صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree52تشکر

موضوع: لنز ماکرو برای نیکون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

پیش فرض لنز ماکرو برای نیکون

سلام دوستان....

من برای دوربین نیکون خودم ( d90 ) یه لنز ماکروی سیگما 70 دارم.... ولی چند تا مشکل باهاش دارم....

یکی اینکه وقتی میخام از حشرات ریز عکس بگیرم مجبورم دوربین رو خیلی ببرم جلو و لنزم هم خیلی میاد بیرون و در نتیجه سایه لنز نمیزاره فلاش روی سوژه نور بندازه و سوژه تاریک و سیاه میفته.....

با توجه به این من نمیتونم عملا مخصوصا در محیط بسته عکسهای ماکروی خیلی نزدیک از سوژه هام بگیرم....

دوست هم ندارم که غیر از فلاش خود دوربین از فلاش دیگه ای استفاده کنم.....

کنون لنز 60 ماکرو رو داره که بسیار کوچیکه و موقع عکسبرداری ماکرو سایه روی سوژه نمیندازه... ولی برای نیکون هرچی گشتم چنین لنزی پیدا نکردم که حداقل اندازش کوچیک باشه و این مشکل رو نداشته باشه....

خود نیکون هم 60 داره که من این جدیدش رو که دیدم باز نسبتا بزرگه و رنجش هم زیاد بالا نیست.... 105 نیکون هم که بزرگتره و قیمتش خیلی گرونه.... میتونید راهنمایی کنید برای یه لنز بهتر یا اینکه راه حلی برای لنز خودم وجود داره ؟؟؟ ....
    Nikon D90 + Nikkor 18-105 + Sigma 10-20 + Sigma 70 Macro

Canon PowerShot S5 IS

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط bagher نمایش پست ها

یه لنز ماکروی سیگما 70 دارم.... ولی چند تا مشکل باهاش دارم....

درود

برای نوع عکاسی ماکرویی که فرمودید فاصله کانونی 70mm کوتاهه ،
    شما که داشتید سیگما میخریدید چرا 150mm سیگما رو بر نداشتید؟!

انوش
    maziyarsh و agha1352 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

سلام
    انوش جان چرا اکثر دوستان اسمی از :Sigma 70-300mm F4-5.6 Apo DG Macro نمی برند.
    این لنز رنج جالب+ماکرو بودن +قیمت خیلی مناسبی داره البته من هم با نوجه به این قیمت و این که هیچ کس نیست اون رو پیشنهاد بده به کیفیتش شک کردم و احتمالا درسته
    این لنز چندین بار ن رو وسوسه کرده ولی چون از کیفیتش می ترسم نگرفتمش. نظرتون دربارش چیه؟؟
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    سلام
    این لنز رنج جالب+ماکرو بودن +قیمت خیلی مناسبی داره البته من هم با نوجه به این قیمت و این که هیچ کس نیست اون رو پیشنهاد بده به کیفیتش شک کردم و احتمالا درسته
    این لنز چندین بار ن رو وسوسه کرده ولی چون از کیفیتش می ترسم نگرفتمش. نظرتون دربارش چیه؟؟
    سلام؛
    چون كه:
    1-ماكروي 1-1 نيست
    2-از لحاظ كيفيت زمين تا آسمان با لنزهاي ماكروي پرايم (چه سيگما و چه برندهاي ديگر) فاصله دارد و قابل مقايسه نيستند.
    barca007، Anoosh-Em، A. Shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط bagher نمایش پست ها
    سلام دوستان....

من برای دوربین نیکون خودم ( d90 ) یه لنز ماکروی سیگما 70 دارم.... ولی چند تا مشکل باهاش دارم....

یکی اینکه وقتی میخام از حشرات ریز عکس بگیرم مجبورم دوربین رو خیلی ببرم جلو و لنزم هم خیلی میاد بیرون و در نتیجه سایه لنز نمیزاره فلاش روی سوژه نور بندازه و سوژه تاریک و سیاه میفته.....

با توجه به این من نمیتونم عملا مخصوصا در محیط بسته عکسهای ماکروی خیلی نزدیک از سوژه هام بگیرم....

دوست هم ندارم که غیر از فلاش خود دوربین از فلاش دیگه ای استفاده کنم.....

کنون لنز 60 ماکرو رو داره که بسیار کوچیکه و موقع عکسبرداری ماکرو سایه روی سوژه نمیندازه... ولی برای نیکون هرچی گشتم چنین لنزی پیدا نکردم که حداقل اندازش کوچیک باشه و این مشکل رو نداشته باشه....

خود نیکون هم 60 داره که من این جدیدش رو که دیدم باز نسبتا بزرگه و رنجش هم زیاد بالا نیست.... 105 نیکون هم که بزرگتره و قیمتش خیلی گرونه.... میتونید راهنمایی کنید برای یه لنز بهتر یا اینکه راه حلی برای لنز خودم وجود داره ؟؟؟ ....
    سلام
    مشکل شما اینه که نمیخواید از فلاش off camera استفاده کنید که از ملزومات ماکرو گرافیست.وگرنه لنزتون از لنزهای بسیار خوب و مناسبه. یه فلاش فتو سل دار ارزون پیدا کنید و با فلاش سر خود D90 تریگش کنید.
    Persian، Kourosh Kahal، raffi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

سلام
    این لنز خروجی soft و بی کیفیتی داره . و اصلا ارزش خرید نداره
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation

... => لنزهای مکرو Nikkor

(لطفا ً قبل از باز کردن تاپیک, از وجود نداشتن تاپیکهای مرتبط و مشابه مطمئن شوید , ممنون)
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

اصولا یکی از ویژگیهای نیکونی هاو برترهای نیکونی بودن لنزهای خوب و استثنایی نیکون هست از جمله این لنزها:
    Nikon 105mm f/2.8G IF-ED AF-S VR Micro Nikkor هست.(نام کامل را نوشتم که با ورجن قدیمی اشتباه نشه)
    از آنجایی که شخصا به لنز بیشتر از بدنه اهمیت میدم همین لنز را برای عکاسی ماکرو خریدم
    و پیشنهاد میکنم در حد امکان از لنزهای خود نیکون انتخاب کنی و همچنین موقع خرید لنز فکر این که شاید زمانی به فول فریم کوچ کنی یا در کنار کراپ دار فول فریم هم داشته باشی ,باشی.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

خرید لنز سیگما چه از نظر کیفیت و چه از نظر خدمات پس از فروش ریسک کردن هست. این لنزها غالبا مشکل فوکوس دارند و عکاسان زیادی از دست لنزاشون می نالند. از طرفی برای خدمات پس از فروش هم باید کفش پاشنه اهنی بپوشی و به شرکت سیگما در ژاپن هم ثابت کنی که لنزت ایراد داره که اونم غیر ممکنه. خدا هیچکس گرفتار سیگما نشه . الهی آمین
    سلام
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

از همه دوستان به خاطر جواب هاشون ممنونم .
    من خودم خیلی زیاد تعریف Nikon 105mm f/2.8G IF-ED AF-S VR Micro Nikkor رو شنیدم ولی خوب قیمتش کمی برام زیاده.
    من الان برای ماکر گرافی از لنز 18-105 و یا 70-300 استفاده می کنم ولی نکته ظریف اینجاست که من یه عدسی دوربین دوچشمی داشتم و با تدابیری اون رو می بندم روی لنز هام تا کمی بتونم به اجسام نزدیکنر بشم که کیفیت زیادی نداره و فقط برای سر گرمی خوبه.
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین