صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree59تشکر

موضوع: چند سوال در مورد رسیدن فصل سرما و عکاسی

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

پیش فرض چند سوال در مورد رسیدن فصل سرما و عکاسی

با سلام به خدمت دوستان و اساتید محترم

چند سوال در مورد فرا رسیدن فصل سرما و عکاسی داشتم

1- در سرما و در بیرون و فضای باز چه طوری میتوان از دوربین محافظت کرد چون شنیدم در سرما امکان گیر کردن آینه جلو سنسور دوربین هست .

2-بعضی از وقتها مثلاً در عکاسی در طبیعت سوژه ای پیدا میشود که باید سریع لنز را عوض کرد اگر دوربین روشن باشد و لنز را عوض کنیم به سنسور آسیب نمیرسد .

راستی تایادم نرفته دوربین 500d است

با تشکر : محمد کریمی
    piransal تشکر می‌کند.

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

یک نکته‌ای که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید دمای محیط دوربین تقریبا ثابت باشد.
    یعنی اگر در طی مسیر مدام باید به ماشین بازگردید، دمای داخل ماشین خیلی با محیط بیرون تفاوت نکند.
    این تغییر دما، غیر از انبساط و انقباض که می‌تواند خطاهای اپتیکی ایجاد کند، می‌تواند باعث بخار گرفتن جاهایی شود که به راحتی نتوانید آن‌ها را رفع کنید.

در مورد تعویض لنز در هوای سرد، تجربه‌ای ندارم. ولی فکر می‌کنم کار درستی نباشد.
    Sina.J، piransal و aliii تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

تشکر کرده
    592

دوستان عزیز درمورد تعویض لنز در زمانی که دوربین روشن است منضورم به طور کلی در هرفصلی بود نه فقت در فصل سرما اگه درست بیان نکردم ببخشید .
    piransal تشکر می‌کند.

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    دوستان عزیز درمورد تعویض لنز در زمانی که دوربین روشن است منضورم به طور کلی در هرفصلی بود نه فقت در فصل سرما اگه درست بیان نکردم ببخشید .
    سلام

در مورد تغییر دما من با جناب آهنگرها موافقم. تغییر دما باعث ایجاد رطوبت در داخل دوربین میشه که مشکلات زیادی هم داره که بنظر من باید بصورت یک تاپیک جدا در موردش مشکلاتش و راه های کنترل بحث کرد. بدنیست که دوستانی که شمال و یا جنوب کشور زندگی میکنند تجرباتشون رو در این مورد در اختیار دیگر دوستان قرار بدند.

اما در زمینه تعویض لنز بطور کلی بدون توجه به موقعیت فصلی و مکانی باید دوربین خاموش باشه. بطورکلی با روشن کردن دوربین سنسور بار مثبت گرفته و درصورت تعویض لنز احتمال کثیف شدنش بیشتر میشه . در متن زیر این موضوع هم عنوان شده بهمراه نحوه نگهداری دوربین در حین تعویض لنز.

Again, make sure you turn the camera's power off before changing the lens as the image sensor itself generates a static electric charge that can attract dust. Next, shield your camera by turning your back to the wind, rain or dust that could possibly blow into the camera
    منبع:
    کد:
    http://www.nikonusa.com/Learn-And-Explore/Photography-Techniques/g7jz8rrr/1/Getting-Started-How-to-Change-a-Lens.html
    Afshin.Prt و piransal تشکر می‌کنند.
    کامبیز بخشنده

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    در تمام دفترچه های دوربین های دیجیتال گفته شده که قبل از تعویض لنز حتما دوربین را خاموش کنید.
    این مورد را یکی از مغازه داران برای من گفت که یکبار دوربین D80 را بدون اینکه خاموش کنه لنزش را عوض کرد و بدنه سوخت.
    piransal تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

همانطور که جناب آهنگرها گفتند تغییر سریع دمای محیط خطرناکه و حتی مرگبار!
    یه خاطره سودمند:
    یه روز خیلی سرد زیر بارون (بخوانید دوش آب سرد) عکاسی کرده بودم و دوربین کاملا خیس شده بود، اما هنوز کار میکرد! بعد از اینکه برگشتم توی ماشین که بخاریش با حداکثر قدرت کار میکرد و داخل ماشین شده بود سونا، بلافاصله دوربین رو خشک کردم و گذاشتم کنار(هنوز روشن بود و سالم) بعد از بیست دقیه دوربین رو برداشتم تا عکسهای گرفته شده رو چک کنم دیدم داخل لنز کاملا بخار گرفته و دوربین هم روشن نمیشه. نتیجه اینکه ... (سن پرتقال فروش رو حساب کنید)
    نتیجه دوم: بیمه چیز خوبیه!
    piransal و Summit تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا piransal آواتار ها
    تشکر کرده
    225

دوستانی که تجربیات خودشان را می گویند لطفا نام و مدل دوربین خود هم بنویسند.

آیا تعویض لنز در سرما برای دوربین های بدنه حرفه ای ماننده nikon D3 یا canon eos - 1 هم مشکلی برای دوربین ایجاد می کند؟

آیا روی ccd هم بخار می نشیند؟ (من تجربه عکاسی با dslr را نداشتم)

با سپاس از دوستانی که تجربیات خودشون رو در اختیار ما می گذارند.
    میکاییل صادقی

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

اصولا نباید فرقی داشته باشد.
    وقتی یک سطح، اختلاف دما پیدا کند، مستعد هر اتفاقی خواهد بود.

من یک بار در حال عکاسی در سرما بودم. همه چیز خوب بود. بعد از چند دقیقه راه رفتن، وقتی به LCD نگاه کردم، احساس کردم بخار گرفته. هر کاری کردم بخارش نرفت. متوجه شدم در آن چند دقیقه، دستم روی LCD بوده و همین موضوع باعث بخار کردن شده بود. بخار، زیر لایه‌ی محافظ تشکیل شده بود. فکر کنم یک روز کامل در خانه ماند تا بخارش رفع شد.

حالا شما خودت ببین وقتی سطح بین محافظ LCD و خود LCD بخار بگیره، بقیه سطوح چه خواهند شد.

البته اوضاع آن‌قدرها هم وحشت‌ناک نیست.

اگر دما، به سرعت تغییر نکند، اتفاق بدی بخ نمی‌دهد.

اگر آن‌قدر در سرما باشید که دمای داخل بدنه، هم‌دما با بیرون شود، فکر نمی‌کنم زیاد جای نگرانی باشد.

ولی کلا سعی کنید در شرایط غیر عادی، تا جای ممکن، تعویض لنز نداشته باشید.
    BERLANO و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

خواندن چند صفحه از Manual دوربین D7000 خالی از لطف نیست.

mreza1001، A.Mazaheri، aidin594 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

تشکر کرده
    592

سلام

آخه عزیز دل همه بچه ها که دیپلم به بالا نیستن که زبان ترجمه شان اینقدر روان باشه که آن صفحه را بخوانند اگر بود که احتیاج به سوال نبود بهتر بود جناب عالی ترجمه آن را میگذاشتی
    و به قول دوست عزیزمان آقای piransal آیا در مورد دوربین های دیگر هم صدق میکند مثلاً تعویض لنز در حال روشن بودن .
    من 500d دارم و درست عصر همان روزی که این سوال را پرسیدم در نمایشگاه اولین دسته گل خود را به آب دادم و بعد از تعویض لنز فهمیدم دوربین روشن بوده حالا نمیدانم یا برا این نوع دوربین مشکل ساز نیست یا تفلکی دوربین هوای من بی حواس رو داشت به هر حال به خیر گذشت

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین