صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 116
Like Tree421تشکر

موضوع: Canon EF 85mm f/1.8 USM

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

قطعا برای کسی که می تواند از راه عکاسی هزینه لنز را تامین و از آن درآمد هم داشته باشد لنز 1.2 ارزش خرید را دارد.
    ولی من هم فعلا قصد خرید همین لنز 1.8 را داشته و در آینده مثل کاوه جان اگر سیگما 1.4 را با قیمت مناسبی پیدا کنم در خرید آن شک نخواهم کرد.
    البته امکان خرید آن با حدود 1.100 از خارج از کشور وجود دارد ولی خرید لنزهای سیگما بدون تست کردن ریسک بزرگیست.
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، KHAKSAR و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    گشودگی دیافراگم و پس زمینه محوتر این لنز جای خود اما با نرم افزار به راحتی به همین محوی نمیشه رسید؟
    دوست عزیز جنس کار فرق میکنه درسته شما با نرم افزار کار های را می توان به سادگی انجام داد که نیازمند امکانات گرانی میباشد ولی باور کنید برای کسی که عکس را
    می شناسد تشخیص عکس طبیعی و کامپیوتری بسیار ساده است

در مورد لنزهای کانن1.8 و1.2 و سیگما 1.4 بهترین انتخاب آنست که نیاز داریم و جیبمان جواب می دهد می باشد
    تفاوت ها اندک هست ولی ناچیز نیست
    مثلا در دیاف 1.2 دستمان در فضاهای کم نور بازتر است نسبت 1.8 اگر چه به نظر کم می آید
    بوکه هم که دیگه دیوانه است(ببخشید از کلمات ..........استفاده کردم دیگه چاره نبود)باور کنید آنقدر بکگراند نرم و لطیف که حالت گرادینت رو به خودش میگره جذاب است و پرتره رو برجسته میکنه که عاشقش میشه
    در کل به نظر من 1.2 بسیار گران است و تفاوت آن با سیگما 1.4 بسیار کم است .1.8 هم که لنز خوبی است ولی من اگر باشم به سیگما بیشتر فکر میکنم
    من قبلا هم کانن و سیگما را باهم چلنج دادم (البته در ریویو ها و تست های انترنتی) و سیگما 50 1.4 را انتخاب کردم و از انتخاب خودم راضی هستم
    سیگما 85 1.4 هم که انطور معلوم هست یک قدم جلو تر و جدیدتر از برادر کوچکترش است

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    قطعا برای کسی که می تواند از راه عکاسی هزینه لنز را تامین و از آن درآمد هم داشته باشد لنز 1.2 ارزش خرید را دارد.
    ولی من هم فعلا قصد خرید همین لنز 1.8 را داشته و در آینده مثل کاوه جان اگر سیگما 1.4 را با قیمت مناسبی پیدا کنم در خرید آن شک نخواهم کرد.
    البته امکان خرید آن با حدود 1.100 از خارج از کشور وجود دارد ولی خرید لنزهای سیگما بدون تست کردن ریسک بزرگیست.
    مسعود جان هم پلتیک های ما را میزند

من هم منتظرم یکی بخرد یک دو روزی تست اش کنم ببینیم دنیایش دست کیست؟

ولی مسعود اگر قصد خرید 85 را داری یک راست برو سراغ سیگما الکی وقت خودت ( و من را ) را نگیر برادر من.فقط وقتی خریدی یک زنگی بزن در خدمت باشیم !

اما جدای از شوخی سیگما به نظرم بهتر است و مستقیم همان را بگیری تا اول این بعد اون.من هم راضی تر هستم ازت دعا هم می کنم که مشکل پیدا نکند.
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Herati و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Herat-picture نمایش پست ها
    با عرض سلام

دوست عزیز جنس کار فرق میکنه درسته شما با نرم افزار کار های را می توان به سادگی انجام داد که نیازمند امکانات گرانی میباشد ولی باور کنید برای کسی که عکس را
    می شناسد تشخیص عکس طبیعی و کامپیوتری بسیار ساده است
    من فکر میکنم برای کسی که ویرایش رو هم خوب بشناسه پوشش دادن این اختلاف اون هم به صورت طبیعی و غیر قابل تشخیص امر ناممکنی نباشه،که نیست! اختلاف تقریبا یک استاپی در نور رو شاید بشه به عنوان برتری مهمی تلقی کرد اما بوکه رو خیر.
    از لحاظ شارپنس هم که این دو لنز واقعا به هم نزدیک هستند.در نهایت بر میگردیم به همون 85 اف1.4 سیگما...باقی مواردی که به ذهنم میرسید رو هم توی پست قبلی گفتم.موارد دقیقتر و فنی تر رو هم که جناب قبادی فرمودن.
    آقای زمانی چند ماه پیش این لنز رو(85 سیگما) تهیه کرده بودن و مشاهداتشون رو روی سایت قرار داده بودن.خوندش خالی از لطف نیست.
    لنزهای با ارزش
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دوستان به این سوال جواب بدن،چه چیز این لنز ارزش اختلاف قیمت بیش از 2 میلیون تومانی رو داره؟! اپتیک این لنز واقعا به قدر 2 میلیون تومان از ورژن1.8 بهتر هست؟!!
    به هیچ وجه اینطور نیست! گشودگی دیافراگم و پس زمینه محوتر این لنز جای خود اما با نرم افزار به راحتی به همین محوی نمیشه رسید؟ میتونید 20 تا مقایسه دیگه هم ببینید ولی اگر دقت کنید به همین نتیجه خواهید رسید!
    رقیب سر سخت دیگر این لنز 85اف 1.4 سیگماست که با قیمتی کمتر از نصف کاملا ارزش خرید و صرف نظر از این لنز رو داره به نظر من.با اختلاف نیم استاپی در دیافراگم چه در نور چه در بوکه اختلاف اونقدر نیست که به راحتی دیده بشه و تبدیل به وزنه بشه برای انتخاب 85اف 1.2 .
    امیدوارم این قضاوت دوستان فقط بر اساس قیمت این لنز نباشه که چون مثلا فلان قیمت رو داره پس حتما می ارزه و کنون یه چیزی میدونسته و از این حرفها...امیدوارم دست کم بر اساس مشاهدات بی طرفانه و صحیح باشه.چون تقریبا ناممکنه کسی این لنز رو با رقباش مقایشه کنه و اختلاف رو به قدر 2 یا 1 میلیون و اندی ببینه...
    در ادامه دیدن این مقایسه هم خالی از لطف نیست و میتونه کمکی به ادامه بحث باشه...
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    پ.ن: در جواب دوستمون shadow ...
    اون عکاسهایی که میفرمایید دقت بیشتر باید انجام بدن(یا میدن) دقیقا خود ماها هستیم که در حال بررسی دقیق ابزار برای صرف صحیح هزینه بر اساس استفاده و مصرف هستیم.برای همینه که این بحث در جریانه و نظرات رو با هم در اشتراک میگذاریم.
    در ادامه بحث پرونده این لنز لطفا به پایین این صفحه هم نگاهی بندازید و ببنید کدوم لنز رو میون اون لنزها میبینید؟
    http://www.the-digital-picture.com/R...s-Reviews.aspx

نظر من با نظر شما مخالف است و احتمالا باشند افرادی که نظر من را داشته باشند یا موافق نظر شما باشند مثل دوست خوبمان کاوه عزیز که با شما هم نظر هستند... و آنکه قصد من دفاع از لنز مورد نظر یا اصرار بر رد نظر شما نیست شما سوالی پرسیدید و همانجا با قاطعیت جواب آنرا داده اید:) و اطمینان دارم هر فردی به این نتیجه برسد که که این لنز ( 85 دیافراگم 1.2 ) ارزش پرداخت ندارد احتمالا با کاربردی که برای آن در نظر گرفته است، نتیجه گیری در ارزیابی بین این دو لنز قطعا درست خواهد بود.

به هر شکل من موافق نیستم این لنز ( 85 دیافراگم 1.2 ) کاربرد خاص خود را خواهد داشت و اگر فردی نیاز آنرا داشته باشد این مبلغ ارزش پرداخت را خواهد داشت. البته همیشه نیاز نخواهد بود یک مصرف کننده اختلاف 2000 دلاری بابت این دو لنز پرداخت کند بعضی مواقع برای یک پروژه یا مدت زمانی محدود برای استفاده بین این دو لنز اختلاف میتواند به 200 دلار هم برسد به همین راحتی میبینم که از منظری دیگر نوع استفاده در یک مدت زمانی خاص، لزوم استفاده از این لنز توجیه پذیر خواهد بود. ( بطور کل استفاده از این لنز از منظر تولید کننده )

از نظر من بزرگترین نقطه ضعف این لنز وزن آن خواهد بود نه قیمت! اگر فردی بتواند با وزن این لنز کنار بیاید و بودجه هم باشد خرید آن " به نظر من " یک خرید مناسب خواهد بود و مسلماً تفاوت هایی با دیگر لنزهای موجود خواهد داشت که با هیچ نرم افزاری قابل جبران نخواهد بود ( یا در صورتی که بعضی از موارد را بتوان نرم افزاری آنهم تا حدودی، به آن رسید زمان صرف شده برای آن میباید در قیمت تمام شده بین دو لنز محاسبه گردد )

مدتی پیش صحبتی شد که بی ارتباط به بحث نیست

بّررسی و اینکه آیا خروجی یک لنز مرغوب گران با خروجی یک لنز ارزان فرقی هم دارد؟ !!

موفق باشید :)
    Arash، Kaveh Ghobadi، yaghoobi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

افشین جان هم مثل همیشه درست می فرمایند.

بنده منظورم آن نیست که این لنز ارزش پرداخت ندارد.یقینا دارد.منظورم این بود که توجیه پرداخت برای آقای X یا Y دارد یا خیر.

دقیقا مثل این لنز مثل کانن 200 اف 2 است.

6 تا 7 میلیون تومان قیمت اش است.از نظر موضوعات تکنیکال هم که اصولا بحثی ندارد و نداریم ( یقینا همه اتفاق نظر دارند که یک استثنا است یک شاهکار واقعی ) اما آیا برای خیلی ها ارزش پرداخت دارد یا خیر؟

شاید خیلی ها بگویند یک 70-200 اف 2.8 نسخه 2 که بسیار هم کاربردی است و بسیار هم با کیفیت است و می تواند جایش را بگیرد.تازه خوش دست تر و ... است.

اما یک کاربر 200 اف 2 نظرش موافق نباشد.

بنده می گویم 85 اف 1.2 عالی است و هیچ اشکالی به آن وارد نیست ( حتی آن وزن اش هم قابل تحمل است ) شما برای داشتن آن گزینه مشابه ای ندارید ( در برند کانن ) اصولا 85 اف 1.8 را از بسیاری جهات نمی توان با این لنز مقایسه کرد.اگر کنار هم قرارشان دهید شاید حتی خنده تان بگیرد.

اما خیلی ها با همان 1.8 کارشان راه می افتد و تفاوت اش زیاد برایشان ملموس نیست.

موضوع این است که توجیه پرداخت برایش پیدا کنیم.

من شخصا بعد از مدت ها که این لنز رو زیر و بالا کردم و باهاش کار کردم توجیه نشدم که می توان 2800 بابت اش پول داد. شاید اگر 1800 بود یقینا عالی بود.

وقتی شما یک آلترناتیو برای یک وسیله پیدا می کنید شدیدا به آن فکر می کنید که آیا ارزش دارد که بابت اش چقدر خرج کید؟

الان با وجود و حضور 85 اف 1.4 سیگما ( به شرط داشتن کیفیت مناسب ) در هنگام خرید 85 اف 1.2 ممکن است دچار تشکیک شوید.

چرا که یک آلترناتیو برایش ایجاد شده( شاید به همین دلیل است که 85 اف 1.4 کانن معرفی نمی شود )

1 سال پیش در خرید اش شکی نبود. اما حالا با حضور و وجود 85 اف 1.4 سیگما یک رقیب برایش ایجاد شده است.

البته در شایستگی های 1.2 هنوز هم که هنوز است اصلا شکی وجود ندارد.
    yaghoobi، ajjadesa، QashQai و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    نظر من با نظر شما مخالف است و احتمالا باشند افرادی که نظر من را داشته باشند یا موافق نظر شما باشند مثل دوست خوبمان کاوه عزیز که با شما هم نظر هستند... و آنکه قصد من دفاع از لنز مورد نظر یا اصرار بر رد نظر شما نیست شما سوالی پرسیدید و همانجا با قاطعیت جواب آنرا داده اید:) و اطمینان دارم هر فردی به این نتیجه برسد که که این لنز ( 85 دیافراگم 1.2 ) ارزش پرداخت ندارد احتمالا با کاربردی که برای آن در نظر گرفته است، نتیجه گیری در ارزیابی بین این دو لنز قطعا درست خواهد بود.

به هر شکل من موافق نیستم این لنز ( 85 دیافراگم 1.2 ) کاربرد خاص خود را خواهد داشت و اگر فردی نیاز آنرا داشته باشد این مبلغ ارزش پرداخت را خواهد داشت. البته همیشه نیاز نخواهد بود یک مصرف کننده اختلاف 2000 دلاری بابت این دو لنز پرداخت کند بعضی مواقع برای یک پروژه یا مدت زمانی محدود برای استفاده بین این دو لنز اختلاف میتواند به 200 دلار هم برسد به همین راحتی میبینم که از منظری دیگر نوع استفاده در یک مدت زمانی خاص، لزوم استفاده از این لنز توجیه پذیر خواهد بود. ( بطور کل استفاده از این لنز از منظر تولید کننده )

از نظر من بزرگترین نقطه ضعف این لنز وزن آن خواهد بود نه قیمت! اگر فردی بتواند با وزن این لنز کنار بیاید و بودجه هم باشد خرید آن " به نظر من " یک خرید مناسب خواهد بود و مسلماً تفاوت هایی با دیگر لنزهای موجود خواهد داشت که با هیچ نرم افزاری قابل جبران نخواهد بود ( یا در صورتی که بعضی از موارد را بتوان نرم افزاری آنهم تا حدودی، به آن رسید زمان صرف شده برای آن میباید در قیمت تمام شده بین دو لنز محاسبه گردد )

مدتی پیش صحبتی شد که بی ارتباط به بحث نیست

بّررسی و اینکه آیا خروجی یک لنز مرغوب گران با خروجی یک لنز ارزان فرقی هم دارد؟ !!

موفق باشید :)
    بنده که در مقابل شما با اینهمه تجربه خصوصا اینکه کاربر این لنز هم بودید مخالفتی ندارم.ولی همونطور که خودتون هم فرمودید بحث تفاوت و استفاده هست که از کاربر به کابر متفاوت میشه.گذشته از اون با معرفی 85 سیگما شاید خیلی ها به سمت این لنز کشیده بشن.جایی شنیدم زایس هم قرار هست 85 ماونت کنون تولید کنه،خبر ندارم این اتفاق افتاده یا نه؟
    همه این موارد منظور بنده رو میرسونه.
    زمانی کنون لنز 50 مم اف 1 تولید میکرد.تا سال 2002 که تولیدش متوقف شد.همین لنز به صورت دست دو از 3500 تا 4000 دلار معامله میشه.ولی بیاید با 50 مم 1.2 و 85 مم1.2 مقایسه کنیم.واقعا خروجی مناسبی در برابر این دو نداره اما قیمت رو ببینید! و در ادامه این مقایسه...
    http://www.juzaphoto.com/eng/article...0_l_review.htm
    فکر میکنم دیگه کاملا منظور خودمو رسوندم!
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 24 July 2011 در ساعت 18:56
    Kaveh Ghobadi، QashQai، behzad_milad و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

کلا همگی داریم یه حرفی رو به چند مدل تعریف می کنیم !

اختلاف کیفیت این لنز به نسبت اختلاف قیمتش خیلی زیاده نیست و بیشتر برای افرادی مناسبه که زیاد بابت هزینه کردن مشکل و وسواس ندارند و برای کسی که به دنبال کیفیت بیشتر با هزینه کمتر هست زیاد مناسب نیست .

درمورد ارزش لنز 1.2 هم لنز باارزشی هست ولی تفاوت بسیار زیادی با 1.4 ندارد یعنی وقتی فردی 2800 ناقابل بابت این لنز پرداخت می کنه حق داره بابت این مبلغ نتیجه بهتر و بیشتری نسبت به مدل قبلی هم داشته باشه . اما دراینجا فقط همون بهتر بهش می رسه ولی بیشتر رو بهش نمی دن !

حالا شما میگید نه همون بهتر هم برای ما کافیه ، این دیگه می شه نظر شخصی ، یکی دوست داره بخره و یکی میگه من این همه پول می دم که فقط یه خوده این لنز با 1.4 فرق داشته باشه .

دیگه نمی شه گفت کدوم راست می گه و کدوم دروغ ، اما می شه گفت که هردوشون حق دارن .
    ali759 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    کاوه جان منم تو نخ سیگما 85 هستم.
    اما ، شما فکر می کنی قیمتش پایین بیاد؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

باسلام خدمت همه اساتید
    من هم با اینکه لنز 85 سیگما لنز بسیار خوبی هست به نسبت قیمتش موافقم
    ولی به نظر من نمیشه گفت این لنز تفاوت چندانی با 85 f1.2 نداره
    نگاهی به لینک زیر بندازید
    http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
    در عکس دختر خانوم تفاوت بوکه بشدت معلومه حتی وقتی مثلا F1.4 را برای هردو مقایسه می کنم تفاوت ها بسیار واضح هست
    و در عکس شاخه ها تفاوت شارپنس در F های یکسان

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    اینکه کارکردن با لنز فیکس کاربردهای خاصی دارد فکرکنم جمله مناسبتری باشه چون حال و هوای خاص داره جنبه احساسی پیدا می کنه .
    اینکه شما می خواهید با احساس و هوای دل عکاسی کنید جای خود رو داره ولی دیگه انتقال نوع احساستون دریک تاپیک تخصصی جنبه علمی نداره .

منظورتون رو کامل از این جمله نفهمیدم !
    یعنی اگه بعد از خرید چند رو با لنز کار نکنیم می تونیم بهتر این لنز رو بشناسیم .
    دوست عزیز منظورم از حال و هوا خاص شرایط خاص بود یعنی اینکه برای خیلی از افراد نداشتن زوم و کادر بندی کردن با عقب وجلو بردن خودشون ! شاید کاره راحتی نباشه برای همین پیشنهاد دادم به اون دسته عزیزانی که تاحالا با لنز فیکس کار نکردن و قصد خرید دارن
    که چند روز لنز فعلی شون رو (اگر 85 م.م. رو دارد) روی 85 ثابت بگذارن و عقب جلو نبرن تا با سختی های این لنز آشنا بشید

البته قصد جسارت به شما رو نداشتم گفتم شاید یک نفر مثل من که تجربه زیادی ندارد این نوشته هارو بخواند و بخواد لنز 85 F1.8 را بخرد به هر حال این نوشته ها فقط برای حرفه ها که نیست
    l6912d و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

صفحه 3 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین