صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41
Like Tree31تشکر

موضوع: کدومشو بخرم؟ 18 - 135 یا 18 - 200 ؟

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی همه عزیزان.
    دیروز توفیق شد این لنز 18-135 رو از نزدیک و روی دوربین 7d یکی از دوستان زیارت و امتحان کنم.
    لنز بدی نبود ولی درکل تقریبا همون 18-55 خودم بود با یه هیکل درازتر و البته زشت تر (خصوصا وقت زوم). این رفیق ما هم ازش راضی نبود و حسرت 15-85 رو میخورد. فکر کنم دیگه جایی برای تردید برام نمونه و این یعنی پس انداز دوباره، سماق مکیدن دوباره، کلی وب گردی و دیدزدن سایتهای فروش و فروم دوباره و نهایتا بعد از چند ماه خرید یه 15-85.
    خدا ازتون نگذره که ما رو مجبور کردید لنز خوب بخریم
    تصميم خوبي است موفق باشي
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی همه عزیزان.
    دیروز توفیق شد این لنز 18-135 رو از نزدیک و روی دوربین 7d یکی از دوستان زیارت و امتحان کنم.
    لنز بدی نبود ولی درکل تقریبا همون 18-55 خودم بود با یه هیکل درازتر و البته زشت تر (خصوصا وقت زوم). این رفیق ما هم ازش راضی نبود و حسرت 15-85 رو میخورد. فکر کنم دیگه جایی برای تردید برام نمونه و این یعنی پس انداز دوباره، سماق مکیدن دوباره، کلی وب گردی و دیدزدن سایتهای فروش و فروم دوباره و نهایتا بعد از چند ماه خرید یه 15-85.
    خدا ازتون نگذره که ما رو مجبور کردید لنز خوب بخریم
    به نظر من اين كه بخواي در ررابطه با لنز 135_18 اينجوري فكر كني يه جور قياس مع الفارغه.بالاخره يه جاهايي مثل عكاسي مستنداجتماعي احتياج داري كه براي طبيعي نشون دادن سوژه و اينكه حالت خودش رواز دست نده از اين لنز استفاده كني خلاصه هر چيزيي جاي خودش احتياجه

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

سلام
    من میخوام یه دوربین 500D بخرم ولی تویه انتخاب لنز گیر کردم کارم خیلی حرفه ای نیست ولی زوم تقریبا برام مهم هست و نمیدونم همون لنز ۱۸-۵۵ رو خودش رو بگرم یا لنز بگیرم
    حالا اگر بخوام لنز بگیرم بین ۱۸-۱۳۵ و ۱۸-۲۰۰ موندم
    اگه بخوام ۱۳۵ بگیرم میگن یا باید دوربین رو با ۵۵ بگیری و بعد ۱۳۵ بگیری که خیلی گرون در میاد اگه بخوام مغازه دار میگه ۵۵ رو برمیداره و جاش ۱۳۵ میزاره و ماوتقاوتش رو میگیره اینطوری گارانتی نداره
    ولی ۲۰۰ کیتش هستش و میتونم اونو بگیرم البته قیمتش هم مهمه که با ۲۰۰ قیمتش میشه ۱۲۵۰ و با ۵۵ میشه ۷۴۰ با ۱۳۵ رو هم نمیدونم
    اگه میشه یه راهنمایی بکنید منو که خیلی گیر کردم
    می ارزه که ۲۰۰ بگیرم یا ۱۳۵
    یا بهتره بگم می ارزه که من به خاطر تله ۵۱۰ تومن بدم چون کارم معمولیه و برای خودم عکس میگیرم آیا این سه لنز فقط فرقشون تله تر بودن یا تو کیفیت یا موارد دیگه فرق دارن
    چون میگن که اصل دوربین لنزشو و اگه لنز بهتر باشه مهم تره تا اینکه دوربین بهتر باشه من مردد شدم
    وگرنه همون ۵۵ رو میگرفتم هر وقت پول اومد دستم یه دونه دیگه میگرفتم
    دلیل اصلی مردد بودنم هم اینه که نمیدونم به جز تله تر بودن چه فرقی با هم دارن
    راستی رنج هم اگه میشه یه توضیحی بدین که چیه چون نمیدونم چیه و توی این تاپیک در موردش خیلی صحبت شده

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بستگی داره که چه جور عکاسی مد نظرتون باشه.میتونید با همین لنز کیت(55-18)مدتی عکاسی کنید تا ببینید نیازتون چی هست.اما از بین اون دو لنز 200-18 رو من توصیه میکنم.کیفیت بهتر(نه خیلی)و رنج بهتر اون میتونه به انتخاب لنز در آینده هم بهتون کمک کنه.اگر مبلغ رو میتونید تهیه کنید 200-18 اگر هم نمیتونید 135-18 .منتها برای خرید دوربین هزینه های دیگه هم هست که باید با توجه به اونها حساب کتاب کنید...
    Arash068 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    بستگی داره که چه جور عکاسی مد نظرتون باشه.میتونید با همین لنز کیت(55-18)مدتی عکاسی کنید تا ببینید نیازتون چی هست.اما از بین اون دو لنز 200-18 رو من توصیه میکنم.کیفیت بهتر(نه خیلی)و رنج بهتر اون میتونه به انتخاب لنز در آینده هم بهتون کمک کنه.اگر مبلغ رو میتونید تهیه کنید 200-18 اگر هم نمیتونید 135-18 .منتها برای خرید دوربین هزینه های دیگه هم هست که باید با توجه به اونها حساب کتاب کنید...
    ممنون از راهنمایی تون میخوام بدونم که من با این کاربری معمولی (یعنی تقریبا هیچ روش و مد و موضوع خاصی برای عکاسی ندارم و از همه چی عکس میگیرم) می ارزه که من اینهمه پول پای لنز بدم یا نه
    اگه خیلی تو کیفیت فرقی ندارن من همون ۵۵ رو بگیرم
    راستی این رنج چیه؟

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

پیش فرض سلام

دوست عزیز آرش ابتدا به ساکن بهتر است در همین سایت سرچ کرده و مطالبی راجع به فواصل کانونی مطالعه بفرمایید . و فعلا دوربین را با همان 55-18 خریداری کنید تا نوع عکاسیتون نیازتون را مشخص کند . ولی اگر مایل باشید که یک رینج کارآمدی را فعلا برای خود تهیه فرمایید از آنجاییکه 55-18 فاصله کانونی واید تا نرمال را بهتون میدهد میتوانید یک 250-55 با قیمت 290 تومان ( که لنز خوبی هم میباشد ) به مجموعه خود اضافه کنید که نیاز شما را در فواصل تله فوتو زوم مرتفع کند .
    Arash068 تشکر می‌کند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

بدون شک لنز در کیفیت عکس بسیار تاثیر گذار است . اگر دنبال یک لنز همه کاره می گردید به نظر من 15-85 انتخاب بهتری است برایه شما ، البته من نوع عکاسی شما را نمی دانم چیست ولی کلا رنج تله واسه من که به صورت اماتوری و تفریحی عکاسی کردم خیلی کم کاربرد بود من یک 18-200 داشتم با یک 15-85 عوض کردم .
    Arash068 تشکر می‌کند.
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

البته همون طور که دوستمون گفتن میتونید با همین لنز کیت 250-55 رو هم به مجموعه اضافه کنید که به نسبت قیمت واقعا لنز خوبی هست.منتها با 200-18 دیگه دردسرهای تعویض لنز رو نخواهید داشت.من فکر میکنم برای شروع(وقتی که برای خودتون هم دقیقا مشخص نیست به چه سبکی علاقه مندید) فاصله کانونی گسترده بهتر هست(چه بهتر که کمتر هم هزینه بشه) وقتی کار رو شروع کردید با علاقتون و فواصل کانونی مورد نیازش آشنا میشید و انتخاب های بعدی رو با اگاهی کامل انجام خواهید داد.
    در آخر اینکه توصیه دوستمون راجع به مطالعه بیشتر رو حتما به انجام برسونید.
    Arash068، Asri و shabro تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

کاملا حق با شماست جناب احمدی . فقط با خرید 200-18 50 میلیمتر را از دست میدهند و احتمالا 150 تومان هم باید بیشتر شارژ کنند . مضاف بر اینکه به هر حال در عکاسی باید با دردسرهای تعویض لنز مواجه شوند .
    lamagra و Arash068 تشکر می‌کنند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

سلام دوستان
    بنده یه اماتورم و تو نظرم هست که یه دوربین 550d کنون بگیرم و چیزی که برام مد نظر هست اینه که با کیت لنز 18-55 اون تا چه حد میشه عمق میدان رو با این لنز کم کرد یا بهتره بگم سوژرو از پشت زمینه جدا کرد حالا با توجه به نیاز من و محدودیت مالی بنده همینطور اماتور بودن بنده (و بیشتر برای عکاسی ایندور) چه لنزی رو دوستان پیشنهاد میکنن ایا همین 18-55 کارمو راه میندازه یا باید دنبال لنز با تله بیشتر یا دیافراگم بازتر بگیر ممنون میشم اگه کاملا در این مورد بندرو راهنمایی کیند

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین