صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
Like Tree7تشکر

موضوع: رنگ بدنه لنز

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    بنظر، رنگ آن کرم نیست، ولی سفید هم نیست.
    چیزی نزدیک به بژ یا شیری چرک بنظر میرسه.
    برای من هم دقیقا همین رنگه
    مدل: EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

Smile 70-200 + رنگ + کرم یا سفید

سلام

دوستان این مسئله رنگ لنز 70-200 قبلا هم درباره اش بحث شده بود تو فورم

ظاهرا کنون به هر دلیلی این لنز ها را در 2 رنگ تولید می کنه (نه بخاطر لرزه گیر ، نه تاریخ ساخت ، و نه هر دلیل فنی)

من چند روز پیش برای خرید یک 70-200 اف 4 معمولی تقریبا به همه جا سر یا زنگ زدم ، و رنگ هم برام مهم بود ، اما تقریبا همه جاهایی که قیمتشون مناسب تر بود ، رنگ کرم این لنز رو داشتند و من هم به تبع از همون رنگ کرم گرفتم

اما وقتی رنگ لنزم رو با رنگ سفید شیری مقایسه میکنم ، اصلا نمی تونم با قاطعیت بگم رنگ سفید زیبا تره یا اینکه رنگ کرم زشته ! ( این رو به این دلیل عرض میکنم که من قبلا ذهنیت بدی نسبت به رنگ کرم این لنز ها داشتم ، اما وقتی از نزدیک دیدم نظرم عوض شد )

چند تا نکته هم عرض کنم که فکر کنم خالی از لطف نباشه :

- این اسمی که برای دو رنگ این لنز ها گذاشته شده ( سفید شیری و کرم ) فکر کنم اگر بخواهیم روش دقیق بشیم خالی از اشکال نباشه ، چه بسا به قول دوستمون رنگ کرم اصلا بژ باشه ! ، اما خوب از اونجایی که دیگه مصطلح شده و همه به همین لفظ اطلاق می کنند ، به نظرم نباید زیاد روش مانور داد ، چون ملاک عرف است.

- دوستی به من میگفت که مزیت رنگ کرم این است که چرک پسند تر است ( یعنی دیر تر کثیف می شود) ، و نسبت به رنگ سفید کمتر توی چشم است
    من به تجربه دریافتم که این مسئله خیلی نمیتونه درست باشه ، چون این 70-200 ها اونقدر بزرگ هستند که کاملا جلب توجه کنند (خصوصا در جاهایی که نباید بکنند-البته بسته به شرایط هر فرد ، ممکن است تفاوت داشته باشد- )

ضمنا از نظر کثیف شدن هم تا حالا برای من موقعیتی پیش نیومده که تست کنم و مقایسه کنم ( باید منتظر فصل سرد باشم و بارون و گل و لای ! )

اما به هر حال توصیه من به دوستانی که مثل خودم از بابت رنگ این لنز ها احساس نگرانی می کنند این است که کلا جای نگرانی نیست ،

به این دلیل که به لحاظ فنی رنگ لنز هیچ گونه ارتباطی با کیفیت ساخت ، نوع درز بندی، لرزه گیر بودن یا نبودن و ... ندارد.

به لحاظ ظاهری هم نظر من این است که رنگ این لنز ها از نزدیک ، از عکسشان زیبا تر است !!!
    Hajiabadi تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2