صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 114
Like Tree404تشکر

موضوع: Canon EF 70-300 f/4-5.6L IS USM

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    بررسي توسط David E Jackson و داردسته سايت canonrumour
    Pooyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

سلام دوستان عزیز
    پیرو تست های http://www.the-digital-picture.com و مقایسه هایی که دیدم در ای سایت ، واقعا لنز شارپی هست و کنتراست مناسبی داره. نسبت به 100-400 که خیلی بهتر عمل میکنه ولی در مقایسه 70-200 f4 IS کمی عقبتر هست و 70-200 کمی شارپتر عمل میکنه. همچنین چند تا عکس 100% که با 5D انداخته شده بود دانلود کردم کیفیت و دقت و شارپ و کنتراست لنز خیلی عالی هست.

از نورنگار که پرسیدم گفتند این لنز فعلا موجود نیست و به در صورت سفارش براتون تهیه میکنیم و آخرین قیمتی که موجود داشتن بهم 1.700 گفتن. ولی با توجه به اینکه لنز جدیدی هست احتمال زیاد قیمتش کمی پایین تر بیاد و به نظر من فکر میکنم به 1.400 یا حتی 1.500 برسه ارزش خرید و انصراف از 70-200 داره . من متاسفانه تا چند وقتی به بازار تهران دسترسی ندارم و شهرستان هستم. دوستان اطلاعی از وضعیت قیمت این لنز در بازار دارن ؟

ممنون
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

کسی اصلا تو ایران این لنز رو دیده ؟ به نظر میاد که هیچکدوم از فروشگاه های آنلاین موجود ندارندش
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    مـــــا برون را ننگــريم و قـــــــال را // ما درون را بنگــــــريم و حــــال را

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام به همه

داشتم وسوسه میشدم واسه خریدن این لنز و به نظرم با شرایطی که داره میتوته روی دوربین من یه تله کوتاه خوب باشه اما چیزی که الان توجه منو به خودش جلب کرده و توی بعضی از سایت ها و فروم ها در موردش نوشتن اینه که رینگ زوم این لنز در جای بدی قرار داره و رینگ فوکوس در پشت اونه و این باعث میشه دست ناخداگاه در بعضی از شرایط به رینگ فوکوس بخوره و باعث بشه فوکوس بهم بخوره .....من تجربه لنزهای تله رو ندارم و میخواستم دوستان کمک کنند که آیا واقعا این یک معضل و اشتباه از سوی سازنده بوده که برعکس بقیه لنزها که رینگ زوم اول و بعد رینگ فوکوس هست و یا اینکه اینجوری باید باشه و آیا میشه در حالت اتوفوکوس رینگ فوکوس را قفل کرد ( در یکی از ویدیو های موجود یک کلید قفل مابین رینگ فوکوس و زوم هست که نمیدونم چه کاربردی داره ) ممنون از همه لطفا راهنمایی بفرمایید
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

فروشگاه های آنلاین ملاک نیست. بله من دیدم. هم تو مغازه هم دست عکاس ها

تغییر جای رینگ ها هم دلیلش اینه که کسی که این لنز را می خرد هدفش استفاده سریع از فوکال های متفاوت است و اولویت کاملاً با تغییر فوکال است و نه فوکوس برای همین رینگ زوم در جای بهتر و راحت تری تعبیه شده.

از طرفی شما الان رینگ فوکوس لنزی که داری را بگردان ببین دستت میخوره زوم عوض بشه؟؟! حالا بر فرض که فوکوس بهم خورد . . . یک نیم کلیک روی شاتر درستش میکنه.

اساساً چنین ادعایی با روندعکاسی با لنز های زوم در تناقض است : 1- انتخاب فوکال و کادر بندی 2- حفظ موقعیت و بی حرکت کردن دوربین و دست 3- فوکوس 4- فشردن شاتر

هرقدر هم سریع انجام دهید باز هم ترتیب همین است.
    M. Beyrami، Maisam.H و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    فروشگاه های آنلاین ملاک نیست. بله من دیدم. هم تو مغازه هم دست عکاس ها

تغییر جای رینگ ها هم دلیلش اینه که کسی که این لنز را می خرد هدفش استفاده سریع از فوکال های متفاوت است و اولویت کاملاً با تغییر فوکال است و نه فوکوس برای همین رینگ زوم در جای بهتر و راحت تری تعبیه شده.

از طرفی شما الان رینگ فوکوس لنزی که داری را بگردان ببین دستت میخوره زوم عوض بشه؟؟! حالا بر فرض که فوکوس بهم خورد . . . یک نیم کلیک روی شاتر درستش میکنه.

اساساً چنین ادعایی با روندعکاسی با لنز های زوم در تناقض است : 1- انتخاب فوکال و کادر بندی 2- حفظ موقعیت و بی حرکت کردن دوربین و دست 3- فوکوس 4- فشردن شاتر

هرقدر هم سریع انجام دهید باز هم ترتیب همین است.

ممنون از پاسختون اما..........اگر فیلمهای موجود در یوتیوب را مشاهده کنید میبینید که نه تنها عوض شدن رینگ زوم باعث سریع تر زوم کردن نشده بلکه باعث بد دست شدن دوربین و لنز و تعادل اونها و همچنین فشار بیش از حد به دست چپ شده

درمورد لنز دوربین خودم که احتمالا منظورتون 85-15 هست درسته که از نظر وضیعت مشابه 300-70 هست اما شما رینگ فوکوس 85-15 رو اصلا نمیتونید با رینگ فوکوس 300-70 مقایسه کنید.. شما وزن لنز ، طول لنز و هچنین قطر رینگ زوم رو ببینیند!!!! تفاوت بسیار فاحش هست که بخواهیم اصلا مقایسه کنیم !!!!

بعد چرا فکر میکنید فوکوس مهم نیست و در اولویت دوم قرار داره ؟!؟!؟!؟ فکر کنید عکاس میخواد از یه پرنده در حال حرکت عکس بگیره ! حالا کدوم مهمتره یه فوکال سریع و یه عکس تار چپل چلاغ یا یه عکس واضح؟؟؟؟ فکر کنم در عکاسی همون قدر که ثبت و شکار یک لحظه مهم هست وضوح وشفافیت اون عکس هم مهم هست
    mreza1001 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون اما..........اگر فیلمهای موجود در یوتیوب را مشاهده کنید میبینید که نه تنها عوض شدن رینگ زوم باعث سریع تر زوم کردن نشده بلکه باعث بد دست شدن دوربین و لنز و تعادل اونها و همچنین فشار بیش از حد به دست چپ شده

درمورد لنز دوربین خودم که احتمالا منظورتون 85-15 هست درسته که از نظر وضیعت مشابه 300-70 هست اما شما رینگ فوکوس 85-15 رو اصلا نمیتونید با رینگ فوکوس 300-70 مقایسه کنید.. شما وزن لنز ، طول لنز و هچنین قطر رینگ زوم رو ببینیند!!!! تفاوت بسیار فاحش هست که بخواهیم اصلا مقایسه کنیم !!!!

بعد چرا فکر میکنید فوکوس مهم نیست و در اولویت دوم قرار داره ؟!؟!؟!؟ فکر کنید عکاس میخواد از یه پرنده در حال حرکت عکس بگیره ! حالا کدوم مهمتره یه فوکال سریع و یه عکس تار چپل چلاغ یا یه عکس واضح؟؟؟؟ فکر کنم در عکاسی همون قدر که ثبت و شکار یک لحظه مهم هست وضوح وشفافیت اون عکس هم مهم هست
    دوستمون تو توضیحاتش گفته که با یک نیم کلیک رویه شاتر حل می شه منظورش استفاده از فوکوس اتوماتیک دوربین بوده
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

از نظر زمانی آخرین کاری که انجام میشه فوکوس است. مگر اینکه اول فوکوس کنید بعد زوم را تغییر دهید و کادر بندی کنید که نمی شود.

حالا که به این اطمینان رسیده اید پس مشکلی نیست. لنز را نخرید. مسلماً اگر راه بهتری بود کنون هم عقلش می رسید . اتفاقاً بنده و یکی دو تا از دوستان هم به این نتیجه رسیدیم که برخی لنز ها دهنه شان زیادی بزرگ است و می خوایم دهنه صحیح را به اطلاع کنون برسانیم . . . شاید این مورد را هم گفتیم اصلاح کنند. :cool:

حالا کدوم مهمتره یه فوکال سریع و یه عکس تار چپل چلاغ یا یه عکس واضح؟؟؟؟
    هر دو دقیقاً به یک اندازه مهم است.

فوکوس را دوربین در لحظه انجام می دهد و زمان بر نیست . فوکال را عکاس باید تنظیم کند و باید سریع و با مهارت انجام شود. اهمیت این امر به حدی است که برخی شرکت ها سابقاً در فوکال های مشابه اقدام به طراحی و ساخت لنز های پاور زوم برای سرعت بالاتر در تغییر فوکال کرده بودند.
    Maisam.H و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

دوستان همه مطالب را یادآوری فرمودند، اما کسی در مورد رنگ این لنز چیزی نگفت.

نمیدانم Canon چه اصراری دارد که لنز های تله اش را با رنگ سفید نقاشی کند. ادعای Canon برای این مسئله بر این است که رنگ سفید باعث می شود تا لنز در برخورد طولانی با آفتاب کمتر گرم شود! خوب حالا اگر نان گندم (همان لنز های تله 400 به بالای Nikon) نخوردیم، دست مردم (البته در اینترنت) که دیدیم!! این رنگ سفید EF 70-200 من گاهی اوقات آنقدر جلب توجه کرده که منجر به دردسر و تنش شده است. آقا چرا عکس میگیری؟ از کجا میگیری؟ (فکر میکنند لنز 2000mm هست!) حالا یکی با Nikkor 200-400 بیاد رد بشه، شاید اینقدر جلب توجه نکند که مثلا 200-70 یا 400-100 جلب توجه می کنند.

300-70 اصولا یک رنج آماتوری و البته پرکاربرد در لنز های تله محسوب می شود و باور کنید رنگ سفید این لنز، خیلی از مواقع (حداقل در ایران) برای شما محدودیت ایجاد می کند. درست است که لنز زیبا تر می شود، اما در مکان های عمومی که عکاس مایل به متمایز شدن در میان جمع نیست، دقیقا خود گاو لنز سفید (آخ ببخشید، پیشانی سفید) است!! (البته که جمله آخر شوخی است).
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli، mreza1001 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    سلام به همه

داشتم وسوسه میشدم واسه خریدن این لنز و به نظرم با شرایطی که داره میتوته روی دوربین من یه تله کوتاه خوب باشه اما چیزی که الان توجه منو به خودش جلب کرده و توی بعضی از سایت ها و فروم ها در موردش نوشتن اینه که رینگ زوم این لنز در جای بدی قرار داره و رینگ فوکوس در پشت اونه و این باعث میشه دست ناخداگاه در بعضی از شرایط به رینگ فوکوس بخوره و باعث بشه فوکوس بهم بخوره .....من تجربه لنزهای تله رو ندارم و میخواستم دوستان کمک کنند که آیا واقعا این یک معضل و اشتباه از سوی سازنده بوده که برعکس بقیه لنزها که رینگ زوم اول و بعد رینگ فوکوس هست و یا اینکه اینجوری باید باشه و آیا میشه در حالت اتوفوکوس رینگ فوکوس را قفل کرد ( در یکی از ویدیو های موجود یک کلید قفل مابین رینگ فوکوس و زوم هست که نمیدونم چه کاربردی داره ) ممنون از همه لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام

من بعید میدانم مشکل خاصی باشد. معمولا آن رینگ فکوس آنقدر نرم نیست که به راحتی جابجا شود. البته با این لنز کار نکردم که نظر شخصی خودم رو دقیق تر بیان کنم. اگر به این نتیجه رسیده اید که لنز خوبی است و مشکل اپتیکی یا ایراد اساسی روی این لنز گزارش نشده است، موضوع رینگ فوکوس بعید میدانم مشکل خاصی ایجاد کند. ناگفته نماند که حتما عادت عکاسی میباید مد نظر باشد.

نکته مورد اشاره شما اگر اشتباه نکنم قفل زوم است تا در مواقع که از لنز استفاده نمیکنید طول لنز ثابت باشد
    موفق باشید
    mreza1001 و nejadi تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین