صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
Like Tree13تشکر

موضوع: دوربينهاي slrlike مجهز به رينگ زوم دستي

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

مثلا در Pro1 رينگ زوم دستي است ولي زوم الكترونيك است و اين يعني آن سرعت عملي كه شما مي فرماييد نه تنها بيشتر نمي شود كمتر هم مي شود. آيا در S100 هم رينگ زوم موجب تغيير فاصله ي كانوني به صورت الكترونيك مي شود؟
    The mechanical zoom offers framing with fingertip precision as well as offering a user experience that closely matches the use of a high end digital SLR
    http://www.dpreview.com/news/0801/08...ujifS100FS.asp

همانطور که ملاحظه فرمودید ، زوم الکترونیک نیست بلکه مکانیکال است
    farhad44 تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر آشنا vizor آواتار ها
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من عرض نكردم شما دنبال افه آمدن هستيد. شما خودتان چنين برداشتي كرديد. از هر كلامي مي توان هم برداشت مثبت داشت و هم منفي. وقتي مي گوييم چيزي افه ي چيز ديگري را دارد با اينكه كسي افه بيايد خيلي فرق دارد. عرض من اين بود كه دوربين Slr Like اي كه زوم دستي دارد افه ي DSLR دارد. اصلا بحث هيچ كاربري (از جمله جنابعالي) نبود بلكه صحبت در مورد اشياء بود.

و اما در مورد مسائل سليقه اي؛ بله خيلي چيزها سليقه ايست ولي به نظر من اين از اون مسائل سليقه اي نيست و قويا اعتقاد دارم كه زوم دستي با Live View منافات دارد و علت اينكه اغلب دوربين سازان هم اين دو را يكجا به كار نمي برند همين قضيه ي منافات است نه سليقه.
    متشكرم دوست عزيزم!
    اگه علت ايجاد اين سوءتفاهم من بودم عذر مي خوام ...
    با شاهين عزيز در مورد Slr Like و زوم دستيشون در شرايط خاص كاملا موافقم !

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

قضيه زوم دستي تاحدي سليقه‌اي است.

من چون سال‌ها با اين سري كار كرده‌ام، با اين مسئله بسيار سروكار داشتم. مشكل ريشه‌اي و اساسي با زوم برقي717 سوني داشتم. تنها انتخاب مينولتا بود كه سري 7i و 7Hi رو با زوم دستي داشت.

مشكل اصلي اين بود كه با زوم برقي تا مي‌خواستيد به كراپينگ دلخواه برسيد و تنظيمش كنيد، سوژه جاندار شما رفته‌ بود يا حالت مورد نظر از بين رفته بود! به عقيده بنده زوم دستي چيز ديگريست. اگر با هردو سيستم همزمان كار كنيد تفاوتش بسيار است.
    به نظر من زوم برقي دوربين را از يك ابزار كارآمد و سريع دور مي‌كند (براي كامپكت‌ها و دوربين‌هاي غير جدي اصلاً مهم نيست).
    البته الان سرعت زوم‌هاي برقي بهتر شده، اما بازهم نظر بنده برتري زوم دستي است (البته اگر چنين چيزي در يك دوربين خوب موجود باشد).
    farhad44 و SinaVT تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

یکی از بزرگترین اشکالای زوم الکترونیکی حرکت با استاپ آنهاست و حرکت زوم رو به چند استاپ تقسیم کردند که فقط روی اونها توقف میکنن
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر آشنا vizor آواتار ها
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    یکی از بزرگترین اشکالای زوم الکترونیکی حرکت با استاپ آنهاست و حرکت زوم رو به چند استاپ تقسیم کردند که فقط روی اونها توقف میکنن
    دقيقاً !
    به عقيده من ، مهمترين خصيصه و مزيت زوم دستي باز بودن دست عكاس در كادر بندي دلخواه است و البته مزاياي ديگر كه پوشيده نيست !
    ویرایش توسط vizor : Monday 17 January 2011 در ساعت 16:50
    bahri-d تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

بله SONY F717 , CANON PRO1 و تعدادی از این قبیل دوربینها، ring zoom دستی داشتند اما این رینگها مکانیکی نبود، بلکه به صورت الکترونیکی لنز را
    هدایت میکرد _Electronically driven buttons Zoom by wire ring_ به طوری با یک دکمه ی سوئیچ ، همان رینگ به جای زوم، به رینگ فوکوس تبدیل میشد.
    اما در مدل جدیدتر سونی f828 رینگ زوم و فوکوس از هم جدا شد و این بار یک Mechanically linked ring برای زوم در نظر گرفته شد. fujifilm s100fs نیز مثل اف828 از رینگ زوم مکانیکی استفاده کرده.
    bahri-d و vizor تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

زوم دستی سرعت عمل رو بالا میبره و کادربندی رو دقیق تر میکنه و صد البته که مصرف باتری رو هم تا حدودی پایین میاره. و همونطور که دوست خوبم شاهین گفت افکتهای جالبی هم میشه با زوم دستی ایجاد کرد که با زوم اتومات نمیشه. البته دوربینهای کامپکت به سبب ساختمان ظاهریشون و اندازشون شاید با زوم اتومات راحت تر باشن ولی در دوربینهای سوپرزوم لایک البته به نظر من زوم دستی کابردی تره.
    Back for Good

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2