صفحه 51 از 62 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

کانن مشخصا در زمینه فیلم برداری موفق تر از نیکون عمل می کنه. هم در زمینه تکنولوژی سنسور و هم با ارائه لنزهای STM که نمونه هایی که من دیدم بسیار عالی بودن. این مورد حتی بین دوربین هایی مانند d5 markIII و d800 هم قابل مشاهده است.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر آشنا farshidbaharloo آواتار ها
    تشکر کرده
    96

ممنونم از پاسخ دوستان فقط سوال دیگم اینه که با یک لنز پرایم 50 میلیمتری مشکلم برطرف نمیشه ؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidbaharloo نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ دوستان فقط سوال دیگم اینه که با یک لنز پرایم 50 میلیمتری مشکلم برطرف نمیشه ؟
    نخير. با استفاده از لنز 50 م م پرايم مشكل برطرف نمي شود. شايد مشكل حادتر هم بشود.
    msh2200، yaghoobi و farshidbaharloo تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

هرچی فاصله کانونی کمتر و دیافراگم بسته تر و سوژه دورتر از دوربین باشه فکوس راحتتر و بیشتری داریم
    مثلا در فاصله کانونی 18MM ودیافراگم 8 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه کل سوژه و 2متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند
    ویا در فاصله کانونی 18MM ودیافراگم12 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه کل سوژه و 2.5متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند
    ویا در فاصله کانونی 18MM ودیافراگم 8 اگر سوژه در20 متری قرار داشته باشه کل سوژه و3 متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند

ویا در فاصله کانونی 50MM ودیافراگ 8 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه کل سوژه و 0.5متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند
    ویا در فاصله کانونی 50MM ودیافراگم 2 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه فقط خود سوژه در فکوس هست و با اندکی جابجا شدن از فکوس خارج بشه و تا بیای دوباره پیداش کنی و تو فکوس قرار بدی کلی از فیلم هدر میره
    البته اندازه ها دقیق نیستند فقط برای فهم رابطه فکوس با فاصله کانونی و دیافراگم و فاصله سوژه تا دوربین ذکر شدند و این نسبت به لنزها ممکنه متفاوت باشه ( که رو لنزهای قدیمی این رابطه بر روی لنز آمده و به صورت دقیق میتوان آن را محاسبه کرد )
    امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشه
    ویرایش توسط ALIS : Tuesday 5 August 2014 در ساعت 12:13
    yaghoobi، saeedfweb، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    هرچی فاصله کانونی کمتر و دیافراگم بسته تر و سوژه دورتر از دوربین باشه فکوس راحتتر و بیشتری داریم
    مثلا در فاصله کانونی 18MM ودیافراگم 8 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه کل سوژه و 2متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند
    ویا در فاصله کانونی 18MM ودیافراگم12 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه کل سوژه و 2.5متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند
    ویا در فاصله کانونی 18MM ودیافراگم 8 اگر سوژه در20 متری قرار داشته باشه کل سوژه و3 متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند

ویا در فاصله کانونی 50MM ودیافراگ 8 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه کل سوژه و 0.5متر جلوتر و عقب تر از سوزه در فکوسند
    ویا در فاصله کانونی 50MM ودیافراگم 2 اگر سوژه در 10 متری قرار داشته باشه فقط خود سوژه در فکوس هست و با اندکی جابجا شدن از فکوس خارج بشه و تا بیای دوباره پیداش کنی و تو فکوس قرار بدی کلی از فیلم هدر میره
    البته اندازه ها دقیق نیستند فقط برای فهم رابطه فکوس با فاصله کانونی و دیافراگم و فاصله سوژه تا دوربین ذکر شدند و این نسبت به لنزها ممکنه متفاوت باشه ( که رو لنزهای قدیمی این رابطه بر روی لنز آمده و به صورت دقیق میتوان آن را محاسبه کرد )
    امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشه

بسیار ممنون از توضیح مفصلتون ... به من کمک زیادی کردید
    این محاسبات مربوط به دوربین های فول فریم هستند برای دوربین من که کراپ 1.5 دارد محاسبات من به چه طریقی تغییر می کند ؟ یعنی کمترین فاصله کانونی لنز 18-105 من معادل 24 میلیمتری فول فریم می شه یعنی باید از سوژه عقب تر باشم؟

تشکر کرده
    96

و یک مطلب دیگر اینکه بیشتر سعی کنم با یک حالت واید و دریچه دیافراگم تنگ تر عمق میدان بیشتری ایجاد کنم درسته؟

یک مطلب در جایی خوندم که دوربین 5200 که دارای 39 نقطه فوکوس است اگر تنظیماتش را به 11 نقطه فوکوس تغییر بدم عمق میدان بیشتری خواهم داشت درسته؟

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    من فکر میکنم این قبیل دوربینها برای فیلم برداری کنترل شده مناسبند مثل ساخت یه فیلم کوتاه که سکانس به سکانس فیلم برداری میشن نه یه مراسم رقص که آدمها هی عقب جلو میرن
    البته یک سری لنزهای آنالوگ هستن که فکوس بینهایتشون از 6 متری یا 8 متری به بعد شروع من یکیشونو دارم میشه از اون مکان مورد نظر کمی فاصله گرفت لنز رو رو وایدترین حالتش و دیافراگم رو بین 5.6 تا 12 گذاشت و به صورت منوال فیلم برداری کرد اونم در صورت وجود نور مناسب که اینجوری همه تو فکوس باشن در کل فیلمبرداری با این سطح DSLR کار دشواریه
    ولی کسی هم بتونه فیلمبرداری کنه فیلم فوق العاده با کیفیت در میاد که قابل مقایسه با دوربینهای کامپکت مثل همین G15 که دوستمون فرمودن نیست
    امروز پیش دوستم بودم یک600 d روش یک لنز قدیمی آنالوگ 50 میلیمتری 1.2 بود (البته بین 1.4 و 1.2 مطمئن نیستم فکر کنم 1.2 بود که ظاهرش چیز محشری بود) اینو روی دوربین سوار کرد و فیلمبرداری کرد برام این مسئله که شما فرمودید کاملا اونجا درک کردم هم بوکه زیبا و حالت خلاقانه محشر در شات فیلمبرداری و هم عمق میدان و نواحی فوکوس زیاد

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

و یک مطلب دیگر اینکه بیشتر سعی کنم با یک حالت واید و دریچه دیافراگم تنگ تر عمق میدان بیشتری ایجاد کنم درسته؟

یک مطلب در جایی خوندم که دوربین 5200 که دارای 39 نقطه فوکوس است اگر تنظیماتش را به 11 نقطه فوکوس تغییر بدم عمق میدان بیشتری خواهم داشت درسته؟
    پاسخ به سوال اول: بله با کم کردن فاصله کانونی (لنز واید) ، استفاده از اپرچر (دیافراگم) بسته تر و زیاد کردن فاصله دوربین تا سوژه عمق میدان زیاد می شود.
    پاسخ به سوال دوم: تعداد نقاط فوکوس هیچ ارتباطی به عمق میدان ندارد.
    yaghoobi، farshidbaharloo و ALIS تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    75

بسیار ممنون از توضیح مفصلتون ... به من کمک زیادی کردید
    این محاسبات مربوط به دوربین های فول فریم هستند برای دوربین من که کراپ 1.5 دارد محاسبات من به چه طریقی تغییر می کند ؟ یعنی کمترین فاصله کانونی لنز 18-105 من معادل 24 میلیمتری فول فریم می شه یعنی باید از سوژه عقب تر باشم؟
    فرق نمیکنه
    درصورتی میتونه فرق کنه که شما از لنزهلی فول فریم یا دوربینهای قدیمی فیلم خور بخوای رو کراپ دار استفاده کنی که اون هم به همین روال تغییر میکنه
    Dariush Chegini و farshidbaharloo تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    75

عمق میدان رو فاصله کانونی و اندازه دیافراگم و سایز سنسور تعیین میکنه
    با یک حالت واید و دریچه دیافراگم تنگ تر عمق میدان بیشتر میشه ولی شما نازمند نور بیشتر هم هستید نسبت به حالت دیافراگم بازتر
    اگه محیط تاریک باشه شما نیازمند نورپردازی هستید
    Dariush Chegini و farshidbaharloo تشکر می‌کنند.

صفحه 51 از 62 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین