صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree59تشکر

موضوع: چند سوال در مورد رسیدن فصل سرما و عکاسی

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    سلام

آخه عزیز دل همه بچه ها که دیپلم به بالا نیستن که زبان ترجمه شان اینقدر روان باشه که آن صفحه را بخوانند اگر بود که احتیاج به سوال نبود بهتر بود جناب عالی ترجمه آن را میگذاشتی
    و به قول دوست عزیزمان آقای piransal آیا در مورد دوربین های دیگر هم صدق میکند مثلاً تعویض لنز در حال روشن بودن .
    من 500d دارم و درست عصر همان روزی که این سوال را پرسیدم در نمایشگاه اولین دسته گل خود را به آب دادم و بعد از تعویض لنز فهمیدم دوربین روشن بوده حالا نمیدانم یا برا این نوع دوربین مشکل ساز نیست یا تفلکی دوربین هوای من بی حواس رو داشت به هر حال به خیر گذشت

سلام

مسلما دوربین باید خاموش باشه .
    من هم چند دفعه موقع تعویض لنز (d90) فراموش کردم دوربین را خاموش کنم و اتفاقی هم نیافتاد. شاید دفعه بعد آخرین بار باشه...
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

در مورد خاموش کردن دوربین هنگام تعویض لنز، لااقل می‌توانم بگویم در بدنه‌های xxD و xD کنون، حساسیت زیاد نیست.
    زیرا من هرگز ندیدم که یک عکاس خبری، در میان برنامه، مدام دوربین را خاموش و لنز را تعویض کند.

من خودم هم در بسیاری موارد خاموش نمی‌کنم. تا کنون هم مشکلی پیش نیامده.
    ولی مسلما در شرایط خاص حتما دوربین را خاموش و بعد اقدام به تعویض لنز می‌کنم. مثل شرایطی که باد می‌وزد و گرد و خاک زیاد است. یا سرما زیاد است.

تجربه‌ی من این بود. البته تضمینی در کار نیست.
    Minoosepehr تشکر می‌کند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

ببخشید خارج از بحث مینویسم
    ولی دوستانی که از slr استفاده میکنن mirror lock-up دوربینشونو غیرفعال کنن چونکه بعلت سرما ممکنه آینه وفتی از جلوی سنسور کنار میره دیگه سرجاش برنگرده که باید برای برگرداندن آینه بجای اول دوربین تعمیر شود
    (mirror lockup زمانی استفاده میشود که احتمال ازبین رفتن وضوح عکس در اثر برگشت آینه به جای خود وجود داشته باشد)
    Amir Abdolpanah و piransal تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

جالبه
    اگه اینطور باشه که میگین دوربین من تا حالا صد تا کفن پوسونده! من برای تعویض لنز هیچ وقت دوربین رو خاموش نکردم. تا حالا هم هیچ اتفاقی نیافتاده.
    به هرحال احتیاط شرط عقله...
    راستی دوربینم 500d کنن هست.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

سلام.
    پنجشنبه و جمعه این هفته کوه بودم.پنجشنبه شب که رفتم بیرون از چادر چند تا عکس بگیرم بعد از چند شات دیدم سرما به حدی هست که دیگه نمیشه ادامه داد و زود برگشتم به چادر.هوای داخل چادر هم گرم بود.یه لحظه که نگاه کردم به دوربین دیدم همه جاشو بخار گرفته.البته فردای اون روز با دوربین کار کردم و مشکلی پیش نیومد ولی بازم وقتی که به خونه برگشتم باز هم یادم رفت و دوربین رو که در اوردم باز هم بخار و باقی قضایا!
    حالا می خواستم بپرسم ایا این بخار ممکنه به دوربین (مدارهای داخلی و ...)صدمه بزنه؟
    ممنون.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در صورتی که دوربین را خاموش نکنید الکتریسیته ساکن موجود در دوربین باعث جذب غبار موجود در هوا میشه. البته پرده شاتر از سنسور محافظت می کنه اما دفعه بعد که شاتر می زنید غبار به سنسور راه پیدا میکنه. این مهمترین دلیل خاموش کردن دوربینه. انتظار نداشتید که با این عمل دوربین منفجر شود؟؟؟!
    gioumtell، Mehran Fani و arzm تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در صورتی که دوربین را خاموش نکنید الکتریسیته ساکن موجود در دوربین باعث جذب غبار موجود در هوا میشه. البته پرده شاتر از سنسور محافظت می کنه اما دفعه بعد که شاتر می زنید غبار به سنسور راه پیدا میکنه. این مهمترین دلیل خاموش کردن دوربینه. انتظار نداشتید که با این عمل دوربین منفجر شود؟؟؟!
    سلام دوباره.
    نخیر انتظار منفجر شدن نداشتم!ولی از اونجایی که بیرون دماش پایین تر از -20 بود و داخل چادر حدود +10 این اختلاف دما باعث شد دوربین به شدت بخار کنه.که سوالم منم اینه که ایا به همان اندازه که بیرون دوربین بخار کرده ایا قسمتهای داخلی هم به همان اندازه بخار کرده؟ایا رطوبتی که این بخار ایجاد می کنه می تونه به قسمتهای داخلی دوربین و یا لنز اسیب بزنه(ایجاد اتصالی در مدارها و غیره)؟در ضمن دوربین الان کوچکترین مشکلی نداره ولی از اونجایی که به ابزارهایی که ازشون استفاده می کنم حساس هستم (فرقی هم نمی کنه ،چه ابزار عکاسی و غیره) و در نگهداریشون بیش از حد وسواس دارم به همین علت می پرسم.
    ممنون.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

مهران جان من برای نوشته ام نقل قول نگذاشتم اما درباره روشن بودن دوربین حین تعویض لنز صحبت کردم.

درباره مشکل شما بهتره از آقای قاسمی پرسیده بشه. اما یادمه توی یکی از تاپیک ها آقای رضا خلیلی که مثل شما کوهنورد هم هستند چندین و چند تجربه مشابه از بخار گرفتگی و اگر درست یادم باشه یخزدگی دوربین نوشته بودند و مشکلی هم پیش نیامده بود. امیدوارم شما هم مشکلی نداشته باشید.

دیروز عصر در یک نقطه کوهستانی درحال عکاسی بودم که با کمی سفت شدن رینگ زوم مواجه شدم و کمی بعد هم یکی از عکس ها روی مموری ذخیره نشد و تکرار کردم. اما مشکل باتری و ... نداشتم برای برگشت هم کوله رو گذاشتم توی صندوق عقب که کم کم همدما شود.
    Rouzbeh Ehsani، ssobhdel و Mehran Fani تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نكته اي كه خيلي از ماها به اون دقت نميكنيم دماي كاري تجهيزات و از جمله دوربينهاي عكاسي هست كه همه سازنده ها بصورت واضح در مشخصاتشون بيان ميكنند.
    تمام دوربينهاي نيكون از D3000 پلاستيكي تا D700 فلزي داراي دماي كاري 0 تا 40+ درجه سانتيگراد هستند. ( فكر ميكنم كنون هم تو همين مايه هاست ). D3 و .. رو چك نكردم.
    خلاصه اينكه خارج از اين دما اگه عكاسي كرديد انتظار چيزاي غير منتظره رو هم بايد داشته باشيد. مثل بخار كردن،گير كردن آينه،...

نميدونم اصلا ربطي داشت يا نه ;)
    mreza1001، Anoosh-Em، Vahid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

در مورد بخار گرفتگی راه ساده ای هست که نمی دونم چرا کسی بهش اشاره نکرده !

همیشه یک کیسه ای که جلوی آن بسته میشود ( معروف به Zipkip یا Zipper Bag ) همراه خود داشته باشید. سایز آن طوری باشد که دوربین به راحتی در آن جا شود.

وقتی در هوای سرد هستید ابتدا دوربین را درون آن قرار داده سپس هوای آن را تا جای ممکن تخلیه کنید و در آنرا ببنید. سپس آنرا درون کیف دوربین بگذارید. وقتی به هوای گرم وارد میشوید به جای اینکه بخار روی دوربین و لنر و یا درون آن بنشیند، روی کیسه بخار میکند. ( فقط باید کمی صبر کنید تا هم دما شوند سپس کیسه را باز کنید.)

( البته در Instruction Manual ای که بهنام خان قرار دادند هم این نکته اشاره شده است.)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Silence، Halalzadeh، mreza1001 و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین