صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23
Like Tree38تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون d3100 و d90

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad az نمایش پست ها
    .
    تنها چیزی که میتونه خرید دی 3100 رو به عنوان یک دوربین عکاسی توجیه کنه وزن کم و ابعاد کوچیکشه و لا غیر .
    چرا ؟ مگر با این قیمت چه گزینه دیگری هست که این مشخصات را داشته باشه. فکر کنم امدن دی7000 موجب شده که مشخصات خوب این دوربین به چشم نیاد.
    farhad44، Anoosh-Em، arash1988 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

چندبار خواستم مطلبی عرض کنم منصرف شدم ،

با دیدن عنوان این تاپیک عمیقا متعجب شدم ، نمیدونم چه چیز هایی بین این دو بدنه ممکنه اینقدر به هم نزدیک باشند که کسی بین اینها مردد بماند!

این دو بدنه با منظور های مختلف تولید شده اند و مصرف کننده این دو بدنه ابدا نمیتوانند از یک گروه باشند
    چنین مقایسه از زاوایای مختلق غلط هست.

D3100 ی دوربین Entry Level ( مقدماتی ) خیلی جدید هست در حالی که D90 یک دوربین کامل ، در رده متوسط هست.

گذشته از آن مقایسه یک دوربین خیلی جدید 2010 با یک دوربین که در سال 2008 ارائه شده هم درست نیست.

البته برای کسی که فیلم برداری اهمیت دارد خوب D3100 گزینه خوبی هست چون همان فیلم برداری d7000 را دارد.

اما برای کسی که قرار است عکاسی کند و پی گیر عکاسی باشد D90 کامل تر هست.

ضمنا بهای فعلی D90 بهای واقعی آن هست اما D3100 فعلا قیمتی کاذب دارد( بخاطر جدید بودنش )

این تا به این جای قضیه است که فقط D90 کاملا شناخته شده هست و میدانیم داریم راجب چه موجودی از نظر خروجی ( نویر ، دینامیک رنج ، ... ) صحبت میکنیم اما D3100 جایگاهی که دارد فعلا بخاطر مشخصاتی هست که برای آن عنوان شده و فعلا تجربه ای از آن نداریم اما آنجه مسلم هست به عنوان یک Entry Level نیکون بدنه ای عالی خواهد بود اما نه آنقدر که فراموش کنیم D90 بدنه ای از کلاسی بالاتر است.

کلام آخر اینکه هر دوی انها خوب هستند اما برای دو قشر مختلف ، کسی ممکن است بین این دو مردد باشد که شناختی از خواسته هایش در عکاسی ندارد که با مطالعه تایک های این دو دوربین به نتیجه نرسیده برای همین فکر اینکه کسی پیدا شود و نسخه ای برایش بپیچد و بگوید فلان بدنه را بگیر تا اینطوری همه چیز حل شود ! این کار غلط است.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 12 December 2010 در ساعت 00:59
    farhad44، ashkan 78، M.R.Mir و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

یه جورایی دلم با پردازنده جدید نیکون Expeed2 هست که خیلی ازش تعریف شنیدم توی نت.سریعتر و بهتر و...
    عوضش سنسور D90 از لحاظ دايناميك رنج جزو بهترينهاست.در حالي كه D3100 در پايين ترين رده ها قرار داره.
    مرجع : سايت DXOmark

افزایش 200 تومنی کذایی قیمت دی90 را هم نمیتونم بپذیرم!اخه تابستون 1050 باشه حالا 1250 ؟!
    اونوقت قيمت غير واقعي D3100 رو كه حداقل 150 هزار تومن بيشتر دارن ميدن ميپذيريد؟اونم با يك لنز معمولي؟
    مطمئن باشيد قيمت D90 پايين تر خواهد آمد.

اگه لنز کیتش را نخوام ازم چقدر بر میدارن؟
    احتمال قوي 80 بر ميدارن حداقل 150 ميفروشن به يه بنده خداي ديگه ! تازه دو روز ديگه خواستي ارتقا بدي بدنه خالي D3100 رو سخت تر بتوني بفروشي...

اختلاف 200 تومنی بدنه دی90 و دی3100 به خاطر جنس بدنه و موتور فوکاس هست؟
    جنس بدنه هر دو دوربين پلاستيكي است.
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3