نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
من که تا حالا تبديل کنون به نيکون نديدم فکر نميکنم مشتری زيادی داشته باشه چون تو چند سال گذشته نيکون هميشه سنسور های بهتری داشته و کنون لنز های بهتر واسه همين اين تبديل منطقی به نظر نمياد
اما سونی در ابتدا که سری آ 7 رو زد لنز های زيادی نداشت و خيلی ها از لنز های کنون روی سونی استفاده کردن و مبدل ها پيشرفت بيشتری داشتند

اگر لنز های سری آرت بگيريت مونتشون قابل تعويضه من 35 1.4 تبديل شده از سونی به کنون ديدم بدون مشکل کار ميکرد
در مورد کوچ کردن هم اون موقع که تازه 750 اومد خيلی ها به خاطر قيمت پايين و ديناميک رنج بالا تغيير سيستم دادند اما با اين مشکلات پيش اومده فقط 850 گزينه خوبيه که برای همه مناسب نيست
الان اکثراً به سونی کوچ ميکنند
خودم که به هیچ عنوان موافق استفاده از تبدیل نیستم اما تو این شرایطی که الان دارم فکر میکردم بهترین گزینه پیش رو باشه که با راهنمایی شما متوجه شدم اصلا هم خوب نیست ! دلیل کوچ هم بارها در فروم هم بحث شده اما با اومدن 5D IV و D850 واقعا دیگه از کنن ناامید شدم نیکن خیلی بهتر و بیشتر به طرفداراش توجه کرد و اهمیت داد و حاصلش رو هم دیدیم. حتی الان قیمت بعضی لنزهای مانت نیکن گرونتر از کنن شده ( من چند نمونه لنزهای سیگما دیدم که برای مانت نیکن کمی گرونتر بودن ) اتفاقا قصدم از کوچ کردن خرید همون 850ست ! به همین دلیل میخواستم لنز مانت نیکن بخرم

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
ببینید اگر لنز منوال باشه بله مانت نیکون بگیرید میشه بروی کنون هم با تبدیل بست و شاید توجیه داشته باشه اما اگر لنز دیجیتال باشه خیر اصلا توجیه نخواهد داشت
خیلی متشکرم از راهنمایی دوست گرامی بله کاملا حق با شماست