صفحه 6 از 166 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

پیش فرض پاسخ : Nikon D7000

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    باسلام
    البته من بخاطر سرعت و دقت فوکوس بیشتر ( بعلت عکاسی از حیات وحش ) در فکر آپگرید کردن بدنه هستم و حتی کم کم به فکر تغییر برند و رفتن به سراغ 7D بودم .
    این دوربین پیشرفت محسوسی دارد ولی من به شخصه به انچه در نظر دارم با ان نمیرسم و مجبورم منتظر مدل آپگرید شده D300S بمانم .
    سرعت و دقت فوکوس و سیستم اصلاح خطای فوکوس لنز در این دوربین چگونه است آیا به D300S میرسد که اگر برسد آنوقت دیدگاه من یکی که تغییر میکند .
    موفق باشید
    من هرجوری به این دوربین نگاه میکنم یه 7D ضعیف شده میبینم
    صد در صد منتظر جانشین D300s باشید. من خودم هم منتظرشم تا ببینم کنون چجوری میخواد 7D رو واسه رقابت آپدیت کنه...
    Mehdi Rojaie و shenasi تشکر می‌کنند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام به همه

باید اعتراف کرد دوربین هیجان انگیزی خواهد بود

http://www.letsgodigital.org/en/2715...-d7000-review/

http://www.photokina-show.com/0775/n...a/nikon-d7000/
    king4 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    .
    .
    .
    خیلی دوست دارم دلیل دوستان بر اعلام نظر قطعی برتری مطلق این بدنه به دی 60 را بدانم!
    سلام مسعود جان
    خب نمیشه گفت که این بدنه به طور مطلق از کانن 60 دی بهتره.
    بعنوان مثال کسی که لوازم و لنزهای کانن رو داره و اگه بخواد تغییر برند بده کلی ضرر میکنه ، پس عقلانی تر هست که کانن 60 دی رو بخره. یا مثلا کسی که بعنوان بدنه بک آپ بخواد ازش استفاده کنه و بادی و لنزهای کانن رو داشته باشه.
    و یا اگه کسی به منظور فیلمبرداری میخواد دوربین DSLR بخره و بین نیکون دی 7000 و کانن 60 دی مونده باشه ، با توجه به 30 fps بودن کانن ، خرید 60d عقلانی تر هست.

اما چیزی که مشتری رو به طرف یه کالا خیلی جلب میکنه ، ارزش کالای دریافتی در قبال وجه پرداختی هست. اگر شما الان میخواستی دوربین بخری و وسایل و لنز گرانقیمتی نداشتی ، کدام یک از این دو دوربین رو انتخاب میکردی؟
    مطمئنا پیش خودت میگفتی که 100 دلار اضافه تر میدم و نیکون دی 7000 رو میخرم. چون هم بدنه فلزی داره و هم 39 نقطه فوکوس و هم ویوفایندر 100% و هم اینکه با توجه به فلزی بودن بدنه ، فقط 25 گرم از کانن 60 دی سنگینتره!
    مثلا برای من ویوفایندر با پوشش 100% بدرد نمیخوره! چون هرکاری کنم کادر عکسهام کج و کوله هست!!! و بعدا باید دست به دامن لایت روم بشم!
    یا اینکه من در کل آدم چیز نگهداری هستم و اگه بدنه دوربینم از شیشه هم باشه ، اتفاقی براش نمیفته!
    یا اینکه من همیشه از یک نقطه فوکوس استفاده میکنم و 38 تای بقیه این دوربین جدید ، جز اینکه ویوفایندر رو شلوغ پلوغ کنه با توجه به نوع عکاسی من ، کاربردی برام نداره!!!
    اما پیش خودم میگم حالا که میخوام خرید کنم ، 100 دلار یا 200 دلار بیشتر میپردازم اما نیکون دی 7000 رو میخرم. هرچند که شاید از خیلی از امکاناتش هم استفاده نکنم.
    این حرفها رو از روی علاقه به برند نیکون نگفتم. اینا رو از طرف کسی زدم که میخواست چند هفته دیگه 7 دی بخره اما پشیمون شده و میخواد دی 7000 بخره !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    خوب من به دوستان نیکونی تبریک میگم،
    اما کمی، بدنه فلزی تو این کلاس و قیمت بدنه خالی 1200 دلار، جایگاه جانشین دی300 اس رو با چالش روبرو میکنه. نکنه که این دو کلاس رو (دی300 + دی90) نیکون یه کاسه کرده و میخواد باقی انرژی اش رو روی جانشینه دی700 بکنه! اگه اینطور بشه واقعا خوش به حال نیکونی ها....! و اگر نه چه حیف که کلاس دی300 ادامه پیدا نکنه.
    شاید هم نه! مطمئنم که جایگزین دی 300 واقعا دوربین قابلی خواهد بود. مانند دی 300 که در زمان خودش واقعا امکانات عالی داشت و با وجود گذشت چندین سال ، هنوز هم یکی از بهترین انتخاب ها هست.
    صبح داشتم با مشهدی وحید حرف میزدم. وحید گفت که اگه دیدی جایگزین دی 300 یک دوربین فول فریم ارزان قیمت بود ، تعجب نکن!!! این حرفش بدجوری رفت توی مخم!!!
    فکر کنم اگه نیکون جایگزین دی 300 رو با سنسور فول فریم و مثلا قیمت 1800 دلار بده به بازار و با توجه به اینکه لنزهای DX نیکون به دوربینهای FX هم خواهند خورد ، عجب چیز باحالی دربیاد!
    مثلا 18 مگاپیکسل در حال FX و 14 مگاپیکسل در حالت DX ، روی بدنه عالی دی 300!
    چه شود! :cool:
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Thursday 16 September 2010 در ساعت 00:05
    Mashhadi Vahid، Kourosh Kahal، merdax و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

مثلا 18 مگاپیکسل در حال FX و 14 مگاپیکسل در حالت DX ، روی بدنه عالی دی 300!
    می‌شه این جمله رو توضیح بدید؟
    Amir Tavakoli تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

چه خبری بهتر از این میتونست خستگی آدم رو از تنش بیرون کنه؟

باید اعتراف کنم که تا آخرین ساعات قبل از معرفی؛ بعید میدانستم نیکون این دوربین را با بدنه فلزی ارایه کند؛ ولی کرد ...

حالا همونطور که امیر گفت, به نظرم D400 باید چیزی متفاوت با D300s باشد, یعنی مثلاً یک کراپدار پیشرفته مثل D2x یا یک فول فریم ارزان (که این یکی به نظرم محتمل تر است .... یک فول فریم 1800 دلاری ؛ تصورش را بکنید )

و البته سرعت شاتر و نقاط فوکوس و مشخصات دیگر ...

یعنی ممکنه یک روزی نیکون در رده D60 ِ ریقو هم دوربینی با این امکانات و بدنه آلیاژی بیرون بده ؟؟؟ :biggrin:

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    فکر کنم دیگه وقتشه. وحید جان دلت بسوزه. ;)
    یعنی آپگرید از D50 به D7000 ؟ فکر بدی نیست ... پیشاپیش مبارکه !

اما در مورد خودم....
    اینکه دو روز مانده به عرضه D7000 رفتم و D300s خریدم (بدون اینکه منتظر معرفی آن بشم) این بود که فرصت خوبی برای خرید بود و ممکن بود از دست برود

اما اینکه ورود D7000 عرصه را بر D300s تنگ کند , احتمالا ً اینطور میشود , اما باز هم D300s مشتری های خودش را خواهد داشت .... و فکر میکنم حول و حوش اسفند ماه باید منتظر D400 باشیم

Kholeno، Amir Tavakoli، merdax و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    به نظر من که این بدنه نه جانشین دی 90 هست نه دی 300 .امکانات جذاب و هیجان انگیزی به اون اضافه شده(صرف نظر از کیفیت و کارایی که باید منتظر بود ) مشتاقم بدونم نیکون در رده دی300 چه در آستین داره...
    king4 و 47amir تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    می‌شه این جمله رو توضیح بدید؟
    سلام
    لنزهای کراپ دار نیکون ، برعکس کانن میتونن روی دوربینهای فول فریم نیز بسته بشن.
    و البته خب مشخصه که چون دایره تصویر در لنزهای کراپ دار کوچیکتره ، پس گوشه های تصویر سیاه خواهد شد. اما از یک فاصله کانونی به بعد دیگه مشکلی نخواهند داشت.
    در دوربینهایی مثل نیکون D700 ، شما میتونید دوربین رو در حالت DX بذارید و لنز DX هم روی دوربین ببندید و D700 به یک دوربین 5.1 مگاپیکسلی کراپ دار تبدیل میشه و اتوماتیک تصویر رو کراپ میکنه.
    merdax، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

و همینطور دی3 اگه اشتباه نکنم
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Tavakoli نمایش پست ها
    سلام
    لنزهای کراپ دار نیکون ، برعکس کانن میتونن روی دوربینهای فول فریم نیز بسته بشن.
    و البته خب مشخصه که چون دایره تصویر در لنزهای کراپ دار کوچیکتره ، پس گوشه های تصویر سیاه خواهد شد. اما از یک فاصله کانونی به بعد دیگه مشکلی نخواهند داشت.
    در دوربینهایی مثل نیکون D700 ، شما میتونید دوربین رو در حالت DX بذارید و لنز DX هم روی دوربین ببندید و D700 به یک دوربین 5.1 مگاپیکسلی کراپ دار تبدیل میشه و اتوماتیک تصویر رو کراپ میکنه.
    بله. این حرف درسته اما فکر نمیکنم ۱۸ مگا پیکسل فول فریم در مود DX تبدیل بشه به ۱۴ مگاپیکسل. فکر کنم می‌شه ۸ مگاپیکسل.

به نظرم D400 باید چیزی متفاوت با D300s باشد, یعنی مثلاً یک کراپدار پیشرفته مثل D2x یا یک فول فریم ارزان (که این یکی به نظرم محتمل تر است .... یک فول فریم 1800 دلاری ؛ تصورش را بکنید )
    فکر کنم اگه نیکون جایگزین دی 300 رو با سنسور فول فریم و مثلا قیمت 1800 دلار بده به بازار و با توجه به اینکه لنزهای DX نیکون به دوربینهای FX هم خواهند خورد ، عجب چیز باحالی دربیاد!
    اینکه جایگزین D۳۰۰s یه دوربین فول فریم باشه، به نظر من، خیلی‌ بعیده. اگه این اتفاق بیفته معنیش اینه که D۷۰۰۰ بالاترین مدل دوربین‌های کراپ دار برای نیکون خواهد بود و با توجه به اینکه اون بیرون یه عده عکاس حرفه‌ای هستند که به یه بدنهٔ حرفه‌ای با فکوس بسیار قوی (قوی تر از D۷۰۰۰) و کراپ دار (برای کراپ فکتور) نیاز دارند، دور از ذهنه که نیکون دوربین جایگزین D۳۰۰s رو فول فریم کنه. اگر کسی‌ نیازی به دوربین فول فریم داشته باشه D۷۰۰ یا جایگزینش اونجاست.

به علاوه، جایگزینی D۳۰۰s با یه فول فریم ۱۸۰۰$‌ای از یه جنبه دیگه هم عجیبه. چون نیکون قبلا در بدنه D۳۰۰-\D۳۰۰s یه سنسور فول فریم گذشته و اسمشم گذشته D۷۰۰. حالا دیگه نمیاد همون دوربین رو دوباره معرفی‌ کنه. اگه هم بخواد سنسور با رزولوشن ۱۶+ داخل این بدنه بذاره من ترجیح میدم به جای جایگزین D۳۰۰s بهش بگم جایگزین D۷۰۰. در ضمن هر دوربین ۱۸۰۰$ فول فریم نیکون ضعیف تر از D۷۰۰ خواهد بود. این وسط تکلیف این همه عکاس خبری‌ورزشی و... که مگا پیکسل بالا واسشون خیلی‌ اهمیت نداره ولی‌ ایزو بالا میخوان چی‌ می‌شه؟

در این صورت نیکون باید یه دوربین فول فریم سطح پایین در بدنه D۳۰۰ بزنه (یه چیزی پایین تر از D۷۰۰) و یه فول فریم دیگه برای اونایی که iso بالا لازم دارن. تازه یه عده دیگه هم هستند که مگا پیکسل بالا میخوان. اما متاسفانه نیکون مثل بعضی‌ برند‌ها نیست که بدنه‌هاشون از لنزاشون بیشتر باشه. برای همین فکر نمیکنم در آیندهٔ نزدیک شاهد یه فول فریم ۱۸۰۰$‌ای از نیکون باشیم

نیکون با معرفی‌ این دو بدنه نشون داد که خیلی‌ حساب شده داره کار می‌کنه و بعید میدونم که به این سادگی‌ بخواد اون مشتری‌ها رو از دست بده. پیشبینی من اینه که D۴۰۰ یک دوربین کراپ دار خواهد بود که ۷D رو رًد کنه.

وضعیت برای جایگزین D۷۰۰ پیچیده تره. متاسفانه همرده‌ای برای D۷۰۰ وجود نداره که به نیکون انگیزه برداشتن یک قدم بزرگ رو بده و شاید اون جهشی که از D۳۰۰۰ به D۳۱۰۰ و از D۹۰ به D۷۰۰۰ دیدیم رو در این رده از نیکون شاهد نباشیم. به علاوه D۷۰۰ اونقدر دوربین خوبی‌ هست که عملا دست نیکون برای بهبود اون تا حدودی بسته. اینجاست که آدم آرزو می‌کنه کاش کانون یه دوربین بهتر از D۷۰۰ داشت که انگیزه واسه نیکون ایجاد میشد تا با جایگزین D۷۰۰ همه رو به تحسین وا داره.
    Arash، A_Maddah، infinity و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خوب امیرجان نکته دقیقا اینه که به فرض دوربین فول فریم ۱۸ مگاپیکسل باشه این سنسور در وضعیت برش dx ۱۴ مگاپیکسل نمی‌شه.

جانشین دی۳۰۰ به گمان من فول فریم نخواهد بود.
    نیکون بسیار روی کراپ ۱.۵ هزینه کرده و فکر اینکه پرچمدار DX دی ۷۰۰۰ باشه به نظر من دور از واقعیت خواهد بود.
    دوربینهای فول فریم راه خود را می‌روند و ممکن است فول فریم ارزان قیمتی هم تولید شود اما باید انتظار دوربینی با امکانات و بدنه‌ای بهتر از دی ۷۰۰۰ در فرمت DX داشته باشیم.

از تاپیک منحرف نشویم.
    Mashhadi Vahid، Amir Tavakoli، merdax و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 6 از 166 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین