صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
Like Tree38تشکر

موضوع: انتخاب بین نیکون d3100 و d90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض انتخاب بین نیکون d3100 و d90

سلام. این اولین پست من تو این تالاره. قبل از هر چیز باید از بانیان این تالار خوب تشکر کنم. کاربری مبتدی هستم که قصد دارم اولین دوربین حرفه‌ای خودم رو بخرم. با توجه به اینکه تالار رو نسبتاً زیرورو کرد تصمیم به خرید دوربین از برند نیکون دارم. تقریباً مطمئن شده بودم که دی۹۰ بخرم که تبلیغ دی۳۱۰۰ رو دیدم و مردد شدم که آیا منتظر توزیع رسمی اون در ایران بشم یا همون دی۹۰ رو بخرم. برای علاقه می‌خوام عکاسی کنم. برای اینکه منو بهتر راهنمایی کنید شرایط خودم رو می‌نویسم:
    ۱- تجربه عکاسی حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای ندارم.
    ۲- خرده هوشی دارم و سرسوزن ذوق.
    ۳- به زبان انگلیسی تسلط دارم و چندین مرجع خوب به‌روز عکاسی رو از اینترنت دریافت کردم که قصد دارم با تهیه دوربین و با اجرای تمرینهای این کتابها، تو این هنر پیشرفت کنم.
    ۳- زمینه‌های مورد علاقه: جامعه و طبیعت
    ۴- فعلا همین ۱ میلیون رو می‌خوام هزینه کنم و بعدا سر فرصت و با مطالعه بیشتر لوازم دیگه از جمله لنز مناسب تهیه کنم.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین نیکون d3100 و d90

D90 با لنز کیت 18-105
    همه نیاز شما را جوابگو است.
    دوربین D3100 از نظر کلاس و رده بندی از D90 پایینتر است.
    موتور فکوس نداره و قابلیت استفاده از فلاش بی سیم رو هم نداره و چند مورد دیگه.
    Anoosh-Em و mehdioa تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

به نظر من دلیلی نداره دی نود بخرید
    در جواب به دوستمون بگم که کاربر محترم کجا گفتند نیاز به استفاده از فلاش بی سیم دارند؟! ایشون گفتند جامعه و طبیعت
    امروزه به اندازه کافی لنزهای با موتور فوکوس فراگیر و کامل شده‌اند که فکر اینمورد نباشید.

به نظر من صبر کنید دی 3100 بگیرید، همه نیازهاتون رو جوابگو هست و نه در صورت نیاز به فروش مشکلی پیدا میکنید نه اگر جذب عکاسی بشید کمبودی حس میکنید.

اگر میخواهید واقعآ در هنر عکاسی پیشرفت معنوی کنید، کتاب‌های تاریخ هنر هم مطالعه کنید.
    Rouzbeh Ehsani و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنون از هر دو دوست عزیز. البته منظورم از اینکه علاقه به عکاسی اجتماعی و طبیعت دارم مضاف بر کاربردهای عادی یه دوربین عکاسی برای ثبت خاطرات لحظات زندگیه. بنابراین فکر فروش دوربین در ۳ یا ۴ سال آینده نیستم مگر اینکه بخوام یه آپگرید بکنم که خوب جای خودش رو داره ولی صرفا به خاطر اینکه در عکاسی پیشرفت نمی‌کنم قصد فروش دوربین رو ندارم. در مورد فلاش که هر دو دوست عزیز نظر دادند به نظرم امکان جالبیه. من بیشتر روی همین داشتن موتور فوکوس روی خود بدنه مردد بودم چون نمی‌دونم این مورد چقدر مزیت محسوب می‌شه.
    در مورد تاریخ هنر هم ممنون از راهنمایی. به محض اینکه دو کتاب یکی در مورد تکنیک‌های عکاسی و دیگری ترکیب‌بندی (اگه واژهٔ Composition رو درست ترجمه کرده باشم) مطالعه کردم، حتماً این کار رو هم به لیست کارهام اضافه می‌کنم.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    من هم با D3100 موافقم.به نظر من براي كسي كه تازه شروع كرده خريدي منطقي است.توازني بين هزينه ، سبك وزني ، امكانات.
    نگران موتور دار يا ندار بودن بدنه هم نباشيد.نيكون به اندازه كافي لنزهاي موتور دار براي اين دوربينها توليد كرده و دائما هم داره توسعه شون ميده.مطمئن باشيد براي شروع راه ابزار قدرتمنديه.
    چون زبانتون خوبه حتما خوندن متن اصلي كتاب basic photography لنگفورد رو توصيه ميكنم.كتابهاي عكاسي پايه در بازار زياد هست ولي اين يه چيز ديگه است.البته اين كتاب ترجه فارسي خوبي هم داره كه اگه تو انقلاب بگرديد پيدا ميكنيد...
    موفق باشيد.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

دوستان راهنمایی های لازم رو فرمودند ، اما بین دو گزینه ای که مردد مانده اید فعلا برای اینکه بشود نتیجه قطعی گرفت زود هست. در اینکه D90 گزینه ای عالی هست شکی نیست بی چون و چرا . و اینکه D3100 دو رده پایینتر از آن است هم شکی نیست اما خوب به دلیل جدید بودن D3100 و اینکه نیکون انقلابی و انتهاری امکانات این مدل را متحول کرده است که باعث شده در خیلی از آیتم ها از D90 جلو بیفتد و از آن سر تر باشد ( و یا به نظر سر تر برسد ) باید منتظر ماند و دید که امکانات قید شده آن در عمل چگونه آزمایش خود را پس میدهند . همانطور که D90 آزمایش خود را با سر بلندی پس داد. شاید چون این مقدماتی ترین مدل هست واقعا در حد همان دوربین مقدماتی باشد ( هر چند که وقتی نیکون مشخصاتش را عنوان کرده و سمپلهایش هم قابل مشاهده است همینکافی و معتبر باشد ) اما از آنجایی که فعلا این دوربین در بازر ایران نیست و وقتی برسد میتوان آنرا خرید پس راهی به جر صبر کردن نیست. خصوصا اینکه در این مدت همه چیز هم در مورد این محصول متحول نیکون مشخص میشود نکته مهم تر با این روند تحولات بدنه های نیکون که ظاهرا چیزی هم به معرفی جانشین D90 نمانده با توجه به مشخصات D3100 ، مسلما جانشین D90 هم نسبت به D90 یک جهش بزرگ خواهد داشت خصوصا اینکه میتواند زمان آن در برگذاری فتو کنیا باشد که کمتر از یکماه به آن باقی مانده پس با این مدت کم انتظار هم تکلیف جانشین D90 مشخص میشود هم سر و کله D3100 احتمالا پیدا میشود. این معقول ترین راه هست.

اما اگر به هر دلیل چه داشتن یک پروژه عکاسی و یا سفر و... قصد خرید کردن فوری دارید ، خوب شما اکنون فقط D90 را در بازار میتوانید بخرید. که از زمان ساختش تا کنون جزو پر فروش ترین ها بود و با توجه به لنز ارائه شده همراه آن یک گزینه کامل و راضی کننده و خیلی با ارزش تر است از قیمتی که بابت آن پرداخت میکنید.

حال اینکه انتخاب چیست این فقط به خودتان بستگی دارد.

موفق باشید

انوش
    Mohamad_Ali، king4 و mehdioa تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

باز هم ممنون. من این مقایسه رو هم دیدم. البته یه کم مقایسه به نظرم اشکال داشت مثلا در مورد قیمت دی۹۰ خیلی اشتباه داشت. ولی نکته جالب کیفیت بهتر ۱۰ درصدی دی۹۰ نسبت به دی۳۱۰۰ و نویز کمتر در ایزوهای بالا بود. در شایعات نیکون هم خوندم که دی۹۵ با قیمت ۱۴۰۰ دلار برای بدنه تنها ارائه خواهد شد که برای من مناسب نیست. به نظرم بهتره یه مقدار دیگه هم صبر کنم ببینم چی میشه. در مورد مرجع پیشنهادی آقای احسانی، به خاطر عدم خروج از بحث اصلی، در انجمن مناسب سوال رو طرح می‌کنم که امیدوارم اونجا بیشتر از تجربیات دوستان استفاده کنم.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

فکر نمی کنید خیلی زود باشد برای مقایسه بین این دو دوربین؟و فکر کزدن برای خرید؟
    Persian، Navid7h، Dante و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

سلام ببخشید سوال من هم همین مورد است.
    به نظر شما با بودجه من (حدود1300) کدوم بهتره؟ با این توضیح که تا چندسال دیگه امکان اپگرید بدنه برای من امکان پذیر نیست!
    مواردی مثل فلاش وایرلس و رده بالاتر دوربین و بدنه و سیلینگ بهتر هم تقریبا برام کاربردی نداره!
    اگه D3100 را با چندتا لنز خوب مثلا D3100+16-85 یا D3100+18-105+35mm f1.8 یا D3100+18-200 ویا گزینه های دیگه که شما راهنماییم کنید.
    چون D3100 جدیدتره.پردازنده جدید داره و فیلم برداری بهتره و چند مورد دیگه.کیفیت خروجی برام خیلی مهم تره.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

محمد جان شما دلت پیش دی7000 هست...اگه فکر میکنی با خرید اینها بعدا اما اگر میکگنی کمی صبر کن تا قیمتش متعادل بشه.توی این مدت حتما بودجه هم اضافه تر میشه.
    اما از میون اون گزینه ها ترکیب اول بیشتر از بودجه تو میشه.اگر در نهایت قصد دی3100 داری همین بدنه با 105-18 بهترین انتخاب هست توی این حدود بودجه
    Rouzbeh Ehsani و Mohamad_Ali تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین