صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 90
Like Tree400تشکر

موضوع: کوچ به فول فریم درخواست راهنمایی برای خرید لنز(و بدنه)

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    ..پس از کلی بررسی تحقیق ,سعی و خطا

یک عدد Canon EOS 5DmII همراه با لنزهای:

Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II
    Canon EF 17-40mm f/4 USM L

و یک عدد کانورتور مخصوص تبدیل لنزهای سری G نیکون به بدنه های EOS کانن(با امکان کنترل دیاف)

برای کارهای جدی تر با نیاز به کیفیت بالاتر ,نیز خریداری شد.
    جناب سعادت عزیز
    راستش شک داشتم این سوال را اینطور بپرسم چون احتمال سو تفاهم وجود دارد اما به هر حال نوشتم.
    قبلا تاکید کنم که اینهایی که نوشته ام واقعا سوال است که دوست دارم نظر شما را درباره آنها بدانم و هیچ منظور دیگری ندارم.

اگر اشتباه نکنم در نوشته های قبلی گفته اید که عکاس حرفه ای نیستید. به این معنا که درامد (اصلی) از عکاسی ندارید. می خواستم بدانم اینقدر هزینه برای دوربین و لنز (اگر اشتباه نکنم بیش از 15میلیون تومان) برای چیست. به عبارت دیگر چه چیزی (مهمی) در این ابزار جدید هست که در ابزارهای ساده تر وجود ندارد و شما را راضی به این هزینه های زیاد کرده است.
    اگر اشتباه نکنم شاخه اصلی شما عکاسی منظره و طبیعت است. من خودم به عکاسی منظره علاقه مندم و بسیاری از عکسهای من در همین شاخه عکاسی است. برای من شخصا در این حوزه عکاسی، داینامیک رنج، شارپنس، دیتیل و تا حدی رزولوشن مهم است. اما نکته اینجاست که در بسیاری کاربردهایم همین بدنه آلفا 100 متعلق به ماقبل تاریخ هم برایم کفایت می کند. لنزهای متداولم هم برای اینکار مینولتا 28-75 f2.8 و Tamron 11-16 است. یعنی وقت بحث شارپنس، دیتیل و رزولوشن می شود در هنگام نمایش در محیط وب تفاوتی بسیار کمی میان این بدنه و لنز و بدنه و لنزهای حرفه ای تر می بینم. (داینامیک رنج کمی متفاوت است). حتی وقتی برای نمایشگاه عکسها را در اندازه 50در70 هم چاپ کردم مشکل محسوسی با این ده مگاپیکسل بدنه آلفا 100 نداشتم.

می خواستم بدانم این کارهای جدی با کیفیت بالا چی هست. اگر موضوع کار چاپ متداول در سایزهای بزرگ باشد که هیچ. یا حتی اگر برای عکاسی در سایر شاخه ها مانند عکاسی ورزشی و حیات وحش، یا عکاسی داخلی با نور کم یا چه می دانم فشن فوتوگرافی باشد بحث جداست. اما به طور خاص برای عکاسی منظره می خواستم به عنوان کسی که با این رنج مختلفی از دوربینها و بدنه ها کار کرده اید برایم توضیح بدهید که تفاوت محسوس (در حدی که من متوجه بشوم) میان این بدنه ها و لنزها و مثلا بدنه نیکون دی 90 و لنز مثلا 17-50 تامرون چیست.

باز هم تاکید می کنم مواردی مثل ارگونومی، قابلیت اطمینان و دوام بدنه و لنز در شرایط محیطی خاص مد نظرم نیست. سوالم کیفیت خروجی برای عکاسی منظره است.

ممنون و موفق باشید
    mreza1001، Saeed Barikani، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    ..

و یک عدد کانورتور مخصوص تبدیل لنزهای سری G نیکون به بدنه های EOS کانن(با امکان کنترل دیاف)

برای کارهای جدی تر با نیاز به کیفیت بالاتر ,نیز خریداری شد.
    با سلام و تبریک

این کانورتوری که فرمودید چه مارکیست و با چه قیمتی؟ حتما المان اپتیکی هم دارد (؟)

وجود همین کانورتور ممکن است روی کیفیت نتیجه عکس داشته باشد و احیانا برای تطبیق رجیستر ضریبی دارد که عینا در واید و دیافراگم لنز ضرب میشود . میشه این مورد کانورتور رو بیشتر توضیح دهید.
    ممنون
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

یک عدد Canon EOS 5DmII همراه با لنزهای:

Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II
    Canon EF 17-40mm f/4 USM L
    مبارك باشه. خريد درست اونيه كه ازش راضي باشي بقيه نظر ها در حد نظر محترم هستند.
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    امير
    Instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

قیمت همه تجهیزاتی که بردیا خریده، در حد قیمت یک خودرو ارزان وطنی است. همه چیز را از دید قیمت نگاه نکنید.
    از طرف دیگر بردیا، واقعا از همه تجهیزاتش بخوبی استفاده می‌کند و بقولی حلال‌شان می کند. برای او که به طبیعت عشق می‌ورزد و از طبیعت انرژی می‌گیرد و با عکاسی زندگی می‌کند، چندبرابر این هزینه نیز عیبی محسوب نمی‌شود.
    مهم نیست که خروجی عکسها چیست. مهم این است که او از تجهیزاتی که می‌خرد راضی باشد و استفاده کند که نشان داده که واقعا همین گونه است.
    برای افراد دیگر ممکن است این نسخه خوب نباشد. برای کسی که از تجیهزاتش استفاده نمی کند یا وقت ندارد استفاده کند و یا از تجهیزاتی که دارد راضی است و ...

بردیا، مبارک است.
    Daruosha، shabab، Amir Tavakoli و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    قیمت همه تجهیزاتی که بردیا خریده، در حد قیمت یک خودرو ارزان وطنی است. همه چیز را از دید قیمت نگاه نکنید.
    از طرف دیگر بردیا، واقعا از همه تجهیزاتش بخوبی استفاده می‌کند و بقولی حلال‌شان می کند. برای او که به طبیعت عشق می‌ورزد و از طبیعت انرژی می‌گیرد و با عکاسی زندگی می‌کند، چندبرابر این هزینه نیز عیبی محسوب نمی‌شود.
    مهم نیست که خروجی عکسها چیست. مهم این است که او از تجهیزاتی که می‌خرد راضی باشد و استفاده کند که نشان داده که واقعا همین گونه است.
    برای افراد دیگر ممکن است این نسخه خوب نباشد. برای کسی که از تجیهزاتش استفاده نمی کند یا وقت ندارد استفاده کند و یا از تجهیزاتی که دارد راضی است و ...

بردیا، مبارک است.
    البته وقتی پای علاقه در میان می آید حسابگریهای عقل باید کنار گذاشته شود. شخصی ممکن است از کاری لذت ببرد و راضی باشد و برایش مهم نباشد که دیگران چه فکری می کنند.

شاید من منظورم را درست نرساندم. من منظورم این نیست که چرا این هزینه انجام شده بلکه سوال این است که در برابر این هزینه چه چیزی به دست آمده است؟

مهم نیست که خروجی عکسها چیست.
    سوال دقیقا همین است. اگر علاقه را کنار بگذاریم از لحاظ فنی برای کار ایشان می خواهم بدانم چه تفاوت محسوسی وجود دارد.
    این سوال را به خاطر این می پرسم که اگر بخواهم ابزارم را ارتقا بدهم مثلا برای همین شاخه عکاسی منظره چه چیزهایی به دست می آورم و بعد با همان حسابگریهای عقل و البته توجه به محتویات جیب محدودمان به جواب بهتری برسم.

به هر حال مبارک باشد
    [CENTER][/CENTER]

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

در ادامه فرمايشات جناب دكتر
    همه انسانها براي علايقشون هزينه مي كنن يكي براي ماشينش يكي مسافرتش و يكي ..... و خيلي از دوستان هم براي تجهيزات عكاسي شون.
    فكر نمي كنم اگه خريد تجهيزات، منطقي، بر اساس نياز و علاقه و در حد وسع صورت بگيره، اشكالي داشته باشه.
    farhad_k تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ضمن احترام به همه نظرات و با توجه به اینکه برخلاف بسیاری از دوستان بردیا را از نزدیک ملاقات کرده ام و صحبت های حضوری و تلفنی نسبتاً مفصلی با هم داشته ایم و لذا معتقدم ایشان از معدود افرادی هستند که اگر تجهیزات مختلف در خروجی تفاوتی با هم داشته باشند (یا حتی در امکان استخراج خروجی بهتر توسط نرم افزار های مختلف) متوجه خواهند شد (فارغ از اینکه چه قدر توسط دیگران به چشم خواهد آمد)

در مورد چند پست اخیر بنده معتقدم هزینه کردن برای علاقه اگر آگاهانه نباشد هرگز حدی نخواهد داشت. یادمه اوایل ورودم به فروم آقای عاشوری نیا در جواب من که صحبت از هاسلبلاد های جدید و گران قیمت کرده بودم جمله ای شبیه به این نوشته بودند که : اگر هاسبلاد قرار باشد اتومبیل زیر پایم را از من بگیرد عطایش را به لقایش می بخشم.

بنده اگر بهترین دوربین های کنون و پنتاکس را دردست داشته باشم و باز هم فکر کنم اگر مدیوم فرمت فلان برند و D3X نیکون داشتم فلان کار را می کردم یا شاید 10% خروجی بهتری بگیرم پس بروم بخرم چندان فکر صحیحی نیست. هر چند که شاید بروم و بخرم و واقعاً اثر هم داشته باشد.

همگی موفق باشید.
    Persian، Saadat، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

بردیا جان اول تبریک میگم به شما امیدوارم که از عکسهایی که با تجهیزات جدیدت میگیری لذت ببری
    تعدادی از عکاسان طبیعت و منظره حرفه ای را میشناسم که از ترکیب 5D mII و لنز 12-24 نیکون استفاده می کنند. کار هوشمندانه ای کردی که این تبدیل را گرفتی ممکنه بفرمایید چه مارکی هست و قیمتش چنده؟
    شاهین اکبری، Saadat و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

ضمن تشکر از دوستان ,تبدیلی که من گرفتم دقیقا همانی هست که وحید قبلا در فروم معرفی کرده بود:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    شرکت آلمانی Novoflex رینگ تبدیل لنزهای F مونت نیکون برای دهانه EOS های کنن را با نام EOS/NIK-NT معرفی کرد.

در این رینگ جدید که بیشتر برای استفاده از لنزهای فاقد رینگ دیافراگم نیکون ( سری G ) عرضه شده , میتوان به کمک دکمه روی رینگ دیافراگم را هم کنترل کرد.

با استفاده از این آداپتور اتوفوکوس نیز روی بدنه های کنن فعال است.

کد:
    http://www.dpreview.com/news/1007/10072602novoflexeosnikntadapter.asp
    فایل پیوست 10990
    ولی مشکلی که فعلا با آن دست به گریبانم ,از طرفی که تبدیل به بدنه متصل میشود کمی سفت است ,از طرفی که به لنز وصل میشود مشکلی نیست.
    فعلا باید با کمی سوهان کاری و سمباده کاری این قسمت را اصلاح کنم تصمیم گرفتم قبل از اصلاح این مورد روی بدنه نبندم
    تبدیل جالبی است ,قبل از خرید به فکر این بودم که درزبندی درست و حسابی نداشته باشه و خدای ناکرده گردوغبار بره داخل بدنه از این طریق ولی نگرانیم بی مورد بوده

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بردیا جان اگر بفرمایید چند و از کجا تهیه کرده اید ممنون می شوم ( جایش را در پیام خصوصی بفرمایید لطفا )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 5 6 7 8 9