صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 64 , از مجموع 64
Like Tree245تشکر

موضوع: تراز سفيدي - RAW يا JPEG براي حصول نتيجه مطلوب؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

1-خروجی آنچه در دوربین و با توجه به خصوصیات خاص آن مدل صورت گرفته است که اینجا مورد بحث بنده بود ... *
    این مورد نیز الزاما سخت افزاری نیست. Color Reproduction نتیجه RAW Demosaising از دیتا خام است. به عبارت دیگر، فایل خام شما، فاقد رنگ است و تولید رنگ در آن، در نرم‌افزار رخ می دهد. آنچه که اینجا تعیین کننده خواهد بود، وضعیت سنسور و کلا سخت افزار + الگوریتم‌های نرم‌افزاری است. کاری که ما به عنوان یوزر فایل خام در آن دخالت می‌کنیم، حتی قبل از پروسس نرم‌افزاری شروع می‌شود.

می خواهم بگویم که قضیه بازتولید رنگ را با تغییرات رنگ ناشی از ویرایش‌های نرم‌افزاری اشتباه نکنید.
    A_Maddah، farhad44، merdax و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

می خواهم بگویم که قضیه بازتولید رنگ را با تغییرات رنگ ناشی از ویرایش‌های نرم‌افزاری اشتباه نکنید.
    درست میفرمائید
    اما فارغ از این موضوع که نتیجه نهایی تاثیر نتیجه نهایی چه اندازه متوجه سخت افزار است؟یا غیر
    و یا برگرفته از وقتی با نتیجه دلخواهی روبرو نیستم به عنوان یک کاربر معمولی سراغ ویرایش نرم افزاری می روم!
    پس شما میفرمائید که یک مرحله اضافه کنیم و آن پیدا کردن روش مناسب برای Demosaicing ؟ با توجه به خصوصیات دوربینمان
    و اینجا نکته دیگه ای که به نظرم میرسد اینکه - برندی به نظرم موفق تر است که بتواند با استفاده از الگوریتم نرم افزارهای رایج l نتیجه مطلوب تری ارائه کند تا اینکه یوزر دنبال اینجور مسائل باشه ...
    nmroshan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    این مورد نیز الزاما سخت افزاری نیست. Color Reproduction نتیجه RAW Demosaising از دیتا خام است. به عبارت دیگر، فایل خام شما، فاقد رنگ است و تولید رنگ در آن، در نرم‌افزار رخ می دهد. آنچه که اینجا تعیین کننده خواهد بود، وضعیت سنسور و کلا سخت افزار + الگوریتم‌های نرم‌افزاری است. کاری که ما به عنوان یوزر فایل خام در آن دخالت می‌کنیم، حتی قبل از پروسس نرم‌افزاری شروع می‌شود.

سلام:

نعما جان من فکر میکنم تاثیر سخت افزار یک دلیل پذیرفتنی است حتی اگر فقط فایل خام مد نظر باشد. اینگونه بگویم اگر فرض کنیم پارمتر هایی که میتواند متغیر باشد از نرم افزار های بازخوانی اطلاعات فایل خام، ویرایشگر، محیط های رنگی و غیر ... را از ارزیابی حذف کنیم.

وقتی فقط سنسور را در نظر میگیریم من فکر میکنم الزاما طول موج هایی که قرار است توسط سنسور و متعلقات مربوطه تبدیل به دیتا شود، یک روند پردازشی یکسانی نخواهند داشت این موضوع میتواند تفاوت حساسیت سنسور به طول موج های متفاوت و یا حتی نسبت به تاثیر دما روی دو سنسور مورد بررسی، ولتاژهای مورد نظر را دچار تغییراتی هر چند اندک بکند حال ممکن است در بازخوانی اطلاعات از فایل خام، سورس این دیتاها ( چیزی که توسط عملکرد سنسور میباید نهایتا رنگی باشد که ما از دو سنسور مورد بررسی روی یک سیستم مشابه میبینیم) تفاوتی بین دو فایل خام ایجاد کند که اگر با یک نرم افزار مشابه بازخوانی شود در تمامی مراحل یکسان، الزاما خروجی یکسانی ( یا به بیانی دیگر رنگهای یکسانی) در اختیار نگذارد. البته این تفاوت ها در بیشتر موارد بین دو سنسور متفاوت آنقدر زیاد نیست که مشکلی ایجاد کند اما فکر میکنم تاثیر آن هر چند اندک وجود خواهد داشت.

اگر هم خیلی روی این موضوع دقیق شویم شاید رد پای لنز هم این میان دیده شود

البته با کلیات فرمایش شما موافقم که که ابتدا به ساکن با دیدن هر تفاوتی دلیل آن سخت افزاری نیست یعنی نکات زیاد دیگری هم هست که ابتدا میباید آنها را مد نظر داشت. ولی نقش سخت افزار هم این میان قطعا هست. منظور شما همین بود؟

البته من خیلی اطمینان ندارم این مواردی که گفتم میتواند درست باشد میباید نظر شما و دیگر دوستان خوب فروم را جویا شد.

موفق باشید
    nmroshan، farhad44 و Elend تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

افشين جان جناب روشن هم دقيقا همين را فرمودند :
    آنچه که اینجا تعیین کننده خواهد بود، وضعیت سنسور و کلا سخت افزار + الگوریتم‌های نرم‌افزاری است.
    مسلما هيچ دو سخت افزاري دو فايل صد در صد يكسان توليد نخواهند كرد ولي بحث بر سر اين بود كه اين مورد الزاما سخت افزاري نيست.

به نظر من به همين دليل است كه گاه يك فايل خام مشترك از يك دوربين و لنز مشترك در اثر پراسس توسط دو نرم افزار مختلف خروجي كمي متفاوت خواهند داشت.
    nmroshan، Persian و QashQai تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7