صفحه 2 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 176
Like Tree276تشکر

موضوع: دکلانشور (ساخت ریموت سیمی)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

پیش فرض پاسخ: دكلانشور براي نيكون D70s

گویا ذکر خیر ریموت کنترل من شده! همونطور که بر همگان آشکار شد من از تکنولوژی کش استفاده می کنم که با احتساب این نکته که در کل عمرم شاید ده بار بیشتر به بالپ نیاز پیدا نکنم روش مقرون به صرفه ایست. منتها منکر کارایی دکلانشور نیستم.
    در مورد اون سوکت کذایی هم بنظرم چیز چندان خاصی نباشه (البته هنوز این پورت رو ندیدم از نزدیک) ولی احتمالن بشه سوکتی مناسب پیدا کرد و حداقل با ایجاد یک شیار اونو به دوربین خوروند. بهرحال به اون محلهایی که ذکرشون رفت سری بزنید.
    toti تشکر می‌کند.
    M.Behtash

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با تشكر
    به هر حال اين هفته يا هفته آينده ميرم دنبالش اگر پيدا كردم همينجا به اطلاع مي رسونم در غير اينصورت دكلانشور رو از امريكا سفارش ميدم تقريبا 29 دلار پام آب ميخوره كه منطقيه اما اگر سوكت گير بياد سه تاشو كه بسازم ميشه 5000 تومن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

آقا بابک اگر تونستی بسازی ما رو هم دریاب ، روش ساختش رو برای ما هم توضیح بدید.
    toti تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    با تشكر
    به هر حال اين هفته يا هفته آينده ميرم دنبالش اگر پيدا كردم همينجا به اطلاع مي رسونم در غير اينصورت دكلانشور رو از امريكا سفارش ميدم تقريبا 29 دلار پام آب ميخوره كه منطقيه اما اگر سوكت گير بياد سه تاشو كه بسازم ميشه 5000 تومن
    دوست عزیز اگر خرید دکلانشور 30 تومن و ساخت اون 5 تومن هزینه داره فکر می کنم خرید اون بهتر هست.در هر صورت

چیزی که خودتون بسازید به تمیزی و اطمینان جنس سازنده دوربین نیست.من خودم دکلانشور ساخته ام بیشتر از 150

تومن هم خرج نداشته نمی دونم چرا مال شما اینقدر گرون شده؟
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر خرید دکلانشور 30 تومن و ساخت اون 5 تومن هزینه داره فکر می کنم خرید اون بهتر هست.در هر صورت

چیزی که خودتون بسازید به تمیزی و اطمینان جنس سازنده دوربین نیست.من خودم دکلانشور ساخته ام بیشتر از 150 تومن هم خرج نداشته نمی دونم چرا مال شما اینقدر گرون شده؟
    ساخت اون نه ، ساخت سه تاي اون دوتا براي خودم يكي هم براي يكي از دوستان عزيزم
    من تخمينم(5000تومن) با احتساب سه عدد پرت هستش كه نميدونم قيمتش چنده

اما تا حالا بابت هريك از دكلانشور ها 750 تومن بابت سه عدد كليد دادم تقريبا 100 تومن بابت جعبه يعني هر دكلانشور تقريبا (بدون احتساب پرت) با لحيم كاري و سيم در مياد 1000 تومان، من نميدونم شما چطور ساختيد كه اينقدر ارزون شده اگر بفرماييد ممنون ميشم ، ضمنا نميدونم چه دوربيني داريد آنالوگه ، ديجيتاله، يا دكلانشوري كه ساختيد الكترونيكيه يا مكانيكي ؟؟؟؟

درمورد دكلانشور اصل نيكون كه درمياد تقريبا 30 هزار تومن بايد بگم كه طول سيم اين دكلانشور 1 متر هستش حالا فرض كنيد براي يك عكس نجومي مثل هموني كه آقاي نقشبندي تو تاپيك مربوطه گذاشتن بخوام 25 عدد شات 5 دقيقه اي بزنم چون طول سيم كمه يا بايد 25 * 5= 125 دقيقه بايستم كنار سه پايه يا هر 5 دقيقه يكبار بلند شم و شات بعدي رو بزنم يعني بايد 25 بار بلند شم و بنشينم كه هر دوروش با توجه به ديسك كمر بنده خطرناكه، لذا ميام يه دكلانشور ميسازم با طول سيم فرضا سه متر و ميرم ميشينم رو صندلي و به كار هاي ديگم ميرسم يا اصلا دراز ميكشم و 25 شاتو ميزنم حتي واسه عكسهاي ماكرو ميتونم يه دكلانشور با طول سيم يك متر يا با سيم فنري بسازم كه دستو پا گير نباشه ، براي من طول سيم دكلانشور يه پارامتر مهمه زيرا در عمل بهش نياز پيدا ميكنم

ممكن بپرسيد خوب همون دكلانشور آمريكايي رو بگير سيمش رو قطع كن و طولش رو زياد كن كه در اين صورت بازهم دكلانشور ساخت خود انسان و دست كاري شده ميشه كه 30 تومن پاش پول دادي

( بحث لذت استفاده از ابزار ساخت دست خودت به كنار و اينكه اجازه ندادي فروشنده هاي نامرد حالتو بگيرن هم يه بحث ديگه است، يكي از اين فروشنده ها تو پاساژ حافظ اصلا نميدونست اين دكلانشور چيه و به چه دردي ميخوره الكي بهم گفت 70 هزار تومن وقتي گفتم بيار ميخرم گفت ندارم )
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 31 October 2006 در ساعت 14:47
    toti تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با اجازه اساتید محترم باید بگم که من یک ریموت نیکون خربدم از ایتالیا و خیلی راضی هستم. هر وقت برگردم یک چند تایی برای دوستان میارم چون تو ایران خودم خیلی دنبالش گشتم. اینجا بود 33 یورو. خیلی باهاش حال کردم.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

ممکنه برای Canon یکی از دوستان مدار داخلی remote control رو اینجا بزاره. من هم بدم نمی یاد یکی بسازم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

خوب من اینجوری درست کردم: دو تا جامپر + یک تکه سیم + یک کلید برای هیچ کدوم هم پول ندادم .همه رو از یک pc قدیمی درآوردم.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir نمایش پست ها
    خوب من اینجوری درست کردم: دو تا جامپر + یک تکه سیم + یک کلید برای هیچ کدوم هم پول ندادم .همه رو از یک pc قدیمی درآوردم.
    ممکنه در مورد نحوه اتصال بیشتر توضیح بدید. اگز Diagram باشه که چه بهتر.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

شايد اين لينك زياد ربطي نداشته باشه و درباره ي كنون باشه ولي شايد بتونين اصول كار رو متوجه بشين.

http://forums.dpreview.com/forums/re...essage=8079875
    toti تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین