيكن است و به همين دليل است كه استفاده از لنزهاي كنن روي بدنه هاي نيكن امكان پذير نيست ولي استفاده از لنزهاي نيكن روي بدنه هاي كنن با استفاده از آداپتورهايي (با از دست دادن اتوفوكوس) مقدور و البته كمتر متداول است.

ضمنا شما با اين پيشنهاد پاك كاسه كوزه ي اين دو كمپاني را كه كلي براي خودشون پتنت و technical secrets و ... دست و پا كرده اند كه از اين راه نون بخورند رو مي خواهي بريزي به هم؟
    راستش من به عنوان شاگرد کوچک شما، به بعضی کارخانه جات و موئسسات تولیدی و خدماتی به خاطر یکی از دوره هایی که میدیدم سرک کشیدم، اغلب قریب به اتفاق مدیرانی که راجع به بازار اطلاعاتی رو به تصمیم گیران اصلی میدن، تاکید میکردند روی حدی که بین تقابل و تعامل وجود داره
    (درس پس میدیم فرهاد خان،عزر میخوام)
    به این معنا که حدی رو به نسبت جنس هر بازار و کاری که در اون میشه در نظر میگیرن که تا اونجا، بهتره برای افزایش کیفیت و بهبود تکنولوژی و بهینه سازی، دو رقیب فرضی با هم به رقابت بپردازند
    ولی بلافاصله بعد از اون حد و اتفاقاتی که میفته، دیگه استراتژی تقابل به تعامل تبدیل میشه، به این معنا که دو طرف از ظرفیتهای همدیگه برای ارضاء نیازهای استفاده کنندگانشون استفاده میکنند و این میشه که یک روزی از خواب ممکنه بیدار بشیم و بفهمیم به سادگی، کسی که قفل رو درست کرده، کلیدش رو زیر بالشمون گذاشته و رفته! اینطوری همون پتنت و بقیه داستانها تبدیل به نوستالژی های دهه اول هزاره سوم میشن و شما از پسفرداش میتونید روی یک کانورتور فوق پیشرفته سبک و ارزان و بسیار جمع و جور برای استفاده از لنزهای برندهای دیگر حساب کنید
    حالا این مثال بود ولی میخواستم دقیقا به این صحبت jebrahim عزیز:

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

اشاره کنم و اون رو قبول نداشته باشم که ما حتی یک لحظه به خودمون اجازه بدیم اونقدر غرق در دنیای چیزهایی بشیم که وجود دارند، که از چیزهایی که وجود ندارند و بعضا فقط وحود ندارند تا بعدا به برگ برنده ای تبدیل بشوند برای بازارسازی جدید، غافل بشیم! این که ما این دو برند رو قبول داریم و پیشرفته هستند حقیقت ِ غیرقابل انکاریست (اما چینی ها رو شک دارم) اما این که بگیم، اگر ممکن بود یا اگر خوب بود یا اگر نیاز بود، حتما آنها ساخته بودند به نظر من بیشتر نزدیک به چیزی غیرمتعلق به حقیقته! موضوع وقتی ساده میشه که میفهمیم اگر امکان چنین کاری (حداقل)از نظر تئوریک وجود داره و به تولید یا انجام نرسیده، نشان دهنده این نیست که امکانپذیر نیست! شاید این همان برگ برنده ایست که در مقطع یا مقاطع بعدی از طرف غولهای مورد نظر برای ما عیان خواهد شد تا از آنها استفاده کنیم! خلاصه من بحثی ندارم در این مورد که فعلا استراتژی کمپانی های معظم مچ گیری و عدم همکاریست و تقابل و کل کل(البته بیشتر در فاز طرفداران)! موضوع اینه که بعدها موضوع به همکاری در اون سطح و تقابل با مشتری تبدیل بشه! چیزی که الان برعکسه!
    اتفاقی که یه مرحله زودتر، در بلعیدن شرکتهای کوچک انجام میشه، ممکن است فردا برای این دو ممکن نباشد برای یک برند کار و تولید کنند یا ایده پردازی! بلکه جایی قابل تصور است که منافع هر دو، در گره زدن آینده شان در همدیگر باشد! پس این که اگر چیزی ساخته نشده، نشان دهنده این باشه که شدنی نیست و غیرممکنه،من زیاد موافق نیستم ولی به این نظر هم احترام میگذارم

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

تبدیل نیکون به کانن که وجود دارد اما در مورد کانن به نیکون بدانید شدنی که هست. باید دوربین نیکون خودرا ببرید تراشکاری دهنه لنز را کمی گشاد کنید. اگر آینه به ته لنز کانن گیر کرد آینه را هم می‌توانید خارج کنید یا حتی شاید بتوانید ته لنز کانن را کمی تیز کنید.
    به هر حال یه چیزهایی به عنوان قوانین فیزیک مطرح می‌شه ولی راههای رسیدن به خیلی چیزا زیاده! مهم اینه که از راهش وارد بشید.
    shabab، farhad44، faridz و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    تبدیل نیکون به کانن که وجود دارد اما در مورد کانن به نیکون بدانید شدنی که هست. باید دوربین نیکون خودرا ببرید تراشکاری دهنه لنز را کمی گشاد کنید. اگر آینه به ته لنز کانن گیر کرد آینه را هم می‌توانید خارج کنید یا حتی شاید بتوانید ته لنز کانن را کمی تیز کنید.
    به هر حال یه چیزهایی به عنوان قوانین فیزیک مطرح می‌شه ولی راههای رسیدن به خیلی چیزا زیاده! مهم اینه که از راهش وارد بشید.
    من روی این حساب نظرمو گفتم،شما هم برخورد مناسبی داشتین
    ممنون

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

این قضه تبدیل فکر کنم خیلی غیر حرفه ای باشه
    اما در مورد عدم وجودشون(لااقل نبود جنس خوب)
    اولین دلیلی که به نظرم میرسه که اگر منی که کانن دارم نیاز به یه لنز خاصی داشته باشم معمولا یه دونه با کیفیتش رو تو سبد لنز های کانن پیدا میکنم و بدون هیچ اشکالی از تمام امکاناتش استفاده میکنم عین این قضیه شامل نیکونی های عزیز هم میشه!
    در نهایت اگر بودجه مون اجازه نده میریم سراغ سگما و تامرون
    و باز هم از تمام امکانات لنز بدون اشکال استفاده میکنیم
    این وسط نمیدونم چه نیازی به استفاده از لنز های برند دیگر وجود داره؟؟؟
    farhad44، DELL، saeid1354 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوست عزیز دوستان می‌گویند:برای استفاده از لنز نیکون روی بدنه کنن نیاز به مبدلی هست شبیه اکستنشن تیوب یعنی لازمه لنز رو از بدنه دور کنید اما برای استفاده لنز کنن روی بدنه نیکون شما نیاز به کانورتری دارید که لنز رو به سنسور نزدیک کنه!!
    حالا شما معتقد هستید مشکل از سیاست کارخانه ها است و...

کمپانی کانن یک بار(شاید هم دوبار! درست یادم نیست) مونت لنزهاش رو تغییر داده.
    یکی از این تغییرات هم فاصله لنز تا سنسور(یا نگاتیو) بوده. برای زیاد کردن این فاصله می‌توان از رینگهایی استفاده کرد.(نیکون به کانن) ولی برای کم کردن آن نیاز به اضافه کردن المانهایی است که این فاصله را کم کند که باعث افت کیفیت شدید می‌شود.
    نکته دیگر بحث ارتباطهای الکترونیک است.(فوکوس- تغییر دیافراگم- اطلاعات دیگر...) که برای ساختن تبدیلی که این اطلاعات را منتقل کند و ارتباط لنز کمپانی دیگر با بدنه را برقرار کند نیازمند ساخت تبدیل گران قیمتی هستید. چون احساس می‌شد چنین تبدیل گرانی بازار خوبی ندارد ساخته نشده بود. حالا چندین سال است که گویا ساخته شده ولی استقبال از آن مشخص است.
    merdax، jebrahim و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_kh نمایش پست ها
    این قضه تبدیل فکر کنم خیلی غیر حرفه ای باشه
    اما در مورد عدم وجودشون(لااقل نبود جنس خوب)
    اولین دلیلی که به نظرم میرسه که اگر منی که کانن دارم نیاز به یه لنز خاصی داشته باشم معمولا یه دونه با کیفیتش رو تو سبد لنز های کانن پیدا میکنم و بدون هیچ اشکالی از تمام امکاناتش استفاده میکنم عین این قضیه شامل نیکونی های عزیز هم میشه!
    در نهایت اگر بودجه مون اجازه نده میریم سراغ سگما و تامرون
    و باز هم از تمام امکانات لنز بدون اشکال استفاده میکنیم
    این وسط نمیدونم چه نیازی به استفاده از لنز های برند دیگر وجود داره؟؟؟
    به این راحتیها هم که می فرمایید نیست. برفرض مثال من کنونیهایی را دیدم که فقط برای لنز 14-24 یکی از این تبدیلها خریدند.
    اما در مورد تبدیل با قابلیت اتوفوکوس هم مارک معتبر هست هم متفرقه، هم خوب هم بد.
    حتی Novoflex برای لنزهای سری G هم این تبدیل رو ساخته!
    کد:
    http://www.samys.com/index/page/product/product_id/36892/product_name/EOSNIK-NT+Lens+Adapter+for+Nikon+G+Type+Lenses+to+Canon+EOS+DSLR+Cameras
    اما خیلی ارزانتر از و ساده تر از این هم هست. یک چیپست روی تبدیل کار می گذارند. حالا اینکه چطور کار کنه دیگه خدا می دونه
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    farhad44، merdax، aphrodite و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین