صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
Like Tree56تشکر

موضوع: Tamron 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

با سلام
    من می خاستم لنز تامرون برای بدنه نیکون تهیه کنم ولی جایی را که این لنز را داشته باشد پیدا نکردم، دوستان اگر جایی را میشناسند به من معرفی کنند ممنون می شوم.
    من سوالی داشتم می خواستم بدانم کیفیت تصاویر این برند در چه حدی است مخصوصا ماکروی آن و از نظر قیمت چه مبلغی دارند؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به همگی بچه های فروم عکاسان من یک جا تو جمهوری لنز 18-270تامرون همین مدل pzdرو قیمت گرفتم حدود 1400 مغازه اون بنده خدا رو هم تو جمهوری نرسیده به پاساژ حافظ (پاساژ پردیس ) طبقه هم کف پلاک 4 فروشگاه تهران دیجیتال اینم شماره مغازه اون بنده خدا 66754699 من چند روز پیش واسه خرید لنز رفته بودم از این مدل لنز 3 تا دونه داشت خودمم خیلی وس وسه شدم بخرم ولی فعلا دست نگه داشتم البته خود فروشنده گفت که لنزه خوبیه

امید وارم تونسته باشم کمکی کرده باشم به اون عزیزانی که دنبال این لنز هستن
    ximballchin و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

یک خبر خوب شرکت تامرون بزودی ورود لنز 18-400 جدید Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD رو اعلام خواهد کرد!!
    عکاس باید نگاه خود را ثبت کند، اگر از دیگران کپی بردارد، دیگر او یک کپی کار است نه یک عکاس!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان من اخیرا یک لنز 18-270 تامرون مدل قدیمی مال سال دو هزار و هشت به دستم رسیده که همه جوره تستش کردم و سالم هست ظاهر لنز هم کاملا سالمه و تقریبا نو هست و معلومه که خیلی کم استفاده شده من قبلا لنز های لرزه گیر دار قدیمی تر از این کانون داشتم اما در مورد این لنز و فوکوسش و لرزه گیرش به مواردی بر خوردم که برام عجیب هست میخواستم بدونم که دوستان تجربه ای دارن که بتونن من رو راهنمایی کنن. من بدنه دوربینی که باهاش از این لنز استفاده میکنم ششصت دی هست که آخرین فایرم ور رو هم داره. در تمام دامنه زوم لنز از. حالت واید تا حداکثر تله در بیست درصد عکسها عکس شارپنس کافی نداره و احساس میکردم که شاید لرزه گیر هست که در سرعت شاتر های بالا تاثیر عکس میگذاره روی عکس و کلی تست اش کردم متوجه شدم که لنز در سرعت شاترهای سریع بالای یک دویستم ثانیه عملکردش اختلال داره گاهی و یک حالت محوی و شارپ نبودنی در عکس هست. با توجه به اینکه در فروم های عکاسی خوندم که مثلا یک نفر با دو دوربینش از این لنز استفاده میکرد و با یکی این مشکل رو داشت و با دیگری نه دوستان نظر تجربه راهنمایی دارن برای من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash نمایش پست ها
    سلام دوستان من اخیرا یک لنز 18-270 تامرون مدل قدیمی مال سال دو هزار و هشت به دستم رسیده که همه جوره تستش کردم و سالم هست ظاهر لنز هم کاملا سالمه و تقریبا نو هست و معلومه که خیلی کم استفاده شده من قبلا لنز های لرزه گیر دار قدیمی تر از این کانون داشتم اما در مورد این لنز و فوکوسش و لرزه گیرش به مواردی بر خوردم که برام عجیب هست میخواستم بدونم که دوستان تجربه ای دارن که بتونن من رو راهنمایی کنن. من بدنه دوربینی که باهاش از این لنز استفاده میکنم ششصت دی هست که آخرین فایرم ور رو هم داره. در تمام دامنه زوم لنز از. حالت واید تا حداکثر تله در بیست درصد عکسها عکس شارپنس کافی نداره و احساس میکردم که شاید لرزه گیر هست که در سرعت شاتر های بالا تاثیر عکس میگذاره روی عکس و کلی تست اش کردم متوجه شدم که لنز در سرعت شاترهای سریع بالای یک دویستم ثانیه عملکردش اختلال داره گاهی و یک حالت محوی و شارپ نبودنی در عکس هست. با توجه به اینکه در فروم های عکاسی خوندم که مثلا یک نفر با دو دوربینش از این لنز استفاده میکرد و با یکی این مشکل رو داشت و با دیگری نه دوستان نظر تجربه راهنمایی دارن برای من
    مشکلم برطرف شد خوشبختانه احتمالا بخاطر اینکه حدود هشت سال بوده که ازش استفاده نشده بوده اون مشکل رو داشته بعد از حدود صد تا عکس مشکل برطرف شد
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash نمایش پست ها
    مشکلم برطرف شد خوشبختانه احتمالا بخاطر اینکه حدود هشت سال بوده که ازش استفاده نشده بوده اون مشکل رو داشته بعد از حدود صد تا عکس مشکل برطرف شد
    درود
    1- بهتر است با استفاده از سه پایه از یک سوژه ثابت و ترجیحا خط کش فلزی عکاسی کنید با دیافراگم های مختلف در فواصل کانونی لنزتون ، از هر فاصله کانونی با استاپ های کامل دیافراگم عکاسی کنید و نتایج رو در سیستم با کراپ 100 و 200 بررسی کنید (هم شارپرترین فاصله کانونی با دیافراگم لنزتون رو بدست می ارسد هم اگر خطای فوکوس دارد متوجه میشود
    2- اگر خطای فوکوس داشتید ، در اینترنت یا همین سایت سرچی بکنید نحوه تعیین خطا و تنظیم اون رو پیدا می کنید

و اینکه احتمالا اگر خطای فوکوس نباشد به خاطر این است که لنز شما در فواصل کانونی مختلف و با دیافراگم های مختلف شارپنس های مساوی ندارد که طبیعیست
    siavash تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    1- بهتر است با استفاده از سه پایه از یک سوژه ثابت و ترجیحا خط کش فلزی عکاسی کنید با دیافراگم های مختلف در فواصل کانونی لنزتون ، از هر فاصله کانونی با استاپ های کامل دیافراگم عکاسی کنید و نتایج رو در سیستم با کراپ 100 و 200 بررسی کنید (هم شارپرترین فاصله کانونی با دیافراگم لنزتون رو بدست می ارسد هم اگر خطای فوکوس دارد متوجه میشود
    2- اگر خطای فوکوس داشتید ، در اینترنت یا همین سایت سرچی بکنید نحوه تعیین خطا و تنظیم اون رو پیدا می کنید

و اینکه احتمالا اگر خطای فوکوس نباشد به خاطر این است که لنز شما در فواصل کانونی مختلف و با دیافراگم های مختلف شارپنس های مساوی ندارد که طبیعیست
    خیلی ممنون از توضیحاتتون این لنز مدت خیلی طولانی نزدیک به ده سال استفاده نشده بود و بدست من رسید و من اونو تست کرده بودم هم در فاصله های کانونی متفاوت و هم سرعت های متفاوت د یافراگم های متفاوت و با لرزه گیر و بدون اون و از هر ده عکس سه عکس تا حدی خارج از فوکوس بود اما خوشبختانه این مشکل خود بخود برطرف شده بعد از حدود صد شات که گرفتم و فکر میکنم که مربوط به همون استفاده نشدن طولانی مدت بوده باشه. در مورد تفاوت شارپنس در فاصله های کانونی متفاوت بله مسلما انتظار زیادی از این لنز و هیچ لنز زومی در این دامنه فاصله کانونی نمیشه داشت و در فاصله کانونی بالای دویست میلیمتر بسیار سافت هست و شارپنس اون هم حدود سه مگاپیکسل بیشتر نیست و در سمت هجده میلمتر هم حدود شیش مگاپیکسل شارپنس داره بر اساس تست های سایت dxomark ولی برای من فعلا در حال حاضر کار راه اندازه و ازش راضیم در این یکماهی که دارمش.
    Moty تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2