صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24
Like Tree59تشکر

موضوع: چند سوال در مورد رسیدن فصل سرما و عکاسی

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    مهران جان من برای نوشته ام نقل قول نگذاشتم اما درباره روشن بودن دوربین حین تعویض لنز صحبت کردم.

درباره مشکل شما بهتره از آقای قاسمی پرسیده بشه. اما یادمه توی یکی از تاپیک ها آقای رضا خلیلی که مثل شما کوهنورد هم هستند چندین و چند تجربه مشابه از بخار گرفتگی و اگر درست یادم باشه یخزدگی دوربین نوشته بودند و مشکلی هم پیش نیامده بود. امیدوارم شما هم مشکلی نداشته باشید.

دیروز عصر در یک نقطه کوهستانی درحال عکاسی بودم که با کمی سفت شدن رینگ زوم مواجه شدم و کمی بعد هم یکی از عکس ها روی مموری ذخیره نشد و تکرار کردم. اما مشکل باتری و ... نداشتم برای برگشت هم کوله رو گذاشتم توی صندوق عقب که کم کم همدما شود.
    ببخشید محمد رضا جان.فکر کردم مربوط به سوال من بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    تمام دوربينهاي نيكون از D3000 پلاستيكي تا D700 فلزي داراي دماي كاري 0 تا 40+ درجه سانتيگراد هستند. ( فكر ميكنم كنون هم تو همين مايه هاست ). D3 و .. رو چك نكردم.
    ;)
    ممنون از راهنماییتون.
    ویرایش توسط Mehran Fani : Sunday 6 February 2011 در ساعت 00:17 دلیل: حذف قسمتی از مطلب
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran.Fani نمایش پست ها
    ببخشید محمد رضا جان.فکر کردم مربوط به سوال من بود.

روزبه جان .من الان که به دفترچه دوربین نگاه کردم تا -40 درجه میشه با دوربین کا کرد.فکر می کنم بدنه هایی که شما اشاره کردین هم به این صورت باشه.
    (البته اگر هم نباشه تستی که تو این دو ماه انجام دادم نشون داد حداقل تا 20-25 درجه زیر ضفر باهاش کار کرد:))
    سلام
    چند وقت پیش اگر یادتون باشه در مورد سرما و یخ زدگی دوربین ها سوال کرده بودید که به جمع بندی رسیدیم در این تاپیک پست 801 به بعد

مطمئنید 40- بوده؟ اکثر دوربین های اس ال آر رو که من نگاه کردم 0 تا 40 نرمال و 60 تا 20- دمای قابل تحمل

قسمت های الکترونیکی در مرحله آخر یعنی در دماهای خیلی پائین از کار میفته و قطعات مکانیکی اول از همه تعطیل میشن.
    قطعات اپتیکی و سنسور هم بخاطر تغییر ناگهانی دما ممکنه دچار لکه هایی بشن که بر اثر بخار ناشی از تغییر ناگهانی دمای محیط بوجود اومده

به طور کلی وقتی میگن کمترین دمای کارکرد دستگاهی مثلاً 0 درجه یعنی کمتر از این دما هیچ چیز غیر ممکن نیست و ممکنه هر بلایی سر دستگاه بیاد و یا نیاد.
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، mh.noori و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    سلام
    چند وقت پیش اگر یادتون باشه در مورد سرما و یخ زدگی دوربین ها سوال کرده بودید که به جمع بندی رسیدیم در این تاپیک پست 801 به بعد

مطمئنید 40- بوده؟ اکثر دوربین های اس ال آر رو که من نگاه کردم 0 تا 40 نرمال و 60 تا 20- دمای قابل تحمل

قسمت های الکترونیکی در مرحله آخر یعنی در دماهای خیلی پائین از کار میفته و قطعات مکانیکی اول از همه تعطیل میشن.
    قطعات اپتیکی و سنسور هم بخاطر تغییر ناگهانی دما ممکنه دچار لکه هایی بشن که بر اثر بخار ناشی از تغییر ناگهانی دمای محیط بوجود اومده

به طور کلی وقتی میگن کمترین دمای کارکرد دستگاهی مثلاً 0 درجه یعنی کمتر از این دما هیچ چیز غیر ممکن نیست و ممکنه هر بلایی سر دستگاه بیاد و یا نیاد.
    دقیقا درست می فرمایید.
    اشتباه از جانب بنده بوده.تو دفترچه 40 - 0 نوشته بنده 40- 0 درجه خوندم.
    پست رو الان اصلاح می کنم.
    (دیروز عینکم شکست و امروز هم وقت نکردم برم بگیرم.شاید به این خاطر باشه.:()
    ممنون
    mreza1001 و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

دوستانی که مطالب این تاپیک رو پیگیری میکنند، در تاپیک زیر مطالبی مطرح شد که بی ارتباط به بحث این تاپیک نیست

تاثیر دما بر عکاسی

موفق باشید
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، mh.noori و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3