صفحه 1 از 13 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 128
Like Tree331تشکر

موضوع: خرید از ebay و ساير سايت هاي خارجي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پیش فرض خرید از ebay و ساير سايت هاي خارجي

در ebay یه سری پك هست برایd400 canon با چند لنز و تجهیزات اضافه !
    خواستم ببینم اینا قابل اطمینان هستند یانه؟همچنین قیمتاش خیلی بااینجا فرق داره ی انه منظورم اینه که به صرفه هست که ار اونجا بخرم؟؟ یه سری از نمون هاش اینجاس.
    http://search.ebay.com/search/search...non&category0=
    AQUARIUS تشکر می‌کند.

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

پیش فرض پاسخ: خرید از ebay

نقل قول نوشته اصلی توسط palmini نمایش پست ها
    در ebay یه سری پك هست برایd400 canon با چند لنز و تجهیزات اضافه !
    خواستم ببینم اینا قابل اطمینان هستند یانه؟همچنین قیمتاش خیلی بااینجا فرق داره ی انه منظورم اینه که به صرفه هست که ار اونجا بخرم؟؟ یه سری از نمون هاش اینجاس.
    http://search.ebay.com/search/search...non&category0=
    سلام دوست عزیز

من 10 سالی هست که در این دیار کفر (بخوانید آمریکا) زندگی میکنم و چند بار خرید و فروشی هم روی این سایت معروف کرده ام. ولی این را بخاطر بسپار که بیشتر رد و بدل ها و خرید و فروشهای روی ای بی مشکلاتی دارند که شاید در حوصله این جا نگنجد. برایت چند نمونه مثال میزنم

سوال:
    جنسی کلی زیر قیمت روی ای بی به فروش میرسد، ولی چرا؟

جواب:
    1. جنس دزدی است و فروشنده آقا دزده و برای او هر چی بفروشد منفعت است. در این زمینه اگر بعدا معلوم شود که جنس دزدی بوده شما و فروشنده مورد تعقیب پلیس فدرال قرار خواهید گرفت و به قول معروف "خر بیار باقالی بار کن"

2. جنس مرجوعی است و توسط کارخانه تمیز شده و کسی آن را خریده است (Refurbished) و آن را با کلی زیر قیمت میفروشد که این جنس شاید مثل جنس نو باشد ولی نو نیست.

3. جنسی در کار نیست! من در تلویزیون دادگاهی را نگاه میکردم که فورشنده بعد از اینکه خریدار نگون بخت یک تلفن همراه را خریده بود بعد از مدتی فقط عکس آن را در پست دریافت کرده بود. و فروشنده میگفت که من با خط بسیار ریز نوشته بودم که این قیمت برای عکس جنس است نه خود جنس.

4. گاهی بعضی از فروشندگان جنسهای تولید شده برای بازارهای دیگر را که ضمانتی ندارند را با نام جنس برای بازارهای آمریکا میفروشند به این گونه اجناس "بازار خاکستری" یا به انگلیسی (Gray Market) میگویند که اگر بعد از فروش مشکلی پیدا کرد هیچ کس جوابگو نیست.

5. فروشندگان و خریداران بی شماری روی ای بی از کشورهای نیجریه و غرب آفریقا و روسیه هستند که جنسی را با دوز و کلک میفروشند و لی هرگز پست نمیکنند، زیرا که اصلا جنسی در کار نیست. شما که پول آن را داده اید و اگر خوش شانس باشید توسط ای بی و بیمه بعد از دوندگی های بیشمار شاید بتوانید پول خود را از بیمه بگیرید. این افراد به دلیل خارجی بودن قانون آمریکا شامل حالشان نمیشود. من خودم یک بار قربانی این نوع کلاه برداری بوده ام که خوشبختانه بیمه جبران کرد.

نتیجه گیری:
    و حالا سوال اینجاست که ای بی پس به چه درد میخورد؟ ای بی معمولا برای فروش اجناس ارزان قیمت دست دومی که شاید در بازار گیر نیاید و یا فروش اجناس دست دوم خودتان بسیار عالی است ولی باید تمام حواستان را جمع کنید.

به عنوان مثال من دوربینی داشتم و برای فروش دوبار روی ای بی گذاشتم ولی هر بار خریدار یک کلاه بردار بود و هیچ وقت پول جنس را نمیداد و من اگر نمیدانستم و تجربه نداشتم جنس را میفرستادم و اونیز به ریش من میخندید.

خلاصه بگویم که اگر در آمریکا زندگی نمیکنی و پول باد آورده و صبر و شکیبایی فراوان نداری از خرید اجناس گرانقیمت و حساسی چون دوربین روی ای بی خودداری کن. چون وقتی که کار از کار گذشته است دیگر برای افسوس خوردن خیلی دیر میباشد.

من بیشتر برای خرید و فروش روی آمازون کار میکنم که سیستم محکمی دارد و هر گز سرتان کلاه نخواهد رفت ولی قیمتهایی مثل ای بی روی آن نخواهید دید.

آمریکایی ها ضربالمثلی دارند که میگوید:

It's too good to be true

یعنی این که "اگر موقعیت اینقدر خوب باشد (از نظر قیمت یا هر چیز دیگر) این موقعیت واقعی نیست.

امیدورام دچار اشتباه نشوی.
    ویرایش توسط amir5831 : Tuesday 28 August 2007 در ساعت 22:16
    حسام، Babak Borhani، bf  و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد salman آواتار ها
    تشکر کرده
    47

خدا رو شكر مطلبت رو دیدم امیر جان! چند بار وسوسه شدم كه از eBay خرید کنم ... ممنون از توضیح مفصلت.

راستی خود سایت هیچ دخالتی در معامله نداره؟؟
    AQUARIUS تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط salman نمایش پست ها
    خدا رو شكر مطلبت رو دیدم امیر جان! چند بار وسوسه شدم كه از eBay خرید کنم ... ممنون از توضیح مفصلت.

راستی خود سایت هیچ دخالتی در معامله نداره؟؟

دخالت چندانی ندارند، فقط مبلغی از فروشنده و خریدار بابت این اجناس میگیرد. برای همین ای بی یکی از 100 شرکت بزرگ دنیاست. صاحب ایرانیش عشق دنیا را میبرد.
    yaghoobi، AQUARIUS، Mazy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

امير عزيز اطلاعات خوبي دارند و همواره براي راهنمايي دوستان فروم وقت مي گذارند كه جداً جاي تشكر دارد. بنده هم قبلاً از راهنمايي ايشان جهت خريد از آمازون بهره مند شدم. ممنونم از امير عزيز.
    amir5831، mreza1001، AQUARIUS و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    امير عزيز اطلاعات خوبي دارند و همواره براي راهنمايي دوستان فروم وقت مي گذارند كه جداً جاي تشكر دارد. بنده هم قبلاً از راهنمايي ايشان جهت خريد از آمازون بهره مند شدم. ممنونم از امير عزيز.
    خواهش میکنم. چوب کاری نفرمایید.
    AQUARIUS تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض قیمت های سایت bestpricecameras

سلام..ببخشید من جند وقته می خوام یه دوربین slr بخرم. جند ماه پیش به سایت bestpricecameras.com برخوردم که قیمت های دوربین هاش به شدت پایینه مثلا 40d رو میده 549 دلار 400d رو میده 319 دلار a350 رو میده 519 و بقیشم خودتون ببینی.د البته فقط دوربین های slr با دوربینای فیلبرداریش ارزونه و لنزاش گرونه .
    حالا می خواستم بدونم کسی اطلاعات درباره این سایت داره که ما به دادشمون بگیم بخره واسمون! به نظر سایت معتبری میاد قیمتاش واقعا وسوسه انگیزه !
    AQUARIUS تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

برای خرید از سایت ebay دوستان وقتی محصولی رو انتخاب میکنن کافیه به مشخصات فروشنده جنس توجه کنن . سایت ebay بر پایه نظرات خریداران به هر فروشنده امتیاز میده که بعضی از فروشنده ها به خاطر امتیاز بالایی که جمع کردن به تاپ سلر بودن تبدیل شدن و برای مثال زیر نام فروشنده نوشته شده 98 درصد رای مثبت و تایید از خریداران . حالا وقتی فروشنده ای حدود 50 هزار تا خریدار داشته و در طی مدت زمان طولانی بر اساس نوع فروش و خدماتش تاپ سلر شده و از این راه مشتری ها و اعتبار خوبی رو بدست آورده به نظرم خیلی احمقانه هست که بیاد به خاطر یه جنس 100 دلاری یا 500 دلاری منافعی رو که از این راه بدست میاره به خطر بندازه . وقتی جنسی رو انتخاب میکنید حتی میتونید روی اون درصد رای مثبت فروشنده کلیک کنید و نظرات خریداران و مشکلات یا انتقاد یا تاییداتی رو که نسبت به فروشنده داشتن مشاهده کنید .
    خیلی همه نباید به این نوع سایت ها به دیده منفی نگاه کرد چون روش مند و بر اساس قوانین بازار تجارت پایه ریزی شدن و مثل کشور ما بی در و پیکر نیستن که هرکسی هر طوری بخواد رفتار کنه .
    Persian، yaghoobi، J U N I P E R و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

خیلی همه نباید به این نوع سایت ها به دیده منفی نگاه کرد چون روش مند و بر اساس قوانین بازار تجارت پایه ریزی شدن و مثل کشور ما بی در و پیکر نیستن که هرکسی هر طوری بخواد رفتار کنه .
    دوست عزیز شما هم اینقدر خوش بین نباشید.
    این سیستم امتیاز بندی و ... هم بیشتر از اینکه میزان اعتبار رو نشون بده میزان بی اعتباری رو نشون میده. به این معنی که فروشنده هایی که امتیاز پایین دارند ( در مورد e-bay پایین یعنی زیر 99% ) کلا قابل اعتماد نیستند. اونایی که امتیاز بالا دارند هم باید خیلی با احتیاط ازشون خرید کنید.
    اینکه فکر کنید فقط توی ایران کلاهبردار پیدا میشه یه اشتباه بزرگه. همه جا کاهبردار پیدا میشه و توی اینترنت هم که هویت افراد معلوم نیست این گونه کلاهبردار ها تعدادشون خیلی بیشتره.

پی نوشت: شما این پست های زیر خاکی رو از کجا پیدا میکنید؟ این همه تاپیک فعال هست شما چرا رفتین سراغ این تاپیک که آخرین پستش مال 2 سال پیشه؟
    merdax، kiavash و sh_asian تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

با سلام
    می خواستم بدونم اگه توی دبی از این سایتها خرید کنم وادرس هتل محل اقامتم رو بدم، ایا کالارو برای من می فرستن؟یعنی توی اون۱ یک هفته ای که اونجام خریدازebay or amazon ودریافت کالادرهتل امکان پذیرهست؟
    لطفا اگه کسی می دونه کمک کنه؟؟
    ممنون

صفحه 1 از 13 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین