صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 119 , از مجموع 119
Like Tree438تشکر

موضوع: لنز مناسب برای عکاسی حیات وحش

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام

١٠٠-٤٠٠ جديد گزينه فوق العاده اي است. به خصوص اينكه با 7dII هم با تله كانورتور ١.٤ نتيجه بسيار خوب است. در مورد ١٥٠-٦٠٠ تأمرون چيزي كه من ديده ام تا فوكال ٤٠٠ پا به پاي ١٠٠-٤٠٠ قديمي پيش مي رود. اما در بالآي ٤٠٠ افت مي كند. اگر بودجه شما به ١٠٠-٤٠٠ جديد نمي رسد، ٤٠٠ فيكس كنون گزينه فوق العاده اي از نظر كيفيت نسبت به قيمت است. ضمنا وزن و ابعاد بسيار خوبي دارد. به خصوص براي عكاسي روي دست و عكاسي از پرندگان در حال پرواز. در مورد فاصله همه چيز بستگي به شرايط و تكنيكهايي كه براي نزديك شدن به سوژه استفاده مي كنيد، دارد. بعضي وقتها در كومه يا در درون آب، ٤٠٠ ميلي متر هم زياد است. اما در حالت عادي اگر بخواهيد به سوژه نزديك شويد، براي همان سوژه و دامنه ترس آن ٨٠٠ ميلي متر هم ناكافي باشد.
    قیمت 400 فیکس در بازار حدود 5 تومن بایستی باشه درسته؟ اگر این لنز رو تهیه کنم دیگه قادر به خرید اکستندر بخاطر بودجم نیستم , از نظر وزن و اندازه که بسیار مناسبه اما عدم وجود لرزشگیر رو عکاسی با دست تاثیر بدی نمیزاره؟ البته هم جنس هم وزن و ابعاد و هم شارپنس این لنز وسوسه ام میکنه دایما به همین دلیل هم پرسیدم چند درصد به فوکال های بالای 400 ممکن هست احتیاج باشه . بازم گیج شدم :D
    msh2200 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

هیچ تله کانورتور روی 100 ماکرو نصب نمیشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام

در مور چند پست اخير... و تله كانورتورها

١-تله كانورتورها براي بعضي لنزها قابليت استفاده دارند. مثلا ١٠٠ ماكروي كنون قابليت اتصال تله كانورتور كنون را ندارد. در برند كنون لنزهاي فيكس با قابليت نصب tc از 135l و لنزهاي زوم از ٧٠-٢٠٠ ها شروع مي شوند. توجه كنيد كه داستان قابليت نصب تله كانورتور با اتوفكوس آن دو داستان متفاوت است. مثلا ٧٠-٢٠٠ اف ٤ معمولي هم قابليت نصب تله كانورتور را دارد اما در حالت معمولي با 2xtc بر روي 7d اتوفكوس نمي دهد. يا ١٥٠-٥٠٠ سيگما قابليت نصب هر دو تله كانورتور سيگما را دارد. اما در حالت عادي با هيچ بدنه اي اتوفكوس نداريد

٢-در كنون سري هاي 1d و 1ds و 5d3 و 7d2 قابليت اتو فكوس تك نقطه مركزي در f8 دارند و بقيه f5.6. يعني شما ابتدأ پس از نصب tc يا tcها (به صورت استك) شما بايد ابتدأ مشخصات لنز جديد حاصلة را تعيين كنيد. مثلا 300f2.8 كنون با يك 2xtc يا دو عدد 1.4xtc استك شده تبديل به يك 600f5.6 مي شود كه روي هر بدنه كنون قابليت اتوفكوس دارد. اما اگر به جاي 300f2.8 لنز 300f4 داشتيم، با تركيب ذكر شده لنز 600f8 حاصل مي شد كه صرفا با بدنه هاي پيش رفته تر (ذكر شده) قابليت اتوفكوس تك نقطه مركزي خواهد داشت. (البته كاري به سرعت اتوفكوس و افت كيفيت حاصله ندارم)

اما روشهاي مختلفي وجود دارد كه قانون f8 را مي توان دور زد. مثلا با چسب زدن پيت مشخصي در پشت تله كانورتور كه مانع گزارش ديافراگم به بدنه مي شود يا استفاده از تله كانورتور هايي مانند كنكو كه تركيب حاصله را به بدنه گزارش نمي كنند.

پي نوشت: چند وقت پيش با بهين عزيز لنز 600 تايپ 1 كنون را با 5d3 و 2xtcIII تست كرديم ولي نتوانستيم اتوفكوس بگيريم. (شايد تنظيمات خاصي بايد در دوربين انجام مي داديم كه ما نمي دانستيم) بر عكسش هم پيش آمده. فقط يك دفعه اصغر محمدي عزيز با ١٠٠-٤٠٠ و ١.٤ اتوفكوس گرفت و يك دفعه هم با بهزاد فراهانچي عزيز به صورت اتفاقي و اشتباهي يك جفت 2xtc (يكي تايپ ٢ و يكي تايپ ٣) را بر روي 400f2.8 بستيم. اتوفكوس با سرعت خيلي كم كار مي كرد اما contrast decection انجام نمي گرفت. (بادي 7d)

كاربر آشنا naseh آواتار ها
    تشکر کرده
    80

دوستان سلام....ببخشید رابطه لنزهای ماکرو با پرنده گرافی چطوریه ؟....منظورم اینه من فکر میکردم ماکرو فقط برای حشرات و اجسام کوچک خوبه....اما جدیدن خوندم که برای پرنده گرافی خیلی خوبه... نظر شما چیه ؟....چه ماکرویی با چه فوکالی....ممنون.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط naseh نمایش پست ها
    دوستان سلام....ببخشید رابطه لنزهای ماکرو با پرنده گرافی چطوریه ؟....منظورم اینه من فکر میکردم ماکرو فقط برای حشرات و اجسام کوچک خوبه....اما جدیدن خوندم که برای پرنده گرافی خیلی خوبه... نظر شما چیه ؟....چه ماکرویی با چه فوکالی....ممنون.
    سلام
    لنزهای ماکرو شارپنس بسیار بالائی دارند ولی بیشترین فاصله کانونی لنزهای ماکرو تا جائی که می دانم 180 م م (و لنز قدیمی 200 م م نیکون) است که برای عکاسی از پرندگان کوتاه است.
    ارادت
    Majix، hosseinhmj، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ebadi360 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام دوستان
    عکاسی رو تازه شروع کردم.. دلم می خواد هم عکاسی طبیعت و هم پرتره رو امتحان کنم
    مشکل من الان تو خرید لنز هستش
    تا الان لنزهایی که گرفتم اصلا راضی کننده نبود و شارپ خوبی رو بهم نمی دن
    کسایی که تجربه دارن تا مبلغ 2 میلیون چه لنزی رو معرفی می کنند
    سرعت بالا و نداشتن صدا برام تو اولویت قرار داره ؟

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadi360 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عکاسی رو تازه شروع کردم.. دلم می خواد هم عکاسی طبیعت و هم پرتره رو امتحان کنم
    مشکل من الان تو خرید لنز هستش
    تا الان لنزهایی که گرفتم اصلا راضی کننده نبود و شارپ خوبی رو بهم نمی دن
    کسایی که تجربه دارن تا مبلغ 2 میلیون چه لنزی رو معرفی می کنند
    سرعت بالا و نداشتن صدا برام تو اولویت قرار داره ؟
    الان اين پرتره و طبيعت شما چه ربطي به حيات وحش داره ؟!
    K_NMT، lamagra، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ebadi360 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    الان اين پرتره و طبيعت شما چه ربطي به حيات وحش داره ؟!
    الان دقیقا مطلب شما چه ربطی به مطلب من داره؟!

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadi360 نمایش پست ها
    الان دقیقا مطلب شما چه ربطی به مطلب من داره؟!
    ضمن سلام و خیر مقدم به شما دوست عزیز
    منظور جناب آقای نژادی این بود که سوال مربوط به انتخاب لنز برای پرتره و طبیعت را باید در تاپیک مربوط به خودش مطرح کنید.
    هر وقت برای انتخاب لنز برای حیات وحش سوال داشتین میتونید اینجا مطرحش کنید.

رعایت قوانین فروم برای جلوگیری از بی نظمی و پراکندگی مطالب بوده و رعایت آنها به سود کاربران فروم هستش.

به امید موفقیت روز افزون شما دوست عزیز
    NASSIRI4080، Mehrdad-PL، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

سلام دوسان
    مخواستم بدونم کیفیت تصویر و خروجی دو لنز canon 400mm f 5.6 و canon 100-400 Mk II نسبت به هم چطوری هست و یک سوال دیگه اینکه لرزشگیر لنز ۱۰۰-۴۰۰ چطور عملکردی داره و از این نظر نسبت به لنز ۴۰۰ تا چه حد دست بالا رو داره؟ ...دوستانی که با این لنزها کار کردن لطفا تجربشون رو به اشتراک بگذارن

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12