صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree108تشکر

موضوع: 500f4 L IS II & 600f4 L IS II

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض 500f4 L IS II & 600f4 L IS II

سلام.دو لنز محبوب کنن به روزرسانی شدند.

500مم اف 4

600مم اف 4

اپتیک بهتر- لرزشگیر موثرتر- بدنه ی سبکتر و سایر مواردی که میتوانید اینجا ببینید.
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Thursday 26 August 2010 در ساعت 12:38
    Javid، shabab، Amir Tavakoli و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

Canon EF 500mm f/4L IS II USM 9.499$
    Canon EF 600mm f/4L IS II USM 11.999$

کد:
    http://www.adorama.com/CA50042U.html
    http://www.adorama.com/CA60042U.html
    lamagra، Mehdi Rojaie و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

قیمت 500 جدید که هوش از سر آدم میپرونه.باید دید در مقایسه با ورژن قدیم چقدر تفاوت هست...
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    قیمت 500 جدید که هوش از سر آدم میپرونه.باید دید در مقایسه با ورژن قدیم چقدر تفاوت هست...
    سلام

من قصد ندارم از قیمت لنزهای جدید سوپر تله، فیکس فوکال لنت شرکت کانن دفاع کنم فقط سعی میکنم به تفاوت ها اشاره کنم.

1. لنز جدید طیق ادعای کارخانه از سیستم لرزشگیر بهتری استفاده میکند

the EF 500mm f/4L IS II USM includes an advanced third Image Stabilization mode (Mode 3) that activates IS only when the shutter button is fully pressed. This allows users to pan fast-moving subjects and then activate IS only when it is precisely required. Additionally, all three IS modes give the equivalent effect of a shutter speed four stops faster, ideally positioning the Canon EF 500mm f/4L IS II USM for professional action photography, from sports to nature

2. جنس بدنه متفاوت شده که به کاهش وزن لنز منجر شده است

has a lighter weight thanks to magnesium and titanium construction elements

3. بهینه شدن فوکوس، متناسب با دوربین های Dslr امروزی ( با قابلیت فیلمبرداری )

The addition of the Power Focus mode enables smooth focus change when shooting video

4. بررسی MTF چارت لنزهای جدید و قدیم

-
    EF 500mm f/4L IS USM

5. تاثیر بازار با سیاست فروش و .... روی اجناس تازه به بازار وارد شده با اجناسی که مدتی از تولید آن میگذرد. تعداد فروش، خط تولید کارخانه و تعداد ساخت نسبت به هزینه تمام شده انبارداری و غیره...

خوب برگردیم روی تفاوت قیمت بین این دو لنز.

بر طبق سند ارایه شده از سایت کانن امریکا لنز قدیم به قیمت تقریبی $7000 و لنز جدید به معیار سایت های فروش $9500.

با دقت به موارد مطرح شد و تفاوت قیمت این دو لنز که حدودا 2500 دلار خواهد شد. خرید لنز قدیم ارزشمندتر است یا لنز جدید؟

تشخیص با خریدار.

موفق باشید :)
    A_Maddah، yasin-m، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

با سلام

از یه نگاه تقاضای بازار نیز روی قیمت این لنز کم موثر نیست.
    در حال حاضر این لنزا از نظر وزن کاملا بی رقیبند و این کم تاثیر گذار نیست در سری اول لنزای 500 f/4 وf/4 600 و 400 f/2.8 مهمترین عاملی که باعث انتخاب 500 بین عکاسان حیات وحش می شد و اونو لنز اول انتخاب می کردند وزنش بود
    در حال حاضر نیز با توجه به بهبود هایی که در اپتیک و لرزه گیر و فوکوس و .... در این لنزها بوجود آمده و از رقبا از نظر وزن لنز نیز برتریت کامل دارند فلذا میشه گفت که تقریبا بی رقیبند و شاید شاهد یک کوچ برندی دیگری بین حرفه ایها ( ی حیات وحش ) به برند کنون باشیم و این متاسفانه باعث میشه کنون لنز هاشو با قیمتهای بالاتری به بازار عرضه کنه تا زمانیکه رقبا نیز لنزهایی با وزن کمتری رو به بازار عرضه کنند.
    در مقایسه دو لنز خوب مثلا سری اول این لنزا با سری جدید شان با خیلی چیزا مثل اپتیک و .... میشه به نحوی کنار اومد ولی تو فیلد کنار اومدن با وزنشان مشکله و قابل صرف نطر کردن نیست
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani نمایش پست ها
    با سلام

از یه نگاه تقاضای بازار نیز روی قیمت این لنز کم موثر نیست.
    در حال حاضر این لنزا از نظر وزن کاملا بی رقیبند و این کم تاثیر گذار نیست در سری اول لنزای 500 f/4 وf/4 600 و 400 f/2.8 مهمترین عاملی که باعث انتخاب 500 بین عکاسان حیات وحش می شد و اونو لنز اول انتخاب می کردند وزنش بود
    در حال حاضر نیز با توجه به بهبود هایی که در اپتیک و لرزه گیر و فوکوس و .... در این لنزها بوجود آمده و از رقبا از نظر وزن لنز نیز برتریت کامل دارند فلذا میشه گفت که تقریبا بی رقیبند و شاید شاهد یک کوچ برندی دیگری بین حرفه ایها ( ی حیات وحش ) به برند کنون باشیم و این متاسفانه باعث میشه کنون لنز هاشو با قیمتهای بالاتری به بازار عرضه کنه تا زمانیکه رقبا نیز لنزهایی با وزن کمتری رو به بازار عرضه کنند.
    در مقایسه دو لنز خوب مثلا سری اول این لنزا با سری جدید شان با خیلی چیزا مثل اپتیک و .... میشه به نحوی کنار اومد ولی تو فیلد کنار اومدن با وزنشان مشکله و قابل صرف نطر کردن نیست
    سلام
    جناب برهانی با بعضی از قسمت های صحبت شما موافقم و با بعضی جاها خیر.(شرمنده)
    در اینکه این لنز های جدیدی از نظر وزن با همتاهای خود بی رقیب هستند موافقم اما اینکه مهمترین عاملی که سبب می شود عکاسان حیات وحش 500 را بخاطر وزنش انتخاب کنند خیر.من عقیده دارم که وزن 500 یکی از ملاک ها می تواند باشد ولی مهمترین نیست .حالا علت.
    علت این است که شما برای عکاسی حیات وحش بصورت حرفه ای چه 500 میلیمتر 3کیلو خورده ای را بردارید و چه 600پنج کیلویی، برای استفاده از هردو باید سه پایه استفاده کنید.فکر نکنید چون 500م م وزنش 3 کیلو خورده است لنزی است که می شود مدام روی دست با آن عکاسی کرد.خیر.
    اما در خصوص کوچ برندی.
    بشخصه عقیده دارم هرگاه کانن یا نیکون یا هر برندی دیگر خواسته ام را در عکاسی براورده کند ان را خواهم خریدو بگذارید رک راست بگویم که خیلی دوست دارم از از برند کانن هم در کنار نیکون در کیف تجهیراتم داشته باشم .اما اینکه وزن لنز و اپتیک لنز این جور موارد سبب کوچ برندی خواهد شد موافق نیستم به نطر من هرچقدر هم کیفیت خروجی این لنز های جدید کانن هم بهبود یافته باشد باز هم انقدر نخواهد بود که شق القمر کند شما بخوانید خروجی کمی بهتر و قابل احساس تر از ورژن قدیمی لنز های 500 و 600 کانن خواهد بود.اینکه خروجی این لنز ها خیلی بهتر از همتای نیکونی شود را زیاد قبول ندارم.همانطور که می دانید لنز 500 و 600 نیکون هم دیر زمانی نیست که بروز شده اند.وضعیت اپتیک ولرزه گیرو سرعت فوکوس شارپنس لنز های تله نیکون راهم همه اطلاع دارید.
    از اینها گذشته مسئله مهمی را شما فرموش کرده ایدبدنه0
    نمی دانم چقدر سایت های حیات وحش را پی گیری می کنید اما همینقدر بگویم بدنه مکمل لنزاست و در عکاسی حرفه ای لنز های خوب نیاز به بدنه خوب دارددر این که کانن بدنه های خوبی از سری وان دی دارد شکی نیست اما نیکون هم بدنه هایی دارد که بعضی از کانن داران رامجذوب خودش می کند ومن بسیار از موارد سویچ از کانن به نیکون وبر عکس را در فرومهای اجنبی می بینم.همین الان هم اگر به سایت BPNکه یکی از سایت های معتبر حیات وحش است اگر مراجعه کنید خواهید دید که تنی چند از عکاسان حرفه ای دنیاو به نام هم اکنون با نیکون دارند گرد و خاک می کنند اغلب عکس های انها با ایزوی بالای2500 است.و عکس های انان همگان به تحسین واداشته است. جالب است بدانید که در همین سایت یکی از عکاسان معروف با لنز 600 بدون وی ار و دی 300 اس عکس های به نمایش می گذارد که فکر کنم خیلی از عکاسان خوب با 600VR وD3S و 600 IS و 1Dm4 هم نمی توانند بگیرند(منطورم این است که تکنیک و حرفه ای گری در عکاسی حیات وحش فراموش نشه)
    خدا یارتون
    یا حق
    yasin-m، Mashhadi Vahid، shabab و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با سلام
    من قصد خرید لنز 500 قدیمی به همراه تله کانورتور 1.4 رو داشتم.که با معرفی این لنزها و مشورت با دوستان در سایت جناب ناظم رعایا تصمیم گرفتم دست نگه دارم تا ببینم عملکرد(بخوانید برتری) لنزهای جدید در قیاس با قدیمی ها چقدر هست.با توجه به اختلاف قیمت این سوال برام مطرح هست که تفاوتها(صرف نظر از توانایی های من) ارزش پرداخت این مبلغ رو خواهد داشت یا خیر؟یک نکته ای هم که ذهنمو مشغول میکنه هد و سه پایه مناسب در کنار این لنز بود که با توجه به تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که دست کم 1 میلیونی برای این منظور نیاز دارم.با توجه به این موارد و قیمت داخلی مجموع انتخاب های قبلی(500 قدیم،هد و سه پایه و تله کانورتور)کمتر از قیمت لنز اونهم در خارج از کشور هست.با خرید ورژن جدید هم کماکان هزینه هد و سه پایه به قوت خودش باقیه(یعنی حدودا 3 تومن اختلاف یا صرفه جویی)...این موارد کمی من رو مستاصل کرده.از اونجایی که قرار بر هزینه بالا و خرید یک لنز برای همیشه هست خوشحال میشم اگر نکته ای به ذهنتون میرسه من رو راهنمایی کنید.
    نا گفته نماند که یکی از دلایل اصلی من برای انتخاب این لنز اندازه و وزن اون بود...و صد البته شارپنس بینظر...
    متاسفانه هنوز مقایسه ای بین این دو صورت نگرفته...البته من کمی عجله دارم انگار...
    yaghoobi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    جناب برهانی با بعضی از قسمت های صحبت شما موافقم و با بعضی جاها خیر.(شرمنده)
    در اینکه این لنز های جدیدی از نظر وزن با همتاهای خود بی رقیب هستند موافقم اما اینکه مهمترین عاملی که سبب می شود عکاسان حیات وحش 500 را بخاطر وزنش انتخاب کنند خیر.من عقیده دارم که وزن 500 یکی از ملاک ها می تواند باشد ولی مهمترین نیست .حالا علت.
    علت این است که شما برای عکاسی حیات وحش بصورت حرفه ای چه 500 میلیمتر 3کیلو خورده ای را بردارید و چه 600پنج کیلویی، برای استفاده از هردو باید سه پایه استفاده کنید.فکر نکنید چون 500م م وزنش 3 کیلو خورده است لنزی است که می شود مدام روی دست با آن عکاسی کرد.خیر.
    اما در خصوص کوچ برندی.
    بشخصه عقیده دارم هرگاه کانن یا نیکون یا هر برندی دیگر خواسته ام را در عکاسی براورده کند ان را خواهم خریدو بگذارید رک راست بگویم که خیلی دوست دارم از از برند کانن هم در کنار نیکون در کیف تجهیراتم داشته باشم .اما اینکه وزن لنز و اپتیک لنز این جور موارد سبب کوچ برندی خواهد شد موافق نیستم به نطر من هرچقدر هم کیفیت خروجی این لنز های جدید کانن هم بهبود یافته باشد باز هم انقدر نخواهد بود که شق القمر کند شما بخوانید خروجی کمی بهتر و قابل احساس تر از ورژن قدیمی لنز های 500 و 600 کانن خواهد بود.اینکه خروجی این لنز ها خیلی بهتر از همتای نیکونی شود را زیاد قبول ندارم.همانطور که می دانید لنز 500 و 600 نیکون هم دیر زمانی نیست که بروز شده اند.وضعیت اپتیک ولرزه گیرو سرعت فوکوس شارپنس لنز های تله نیکون راهم همه اطلاع دارید.
    از اینها گذشته مسئله مهمی را شما فرموش کرده ایدبدنه0
    نمی دانم چقدر سایت های حیات وحش را پی گیری می کنید اما همینقدر بگویم بدنه مکمل لنزاست و در عکاسی حرفه ای لنز های خوب نیاز به بدنه خوب دارددر این که کانن بدنه های خوبی از سری وان دی دارد شکی نیست اما نیکون هم بدنه هایی دارد که بعضی از کانن داران رامجذوب خودش می کند ومن بسیار از موارد سویچ از کانن به نیکون وبر عکس را در فرومهای اجنبی می بینم.همین الان هم اگر به سایت BPNکه یکی از سایت های معتبر حیات وحش است اگر مراجعه کنید خواهید دید که تنی چند از عکاسان حرفه ای دنیاو به نام هم اکنون با نیکون دارند گرد و خاک می کنند اغلب عکس های انها با ایزوی بالای2500 است.و عکس های انان همگان به تحسین واداشته است. جالب است بدانید که در همین سایت یکی از عکاسان معروف با لنز 600 بدون وی ار و دی 300 اس عکس های به نمایش می گذارد که فکر کنم خیلی از عکاسان خوب با 600VR وD3S و 600 IS و 1Dm4 هم نمی توانند بگیرند(منطورم این است که تکنیک و حرفه ای گری در عکاسی حیات وحش فراموش نشه)
    خدا یارتون
    یا حق
    سلام
    آقاي مداح اين نظر رو من با توجه به تعداد عكس هايي كه در سايت هاي معتبري مثل BPN ديده ميشه و در برند كنون بيشتر با 500 م م هستش عرض كردم و به هيچ عنوان يه چيزه مطلقي نيست مثلا در BPN يه نفر با 5 دي عكساي خيلي جالبي مي گذاشت ولي در كل تعداد عكساي مثلا با بدنه 1d4 خيلي بيشتر از 5 دي است و خوب هيچيك همديگه رو نقض نمي كنند.
    در مورد وزن اين لنزها نيز بايستي بگم كه منظور به پياده روي تو كوه و دشت محدود نميشه هر چند كه اگه قرار باشه در كوه يه روز صبح تا شب حتي با 300 f/2.8 نيز بالا و پايين بري خودش خيلي مسئله هست ولي عمده منظور من تعدا شاتهاي موفقيست كه با لنزهاي تله روي دست ميشه گرفت
    تصور اينكه با يه لنز 600 مم قديمي كنون با دو پله لرزش گير و حدود 7 كيلو وزن با بدنه شات شارپي داشته باشيد يه كم سخته شايد از 10 تا شات يه پرنده يكي خوب باشه و اگه خيلي عكاس ورزيده اي باشيد شايد از 4-5 تا شات يه دونه اش خوب باشه. ولي با لنز 500 مم قديمي احتمال گرفتن شات هاي خوب روي دست بهتر از 600 هستش و باز اين به معني شاتهاي 100 درصد عالي نيستش و اين امر در مورد لنزهاي جديد با وجود لرزش گير 2 پله بيشتر نسبت به قبلي ها خودش رو بيشتر نشان خواهد داد
    در مورد كيفيت اپتيك و.... من نگفتم شق القمري اتفاق افتاده و اصولا در اين رده از لنز ها اختلاف كيفي بيشتر در حدي هستش كه فقط بايستس خيلي حرفه اي باشي تا اختلافي رو در خروجيها لمس كني و غالبا محسوس نيست ولي باز بهش اهميت ميدن. همچنين در مورد كوچ برندي نيز چيز مطلقي وجود ندارد و گفتم شايد منجر به اين امر بشه چراكه در انتخاب لنز در گفته هاي خيلي از حرفه اي ها حتي بين لنز هاي يه برند وزن لنز در كنار ساير پارامتر ها نقش تعيين كننده اي دارد مثلا 800 f/5.6 رو نسبت به تركيب 600 با 1.4X بيشتر مي بينيد و عكاس هم بدليل اپتيكي و هم بدليل وزن لنز و .... حاضر شده 11000 دلار هزينه كند
    من كوچ برندي را با شايد شروع كردم چرا كه هم شما و هم خيلي از دوستان مي دانند كه اين امر از چندين پارامتر مي تونه ناشي بشه و چيز مطلقي نبوده و نيست.
    بدنه و ارگونومي بدنه كه عكاس به اون عادت كرده و خيلي پارامترهاي ديگه مثلا وجود يه سري لنزها در يه برند و عدم وجود آنها در برند ديگه و ... نقش موثري دارند ولي در آخر خروجي كه عكاس ارائه مي كنه مهم هستش و نه برندي كه استفاده مي كنه و برخي از اين حرفه ايها از هر دو برند نيز استفاده مي كننند كه خدا كنه شما هم جزو اونا باشيد

در هر صورت به نظر من وزن لنز و لرزش گير و اپتيك آن در كنار بدنه خوب عامل مهمي براي انتخاب تجهيزات در بين حرفه ايهاي حيات وحش محسوب ميشه و كنون نيز با پايين آوردن وزن لنزهاي جديد خودش و همچنين معرفي لنز جديد 400-200 با اكستندر 1.4X سعي دارد روي اين انتخاب عكاسان تا ثير گذار باشد و مطمئنا ساير بند ها نيز مجبورند اين مسير را طي كنند

موفق باشيد
    A_Maddah، yaghoobi و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب برهانی انشالله که از بحث های اینجانب دلگیر نشوید هدف فقط صحبت کردن در مورد موضوعی خاص است و روشن شدن ان موضوع است .بنابراین نه قصد جسارت است و نه قصد نگران کردن دوستان.
    قبل از هر چیز به یک مورد باید اشاره کنم که در انتخاب و خرید لنز های تله بسیار تاثیر گذار خواهد بود که من دیشب فراموش کردم بنویسم و امروز یادآوری می کنم .
    کسی که عکاسی حیات وحش را بصورت حرفه ای انجام می دهد یکی از چیزهای که باید به ان دقت و توجه کافی داشته باشد فوکال مورد نیاز است.این مهم بسیار در انتخاب وخرید لنز تاثیر گذار خواهد بودمثلا من به این نتیجه رسیده ام که فوکال 500 برا ی من کافی است و چنانچه با تله کانورتور 1.4استفاده کنم دیگر به فوکال بالاتر نیاز نخواهد بودهمچنین فوکال پایینتر اصلا بدرد من نمی خورد.حال این نتیجه می تواند ناشی از منطقه موردعکاسی و رفتار حیوانات در مواجهه با انسان در یک منطقه خاص باشد.بنابراین عکاسان حرفه ای برای عکاسی از یک پرنده یا حیوان ویا عکاسی در یک منطقه به فوکال مورد نیاز خود واینکه از لنز زوم تله یا فیکس تله استفاده کنند بسیار توجه خواهند کرد و به نیاز خود واقفندکمااینکه حرفه ای ها همیشه چند لنز همراه خودارند.

تصور اينكه با يه لنز 600 مم قديمي كنون با دو پله لرزش گير و حدود 7 كيلو وزن با بدنه شات شارپي داشته باشيد يه كم سخته شايد از 10 تا شات يه پرنده يكي خوب باشه و اگه خيلي عكاس ورزيده اي باشيد شايد از 4-5 تا شات يه دونه اش خوب باشه. ولي با لنز 500 مم قديمي احتمال گرفتن شات هاي خوب روي دست بهتر از 600 هستش و باز اين به معني شاتهاي 100 درصد عالي نيستش و اين امر در مورد لنزهاي جديد با وجود لرزش گير 2 پله بيشتر نسبت به قبلي ها خودش رو بيشتر نشان خواهد داد
    کسانی که حرفه ای هستند و لنز 600م م و 500م م را خریداری می کنند بر اساس اینکه می شود با500م م روی دست هم شات هایی گرفت بدلیل سبکتر بودن، انرا نمی خرند.
    اصلا فلسفه شات هایی شانسی واتفاقی و عیر شانسی روی دست از پرندگان در هوا با شات های حرفه ای و هدفمند از پرنده در هوا متفاوت است.کسیکه می خواهد مثلا فقط از زنبور خوار شات های پروازی بگیرید همینطور نیست که راه بیافتد و به مکانی که پرندهای زنبور خوار در انجا بیشتر دیده می شوند برود و شروع به عکاسی کردن از زنبور خوارها در هوا کند و بقول شات های روی دست بگیرید.(خودم هینطوری عکاسی می کنم)
    کسی که حرفه ای عکاسی می کند حداقل یک نصف روزیا 2-3ساعت را برای شناسایی منطقه و بهترین مکان اسقرار دوربین و لنز وقت می گذارد و فردای ان روز با در نظر گرفتن بهترین ساعت عکاسی و جای کمین (محل قرر گرفتن سه پایه)اقدام به عکاسی می کند.حتی کسانی هم که می خواهند عکس های هدفمند با دیتل خوب با لنز 300اف 2.8 بگیرند از سه پایه استفاده می کنند.
    در کل لنزی مانند 300اف 2.8 با تله کانورتور 1.4 بسیار برای شاتهای پرواز ی پرندگان و پرندگان بزرگ ساکن مناسب خواهد بودالبته اگر را ه نزدیک شدن به ان هارا عکاس بداند.

در مورد كيفيت اپتيك و.... من نگفتم شق القمري اتفاق افتاده و اصولا در اين رده از لنز ها اختلاف كيفي بيشتر در حدي هستش كه فقط بايستس خيلي حرفه اي باشي تا اختلافي رو در خروجيها لمس كني و غالبا محسوس نيست ولي باز بهش اهميت ميدن
    دقیقا.با شما موافقم .جناب برهانی من گفتم که شق القمر نمی کند و اصلا منظور من این نبود که شما گفته اید این لنز ها شق القمر می کنند.

جناب احمدی اگر پول کافی دارید ومشکل مالی نیست 500ورژن جدید بگیرید حداقل اگر زمانی خواستید ان را بفروشید امکان فروشش برای شما بهتر و راحتر است.500ورژن قدیم اگر اشتباه نکنم سال ساختش 1999 است بنابراین این تکنولوژی سال 1999 بدون تاثیر در فروش و ضرر نخواهد بود.اما در خصوص هد و سه پایه.عزیز شما کمی بالا حساب کرده اید.برای لنز 500مم سه پایه 055XproBمانفرتور با یک هد مناسب 150تومنی که سید بابک الان استفاده می کند (شرمنده اسمش الان یادم نیست) بسیار کافی خواهد بود که فکر کنم سر جمع نهایتش با تله کانورتور1.4 می شود 700تومن .
    خدایارتون
    یا حق
    yaghoobi، lamagra، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    در خصوص هد و سه پایه.عزیز شما کمی بالا حساب کرده اید.برای لنز 500مم سه پایه 055XproBمانفرتور با یک هد مناسب 150تومن بسیار کافی خواهد بود که فکر کنم سر جمع نهایتش با تله کانورتور1.4 می شود 700تومن .
    خدایارتون
    عامو ارزون حساب كرده اي ‏ حيف لنز 600 نيكور ندارم وگرنه مشتريت بودم

در رابطه كار با لنز هاي تله هم بايد به مشخصه هايي چون وزن...شارپنس...لرزشگير....دقت فوكوس......سرعت فوكوس.....بدنه مناسب.....اختلالات تصويري و ... توجه داشت و هم از طرف ديگر به اولويت ها ونياز هاي عكاس هم توجه كرد.
    اينكه من به عنوان مثال با يك متر و نود قد مي تونم وزن 7 كيلويي تجهيزم را به راحتي سه چهار ساعت در كوه و كمر حمل كنم و يا در دسترس بودن لنز 500 كنون با8 مليون تومن همينجا به دستم برسد بر عكس اينكه 500 نيكون 11500 شايد بتونم بخرم ‏ در انتخابم تاثير گذار خواهد بود.
    شايد نتيجه تست اپتيكي لنز ها رو بشه به راحتي در سايت ها و ريويو هاي افراد معتبر مشاهده كرد ولي تحمل وزن و جيب مبارك و بازار ايران و دسترسي آسان رو به آسوني نميشه تغيير داد. شايد بشه گفت كنون در زمينه لنز هاي تله مهربون تر از نيكون عمل كرده .
    yaghoobi، M.Mobin و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین