صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 157
Like Tree326تشکر

موضوع: Nikon SB-700

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohem نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    بنده قصد تهیه این فلاش رو برای دوربین d5200 خودم دارم و کارم عکاسی پرتره در شب هست! البته قصدم اینه که نور این فلاش رو در شب از دیفیوزر رفلکتورم رد کنم!
    حالا چند تا سوال برام پیش اومده!
    توی نورسنچی مشکلی برام پیش نمید یعنی دوربین راحت میتونه نورسنجی کنه؟ کلا نورسنجی وقتی فلاش روی دوربین بسته میشه به چه شکلی انجام میشه؟
    من از لنتز 50 1.8g استفاده میکنم و میخوام در اکثر موارد از 1.8 استفاده کنم، با این فلاش مکشکلی واسم پیش نمیاد؟
    با تشکر
    درود،

دوست عزیز هیچ مشکلی نخواهید داشت. اسپید لایتها مد های متفاوتی دارند که یکی از این مدها TTL هست. به این صورت که قدرت فلاش بر اساس اطلاعات نورسنجی تنظیم میشه، هر چند که خودتونم می تونید اون رو تغییر بدید.
    mohem تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohem آواتار ها
    تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

دوست عزیز هیچ مشکلی نخواهید داشت. اسپید لایتها مد های متفاوتی دارند که یکی از این مدها TTL هست. به این صورت که قدرت فلاش بر اساس اطلاعات نورسنجی تنظیم میشه، هر چند که خودتونم می تونید اون رو تغییر بدید.
    ممنون از پاسختون
    فقط یه سوالی ک برام پیش اومده اینه که من معمولا حتی تو شب قبل از گرفتن عکس وایت بالانس رو با کارت خاکستری تنظیم میکنم ، با فلاش هم میشه تنظیمش کرد? چون گویا خود فلاش وایت بالانس رو تنظیم میکنه?
    ata_m3 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

ممنون از پاسختون
    فقط یه سوالی ک برام پیش اومده اینه که من معمولا حتی تو شب قبل از گرفتن عکس وایت بالانس رو با کارت خاکستری تنظیم میکنم ، با فلاش هم میشه تنظیمش کرد? چون گویا خود فلاش وایت بالانس رو تنظیم میکنه?
    خواهش می کنم من تا حالا نشنیده ام که خود فلاش وایت بالانس رو تنظیم کنه یعنی همچین گزینه ای نداره که قابل تنظیم باشه. تنها راه همون تعیین میزان وایت بالانس تو خود دوربین هست. شما اگه تو شب با کارت خاکستری هم وایت بالانستون رو تنظیم کنید، هیچ مشکلی در استفاده از فلاش نخواهید داشت، چرا که فلاش در این مورد تابع دستورات دوربین هست.
    mohem تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

تصور میکنم منظور از تنظیم وایت بالانس فلاش اول دمای ثابت نور فلاش در هر استفادست و اینکه این فلاش نصب فیلتر های رنگی همراهش رو سنس میکنه
    mohem تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    134

بله منظورم همین هست! این سیستم به چه شکلی عمل میکنه ایا مشکلی برای تنظیم با کارت خاکستری به وجود نمیاد?

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

درود

براي ايجاد وايت بالانس صحيح در استفاده از هرگونه فلاش،اعم از استديوئي و اسپيدلايت (SB 700) ، تنظيم وايت بالانس دوربين را روي حالت فلاش (نماد فلاش) قرار دهيد و نگران دماي رنگ عكسهايتان نباشيد.
    چون هنگام استفاده از فلاش آنچه كه در لايو ويوي دوربين از دماي رنگي كادر پيش رو ميبينيد، (بدون استفاده از ابزار اصلاح وايت بالانس) متفاوت با آن چيزي است كه ثبت ميشود.
    ميتوانيد امتحان كنيد و نتيجه را ببينيد.

موفق باشيد
    ata_m3 و mohem تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

تشکر کرده
    5142

بله منظورم همین هست! این سیستم به چه شکلی عمل میکنه ایا مشکلی برای تنظیم با کارت خاکستری به وجود نمیاد?
    در پاسخ به دوستمون sam32 بله. معمولا فیلترهای رنگی برای اصلاح وایت بالانس هستند که یکیش به رنگ سبز و اون یکی به رنگ نارنجی هست. از این فیلترها که جلوی نور خروجی فلاش قرار میدهند برای اصلاح وایت بالانس در محیطهایی که دارای نور لامپهای تنگستن و فلورسنت هستند، استفاده میشوند. این فیلترها کانکتورهایی که دارند که فلاش به وسیله اونها متوجه میشه که چه فیلتری رو نصب کردید و فرمان لازم رو به دوربین ارسال میکنه و وایت بالانس بر اساس اطلاعات فلاش تنظیم میشه. این کانکتورها دقیقا باید در محل خودشون بر روی فلاش قرار بگیرند تا ارتباط برقرار بشه. در کل از این فیلترها برای خنثی کردن ته رنگ بوجود آمده از لامپهای تنگستن و فلورسنت استفاده میشه که حالا به تعبیری میشه گفت که وایت بالانس رو اصلاح میکنه.
    mohem تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    در پاسخ به دوستمون sam32 بله. معمولا فیلترهای رنگی برای اصلاح وایت بالانس هستند که یکیش به رنگ سبز و اون یکی به رنگ نارنجی هست. از این فیلترها که جلوی نور خروجی فلاش قرار میدهند برای اصلاح وایت بالانس در محیطهایی که دارای نور لامپهای تنگستن و فلورسنت هستند، استفاده میشوند. این فیلترها کانکتورهایی که دارند که فلاش به وسیله اونها متوجه میشه که چه فیلتری رو نصب کردید و فرمان لازم رو به دوربین ارسال میکنه و وایت بالانس بر اساس اطلاعات فلاش تنظیم میشه. این کانکتورها دقیقا باید در محل خودشون بر روی فلاش قرار بگیرند تا ارتباط برقرار بشه. در کل از این فیلترها برای خنثی کردن ته رنگ بوجود آمده از لامپهای تنگستن و فلورسنت استفاده میشه که حالا به تعبیری میشه گفت که وایت بالانس رو اصلاح میکنه.
    جناب عطا عزيز

جسارتا
    تا اونجا كه مطلعم و تجربه كار با اين فلاش رو دارم، اين فيلترها براي ايجاد افكت رنگي بكار ميرن نه اصلاح وايت بالانس.
    اصلاح وايت بالانس در استفاده از فلاش اسپيدلايت به همون روشي هست كه بنده در مطلب بالا عرض كردم.

ارادتمند
    ata_m3 و mohem تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

تشکر کرده
    134

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad43 نمایش پست ها
    درود

براي ايجاد وايت بالانس صحيح در استفاده از هرگونه فلاش،اعم از استديوئي و اسپيدلايت (SB 700) ، تنظيم وايت بالانس دوربين را روي حالت فلاش (نماد فلاش) قرار دهيد و نگران دماي رنگ عكسهايتان نباشيد.
    چون هنگام استفاده از فلاش آنچه كه در لايو ويوي دوربين از دماي رنگي كادر پيش رو ميبينيد، (بدون استفاده از ابزار اصلاح وايت بالانس) متفاوت با آن چيزي است كه ثبت ميشود.
    ميتوانيد امتحان كنيد و نتيجه را ببينيد.

موفق باشيد
    ممنونم
    یعنی لازم نیست برای تنظیم وایت بالانس یک بار با فلاش از کارت خاکستری عکس بگیرم?!

تشکر کرده
    1203

ممنونم
    یعنی لازم نیست برای تنظیم وایت بالانس یک بار با فلاش از کارت خاکستری عکس بگیرم?!
    از نظر بنده ، خير نيازي نيست.
    اوايل كار با فلاش و بدون فلاش ، با تنظيم وايت بالانس و نبود دماي رنگي صحيح در عكسهاي ثبت شده مشكل داشتم.
    نكته كليدي كه از دوستان و مطالعات خودم آموختم اين بود كه در مورد استفاده از فلاشها (اعم از اسپيد لايت و استديوئي) گزينه فلاش را بر روي دوربين انتخاب كنم كه بدون شك بهترين دماي رنگي را ثبت مي نمايد.
    در موارد بدون فلاش ، دوربين را در حالت ‪life view‬‏ قرار داده و با انتخاب گزينه هاي وايت بالانس نزديكترين دماي رنگي را براي كادرتان انتخاب كنيد و سپس عكس بگيريد.
    اگر تصوير ثبت شده به آنچه پيش رو داريد نزديك بود ، انتخاب وايت بالانس صحيحي داشته ايد . بتدريج چشم شما عادت به درست ديدن دماي رنگي موضوعات مورد عكاسي ميكند.
    در حالت عادي چشم ما از حافظه مان در ديدن و تحليل تصاوير استفاده ميكند كه همين امر باعث اشتباه در تشخيص و انتخاب صحيح دماي رنگي در اوايل آشنائي با عكاسي ميشود.
    موفق باشيد
    kiavashabtahi، ata_m3 و mohem تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین