صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31
Like Tree152تشکر

موضوع: SIGMA SD1

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

Cameras will available from the end of June at a price of $9,700 in the US and £6,199.99 (inc VAT) in the UK.
    چه قیمتی!
    فک کنم کسانی که سیگما داشتن کل سیستمشون رو بفروشن برن سراغ برند دیگه براشون ارزون تر در میاد 2 تا لنز هم اضافه تر میتونن بخرن !!
    S.M.Shamsi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه S.M.Shamsi آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    چه قیمتی!
    فک کنم کسانی که سیگما داشتن کل سیستمشون رو بفروشن برن سراغ برند دیگه براشون ارزون تر در میاد 2 تا لنز هم اضافه تر میتونن بخرن !!
    كلا خيلي از داراندگان سيگما را با اين قيمت عجيب شوكه كرد تمامي تخمين ها چيزي حدود2300 دلار دور مي زند و يك دفعه...
    و مطمئن هستم با اين قيمت جايگاهي براي رقابت نخواهد داشت
    Anoosh-Em و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

قیمتش خیلی عجیبه!!!!!!!
    اگر اشتباه نشده باشه ، پس مدیران سیگما دیوانه شدند.
    آخه با وجود مدیوم فرمت پنتاکس دیگه کی میره اینو بخره!
    Anoosh-Em و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط diamont نمایش پست ها
    قیمتش خیلی عجیبه!!!!!!!
    اگر اشتباه نشده باشه ، پس مدیران سیگما دیوانه شدند.
    آخه با وجود مدیوم فرمت پنتاکس دیگه کی میره اینو بخره!

به نظر من Sigma با این قیمت فضایی برای یک دوربین 15MP که با interpolation عکس 45MP تولید میکند، خود را از بازار دوربین های دیجیتال کنار کشید.

البته این نظر شخصی من هست. و صد البته که مدیران Sigma هم افراد کم تجربه ای نیستند و پشت این تصمیم گیری هدفی بوده است. اما اینکه روی این قیمت چقدر پافشاری کنند جای سوال داد. این دوربین مطمئنا target market بسیار محدودی خواهد داشت و شاهد کوچ تعداد زیادی از کاربران Sigma به brand های دیگر خواهیم بود.

اصلا در این forum دوستی هست که دوربین Sigma داشته باشد ؟؟
    Kaveh Ghobadi، S.M.Shamsi، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه S.M.Shamsi آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

درود
    در مورد قيمت گذاري كه سيگما يد بيضايي دارد بعد از مدتي با يك چهارم قيمت اوليه به فروش مي رسد
    در فروم هم اقاي صفاتاج با اي دي Mory دوربين سيگما SD10 دارند
    Daruosha، persian.boy و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    ریویوی dp از SD1 :
    http://www.dpreview.com/previews/sigmasd1/
    درباره ی قیمتش گفته :

The first thing to be addressed has to be the price, and let's not dance around this: the SD1 is eye-wateringly expensive. Even with Sigma listing lens kits for pre-order at significantly below its own suggested price for the body alone, it's still a hugely expensive piece of kit. The company is talking in terms of the SD1 being a portable alternative to medium format cameras (which may not be entirely unfair, as the sensor has the potential to produce resolution similar to a 30MP Bayer-type sensor). Ultimately, the entire research and development cost of the sensor has to be recouped from the number of cameras the company expects to sell and, sadly, the MSRP suggests that Sigma only expects to sell medium format quantities.

You could, of course, argue that it might sell twice as many if it sold them for half the cost, but that isn't the tactic Sigma has chosen. To look at it another way, the company has decided it has a better chance of charging a premium over Nikon D3X money and selling a handful of cameras, rather than charging the D300 price-tag many existing users were hoping for and have to sell mass-market volumes. It doesn't make sense to dwell much further on this decision, no matter how self-fulfilling it seems. Instead we'll take a look at the camera, what it offers and how it behaves.
    S.M.Shamsi و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

Sigma SD1 Review

Including Comparisons with
    Pentax 645D / Leica M9 / Sony A900 / Sony A55

sd1.jpg

Kaveh Ghobadi، ashkan 78، mreza1001 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به نظر من Sigma با این قیمت فضایی برای یک دوربین 15MP که با interpolation عکس 45MP تولید میکند، خود را از بازار دوربین های دیجیتال کنار کشید.

البته این نظر شخصی من هست. و صد البته که مدیران Sigma هم افراد کم تجربه ای نیستند و پشت این تصمیم گیری هدفی بوده است. اما اینکه روی این قیمت چقدر پافشاری کنند جای سوال داد. این دوربین مطمئنا target market بسیار محدودی خواهد داشت و شاهد کوچ تعداد زیادی از کاربران Sigma به brand های دیگر خواهیم بود.

اصلا در این forum دوستی هست که دوربین Sigma داشته باشد ؟؟
    راستش کمی عجیب است که شما اینطور فکر می کیند. یادم هست که در تاپیک دیگری هم از شکست پنتاکس خبرداده بودید. پس تا اینجا سیگما و پنتاکس شکست خوردند و منتظر می شویم ببینیم دیگه کدام برند دوربین گران تولید می کند . . .

از شوخی گذشته سیگما کاربران محدودی برای دوربین های خودش داشت که قطعاً انتظارات خاصی از دوربینشان دارند وگرنه کنون و نیکون می خریدند. الان هم محدود می مانند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    راستش کمی عجیب است که شما اینطور فکر می کیند. یادم هست که در تاپیک دیگری هم از شکست پنتاکس خبرداده بودید. پس تا اینجا سیگما و پنتاکس شکست خوردند و منتظر می شویم ببینیم دیگه کدام برند دوربین گران تولید می کند . . . از شوخی گذشته سیگما کاربران محدودی برای دوربین های خودش داشت که قطعاً انتظارات خاصی از دوربینشان دارند وگرنه کنون و نیکون می خریدند. الان هم محدود می مانند.
    دوست عزیزم، به تظر می رسد که در انتقال منظور خود کمی ضعیف عمل کرده ام:

هر محصولی در هنگام طراحی و تولید، بخشی از بازار مصرف را هدف قرار داده و بر اساس هزینه های تمام شده و توان خرید بازار هدف، قیمت آن تعین می گردد. به طور مثال Hasselblad H4D-50 قیمتی حدود 30،000 دلار دارد. اما به نظر من دوربین گرانی نیست! چون قشر مصرف کننده این دوربین (که عکاسان حرفه ای صنعتی و studio) می باشند، به راحتی از پس هزینه های آن (لنز و سایر لوازم جانبی) بر می آیند و از طرفی بابت پولی که پرداخت می کنند ، یک کالای تمام عیار مطابق با نیاز های حرفه ای خود دریافت می کنند و نگران سرمایه گذاری روی چنین سیستمی نخواهند بود.
    خدمات پس از فروش حرفه ای (منطبق با کلاس حرفه ای و ...)، تنوع لوازم جانبی، اطمینان از upgrade مناسب در آینده و ... عواملی هستند تا قشری که نیاز به این سیستم دارند، بدون شک آن را بخرند و البته در مدت کوتاهی هم به راحتی هزینه متحمل شده را از همین راه دوباره recover می کنند.

مثال بالا در مورد خیلی از دوربین های دیگر در brand های دیگر صدق می کند و هرگاه قیمت گذاری بر اساس ارزش کالای تولید شده و قدرت خرید بازار هدف بوده است، فروش محصول تضمین شده است. Canon EF 70-200 F/2.8L IS II از نسخه قبلی قیمت بیشتری داست! اما هیچ کس نه تنها اعتراض نکرد، بلکه Canon برای مدتی نتوانست پاسخگوی demand بازار باشد! (وقتی لنز release شد، من پیش خودم گفتم که فروش زیادی نخواهد داشت! چون خیلی گران است!!! اما خلاف این نظریه کاملا برایم ثابت شد).

با این مقدمه میرویم سراغ دوربین Sigma SD1 : تنوع لوازم جانبی برای این دوربین چقدر است؟؟ لنز های Sigma (با کنترل کیفیتی بسیار ضعیفی که به آن مشهور هستند)؛ یک عدد flash که در نورسنجی TTL فوق العاده ضعیف عمل میکند و کیفیت ساخت بسیار پائینی دارد و چند تای دیگر که همگی در گروه بی کیفیت ترین محصولات همرده و رقیب قرار دارند! کدام عکاس حرفه ای (تاکید می کنم حرفه ای) حاضر است کل حرفه اش را روی چنین سیستمی بنا کند که نه آینده مشخصی دارد (معلوم نیست upgrade بعدی وجود داشته باشد یا خیر!) و نه کیفیت مناسی؛ و این قیمت مختص به بازار عکاسان حرفه است و نه منی که تازه دوربین خریدم ام و فکر می کنم دوربین یعنی فقط Nikon!

تعبیر شخصی من بر این است که بازار هدف این دوربین گروه عکاسانی هستند که این دوربین را به عنوان بدنه سوم یا چهارم (با داشتن یک سیستم دیگر) میخرند تا تنها از sensor آن استفاده کنند! یعنی مجبور هسند 3-2 تا لنز بخرند و از دوربین استفاده کنند و هرگز آن را به عنوان ابزار اصلی در حرفه خود نگاه نمی کنند. چرا؟ نه سرعت خوبی دارد! resolution اصلی آن تنها 15MP است و با interpolation به 45MP میرسد و خیلی از دلایل دیگر که می توانید آن را در سایت های DPReview و غیره مطالعه کنید.

این اشتباه قیمت گذاری به قدری جدی بود که خود مدیران Sigma هم به آن اعتراف کردند و سعی کردن با توضیح MSRP و .. آن را توجیح کنند و قول قیمت بائین تر را بدهند. در کرحله اول 2000$ کاهش قیمت و بعد با مرور زمان، کاهش قیمت ادامه پیدا می کند! Pentax هم که داستان دیگری است و تا چند سال آینده باید نام آن را در تاریخ در کنار minolta و ... جستجو کنیم (و همینطور دوربین های رنگارنگش).
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Wednesday 20 July 2011 در ساعت 20:58 دلیل: درخواست نگارنده
    S.M.Shamsi، M.Mobin، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بنده تا حدود زیادی با داریوش جان موافقم.

بخصوص کسانی که با دوربین های سیگما کار کرده اند ( خودم و داریوش را می دانم که کار کرده ایم ) یقینا اعتقاد دارند که سنسور های Foveon سنسور های خاصی هستند.از نظر رزلوشن یک آشغال به تمام معنا.بدون هیچ دیتیل و ... در آن زمان و با SD10 و SD14 حتی نمی توانست با دوربینی مثل کانن 350 از نظر رزلوشن برابری کند.

اما موارد جالبی هم داشتند.رنگ ها یک جور دیگر هستند و غنای رنگی بسیار واقعی است و به هیچ وجه به آبی یا قرمز متمایل نیست.

مهم ترین نکته اش که بنده به سمت اش رفتم قابلیت حذف کردن Low Pass Filter به راحتی باز و بستن لنز بود.بخصوص برای اینفرارد گرافی معرکه بود و هست.

اما یقینا به عنوان یک انتخاب حرفه ای بنده زیاد خوش بین نیستم.

سرنوشت پنتاکس را میبینیم.سیگما هم در دوربین ساختن آینده روشنی ( بخصوص با قیمت های عجیب اش ) ندارد.اما همیشه استثنا وجود دارد.
    Daruosha، S.M.Shamsi، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین