صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 190
Like Tree340تشکر

موضوع: Canon PowerShot G12

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    خيلي ممنون از پاسخ
    در مورد G1X اطلاع دارين؟اون هم بدين شكل است چون سنسورش مانند دوربينهاي كراپدار 1.6 SLR cmos است.
    برايم جالب است كه در همين تاپيك متوجه نقاط قابل بهبود(شما بخوانيد ضعف) زيادي از اين دوربين و سري G شدم.اون از وضعيت ديافراگمش كه دوستي بهش اشاره داشتن و مهمتر اينكه قيمت نسبتا بالايي دارند كه تقريبا به DSLR معمولي نزديك هستند.
    G1x هم دارای شاتر الکترونیکی است اما از سنسور بزرگی بهره میبرد که کیفیت خوبی دارد
    نقاط ضعف و قوت بستگی به کاربر دوربین ها یا همان عکاس دارد احتمالاً شما احتیاجات خودتان را نمیدانسته اید و اقدام به خرید کرده اید اگر خرید دوربین دانسته باشد مشکلی پیش نخواهد آمد
    G12 دوربین دوست داشتنی است بنده با اینکه DSLR دارم دوست دارم یک G12 هم بعنوان دوربین دوم داشته باشم!
    masoudrejae و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

البته هنوز نخريدم!ولي چند گزينه دارم كه يكي از آنها g12 , g1x والبته يكي دو مدل slr است.ولي اين دوربين را يكي از دوستان دارند كه تجربه عكاسي با آنرا داشتم.اما اينطور كه ميبينم سري جي ميتواند مكملي براي كساني كه slr دارند باشد و براي عكاسي جدي بعنوان تنها يك دوربين ،كمي امكانات كمي دارد.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

اما اينطور كه ميبينم سري جي ميتواند مكملي براي كساني كه slr دارند باشد و براي عكاسي جدي بعنوان تنها يك دوربين ،كمي امكانات كمي دارد.
    سلام
    من با شما موافق نیستم. نه تنها دوربین های سری G به عنوان دوربین دوم در کنار DSLR گزینه بسیار خوبی است، بلکه به نظرم اگر کسی به دلایلی مثل بزرگی بدنه، نیاز به تعویض لنز و پیچیدگی نسبی کارکرد، نخواهد DSLR داشته باشد یکی از بهترین گزینه ها (و شاید بهترین گزینه) همین دوربین های سری G کنون است.
    ارادت
    masoudrejae و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

البته هنوز نخريدم!ولي چند گزينه دارم كه يكي از آنها g12 , g1x والبته يكي دو مدل slr است.ولي اين دوربين را يكي از دوستان دارند كه تجربه عكاسي با آنرا داشتم.اما اينطور كه ميبينم سري جي ميتواند مكملي براي كساني كه slr دارند باشد و براي عكاسي جدي بعنوان تنها يك دوربين ،كمي امكانات كمي دارد.
    برای عکاسی جدی تر ارزان ترین حرفه ای ها از دو نمونه ای که شما مدنظر دارید بهتر هستن در مورد D3100 تحقیق کنید ( در تاپیک مربوطه ).
    eternal تشکر می‌کند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    من با شما موافق نیستم. نه تنها دوربین های سری G به عنوان دوربین دوم در کنار DSLR گزینه بسیار خوبی است، بلکه به نظرم اگر کسی به دلایلی مثل بزرگی بدنه، نیاز به تعویض لنز و پیچیدگی نسبی کارکرد، نخواهد DSLR داشته باشد یکی از بهترین گزینه ها (و شاید بهترین گزینه) همین دوربین های سری G کنون است.
    ارادت
    خب بله اين كه كسي محدوديت جدي از نظر وزن و ابعاد دارد و يا نميخواهد لنزهاي بزرگ حمل كند درست ميفرمائيد.اما چند مسئله اساسي هم دارد اين دوربين :
    -همان محدوديت دامنه ديافراگم
    -نداشتن حالت bulb
    -همين شاتر الكترونيكي
    و شايد موارد ديگري هم باشد كه بنده مطلع نيستم هنوز.اين دوربين در رده پاورشاتها خب دوربين خوبي است و شكي نداريم كه كيفيت عكسهايش قابل توجه هر عكاسي است ولي فارغ از بحث ابعاد اگر مثلا مقايسه شود با يك 1100 كانون يا 550 دي آنوقت چون فاكتور قيمت دخيل ميشود بر سر دوراهي قرار ميگيرم كه بلاخره كداميك؟چون قيمتشان نزديك به هم است.
    با تجديد احترام

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

خب بله اين كه كسي محدوديت جدي از نظر وزن و ابعاد دارد و يا نميخواهد لنزهاي بزرگ حمل كند درست ميفرمائيد.اما چند مسئله اساسي هم دارد اين دوربين :
    -همان محدوديت دامنه ديافراگم
    -نداشتن حالت bulb
    -همين شاتر الكترونيكي
    و شايد موارد ديگري هم باشد كه بنده مطلع نيستم هنوز.اين دوربين در رده پاورشاتها خب دوربين خوبي است و شكي نداريم كه كيفيت عكسهايش قابل توجه هر عكاسي است ولي فارغ از بحث ابعاد اگر مثلا مقايسه شود با يك 1100 كانون يا 550 دي آنوقت چون فاكتور قيمت دخيل ميشود بر سر دوراهي قرار ميگيرم كه بلاخره كداميك؟چون قيمتشان نزديك به هم است.
    با تجديد احترام
    البته اگر بزرگی اندازه و هزینه های DSLR (خرید بدنه و لنز کیت تازه اول هزینه کردن است!، لنزهای بعدی و فیلترهای مختلف و .... هزینه های بسیار بیشتر از خرید بدنه را در پی دارد) برای شما قابل قبول است حتماً DSLR بخربد. بین 1100D و 550D قطعاً 550D گزینه بسیار بهتری است.
    K_NMT و eternal تشکر می‌کنند.

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

درود
    برای دوربین G12 یکی از دوستان مشکلی پیش اومده
    بصورتی که وقتی از یک خط افقی عکس میگیریم (مانند یک نیمکت) در دیافراگم f2.8 فقط دایره مرکزی که تقریبا 60٪ تصویر رو شامل میشه فکوس هستش،طوری اون 40% فلو میشه که انگار عکس ماکروست،اما این مشکل تا حدودی در دیافراگم بسته (f8) کمرنگ میشه در مودهای مختلف هم تست کردم نتیجه مشابه بود
    ممنون میشم از دوستانی که بتونن کمکی کنن،یا اینکه این مشکل تابحال برای کسی پیش اومده؟
    مهدی بابائی

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialphoto نمایش پست ها
    درود
    برای دوربین G12 یکی از دوستان مشکلی پیش اومده
    بصورتی که وقتی از یک خط افقی عکس میگیریم (مانند یک نیمکت) در دیافراگم f2.8 فقط دایره مرکزی که تقریبا 60٪ تصویر رو شامل میشه فکوس هستش،طوری اون 40% فلو میشه که انگار عکس ماکروست،اما این مشکل تا حدودی در دیافراگم بسته (f8) کمرنگ میشه در مودهای مختلف هم تست کردم نتیجه مشابه بود
    ممنون میشم از دوستانی که بتونن کمکی کنن،یا اینکه این مشکل تابحال برای کسی پیش اومده؟
    این هم یکی از عکسها :
    01.jpg
    مهدی بابائی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام بر دوستان و اساتید

من شنیدم میشه Firmware دوربینو ارتقا داد درسته؟ اگه درسته لطفا منو راهنمایی کنید...

ایا جی 12 هم Firmware جدید داره من از وقتی این دوربین اومده بود تو بازار خریدم اما تا بحال اپدیتش نکردم بنظرتون اینکار تاثیری هم در کیفیت و یا امکانات دوربین داره؟

از کجا میتونم دانلود کنم و چطوری باید نصبش کنم!ببخشید دیگه خیلی زیاد سوال کردم:))!!

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط pcelite نمایش پست ها
    سلام بر دوستان و اساتید

من شنیدم میشه Firmware دوربینو ارتقا داد درسته؟ اگه درسته لطفا منو راهنمایی کنید...

ایا جی 12 هم Firmware جدید داره من از وقتی این دوربین اومده بود تو بازار خریدم اما تا بحال اپدیتش نکردم بنظرتون اینکار تاثیری هم در کیفیت و یا امکانات دوربین داره؟

از کجا میتونم دانلود کنم و چطوری باید نصبش کنم!ببخشید دیگه خیلی زیاد سوال کردم:))!!
    سلام
    خیر متاسفانه Firmware رسمی برای این دوربین از طرف کانن ارائه نشده.برای تعدادی از دوربینهای سری G کانن مثل g10 فریمور داده شده ولی برای g12 خیر.
    فریمور موجود مشکلی نداره .اگه امکانات خاصی رو بخواین میتونید از فریمورهای هک شده chdk استفاده کنید.

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19