صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 69 , از مجموع 69
Like Tree120تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX30 IS

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط omidep نمایش پست ها
    شما می خواید بگید من مثلا از پیش خودم یه چی گفتم و ....
    می دونم شما علمی بلدید عکاسیو و میخواید بگید تنظیم دیافراگم ربطی به زردی پوست نداره و باید حتما custom balance رو دستکار کرد و ....
    اما چیزی که من میگم تجربی بود. دیشب هر چی عکس توی خونه می گرفتم زمینه ی زرد می نداخت، توی حالت های Tv و Auto, تغییرش دادم به AVعکسا تماما سفید شد. البته توی تمام موارد فلاش روشن بود.
    حالا اگه می خواین به صورت علمی بگید AV ربطی نداره بسمه ا...!
    علمی: مود Av برای مواقعی بکار میره که ما عمق میدان برامون در اولویت باشه و برامون مهم نباشه که سرعت شاتر و دیگر معیار ها چگونه باشند

حالا اینکه عکساتون سفید می شده احتمالا دوربینتون نورسنجی رو اشتباه انجام میداده و Over می شده عکستون

اما چون گفتین از فلاش استفاده میکنم گفتم بد نیست علاوه بر موارد فوق به نکته دیگری اشاره کنم

بذارید یه ذره مساله رو باز کنم

کلا دو نوع نور داریم در عکاسی: نور محیط و نور مصنوعی (یا مثلا همون نور فلاش)

نور محیط نوره همیشگی هست که اغلب اوقات در دسترستون هست و میشه گفت نمیتونید اونو به راحتی کنترل کرد

اما نور فلاش نوری هستش که میتونید اونو کنترل کنید

و کنترل کردن این دو نور متفاوت است

نور محیط= با سرعت شاتر کنترل میشه

نور فلاش=با دیافراگم

حالا اینکه میگید از Av استفاده میکنید با فلاش تاثیر داره و .... به خاطره دلیله فوق میتونه باشه(البته بنده تا حالا چنین چیزی نشنیدم(در مورد اینکه میگید Av روی رنگ پوست تاثیر داره))

در ضمن من و بقیه دوستان نگاه به تعداد پست یا تشکرهای دیگر کاربران نداریم، هرکسی حتا کاربری که تک پستی زده باشه دلیل منطقی و با مدرک بیاره، تا حرفش قابل قبول باشه
    اینکه تجربی به چیزی برسیم ممکن در حد فرضیه ای بیش نباشد

شاد و موفق باشید........

پ.ن: البته تمامی اینها به شرایط و مکان عکاسی هم بستگی دارد (برای مثال رنگ دیوار محیط)
    ویرایش توسط Walkman : Tuesday 28 June 2011 در ساعت 20:43 دلیل: اضافه کردن پ.ن
    drfarahnak، ahmad-d، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط omidep نمایش پست ها
    شما می خواید بگید من مثلا از پیش خودم یه چی گفتم و ....
    می دونم شما علمی بلدید عکاسیو و میخواید بگید تنظیم دیافراگم ربطی به زردی پوست نداره و باید حتما custom balance رو دستکار کرد و ....
    اما چیزی که من میگم تجربی بود. دیشب هر چی عکس توی خونه می گرفتم زمینه ی زرد می نداخت، توی حالت های Tv و Auto, تغییرش دادم به AVعکسا تماما سفید شد. البته توی تمام موارد فلاش روشن بود.
    حالا اگه می خواین به صورت علمی بگید AV ربطی نداره بسمه ا...!
    سلام
    دوست عزیز عکاسی (از بعد فنی)یک علم هست و از قانون علیت خارج نیست.
    حق با جناب اقبالی است شما بهتر است برای روشن شدن موضوع سرعت رادر هر سه حالت نگاه کنید به احتمال قوی به خاطر روشن بودن فلاش وایت بالانس دوربین خود را با فلاش تنظیم می کند ولی اگر سرعت عکاسی کم باشد از نور محیط هم در عکس ثبت می شود و چون نور محیط به سفیدی فلاش نیست رنگ به گرمی می زند
    در حالت تقدم دیافراگم دوربین خود سرعت مناسب را با فلاش روشن انتخاب می کند ولی در اولویت سرعت این شما هستید که سرعت را انتخاب می کنید .

با خود ایشان خط رو خط شد
    پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    علمی: مود Av برای مواقعی بکار میره که ما عمق میدان برامون در اولویت باشه و برامون مهم نباشه که سرعت شاتر و دیگر معیار ها چگونه باشند

حالا اینکه عکساتون سفید می شده احتمالا دوربینتون نورسنجی رو اشتباه انجام میداده و Over می شده عکستون

اما چون گفتین از فلاش استفاده میکنم گفتم بد نیست علاوه بر موارد فوق به نکته دیگری اشاره کنم

بذارید یه ذره مساله رو باز کنم

کلا دو نوع نور داریم در عکاسی: نور محیط و نور مصنوعی (یا مثلا همون نور فلاش)

نور محیط نوره همیشگی هست که اغلب اوقات در دسترستون هست و میشه گفت نمیتونید اونو به راحتی کنترل کرد

اما نور فلاش نوری هستش که میتونید اونو کنترل کنید

و کنترل کردن این دو نور متفاوت است

نور محیط= با سرعت شاتر کنترل میشه

نور فلاش=با دیافراگم

حالا اینکه میگید از Av استفاده میکنید با فلاش تاثیر داره و .... به خاطره دلیله فوق میتونه باشه(البته بنده تا حالا چنین چیزی نشنیدم(در مورد اینکه میگید Av روی رنگ پوست تاثیر داره))

در ضمن من و بقیه دوستان نگاه به تعداد پست یا تشکرهای دیگر کاربران نداریم، هرکسی حتا کاربری که تک پستی زده باشه دلیل منطقی و با مدرک بیاره، تا حرفش قابل قبول باشه
    اینکه تجربی به چیزی برسیم ممکن در حد فرضیه ای بیش نباشد

شاد و موفق باشید........
    خیلی خیلی ممنون واقعا استفاده کردم از اطلاعات کاملی که بهم دادید. من تازه دو هفته هست که این دوربینو گرفتم و کلا اولین دوربینمم هست و تا حالا طرف عکس و عکاسی نرفته بودم اما یه دفعه ای دوربین خریدم و به دفعه ای عاشق عکاسی شدم!!
    و از اونجایی که به اینترنت و انگلیش تسلط دارم توی این 2 هفته خیلی اطلاعات در مورد عکاسی، تکنیک ها، مودها، و .... در آوردم و خیلی چیزها هم یاد گرفتم و لی چون تازه 2 هفته هست که درگیر این اطلاعات شدم هنوز گیجم در مورد شاتر و ایزو و دیافراگم و .....
    و خوشحالم که عضو این سایت شدم تا از آموزش های دوستانی مثل شما استفاده کنم.
    منظور من از سفید شدن عکسام این بود که خوب و واضح می ندازه و زرد نمیندازه چون همیشه فلاش رو روشن نگه میدارم حتی توی روز.
    اینکه گفتید نور محیط با سرعت شاتر کنترل می شه درسته اما با ایزوی بالا هم فکر کنم میشه شفافیت عکس رو زیاد کرد و تصویر رو واضح انداخت اما نویز تصویر طبیعتا بیشتر میشه که به PS قابل حله. درست میگم؟
    در مورد Av آره برای عمق میدان یا همون DOF به کار می ره با مقدار کم دیاف میشه عمق وکمتر کرد و بالعکس اما من وقتی توی این مد با فلاش Spot و ایزوی حتی پایین عکس میگیرم بدون استثناء زردی به پوست نمیده. ولی با TV پوست بعضی اوقات زیاد از حد زرد میشه.
    در کل من تازه کارم و باید خیلی چیزها از شماها یاد بگیرم. مرسی.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

اینکه گفتید نور محیط با سرعت شاتر کنترل می شه درسته اما با ایزوی بالا هم فکر کنم میشه شفافیت عکس رو زیاد کرد و تصویر رو واضح انداخت اما نویز تصویر طبیعتا بیشتر میشه که به PS قابل حله. درست میگم؟
    حساسیت (ایزو یا آیسو) هرچه مقدار بالاتری استفاده شود

1-نویز تصویر بیشتر می شود
    2-میتوان از سرعت شاتر بیشتری برای منجمد کردن (یاهمون فریز کردن) سوژه استفاده کرد

البته اینکه بعد با فتوشاپ نور زیاد تصویرتون رو درست کنید کار اشتباهی است چراکه میتوانید با کم کردن حسایت هم نور متعادلی در عکستون داشته باشید هم اینکه نویز کمتر

موفق باشید.....

پ.ن: پست قبلیمو پی نوشتشو که اضافه کردم بخونید
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام از اساتید سوالی داشتم در مورد این دوربین که چرا وقتی از زوم استفاده میشه دیکه نمیتونه در حالت ماکرو به سوژه نزدیک بشه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_dadashy نمایش پست ها
    با سلام از اساتید سوالی داشتم در مورد این دوربین که چرا وقتی از زوم استفاده میشه دیکه نمیتونه در حالت ماکرو به سوژه نزدیک بشه
    طبیعی‌ست. حداقل فاصله فوکوس ِ صفر که ذکر شده برای وایدترین حالته، هر قدر فاصله کانونی را بیشتر کنید (یا به عبارتی هر چقدر بیشتر زوم کنید) حداقل فاصله فوکوس هم بیشتر خواهد شد.

تشکر کرده
    1534

سلام
    میشه در مورد CHDK توضیح بدید که آیا بعد از نصب آن دوربین به مشکل خاصی بر می خورد؟ اصلا مورد نیاز می باشد یا خیر؟
    در مورد اینکه مموری های بالای 4 گیگ باید باید دو بار فرمت شوند نیز توضیحاتی دهید
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از جوابتون اما یه سوالی دارم این که هر چی فاصله کانونی بیشتر میشه فاصله فوکوسم بیشتر میشه تو همه دوربینا صدق میکنه؟من میخوام از فاصله دور رو سوژم فوکوس کنم چاره کار چیه؟

تشکر کرده
    1534

واقعا مرسی از پاسخ هاتون، یه فوروم خشک و خاکی و خلوت، فقط قسمت رد و تائید عکسش شلوغه
    یه سوال کردیم چند روزه انگشت اشارمون بین زمین و هوا شاتر میزنه!

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7