صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
Like Tree19تشکر

موضوع: آیا همه ی SLR ها در فوکوس کردن در نور کم محدودند؟

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط aghahvechy نمایش پست ها
    ...یادش بخیر دوربین زنیط.
    وقتی با اون دوربین نور خیلی کم بود "حتی تاریکی مطلق" و نمیتونستم فوکوس کنم با گام های خودم متراژ حدودی رو اندازه میگرفتم و رینگ رو جلوی اون عدد میزاشتم. روش کارآمدی بود.
    بله یاد گذشته ها به خیر...
    البته تا جایی که من اطلاع دارم هنوز هم در سینما کاربرد داره مخصوصا وقتی قراره نقطه فکوس بین دو محل در یک سکانس تغییر کنه در عکاسی هم اگر لنز شما محل نشون دادن فاصله رو داشته باشه حتما میتونید از این روش استفاده کنید
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اگر از طریقه ی استقرایی به نتیجه نرسیدیم، اون راه را هم امتحان میکنیم(با عدد و رقم)!!
    بنده فقط عرض کردم که اگر در شرایط مذکور فوکوس دارید تو شرایط اولیه اون مقدار نور کم دارید و نمی توانید فوکوس خودکار داشته باشید.

اصولاً دوربین شما ایرادی ندارد. کاری هم از دست کسی بر نمی آید نهایتش اینه که بروید که دوربین از سری 1دی کنون بخرید اما آن بدنه ها هم معجزه نمی کنند و بلالاخره حد و مرزی دارند. از یک جایی به بعد فوکوس نخواهید داشت.

همان طور که دوستان هم گفتند استفاده از چراغ قوه روشی مرسوم است. البته اگر از فلاش استفاده کنید مشکل حل می شود که فکر نکنم علاقه ای به فلاش داشته باشید.

یک ترفند که میتواند کمک کننده هم باشد ، استفاده از یک چراغ قوه است که پرتاب زیادی هم میتواند داشته باشد ( چراغ قوه هایی که یک عدسی در جلوی آنها هست) نور را روی سوژه میاندازید و وقتی صدای بی بیپ اتوفوکاس را شنیدید میتواند آنرا خاموش کنید. این روشی است که یکی از دوستان که 7d دارند گاها بکار میبرند 1000d که جای خود.

با عرض پوزش از جناب روجایی که روش ایشان را لو دادم
    Nima Sadigh و siavash_f تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

همین روش چراغ قوه که انوش خان فرمودن بهترین روشه.من همیشه توی کوله پشتیم یکی از همین چراغها رو دارم که خیلی هم جمع و جورن قیمتشون هم نسبت به اون پرتاب نور نسبتا زیاد عالیه 12-10 تومن...
    Anoosh-Em و ashimashi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2