صفحه 13 از 83 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 830
Like Tree1428تشکر

موضوع: Fujifilm FinePix HS20EXR

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام آقای moty
    هر کاری کردم نشد پیغام خصوصی بدم. هی خطا می داد اما بطور خلاصه و در ادامه بحثمون

" من شاید صبر کنم یه حرفه ای مثل d3100 بگیرم. بعد پولهام رو جمع کنم یه لنز زور هم براش بگیرم. هنوز نمی دونم . اما صبر می کنم"

اما اینم تو فروم d3100 نوشته شده عینا نقل می کنم برای اونهایی که فکر می کنن داغ کردن این دوربین خیلی چیز عجیبی است در حالی که اینطور هم نیست.( برای دوربین d3100 است مطلب زیر)

اما مشکل عمده در حین فیلم برداری فوکوس اتوماتیکه که من رو حسابی به زحمت انداخته
    بدی فوکوس تمام وقت صدای موتور لنز هست که دائم میاد و با توجه به نصب میکروفن روی دوربین تماماً صداش رو فیلم ضبط میشه
    در حالتهای سینگل سرو و منوال هم سختیهای خاص خودشون وجود داره
    با گرفتن نماهای واید و استفاده از مد واید در AF area mode تا حدودی میشه بحث فوکوس رو قابل تحمل کرد اما چنانچه تصمیم بگیرید که زوم انجام بدید باز همون قضیه صدای موتور فوکوس و مدت زمانی که طول میکشه تا این امر اتفاق بیوفته آزار دهنده میشه

در ضمن ، دیشب که موقع سال تحویل بود به مدت نیم ساعت بطور پیوسته با دوربین فیلم گرفتم ، بشدت داغ شده بود و در آخر بطور اتوماتیک دوربین رو خاموش کرد و پیغام داد که تا خنک شدن دوربین شاتر غیرفعال شده و باید صبر کنید تا دوربین خنک بشه ! خدا رو شکر که بلایی سرش نیومد و امروز روشن شد
    بنظرم خوبه که حواستون رو به این قضیه بدید که زیادی به دوربین فشار نیارید که داغ کنه چون احتمال داره در حرارت بالا به اتصالات روی بردهای الکترونیکی گرمایی برسه که موجب قطع شدن این اتصالات بشه
    این گرما هم بنظر من مربوط به جریانی میشه که از باتری کشیده شده تا جریان مورد نیاز روشن نگه داشتن صفحه نمایش رو تأمین کنه

اینم لینک این مطلب:
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post204735
    ویرایش توسط m like mother : Tuesday 3 May 2011 در ساعت 22:37
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام آقای moty
    هر کاری کردم نشد پیغام خصوصی بدم. هی خطا می داد اما بطور خلاصه و در ادامه بحثمون

" من شاید صبر کنم یه حرفه ای مثل d3100 بگیرم. بعد پولهام رو جمع کنم یه لنز زور هم براش بگیرم. هنوز نمی دونم . اما صبر می کنم"

اما اینم تو فروم d3100 نوشته شده عینا نقل می کنم برای اونهایی که فکر می کنن داغ کردن این دوربین خیلی چیز عجیبی است در حالی که اینطور هم نیست.( برای دوربین d3100 است مطلب زیر)

اما مشکل عمده در حین فیلم برداری فوکوس اتوماتیکه که من رو حسابی به زحمت انداخته
    بدی فوکوس تمام وقت صدای موتور لنز هست که دائم میاد و با توجه به نصب میکروفن روی دوربین تماماً صداش رو فیلم ضبط میشه
    در حالتهای سینگل سرو و منوال هم سختیهای خاص خودشون وجود داره
    با گرفتن نماهای واید و استفاده از مد واید در AF area mode تا حدودی میشه بحث فوکوس رو قابل تحمل کرد اما چنانچه تصمیم بگیرید که زوم انجام بدید باز همون قضیه صدای موتور فوکوس و مدت زمانی که طول میکشه تا این امر اتفاق بیوفته آزار دهنده میشه

در ضمن ، دیشب که موقع سال تحویل بود به مدت نیم ساعت بطور پیوسته با دوربین فیلم گرفتم ، بشدت داغ شده بود و در آخر بطور اتوماتیک دوربین رو خاموش کرد و پیغام داد که تا خنک شدن دوربین شاتر غیرفعال شده و باید صبر کنید تا دوربین خنک بشه ! خدا رو شکر که بلایی سرش نیومد و امروز روشن شد
    بنظرم خوبه که حواستون رو به این قضیه بدید که زیادی به دوربین فشار نیارید که داغ کنه چون احتمال داره در حرارت بالا به اتصالات روی بردهای الکترونیکی گرمایی برسه که موجب قطع شدن این اتصالات بشه
    این گرما هم بنظر من مربوط به جریانی میشه که از باتری کشیده شده تا جریان مورد نیاز روشن نگه داشتن صفحه نمایش رو تأمین کنه

اینم لینک این مطلب:
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post204735
    نیم ساعت بطور پیوسته فیلم گرفتن با فقط عکاسی خیلی فرق داره. خیلی کم پیش میاد که آدم بخواد نیم ساعت فیلم بگیره و دوربین داغ کنه. ولی موقع عکاسی داغ کردن خیلی ستمه
    شاهین اکبری و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2172
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط technic نمایش پست ها
    از اساتید محترم خواهش میکنم سریعتر به من جواب بدند

با سلام وخسته نباشید
    اگه خواستیم جایی 1ساعتی فیلمبرداری یا 50 & 60 تایی عکس بگیریم کم میاره یا مشگلش کلا با نرم افزار حل میشه؟
    ایا کسی هست جدیدا گرفته و امتحان کرده باشه
    ایا بعد از خاموش شدن چقدر دیگه راه میافته؟
    ایا ارزش دارد با اینکه عیب داغ کردنش با خودش یدک میکشه بخریم؟
    پست 186 :

کاملا با آپدیت کردن فرمورش حل میشه
    ehsan+ و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

به نقل از morsasongl
    سلام.
    بله داغ ميكنه.البته بنده در حال پيگيري از شركت ايده آل هستم و به محض تعيين تكليف به اطلاع شما ميرسانم.البته اين را هم اضافه كنم اين مورد در چند دوربين كه از تكنولوژي ساخت سنسورهاي جديد CMOS در آتها استفاده شده ديده شده و بنده هم خيلي نگران نيستم.
    میشه مثال بزنید ؟

پی نوشت : از دوستان تقاضا دارم در ارسال پست ، دقت بیشتری کنن . این تاپیک مخصوص جانب فنی HS20 هست و بحث های مربوط به خرید و فروش در این تاپیک نباید مطرح بشه . ضمن اون که بسیاری از بحث هایی که الان داره کامنت میشه ، حتی قابلیت و صلاحیت درج در تاپیک خرید و فروش رو هم ندارن . لطفا اگه صحبتی مثل "X جان هروقت خريدي خبرشو بده اگه راضي بودي منم بخرم." دارید ، به صورت خصوصی با هم دیگه مطرح کنید تا بار فنی تاپیک حفظ بشه .
    data، NetNegar، m-r-r و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

نقل قول نوشته اصلی توسط love.hossein نمایش پست ها
    دوستان طريقه UPDATE اين دوربين چطوري هست خودمونم ميتونيم UPDATE كنيم يا بايد به نمايندگي بديم؟؟؟
    http://www.fujifilm.com/support/digi...0exr/fupd.html
    دوست عزیز به آدرس بالا برو به راحتی آپدیت کن.
    love.hossein، NetNegar و m-r-r تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

به نقل از rima
    دوستان با کمال تاسف کفیت عکسهای این دوربین از ان 8 نوکیا هم بسیار پایین تر است و اگه کسی قول امکانات اونرو بخوره پولشو انداخته بیرون ، من سمپل های زیادی از اونو از سایت ها در اوردم و دیدم که همه اونا بسیار بی کیفیت بودن البته من نمیگم که اینو با اس ال ار ها مقایسه کنیم ولی با یک موبایل که حق داریم مقایسه کنیم من با گوشیهای دوستام که پیکسون 12 و ان 8 هست مقایسه کردم که اونا به مراتب بهتر بودن.
    زوم و فلاش خور بودن به چه درد میخوره وقتی که یه دوربین اصلی ترین کارشو نمیتونه به خوبی انجام بده.
    حتما برای اثبات حرفتون لینکی از سمپل های مذکور و سمپل N8 لینک کنید . پیشاپیش عرض می کنم که سمپل های سایت های نامعتبر ، ملاک نیستند .
    data و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

بدی این فرمت اینه که فقط تو کامپیوتر قابل استفادست. اگه به فرمتهای استاندارد مثل MPEG یا AVI تبدیل بشه کیفیت به شدت افت پیدا میکنه.
    اگر با یک مبدل خوب و با تنظیمات درست کانورت کنین ، کیفیت افت پیدا نمی کنه . کانورتر های خوبی که می تونم پیشنهاد کنم :
    blaze media pro - total video converter - avs video converter
    دقت کنید که هنگام تبدیل باید حتما تمام مشخصات ورودی و خروجی یکسان باشه . اگه کیفیت خروجی رو روی چیزی بهتر از کیفیت ورودی تنظیم کنید ، تصویر به طور مصنوعی شارپ میشه و اصلا جالب از اب در نمیاد و اگه اگه کیفیت خروجی رو روی مقداری کمتر از کیفیت ورودی تنظیم کنید ، طبعا کیفیت پایین میاد . در مورد avi یک توضیحی باید بدم که این فرمت اصالتا فرمتی فشرده هست*** (مثل mp3) و وقتی چیزی رو به این فرمت تبدیل می کنید ، یه خورده کیفیت پایین میاد . اما در مورد mpeg ، این موضوع صادق نیست و اگه فایلی به صورت صحیح به mpeg تبدیل بشه ، کیفیت اصلی حفظ خواهد شد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت (توضیح***) : چونکه این فرمت ، خودش از فرمت های دیگه مثل divx برای فشرده سازی در استفاده می کنه . برای دیدن اطلاعات بیشتر در باره ی این فرمت از لینک های 1 و 2 استفاده کنید .
    ویرایش توسط persian.boy : Sunday 15 May 2011 در ساعت 15:17 دلیل: افزودن پی نوشت
    M. Beyrami، love.hossein، data و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

درود

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    MOV بهترین فرمت برای ضبط تصویر این دوربین هاست. کلا MOV تو تدوین و کارهای حرفه ای خیلی خوش دسته.
    یه نگاهی هم به AVCHD بندازین .

باید چند بار با یک کانتوتور و با آزمون و خطا به فرمتی گیری تبدیل کنی تا bitrate یا مشخصات دیگری که نمی دونی دقیقا رو چی تنظیم کنی دستت بیاد
    اگه یه خورده دقت بشه ، اصلا نیازی به این کار نیست . هر فایل ویدئو یک اگزیف داره که با باز کردن properties قابل مشاهده هست . در اونجا تعداد فریم ثبت شده در واحد ثانیه ، ابعاد فیلم ، فرکانس صدا ، کیفیت صدا و ... قابل مشاهده است . کافیه هنگام تبدیل MOV به AVI ، این تنظیمات رو عینا برای خروجی قبل از کانورت وارد کنیم .
    vahidmir2000، love.hossein، data و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

دوست عزیز مود EXR رو ملاک سنجش قرار ندید. ملاک سنجش عکس یک دوربین مثل HS20 فرمت خام اون دوربینه. البته منکر نمیشم که اینجور ویژگی ها قطعا در کیفیت عکس دوربین تاثیر دارن ولی چیزی که در درجه اول مهمه کیفیت ذاتی یک دوربین هست. وگرنه الان با اینهمه نرم افزار در زمینه عکس خیلی از ایرادهای عکاسی رو میشه تا حد نسبی بهبود بخشید. دوربینهای شرکت فوجی در رده سوپر زوم دوربینهای بدی نیستن (نظر شخصی) و عکاسی باهاشون لذت بخشه. برای رسیدن به نهایت توان دوربین چند نمونه با فرمت خام عکاسی کنید.
    persian.boy تشکر می‌کند.
    Back for Good

صفحه 13 از 83 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین