صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 74
Like Tree305تشکر

موضوع: Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ : EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

8-15 در ابتدای رنج circular است. اما این لنزی که شما فرمودید اینگونه نیست.
    Farid-Gh تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

بله، البته روی سنسور فول فریم
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid-Gh نمایش پست ها
    سلام
    این اولین لنز زوم فیش آی که نیست؟:

البته میدونم این کجا و آن کجا!

بعد یه سوال از دوستان دارم;کاربرد اصلی لنزهای فیش آی در چه ژانری از عکاسی است و کلا این لنزها چه استفاده ای دارند؟
    سلام:

با عذر خواهی از جناب روشن که من پاسخ میدهم

من بعید میدانم خود شرکت کانن هم به این موضوع اعتقاد داشته باشد که این لنز اولین لنز "زوم + فیش آی" ( دو کلمه مشترک بین لنز این تاپیک و لنز مورد اشاره شما ) باشد. اما این اولین لنز :

The world's first fisheye zoom lens to offer both 'circular' and 'full frame' images

و این Full Frame به معنای سنسور فول فریم نیست بلکه به معنای Full-frame fisheye است همان ایفکتی که روی لنز 17-10 مورد اشاره شما دیده خواهد شد البته تا جاییکه خاطرم هست روی سنسورهای کراپ. در اصل لنز مورد اشاره شما مخصوص دوربین های کراپ است با ایفکت مورد نظر Full-frame fisheye

ارزش لنز این تاپیک در اینست که هر دو نوع عکس فیش آی را با یک لنز خواهید داشت. موردی که روی لنز مورد اشاره شما با فاصله کانونی تقریبا 6 به آن خواهد رسید. سیگما برای دوربین های کراپ لنزی ( اگر اشتباه نکنم ) به این نام Sigma 4.5mm 2.8 دارد که Circular fisheye است. اما به هر شکل طبق ادعای خود کانن این اولین لنزی است که هم Circular fisheye است هم Full-frame fisheye

خوب من بیشتر از این نمیدانم... اما فکر کنم جواب سوال شما را داده باشم

ارادتمندتان
    nmroshan، farhad44، Kourosh Kahal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛
    يك ويديوي جالب در مورد خصوصيات زوم اين لنز با 5DII:

کد:
    http://cpn.canon-europe.com/content/news/zooming_fisheye.do
    nmroshan، farhad44، Kourosh Kahal و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

آقای قشقایی ممنون که وقت گذاشتید ،بله من متوجه فرق این دو لنز شدم فقط منظورم این بود این دو لنز روی دوربین کراپدار تفاوت زیادی ندارند،و تفاوت اصلیشون روی دوربین فول فریمه که تصویر دایره ای میده(که البته فکر میکنم اگه لنز توکینا هم روی دوربین فول فریم بسته میشد اونم همینطور بود،چون از نظر دایره تصویر که مشکلی نیست.اشتباه میکنم؟)
    و البته قصد من مقایسه این دو لنز نیست،چون واقعا مشخصه کفه ترازو بسمت لنز کاننه!

حالا سوال اصلی من :
    کسی منو درباره کاربردهای لنزهای فیش آی آگاه میکنه؟
    Persian تشکر می‌کند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid-Gh نمایش پست ها
    آقای قشقایی ممنون که وقت گذاشتید ،بله من متوجه فرق این دو لنز شدم فقط منظورم این بود این دو لنز روی دوربین کراپدار تفاوت زیادی ندارند،و تفاوت اصلیشون روی دوربین فول فریمه که تصویر دایره ای میده(که البته فکر میکنم اگه لنز توکینا هم روی دوربین فول فریم بسته میشد اونم همینطور بود،چون از نظر دایره تصویر که مشکلی نیست.اشتباه میکنم؟)
    و البته قصد من مقایسه این دو لنز نیست،چون واقعا مشخصه کفه ترازو بسمت لنز کاننه!

حالا سوال اصلی من :
    کسی منو درباره کاربردهای لنزهای فیش آی آگاه میکنه؟

من بعید میدانم به راحتی یک لنزی که ذاتا مربوط به استفاده روی فول فریم است بتوان به آن تاثیری که مد نظر شماست رسید

این لینک را بررسی کنید

MG_2372_5D.jpg

کد:
    http://michel.thoby.free.fr/Tokina_10_17/Can_the_Zoom_Tokina_10-17mm_be_shaved.html
    این لینک بنظرم بخاطر یکی از کلمات درون آن فیلت* شد یا حداقل برای من فیلت* بود.

استفاده لنز 17-10 روی 5D دردسر های خاص خود را خواهد داشت مضاف بر آنکه ممکن است به آنچه که مد نظرتان هست نرسید.

در اصل باید هود را ببرید تراشکاری :) به گمانم قبلا دوستان فروم گفته بودند که لنز 10 فیش آی نیکون با تراشکاری هود قابل استفاده روی دوربین های فول فریم نیکون خواهد بود ( اگر خاطرم باشد آقای غفاری به این موضوع اشاره ای داشت)

میدانم آقای آرش زمانی اطلاعات خوبی در این زمینه داشتند یا منتظر پاسخ آقای روشن باشید و دوستان خوب فروم که اطلاعاتی در این خصوص داشته باشند.

در مورد کاربرد لنزهای فیش آی کافی است یک جستجوی کوچک در اینترنت داشته باشید نمونه عکسهایی از این نوع لنزها خواهید دید بیانگر کاربرد و استفاده از ایفکت اینگونه لنزها در راستای کاربردشان، از پانورامای 360 و نرم افزارهای مربوطه تا ....

حال ممکن است خلاقیت هایی هم این میان باشد. استفاده ای بجا و درست از اینگونه لنزها در عکاسی از مراسم عروسی و غیر...

موفق باشید
    Persian، merdax، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

سلام

خوب میشه گفت تا تست ها ی این لنز و از همه مهم تر زاویه دید واقعی این لنز مشخص نشه نمیشه گفت که کنون یه شاه کار تولید کرده ,درسته که لنزهای 10-17 توکینا و پنتاکس برای کراپ دار ساخته شد ولی ساختاری شبیه به این لنز رو دارن و ایرادشون این بود که روی فول فریم دایره کامل رو تولید نمیکرد و البته اون هود فیکس لعنتی.... ولی یه حسن بزرگ 10-17 توکینا ( 10.5 نیکور و 10 سیگما و.... ) این بود که زاویه دید بالای 185 درجه داشتن (البته روی فول فریم و بدون هود)و کمک بزرگی بود برای Qtvr ( پانوراما 360 در 180 درجه)

من اوایل یه لنز 10 سیگما رو سر بریدم (هودش منظورم هست ) و روی 5DII واقعا" عالی بود (با 3 شات رو دست (البته با اون تراز لیزری که بعضی از دوستان دیدنش ) میشد QTVR 360 کامل بدست آورد ) آلان هم که یکسالی هست که 10-17 توکینا رو گیر آوردم (هود این رو هم بریدم ) , هم Qtvr میگیرم هم بعنوان یه فیش آی زوم باهاش عکاسی میکنم و اگه این لنز 8-15 زاویه بیشتر از 185 نداشته باشه (که تا الان 180 معرفی شده ) من حاظر به تعویضش با 10-17 نیستم .
    البته با توجه به فیلمی که توی پست بالای گذاشته شده , فکر میکنم توی 11 تا 12 میلیمترش زاویه دید یه 7~8 درجه بیشتر میشه (هنگام زوم کردن به مرز دایره تصویر دقت کنید ) که اگه ملاک روی 8 مم 180 باشه میشه امید وار بود که توی 11 مم به بالای 185 دست یافت ( که بشه با 3 شات 360 درجه رو داشته باشیم )

فعلا"........
    ویرایش توسط ARASH II : Sunday 29 August 2010 در ساعت 23:34
    nmroshan، ME، Persian و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

کد:
    http://web.canon.jp/imaging/ef/samples/ef8-15_f4l_f_usm/
    nmroshan، ARASH II، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

معرفی لنز Canon EF 8-15mm f/4 L همراه با مقدمه‌ای بر لنزهای Fisheye
    http://www.akkasee.com/articles/12739/
    ME، bfarahanchi، ARASH II و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

"with"
    سلام.
    این لینک به یک فیلم کوتاه فوق‌العاده، فوق‌العاده زیبا که تماما با استفاده از EF 8-15 F/4 L USM و دوربین‌های 7D و 5D MkII گرفته شده.
    پشت صحته فیلم رو هم حتما تماشا کنید.
    باتشکر...
    nmroshan، Canon! و 125125541z تشکر می‌کنند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین