صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree77تشکر

موضوع: مقایسه لنز 70-200 و 15-85

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

من هر دو ورژن 70-200 F4 با لرزه گیر را داشته ام از نظر شارپنس هر دو بسیار شارپ هستند اما در Resolution های بالاتر از 10MP و فول فریم ها میتوان تفاوت شارپنس را مشاهده کرد
    از نظر لرزه گیر هم در روز به هیچ وجه با F4 مشکلی نداشتم اما در نور کم بدون فلاش و یا سه پایه عملا عکس گرفتن با این لنز تعطیل و خداحافظی است .
    اما در مورد 15-85 بنظرم جایگزین خوبی برای 70-200 دار های کراپ1 دار است ؟! درسا است که رنج 85 15mm فاصله کانونی مشترک بین دو لنز می اندازد اما در حقیقت در صورت داشتن هر دو لنز شما فاصله کانونی 70mm تا 85mm را در هر دو لنز مشترک دارید و بنظرم این فاصله کانونی بسیار ارزشمند است و دیگر اینکه لنز ها معمولا در انتهای فاصله کانونی خود دچار مشکلاتی میشود که یکی از انها از دست رفتن شارپنس است که با داشتن 70-200 مشکل بر طرف خواهد شد .
    mohamad.k و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

دوستان محترم سلام.
    سوال این تاپیک برای من هم مطرح بود و میتونم توضیح بدم چطور ممکنه دو تا لنزی که ظاهرا با هم هیچ وجه تشابهی ندارن مورد مقایسه قرار بدیم
    قطعا این سوال رو کسی میپرسه که دوربین داره و هر دوربینی هم یه لنز کیت داره که رنج های پایین تر رو پوشش میده (ولو با کیفیت معمولی).
    الان این دوستمون میخواد یه حرکت جدید اقتصادی_هنری بکنه و لنز بالاتری بخره.
    اگه من جای ایشون بودم همون 70-200 رو میگرفتم چون اولا به فاصله کانونی پایینتر احتیاج ندارن(چون کیت دارن)و ثانیا نمیشه از وسوسه خرید یه لنز L با نوار قرمز معروف و عاشق کشش گذشت.
    پس چرا باید بخاطر 50 تومن تفاوت قیمت بره یه 15-85 بگیره که دامنه خیلی متفاوتی با کیت خودش نداره؟
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها

پس چرا باید بخاطر 50 تومن تفاوت قیمت بره یه 15-85 بگیره که دامنه خیلی متفاوتی با کیت خودش نداره؟
    برای اینکه اگر این دوستمون علاقه زیادی به عکاسی منظره داشته باشند (مثل خود بنده) با لنز کیت عکسهای شارپ و با کیفیتی نخواهند داشت و دیگه به قول شما اون لنز سری L با نوار قرمز معروف و عاشق کشش جوابگوی کارشون نخواهد بود:biggrin:
    Farid-Gh، M. Beyrami و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

با سلام به خدمت تمامی دوستان

و با عرض تشکر به خاطر راهنمایی های خوب تان بالاخره دیروز بنا به فرمایش و راهنمای های شما اساتید و دوستان محترم یک لنز 85-15 خریدم و از فروشنده یک فیلتر پلاریزه با مارک هایدا هم گرفتم می خاستم بدانم همان فیلتر پلاریزه برایش کافی است یا یک عدد فیلتر یو وی هم بگیرم و بنا به مکان مورد استفاه از فیلتر پلاریزه استفاده کنم در کل کدام بهتر است
    روی لنز بماند .

با تشکر فراوان : محمد کریمی
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    با سلام به خدمت تمامی دوستان

و با عرض تشکر به خاطر راهنمایی های خوب تان بالاخره دیروز بنا به فرمایش و راهنمای های شما اساتید و دوستان محترم یک لنز 85-15 خریدم و از فروشنده یک فیلتر پلاریزه با مارک هایدا هم گرفتم می خاستم بدانم همان فیلتر پلاریزه برایش کافی است یا یک عدد فیلتر یو وی هم بگیرم و بنا به مکان مورد استفاه از فیلتر پلاریزه استفاده کنم در کل کدام بهتر است
    روی لنز بماند .

با تشکر فراوان : محمد کریمی
    جناب کریمی
    جای مناسبی البته این پست را نزدی و بهتر است در بخش فیلترها آنرا دنبال کنی.
    نادر مسلمی

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3